Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 22:21   #1
Smile Kako dobiti mišićnu masu = za sve one koji bi hjeli biti veći i(li) jači

Lijepi pozdrav svima, molim za pomoć, dajte mi neki savjet kako bi se udebljao u kratkom roku, i kako to natjerati u ruke i noge a izbacit iz trbuha i što koristiti(neke preparate) uz dizanje utega za povećanje mišićne mase na rukama, također u što kraćem roku i jel bolje dizati više puta lakši uteg ili manje puta teži(u oba slučaja se forsiram)? hvala unaprijed
W550i is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:13   #2
kupi onaj magicni prah, popij ga sa svetom vodom i pricekaj 5 min
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:46   #3
ja sam poceo ici u teretanu prije 4 mjesec i nakon 2 mjeseca uzeo sam proteine weider okus cokoladae i mogu ti reci da sam u ta 2 mjeseca koda sam koristio proteine dobio 3-4 kila.

proteine sam uzimao samo jednom dnevno i to nakon treninga u teretani.

motda da sam ih uzimao cesce mozda bi dobio i vise kilograma.
__________________
A man is not old until regrets take the place of dreams!
underdog8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:46   #4
100% Whey Protein od mlijecne sirutke. Naruci taj proizvod i dodaj ga svojoj prehrani. Treniraj i bit ces krupan a ne debel. :-)
thunderbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:50   #5
Quote:
underdog8 kaže: Pogledaj post
ja sam poceo ici u teretanu prije 4 mjesec i nakon 2 mjeseca uzeo sam proteine weider okus cokoladae i mogu ti reci da sam u ta 2 mjeseca koda sam koristio proteine dobio 3-4 kila.

.
misica jako tesko
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:17   #6
Piti B kompleks vitamine - jaaaako potiču apetit!
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:58   #7
ma mislim ljudi vi meni niste stvarno jasni! svi seru nekakve gluposti a nemaju pojma sto govore. pocevsi od autora topica, kakvo faken u kratkom roku nabiti misice i izgubiti salo?! u kratkom roku bi ti pomogli samo steroidi al cisto sumnjam da te to zanima.

onda biseri poput underdoga i tunderboxa: da pij whey i bit ces apolon mos mislit
whey u svojoj normalnoj dozi ~30g sadrzi oko 25g cistog proteina(ovisi koji whey uzimas). a tih 25g proteina ti je kao da pojedes nekakav odrezak od 15dkg... a bilderi uzimaju whey prvenstveno jer je brzo razgradiv.

da bi uopce poceo dobivati na masi moras jako jako puno kvalitetno jesti al to mi se neda sad objasnjavati. imas topice vec o tome....

mrsavi pocetnici u teretani koji su dosli sa ciljem da nabiju masu, u pola godine maximalno mogu dobiti 4-5kg misica uz savrseno pogodjenu prehranu, trening i genetiku... inace ljudi su sretni i sa 5kg godisnje a bilderi i sa 1 kg
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 19:31   #8
Jednostavno..jedi sve što ti padne pod ruku. od jutra kad se digneš do kad legneš u krevet. Jedi 10 obroka na dan. Od toga 4 obilna.
didona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 20:06   #9
Quote:
underdog8 kaže: Pogledaj post
ja sam poceo ici u teretanu prije 4 mjesec i nakon 2 mjeseca uzeo sam proteine weider okus cokoladae i mogu ti reci da sam u ta 2 mjeseca koda sam koristio proteine dobio 3-4 kila.
4 kile cega..?

A jel taj tvoj okus cokolade mozda sadrzi i jednu prekrasnu tvar zvanu aspartam..? To si prekrizi, ako bas ne mozes podnijeti onaj natural okus potrazi nesto sa sukralozom- to je jedini zasladjivac na bazi obicnog secera ali skoro bez kalorija..(no ipak najbolje nista)
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:29   #10
Znam da negdje na Rekreaciji ima tema, ispričavam se što sam lijena tražiti ali možda mi netko može ovdje pomoći.
Naime, oko 2 tjedna sam u Zoni, nabavila sam i kuharicu.

Vidim da autorica spominje nekakav proteinski prah koji se stavlja u zobenu kašu za doručak.
A ja bi rado pojela samo tu zobenu kašu, bez šest šnita šunke i žlice sira uz nju, pa mi se taj prah čini ko dobra opcija.
Jel to taj o kojem govorite i koja je otprilike njegova cijena?

Hvala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:32   #11
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
4 kile cega..?

A jel taj tvoj okus cokolade mozda sadrzi i jednu prekrasnu tvar zvanu aspartam..? To si prekrizi, ako bas ne mozes podnijeti onaj natural okus potrazi nesto sa sukralozom- to je jedini zasladjivac na bazi obicnog secera ali skoro bez kalorija..(no ipak najbolje nista)
E da, glede šećera - zna li netko gdje mogu nabaviti Steviu i Splendu?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:31   #12
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Vidim da autorica spominje nekakav proteinski prah koji se stavlja u zobenu kašu za doručak.
A ja bi rado pojela samo tu zobenu kašu, bez šest šnita šunke i žlice sira uz nju, pa mi se taj prah čini ko dobra opcija.
Jel to taj o kojem govorite i koja je otprilike njegova cijena?

Hvala

Proteinski prah je generalni izraz za sve dehidrirane preparate koji su izvor proteina: whey, milk & eggs, izolate aminokiselina...etc.. Ako je to ono sto ti treba razne varijacije naci ces u bilo kojem ducanu sa suplementima- jedna mjerica ima 30g a ovisno o proizvodu sadrzi 20-25g proteina..
Cijene jako variraju..

__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 00:35   #13
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E da, glede šećera - zna li netko gdje mogu nabaviti Steviu i Splendu?
Stvarno ne znam, samo te zelim upozoriti da iako je sukraloza neusporedivo bolja od aspartama jos uvijek nije najsretnije rijesenje- pogotovo za redovitu konzumaciju.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:33   #14
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam, samo te zelim upozoriti da iako je sukraloza neusporedivo bolja od aspartama jos uvijek nije najsretnije rijesenje- pogotovo za redovitu konzumaciju.
Ma ne bi ja to redovito, možda dvaput tjedno pripremiti neki jogurt ili kremu s tim. Jer za mene je puno gore u potpunosti se odreći slatkog nego si ga povremeno priuštiti
Zasad dodajem obični šećer, u skladu s pravilima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 10:35   #15
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Proteinski prah je generalni izraz za sve dehidrirane preparate koji su izvor proteina: whey, milk & eggs, izolate aminokiselina...etc.. Ako je to ono sto ti treba razne varijacije naci ces u bilo kojem ducanu sa suplementima- jedna mjerica ima 30g a ovisno o proizvodu sadrzi 20-25g proteina..
Cijene jako variraju..

E da, to mi treba
Znaš li možda kakvi su oni zaslađeni fruktozom? Hvala

Autoru topica isprike, uskoro ću pobjeć
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 13:41   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E da, to mi treba
Znaš li možda kakvi su oni zaslađeni fruktozom? Hvala
Pa u principu s ok , iako ljudi na dijeti izbegavaju taj buduci da za razliku od ovih sa sladilima utjece na lucenje inzulina i metabolizam ugljikohidrata- dok recimo sukralozu (iako je proizvedena iz secera) organizam ne prepoznaje kao ugljikohidrat..

Ja bi ti preporucila obican whey bez ikakih zasladjivaca (oni se ionako stavljaju samo u ove s okusom a ako ces mijesati s kashom to ti ne treba)-ma najbolje da se zaletis do ducana sa suplementima pa zagnjavis prodavaca tamo jedno pola sata..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:52   #17
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E da, glede šećera - zna li netko gdje mogu nabaviti Steviu i Splendu?
Nedavno sam bila u biljnoj ljekarni i baš je žena ispred mene kupila jedno od tog dvoje. Mislim da je kupila Splendu, a da se još raspitivala za Steviu. Ili obratno. Možda ima i u običnim ljekarnama.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:38   #18
ako se nevaram 100% Whey protein je više za skidanje kila i oporavak tijela, nego za nabijanje mase (on ne sadrži ugljikohidrate)
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:39   #19
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Pa u principu s ok , iako ljudi na dijeti izbegavaju taj buduci da za razliku od ovih sa sladilima utjece na lucenje inzulina i metabolizam ugljikohidrata- dok recimo sukralozu (iako je proizvedena iz secera) organizam ne prepoznaje kao ugljikohidrat..

Ja bi ti preporucila obican whey bez ikakih zasladjivaca (oni se ionako stavljaju samo u ove s okusom a ako ces mijesati s kashom to ti ne treba)-ma najbolje da se zaletis do ducana sa suplementima pa zagnjavis prodavaca tamo jedno pola sata..
Pa da, ja sam na mršavljenju.
Tj. nisam na dijeti, već zdravijom prehranom i kretanjem polako gubim višak sala.
Autorica knjige preporučuje baš taj s fruktozom pa sam pitala.
Iako, mislim da ću radije uzeti Steviju u biljnoj ljekarni.
Hvala puno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:23   #20
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ako se nevaram 100% Whey protein je više za skidanje kila i oporavak tijela, nego za nabijanje mase (on ne sadrži ugljikohidrate)
nabijanje kvalitetne mase znaci jacati misice. za rast misica su potrebni proteini i ugljikohidrati za energiju. a whey je protein.... dakle je suplament i za masu al nece te on sam "nabildati"

evo ovako otprilike jedan moj frend sto ide u teretanu jede:
ujutro 08:00 200g zobenih. + 30g whey
oko 11:00 posni sir(250g)+ eko pecivo sa 100g dimceka
oko 14:00 rucak 200g pilecih/purecih prsa + 200g tjestenina +par zlica maslinovog ulja
oko 17:00 2 konzerve tunjevine(bez ulja ili ocijedjene)+ malo integralnog kruha
oko 18:00 trening pa iza oko 19:00 45g whey-a + 80g glukoze + nesto kreatina
oko 22:00 posni sir i neoljustenog kikirikija

nekazem da je ovo potpuno dobro, samo ti dajem naznake otprilike koliko bi trebao jesti....

Zadnje uređivanje 6isperadun : 26.05.2007. at 01:39.
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.