Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 21:39   #181
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
a to je bilo 2008-9, znam da je kostao 18000kn cca, ja sam ga dobio za 13000, ali 9732 model 42"

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Baš mi i nije jasno kak si ti to model koji je koštao cca 20000 kuna kupil za 13000
Mora da je marža zbilja bila paprena...

9603 u 37" varijanti je bio osjetno jeftinija opcija i koštao je 14999 na akciji rasprodaje starih modela...

Osim toga još manje kužim na koju foru si kupil 3 godine stari model 2009
moj 9603 je već bio stari model 2008 u ljetu koliko ja pamtim...tak da mi baš i nije jasno kak si ti to kupil stariji model, veći model i za manje love ?
Da možda nisi pomešal godinu i količinu love

Osim toga kaj je najgluplje i ja i ti smo se žestoko zajebali...
jer u to doba se mogel kupit legendarni Kuro u 42" za cca 11-12 tisuća kuna...
a slika na njemu za dva koplja bolja nego na tom philipsu...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 08:55   #182
Da...to sam si i ja mislio...
Kada ste provlacili te cifre, ne znam koji vas je vrag tjerao, cak i tada, da kupujete Philips kada je bila Kuro na trzistu...?!
Osobno, Philips nisam nikada dozivionkao premium marku, vec solidnu koja se bavi i proizvodi sve i svasta, solidnog dizajna i kvalitete.
Stovise imam njihov DVD player serije 9 koji je istina pokvaren, ali ide na popravak jer je dobar kao izvor zvuka.
Tv s tim pozadinskim osvjetljenjem sam uvijek dozivljavao kao marketinski trik (3d, zakrivljen ekran,...)
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:06   #183
a meni su svi govorili taj philips je cudo, nemoj kuro ima burnin. a da su nili skupi, jesu. sto nije aurea bila 25000kn

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:25   #184
Cuj, losa strana plazmi, pogotovo kada su preboljele pocetne bolestine, je bila i ostala cijena proizvodnje i potrosnja u radu.
Imali smo 5 plazmi u familiji...taj burn in nismo nikada vidjeli nigdje.
A cuj...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 09:42   #185
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Cuj, losa strana plazmi, pogotovo kada su preboljele pocetne bolestine, je bila i ostala cijena proizvodnje i potrosnja u radu.
Imali smo 5 plazmi u familiji...taj burn in nismo nikada vidjeli nigdje.
A cuj...
ok, krivo sam bio informiran

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:18   #186
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Cuj, losa strana plazmi, pogotovo kada su preboljele pocetne bolestine, je bila i ostala cijena proizvodnje i potrosnja u radu.
Imali smo 5 plazmi u familiji...taj burn in nismo nikada vidjeli nigdje.
A cuj...
Evo ima jedan iMac kod frenda koji služi za rad s mjuzom s katastrofalno upečenim menu barom i nekim ikonama...a nije plazma
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:51   #187
Pogledaj bilo koji samouslužni uređaj sa LCD ekranom... svaki ima prokleto zapečeni burn in a eto svi po redu imaju LCD ekrane
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:03   #188
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pogledaj bilo koji samouslužni uređaj sa LCD ekranom... svaki ima prokleto zapečeni burn in a eto svi po redu imaju LCD ekrane
mislim da nas muljaš, to su sigurno sve male plazmice
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:40   #189
E da...no svi su IPS od reda... zar ne? Mislim ti prepecenci...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:37   #190
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
E da...no svi su IPS od reda... zar ne? Mislim ti prepecenci...
Viš nisam ziher...
Moral bi pogledat specifikacije, no lako moguće da jesu
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:40   #191
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
E da...no svi su IPS od reda... zar ne? Mislim ti prepecenci...
Tko će ga znati, mislim da su po apartima vjerojatno TN...a što s'ti tol'ko navalio na taj IPS...????

Evo, izgleda da taj IPS nije ništa podložniji od VA:

https://www.rtings.com/tv/learn/perm...rn-in-lcd-oled
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:10   #192
Je imaš prav daleko najprije TN, a i to su ionak sve po redu 4:3 ekrani, a ne 16:9...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:10   #193
Ako sam ja zapravo dobro skuzio taj TCL se opako rasirio, daje garancije od 5 godina i na testovima ga hvale (nije da vjerujem testovima, ali...)

A i koliko vidim cijenom zna biti daleko ispod konkurencije, poglavito Philipsa.

Jedino me malo brije servis i opcenito kvaliteta izrade jer kada se radi na taj nacin... stedi se na kvaliteti djelova.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:21   #194
Zašto te brine servis? Pa upotrijebiš svoj recept - tutneš prodavaču a onda nek on šalje u Kinu ili gdjegod već

Mene brine kvaliteta upscalinga i processing općenito...kvaliteta izrade ne generira dobru sliku sumnjam da je lošije od Philipsa (ili Samsunga) a i ne možeš znati niti kakva je stvarna kvaliteta komponenti u sony-ju, Samsungu i dr. tradicionalnim TV brendovima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:58   #195
Pa uvoznik TCL-a je Agramservis i oni ocito drze i servis
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:05   #196
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Pa uvoznik TCL-a je Agramservis i oni ocito drze i servis
Baš fino, to su oni kaj su mi držali GM mobitel preko mjesec dana jer se čekalo dijelove... osim toga, zapravo se nemrem požaliti, nisu se opirali reklamaciji...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:38   #197
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Baš fino, to su oni kaj su mi držali GM mobitel preko mjesec dana jer se čekalo dijelove... osim toga, zapravo se nemrem požaliti, nisu se opirali reklamaciji...
Mozes zaliti jer nisu jos malo cekali dijelove da dobijes novoga ili novce nazad.

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Zašto te brine servis? Pa upotrijebiš svoj recept - tutneš prodavaču a onda nek on šalje u Kinu ili gdjegod već

Mene brine kvaliteta upscalinga i processing općenito...kvaliteta izrade ne generira dobru sliku sumnjam da je lošije od Philipsa (ili Samsunga) a i ne možeš znati niti kakva je stvarna kvaliteta komponenti u sony-ju, Samsungu i dr. tradicionalnim TV brendovima...
Sumnjam da je bolja obrada signala kod kineskih marki od tradicionalnih premium marki (Samsung, Panasonic, Sony) iskreno nisam ga uzeo u obzir kod kupovine...tako da ga nisam ni proucavao s materijalima.

"tutnes prodavacu" je zapravo zakonskim okviru ostvarivanja prava (EU)
A ti se pravi pametan pa nosi u servis direktno jer ti je to.. jednostavnije.


A zapravo se sve svodi u rangiranje pojedinih firmi...budget do premiuma... te njihovih proizvoda budget do premium i medusobnih odnosa.
Naravno i cijena igra veliku ulogu (zato sam veliki protivnik preporuke Philipsa) i za koliko para sta dobijes.

Ti se brijnes o procesiranju slike?
Mene jedino brine da sam nezadovoljan kupljenim... jer je onda to lose uloze novac. Dakle jako je bitno da TV zadovoljava sve moje standarde te da me nista ne smeta kod gledanja.

TCL ima dosta agresivnu reklamnu kampanju.
Zadnji puta kada sam bio u Trstu u Mediamarketu i Unieuru jako su bili eksponirani.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:49   #198
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Mozes zaliti jer nisu jos malo cekali dijelove da dobijes novoga ili novce nazad.
Pa to sam im nekako napomenuo, pa su se dijelovi od "moglo bi potrajati dosta dugo" stvorili u roku od tjedan dana
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:56   #199
drugi puta budi tiho do 45 dana...45 dan dodes u ducan i pitas ste mi popravili ili dajte novoga.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:40   #200
lijep pozdrav!!!
Zna li netko koja je bitna razlika između TCL u43p6046 i TCL u43p6006 ? Mislim u kvaliteti slike itd.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.