Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 18.09.2017., 12:26   #10
[QUOTE=bubamara1205;65532353]takve uplate knjižim kao primitak na žrn, na dan kada uplata sjedne, u punom iznosu (isto tako i pdv plaćam-kada je uplata sjela, jer na to imamo pravo, kao obrtnici koji rade obračun prema naplaćenoj naknadi). kada na kraju mjeseca dođe obračun provizije, umanjim u cjelokupnom iznosu primitke na žrn, a prikazujem sa plusom primitak u naravi.

i da, svatko knjiži na svoj način. moj je kompliciran,ali na kraju godine je divota za usklađivanje.[/



Hvala na odgovoru. Znači,može se knjižiti kako se želi? Nema nigdje na pismeno što je pravilno? Meni je ipak najjednostavniji način da bi odmah zatvorila u gotovini jer porezna uprava kartice evidentira kao gotovina a na kraju godine provjerava fiskalizaciju , a na kraju mjeseca po obračunu provizija knjižim izdatak u naravi.

A, ipak mislim da po nekom pravilu za obrtnike na dohodku, da bi se trebalo knjižiti primitak preko žiro računa kad sjedne na žiro i na kraju godine dati obrazloženje poreznoj da za taj iznos ( kartično plaćanje) je razlika u fiskalizaciji.
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.