Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 20:01   #401
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ne...
Ok, hvala.
Dali onda postoji podatak o razumnom roku za jednu mašinu?
Pretpostavljam da se paralelno mogu raditi dvije mašine, 9mj- godina ??
Navodni rok za posao je 20 mjeseci.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:10   #402
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Ok, hvala.
Dali onda postoji podatak o razumnom roku za jednu mašinu?
Pretpostavljam da se paralelno mogu raditi dvije mašine, 9mj- godina ??
Navodni rok za posao je 20 mjeseci.

pozdrav
Ugovor još nije potpisan ..

Temeljem "tajne" ponude sa nepoznatim podizvođačima
ZTCu će biti isplačeno 96 miljuna kuna do 31.12.
Za što i koje poslove u trajanju 40ak dana
je velika misterija, to je očito AVANS za ne štrajk ..
AVANS za ne stečaj Zavoda u Chiti koji nema posla
jer se nalaze u tri pičke materine daleko pored Vladivostoka
čije ime govori Vlad DALEKI Vostok ISTOK..
+ tamo u blizini munjeni Kim Jong pali jbene atomsko hidrogenske bombe.
Ako bude sranja ostat će naše vrtoljotke tamo ka na Krimu onomad ..
kad su idioti poslali tamo na remont unatoč što je cili svit zna da će rat
ali ekima ZTC+MORH čita izvješća iz 1999. ..

Ma užas da se ispovraćaš od gomile nesposobnih likova,
ništa ja ne znam, nisam ja potpisao, nisam ja bio, ne sjećam se,
ne znam .. etc ..

Epopeja epopeja .. Leo Martin

__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:18   #403
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Dali onda postoji podatak o razumnom roku za jednu mašinu?
Normalan Zavod koji (je u interesu RH) škartan krađom
i skrivanjem dokumentacije te prepiske, to napravi za 4 mjeseca
puta 5 komada....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:23   #404
A Česi? Zašto oni otpadoše?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:26   #405
Česi se nisu niti javili...
Njih je MORH/ZTC kontaktirao u "tajnoj misiji", koja je provaljena na dezinformatoru.
Njihov certifikat je istekao negdje 2015. te ga vrlo teško mogu produžiti, namjenski za ovaj posao.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:31   #406
-65 milijuna dolara iznosi vrijednost 10 helikoptera Mi-171 sh koje je Hrvatska dobila od Rusije 2007. godine
a sad 10 godina kasnije remont 34 miljona $
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:36   #407
Jer novi košta $18 M
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:51   #408
Ozbiljno? Nisam očekivao da su toliko skupi novi.
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:13   #409
Onda, oće biti remonta?
I farbanje?Neće valjda opet u ovu sivu?
Jesu oni vidili sheme farbanje u domovinskom ratu?
Nije li normalno da ruske strojeve, s ruskim papirima, s ruskim dopisnicama, i remontira ruska firma?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:20   #410
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Onda, oće biti remonta?
I farbanje?Neće valjda opet u ovu sivu?
Jesu oni vidili sheme farbanje u domovinskom ratu?
Nije li normalno da ruske strojeve, s ruskim papirima, s ruskim dopisnicama, i remontira ruska firma?
Krivo pitanje...

Jel normalno da ZTC dobije avans 96 miljuna kuna za ništa jer do kraja godine ih ne može ni rastaviti, ZTC je planirao PRIHOD od REMONTA 2017. 50 miljuna kuna ??

Rusi imaju firmu pred stečajem na dalekom istoku koju su em svi zaboravili em je jebeno daleko na dalekom istoku em je prvi susjed jebeni mali atomski debeljko Kim Jong Un ..

Sad nam fali samo da mali opali atomsku hidrogensku da ga munjeni Trump oplete još jače i da nam vrtoljeti ostanu ka na Krimu u jebenom ratu za koji samo naši političari i zvjezdoznanci u MORHU i Službi nisu znali da će se dogoditi ..

Mi smo jebeno smješna Država kada su u pitanj pametne prosudbe i donošenje odluka suprotnih rodijačkim promišljanjima lako će mo ..

Sve je ovo smiješno da bi bilo zabavno ..

Zar je Ambasador Asimov trebao doći u Vladu po nalogu Putina da udari pečat na točku br.6 25 minuta prije Vladine sjednice broj 66. !?!?!

Pa do Qurca godinu dana stoje mašine .. i sad zbog birokracije i obaveze da se novac potroši do 31.12. sad na vrat na nos plaćamo ne štrajk u ZTCu .. sada će firma u Čiti dobiti certifikat od tvornice pa će taj certifikat do godine implementirati u ZTC da bi radnici koji ga steknu čekali 10 godina do narednog remonta ??

Pa ko tu koga jebe u mozak ?


A OSRH kupuju BH MH-60M i 12 UH-60, narednih 5 godina mijenjamo rusku tehniku !?!?

:klap:

Da je Ante Gotovona šef .. alaj bi letilo perije ...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:27   #411
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Onda, oće biti remonta?
I farbanje?Neće valjda opet u ovu sivu?
Jesu oni vidili sheme farbanje u domovinskom ratu?
Nije li normalno da ruske strojeve, s ruskim papirima, s ruskim dopisnicama, i remontira ruska firma?
Pitanje je odlicno.Naravno da je nelogicno dati zemlji proizvodjacu letjelica ciji je spomenuti remontni zavod ni 300km od montazne linije za iste te letjelice.

Ako Svabo moze ispod stola surovat sa Moskvom, ako Trump i Putin odlucno suradjuju u Siriji nema nikakva razloga da 10ak vrlo dobrih helikopera trune na Plesu umjesto da su vec na remontu.

Naravno razloga ima za forumske "znalce" i "zastupnike" tj privatne obrtnike koji vise na ovom forumu od 0 do 24h.
Oni ce ovaj puta ili i ovaj puta , malo oladiti glede provizije pa je i razumljiva "nervoza" iz tih krugova.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:52   #412
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Krivo pitanje...

Jel normalno da ZTC dobije avans 96 miljuna kuna za ništa jer do kraja godine ih ne može ni rastaviti, ZTC je planirao PRIHOD od REMONTA 2017. 50 miljuna kuna ??

Rusi imaju firmu pred stečajem na dalekom istoku koju su em svi zaboravili em je jebeno daleko na dalekom istoku em je prvi susjed jebeni mali atomski debeljko Kim Jong Un ..

Sad nam fali samo da mali opali atomsku hidrogensku da ga munjeni Trump oplete još jače i da nam vrtoljeti ostanu ka na Krimu u jebenom ratu za koji samo naši političari i zvjezdoznanci u MORHU i Službi nisu znali da će se dogoditi ..

Mi smo jebeno smješna Država kada su u pitanj pametne prosudbe i donošenje odluka suprotnih rodijačkim promišljanjima lako će mo ..

Sve je ovo smiješno da bi bilo zabavno ..

Zar je Ambasador Asimov trebao doći u Vladu po nalogu Putina da udari pečat na točku br.6 25 minuta prije Vladine sjednice broj 66. !?!?!

Pa do Qurca godinu dana stoje mašine .. i sad zbog birokracije i obaveze da se novac potroši do 31.12. sad na vrat na nos plaćamo ne štrajk u ZTCu .. sada će firma u Čiti dobiti certifikat od tvornice pa će taj certifikat do godine implementirati u ZTC da bi radnici koji ga steknu čekali 10 godina do narednog remonta ??

Pa ko tu koga jebe u mozak ?


A OSRH kupuju BH MH-60M i 12 UH-60, narednih 5 godina mijenjamo rusku tehniku !?!?

:klap:

Da je Ante Gotovona šef .. alaj bi letilo perije ...

Čita nema certifikat? Pa ministar tvrdi da idu upravo tamo jer imaju sve papire i certifikate.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:30   #413
Dakle iz Rusije su se samo ovi iz te Čite javili?

http://www.russianhelicopters.aero/en/arp810/

Drugi (bliži) zavodi u Rusiji su prebukirani, preskupi.. ili nam namjerno taj kukavni nude kao jedinu opciju .. ?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:48   #414
Ne, Chita nema certifikat, bude ga dobila na RH Sh ako završe kod njih...

Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
...
Naravno razloga ima za forumske "znalce" i "zastupnike" tj privatne obrtnike koji vise na ovom forumu od 0 do 24h.
Oni ce ovaj puta ili i ovaj puta , malo oladiti glede provizije pa je i razumljiva "nervoza" iz tih krugova.
Ako misliš na mene
Meni je ovo sve pet, MORH, ti & tebi slični su se posrali na moj pokušaj da pomognem HRZu / ZTCu.
Mašala...
Zapitaj se samo, da nije bilo naše ponude da li bi se ona od Russ Heli spustila tamo di je danas?!
Hvala lijepo 9Aplus i drugi put :klap:
Za tvoju info 5 ponuđača se žalilo na "cirkus" od natječaja.
Mi nismo & nećemo jer ZTC pod ovom upravom & MORH pod ovim ministrom,
nisu ozbiljni & profesionalni da se sa njima isplati gubiti vrijeme.

Što ne znači da se ja mislim suzdržati od komentara na tijek ove tužne priče iz Хорватия

PS nije gotovo niti iz daleka, ovo od početka nije remont nego ucjena RH
na koju za sada RH nije u stanju odgovoriti kao suverena država.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:43   #415
Heheheheh....timeo danaos et dona ferentes 9A, da tvoja "pomoc"'....podsjeti me samo onog inicijalnog prijedloga HEMS-a sa Pumama, nema tvog poduhvata ili " prijedloga" koji provodno ne bi zavrsio debelim financijskim iskoristavanjem proracuna, pritom ne osporavam trenutnu institucionaliziranu pljacku, kod tebe je problem da se ti nofci ne slijevaju u tvoj djep.

Sad smo prestali kmecati o Rusiji,don. 'logicnosti' Bjelorus.remonta, znas sve-svugdje si poklopac, onda znas sto je i pisalo u kupoprodajnom 171 o remontu ranijih ili...jasno potonje je retoricke naravi jer si topic pretvorio u ljecenje vl.kompleksa po onoj 70% istine da prodje 30% lazi.

Itakako da izdaleka nije gotovo, pritom mi je samo izuzetno drago da Ti i tvoje vezice i veze nece ostvariti imovinsku korist, pod cijenu da strunu na stajanci,
vec 25god.gledam lesinare kada je rijec o odrzavanju ruske tehnike, sa kojim gustom cu gledati kada vam se konacno zavrne pipa.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:42   #416
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Heheheheh....timeo danaos et dona ferentes 9A, da tvoja "pomoc"'....podsjeti me samo onog inicijalnog prijedloga HEMS-a sa Pumama, nema tvog poduhvata ili " prijedloga" koji provodno ne bi zavrsio debelim financijskim iskoristavanjem proracuna, pritom ne osporavam trenutnu institucionaliziranu pljacku, kod tebe je problem da se ti nofci ne slijevaju u tvoj djep.

Sad smo prestali kmecati o Rusiji,don. 'logicnosti' Bjelorus.remonta, znas sve-svugdje si poklopac, onda znas sto je i pisalo u kupoprodajnom 171 o remontu ranijih ili...jasno potonje je retoricke naravi jer si topic pretvorio u ljecenje vl.kompleksa po onoj 70% istine da prodje 30% lazi.

Itakako da izdaleka nije gotovo, pritom mi je samo izuzetno drago da Ti i tvoje vezice i veze nece ostvariti imovinsku korist, pod cijenu da strunu na stajanci,
vec 25god.gledam lesinare kada je rijec o odrzavanju ruske tehnike, sa kojim gustom cu gledati kada vam se konacno zavrne pipa.
I tako vi iz sustava 25 godina gledate i ne činite ništa, plača ide, pemzija je blizu, i sve je super. Sigurno mislite dok je ovaca bit će i vune, samo pazite da se ne preračunate (ovaca je sve manje) pa da i vama zavrnu pipu.
__________________
Hrvatska kao nefunkcionalna, neuspješna država je u biti upravo onakva država kakvu naši trenutno vladajući žele – paradoksalno, ali samo u takvoj nefunkcionalnoj državi oni mogu biti vlast.
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:50   #417
Zar se nije prije par tjedana naricalo za remontom u Rusiji, a danas ni to nije dobro? Sto smo oni spomenuli, pomicu se "goal posts".

Inace, neznam detalje ove price, poprilicno je nejasno promatracu sastrane, ali ako proizvodjac kaze Chita moze izvesti ove radove, a cijena je ok, u cemu je onda problem? Ono sto bi mene brinulo je geopoliticka situacija, i eventualna ucjena ruske strane vezana uz Sberbank, ali pretpostavljam kako je zasto bio upravo zbog rješavanja tih problema. Kako remont ide dalje, za pretpostaviti je kako je to rješeno te imamo garancije ili ce Sberbank biti umiren.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:58   #418
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ugovor još nije potpisan ..

Temeljem "tajne" ponude sa nepoznatim podizvođačima
ZTCu će biti isplačeno 96 miljuna kuna do 31.12.
Za što i koje poslove u trajanju 40ak dana
je velika misterija, to je očito AVANS za ne štrajk ..
AVANS za ne stečaj Zavoda u Chiti koji nema posla
jer se nalaze u tri pičke materine daleko pored Vladivostoka
čije ime govori Vlad DALEKI Vostok ISTOK..
+ tamo u blizini munjeni Kim Jong pali jbene atomsko hidrogenske bombe.
Ako bude sranja ostat će naše vrtoljotke tamo ka na Krimu onomad ..
kad su idioti poslali tamo na remont unatoč što je cili svit zna da će rat
ali ekima ZTC+MORH čita izvješća iz 1999. ..

Ma užas da se ispovraćaš od gomile nesposobnih likova,
ništa ja ne znam, nisam ja potpisao, nisam ja bio, ne sjećam se,
ne znam .. etc ..

Epopeja epopeja .. Leo Martin

Druze zastavnice bilo bi dobro pogledati kartu prije nego se blebne nesto ovako.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:36   #419
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ne, Chita nema certifikat, bude ga dobila na RH Sh ako završe kod njih...
Ovo kao da je Bertol Brecht pisao... Chita nema certifikat, ali će ga dobiti nakon remonta hrvatskih helikoptera. Hrvatska će im platiti certifikaciju. Po tome ispada da oni još nisu ni radili 171. Uz sve zavode koji su se nudili, koji su imali kakvo-takvo iskustvo s Mi-171, odabere se zavod koji ih nije ni vidio.
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:29   #420
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Druze zastavnice bilo bi dobro pogledati kartu prije nego se blebne nesto ovako.
Da u pravu si moja pogreška, ovako sam na karti svijeta procjenio da je Čita iza N Koreje a u stvari je iza Mongolije nekih 1000km dalje nego sam mislio .. jer sam gledao nezimiranu kartu na livemaps north korea events ..

Tako bi ispalo da je udaljena od Hrvatske preko 9000km a ovako je samo 8000km kad pogledam zoomirano .. hvala na ukazanoj grešci

Fini kraj šume jezera.. jesu to tamo tajge ? Zabaykalye region.. Iza Bajkala ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 17.11.2017. at 10:50.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.