Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.10.2017., 11:20   #11
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
U nas je baš takav slučaj bio, organizirano pisanje zadaće, moralo se čekati s jednim predmetom i onda svi prelaze na drugi. Kratko je išao pa ne znam je li se to nastavilo.

Od svog devetogodišnjaka i ne očekujem da pametno i kvalitetno provede sve vrijeme koje će se sam "čuvati", očekujem i da zabušava, dosađuje se, pogleda crtić, poigra igricu, ode van.

Glavni je dogovor da se nakon odmora od škole napravi zadaća i ponovi gradivo ako je potrebno, spremi torba i pripremi potreban pribor.

Očekujem da je samostalan dovoljno da razumije granice koje su dogovorene, imam povjerenja u njega i u svakom sam mu trenu dostupna, ili otac, a za bilo kakav problem može se obratiti susjedi ili nazvati baku.

Nekoj djeci takav vid socijalizacije ne odgovara.
sve je to ok, ali djeca u toj dobi jednostavno ne razmisljaju o tome otkud "vreba opasnost" da tak velim.
ne mislim na drzanje pod staklenim zvonom, totalno sam protiv helikoptera i ne davanja djeci da disu, ali i najsamostalnije i najsavjesnije dijete od 9 godina se moze u nekom trenutku "zaboraviti" pa da mu se dogodi nesto neugodno ili traumaticno, a sto se moglo prevenirati jednostavnim neostavljanjem djeteta svakodnevno bez nadzora satima.
gledam i iz prizme nekog tko radi s punoljetnom "djecom" pa kad vidim koliko su u nekim svakodnevnim, ali opasnim situacijama neshvatljivo nepazljivi, dodje mi da im uvedem boravak do osamnaeste, zlu ne trebalo.
karikiram, naravno, ali stvarno mislim da se odgovornost i samostalnost moze steci i na druge nacine, ne nuzno ostavljanjem samo kod kuce pol radnog dana ili cak duze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.