Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 22:02   #141
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Naravno da nitko ne zna. Pošto si napisala da ti je otac pružio sve u životu i da si zbog njega imala gotovo sve što si poželjela, problem s psihološkog stajališta i možda vuče od tuda. Naravno da si se zapitala kakvo je tvoje ponašanje, ali nisi konkretno - koji je uzrok tome. Ispada po priči da jedino cijeniš na jako čudan način kada netko titra oko tebe ali kada dobiješ to, tebi ne pruža to više satisfakciju, odguruješ osobu i ponižavaš ju (možda se i bojiš duboke emocionalne povezanosti). Zato bi bilo dobro posjetiti psihijatra/psihologa, nismo srednji vijek da je posjeta njima tabu.
Najgore je reći da ne znaš što napisati, ako ne znaš zašto ne razgovor u 4 oka? Sigurno postoji vrijeme i mjesto za to. Pretpostavljam da on tvoje isprike prema ne shvaća dovoljno iskrenim. Zbog toga ti jednim dijelom sebe ne vjeruje i zato nije tako "divan, bajan" kao što si imala prilike to vidjeti na početku veze. A i kako bi ti vjerovao u potpunosti i prepustio se? To je ogroman rizik. Čudi me da je veza još uvijek funkcionalna.
Vuce od tada, da.. ipak nakon sto je 23 godine sve bilo po mom, tesko mi je bilo uci u stvarnost i shvatiti da nece uvijek tako biti. Naravno da jos nije sve kako treba i nisam jos bas puno toga promijenila, ali ide na bolje

Sve je tocno napisano u tvom postu, i znam da nije sramota ici psihologu, ali nisam potpuno spremna na to, trenutno pokusavam sama nesta napraviti od sebe, pa cemo vidjeti kako ce biti. A kako je veza funkcionalna to se nekada i ja pitam, u biti u zadnjih nekoliko tjedana je sve je kako treba, iako ja sam bila za da se razdvojimo barem na neko vrijeme, ali on nije htio ni cuti za to, jer misli da onda vise ne bi ni bili skupa, i kako on kaze na sve to: "ocito te puno volim i ipak imam nade i vjere da ce mo uspijeti" pa eto vidjet cemo
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:04   #142
Quote:
Hippe Girl kaže: Pogledaj post
Vuce od tada, da.. ipak nakon sto je 23 godine sve bilo po mom, tesko mi je bilo uci u stvarnost i shvatiti da nece uvijek tako biti. Naravno da jos nije sve kako treba i nisam jos bas puno toga promijenila, ali ide na bolje

Sve je tocno napisano u tvom postu, i znam da nije sramota ici psihologu, ali nisam potpuno spremna na to, trenutno pokusavam sama nesta napraviti od sebe, pa cemo vidjeti kako ce biti. A kako je veza funkcionalna to se nekada i ja pitam, u biti u zadnjih nekoliko tjedana je sve je kako treba, iako ja sam bila za da se razdvojimo barem na neko vrijeme, ali on nije htio ni cuti za to, jer misli da onda vise ne bi ni bili skupa, i kako on kaze na sve to: "ocito te puno volim i ipak imam nade i vjere da ce mo uspijeti" pa eto vidjet cemo
Kad budeš spremna, otiđi. Daju racionalnije savjete nego prijatelji/obitelj/nepoznati forumaši.
Želim vam puno sreće!
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:39   #143
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Kad budeš spremna, otiđi. Daju racionalnije savjete nego prijatelji/obitelj/nepoznati forumaši.
Želim vam puno sreće!
Nisi informisana. Psiholozi NE daju savete za vezu.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:03   #144
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Nisi informisana. Psiholozi NE daju savete za vezu.
Informirana sam jako dobro. Ne daju savjete konkretno za vezu, ali za uzročno/posljedične odnose u vezi, s time da sagledaš svaki kut objektivno a ne subjektivno. Te općenito na naše stavove, osobine i ponašanje. Nije psihologu samo posao definicija i promatranje našeg ponašanja i naših karakteristika nego i usmjeravanje i pokazivanje razlike dobra/zla kod nekih osobina.
Ne zovu se bezveze pojedine privatne (dapače i državne) ustanove psihološko savjetovalište - gdje imamo raznolik izbor psihologa, psihijatara i psihoterapeuta.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:33   #145
Ja svakako mislim da meni ne treba toliko savjet za vezu, koliko za neke druge stvari, i kada njih naucim samim time cu biti i bolja u vezi ja shvacam zapravo gdje je moj problem, ali nekada mi je toliko tesko to sve ispraviti i izaci na kraj s tim ... ali mislim da sam napravila vec veliki korak i promjene
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:35   #146
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Kad budeš spremna, otiđi. Daju racionalnije savjete nego prijatelji/obitelj/nepoznati forumaši.
Želim vam puno sreće!
Hvala ti puno
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:28   #147
Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Informirana sam jako dobro. Ne daju savjete konkretno za vezu, ali za uzročno/posljedične odnose u vezi, s time da sagledaš svaki kut objektivno a ne subjektivno. Te općenito na naše stavove, osobine i ponašanje. Nije psihologu samo posao definicija i promatranje našeg ponašanja i naših karakteristika nego i usmjeravanje i pokazivanje razlike dobra/zla kod nekih osobina.
Ne zovu se bezveze pojedine privatne (dapače i državne) ustanove psihološko savjetovalište - gdje imamo raznolik izbor psihologa, psihijatara i psihoterapeuta.
Psiholog i psihoterapeut te pitanjima ili komentarima dovede do toga da SAM doneses zakljucak, sve drugo je neprofesionalno, jer nema koristi i izgleda kao nametanje svog misljenja.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:04   #148
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Izigrala si povjerenje jednog gospodina, povjerenje koje nije lako steci.. Trebas to povjerenje ponovo i dobiti, a to ne ide preko noci, pogotovo ne kad netko tako olako pregazi prvi puta..
Mozes ocekivati ono sto si dala, sumnjam da si spremna svjesno DOKAzATI a ne pricati okolo da ga volis.. I to trpeci sve ono sto si ti njemu rafila..

Ako si to u masti spremna onda nakon jos par godina cete moci krenuti iz pocetka, ravnopravni ali izvrijedjani, povrijedjeni, kompleksirani i iscrpljeni od lazi i zlostavljanja...

Sad ak si uopce dosla do ove vizije zamisli da sada upoznas covjeka koji je kao on dali bi pocela vezu sa takvom osobom (novi pocetak) a jos level vise je sto ti sebe iako vidis i svjesna si kao i svaki manipulator uopce ne postavljas pod pitanje promjene i iskonski nedajes znakove osvjestenja.. Maltene likujes kako si se iživljava la na covjeku i jebe te kaj on vise nemoze izdrzati.. Jer nakon svega kazes da se volite

Najvjerojatnine neznas sto je ljubav, a ak ti je ovo ljubav sto izjavljujes iz iskustva nemogu ti pozelit srecu u njoj.. Bio bi to zlocin prema covjecnosti i prema tebi i prema drugima

Ljudi koji znaju/uce ne cine takve stvari drugima.. Ni drugim nepozmatim ljudima a kamoli intimnim parterima

Ovo sve je objasnjenje savjeta a taj je da se sama osvjestis nadam se na pod tebe i tvoju okolinu zdrav nacin jer ako sijes s lo oko sebe odgovorna si ti a ne zrtve oko tebe, a svi su zrtve bez ljubavi.. Nema po bjednika u zlu i patnji i boli i nehumanosti.. No to je samo moje misljenje
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:45   #149
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
Mozes ocekivati ono sto si dala, sumnjam da si spremna svjesno DOKAzATI a ne pricati okolo da ga volis.. I to trpeci sve ono sto si ti njemu rafila..

Ako si to u masti spremna onda nakon jos par godina cete moci krenuti iz pocetka, ravnopravni ali izvrijedjani, povrijedjeni, kompleksirani i iscrpljeni od lazi i zlostavljanja...

Sad ak si uopce dosla do ove vizije zamisli da sada upoznas covjeka koji je kao on dali bi pocela vezu sa takvom osobom (novi pocetak) a jos level vise je sto ti sebe iako vidis i svjesna si kao i svaki manipulator uopce ne postavljas pod pitanje promjene i iskonski nedajes znakove osvjestenja.. Maltene likujes kako si se iživljava la na covjeku i jebe te kaj on vise nemoze izdrzati.. Jer nakon svega kazes da se volite

Najvjerojatnine neznas sto je ljubav, a ak ti je ovo ljubav sto izjavljujes iz iskustva nemogu ti pozelit srecu u njoj.. Bio bi to zlocin prema covjecnosti i prema tebi i prema drugima

Ljudi koji znaju/uce ne cine takve stvari drugima.. Ni drugim nepozmatim ljudima a kamoli intimnim parterima

Ovo sve je objasnjenje savjeta a taj je da se sama osvjestis nadam se na pod tebe i tvoju okolinu zdrav nacin jer ako sijes s lo oko sebe odgovorna si ti a ne zrtve oko tebe, a svi su zrtve bez ljubavi.. Nema po bjednika u zlu i patnji i boli i nehumanosti.. No to je samo moje misljenje
Sve je nikad bolje sada
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:38   #150
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Psiholog i psihoterapeut te pitanjima ili komentarima dovede do toga da SAM doneses zakljucak, sve drugo je neprofesionalno, jer nema koristi i izgleda kao nametanje svog misljenja.
Zar si psiholog da možeš odgovorno tvrditi da je to neprofesionalno?
Po tvojoj tvrdnji, dijete koje u svojoj školi zbog problematičnog ponašanja ide k psihologici (pri tome mu daje upute da njegova postupanja nisu u skladu s društvenim normama) je neprofesionalno. Nema ti konstatacija smisla. Isto kao psihološko savjetovalište kod žena - žrtva nasilja, koje nemaju racionalno razmišljanje dobivaju smjernice i "savjete" od psihologa/psihijatara kako okrenuti novi list u životu s manje boli i više objektivnog razmišljanja. Nisu psiholozi samo da se po strani drže, jer psihoterapije onda ne bi imale adekvatan učinak i smisao postojanja. Da ne idemo offtopic, last post from me.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:05   #151
Quote:
Hippe Girl kaže: Pogledaj post
Hej, ovo sto cu napisati ce biti malo dugacko, pa ako se nekome da citati, molila bih vas za neke savjete, samo bez osudivanja i recenica poput: "zasluzila si" i slicno, jer i sama znam da jesam.
Unaprijed se ispricavam na pisacim greskama, odrasla sam van HR

Ovako, sa deckom sam u vezi dvije godine (na daljinu, jos neko vrijeme) i prvih godinu i pol je on stvarno bio jaaako njezan, romantican, razuman, rijetkost medu danasnjim muskarcima.. kad bi dosla kod njega nakon sto se ne vidimo neko vrijeme obasipao me paznjom do maksimuma, svasta je radio za mene..ja to nisam nikako cijenila, kad bi se ponovo vratila u svoju drzavu, on je bio jako tuzan i cesto mi je to govorio i znsl se rasplakat kad bi pricali, ja sam bila dosta bezobrazna i govorila da je naporan stalno s tim... onda sam se jedno vrijeme cula i sa bivsim deckom, tocnije punih 5 mjeseci i to sam mu ipak rekla i odlucio mi je oprostiti.. lagala sam mu za puno toga, skrivala sam mnoge stvari od njega, i preko toga je prelazio, istresala sam se stalno na njega sve je trpio, dva puta sam ga istjerala u sred noci iz kuce on je mebe molio ispricavao se iako sam ja bila ta koja se treba ispricati, kad sam se perve zime kad smo prohodali razbolila, donjeo ni je voce kuci i svasta nesta i ja sam ga hladno ignorirala pred hrpom ukucana, sprdala sam ga pred svima, cesto mi je slao lijepe poruke za laku noc ili dobro jutro i opcenito jako lijepe poruke u kojima mi govori da me voli a ja sam vecinom nesta bezveze odgovarala i odmah skretala sa teme, danima sam znala biti bas smece prema njemu i kad mi se javi satima ne bi odgovarala na poruke, vrijedala sam ga, bila sam prerazmazena, imam tatu koji mi je sve zelje uvijek ispunjavao i sve sam imala od kad znam za sebe i od njega sam trazila svakakve gluposti tako da je i novac posudivao da mi ispuni hireve i gluposti jer bi inace zvocala i svadala se dok ne dobijem sta zelim, x puta sam se poigrala sa njegovim osjecajima i rekla da zelim prekinuti (bez razloga jer eto meni je takav dan dosao) on mi je plakao i molio me satima da ne prekidam.. i da ne nabrajam dalje savrseno se moze zakljuciti kakva sam glupaca bila.. i sada je on nekih 4-5 mjeseci drukciji, nije bezobrazan ni nista, ali nije vise tako njezan prema meni i ne dobivam od njega one lijepe poruke koje su me nekada zivcirale a sada mi fale... i sama znam da sam si sama kriva zato, i rekao mi je da je do toga doslo jer je on sve davao a ja sam se svadala samo itd. ali da je kod njega ostalo i dalje sve isto sto se tice osjecaja i ljubavi prema meni (ok to vjerujem jer da me ne volio mogao me je ostaviti milijun puta) i da mu samo treba vremena da opet to pocne i pokazivati jer sam ga puno puto povrijedila... to razumijem... i ja njega volim, iako se to ne bi reklo, bar prije, i meni je krivo radi svega i pokusavam nekako ispravti sve to..ali ja vise ne znam kako da se ponasam kako da mu pisem... zelim da opet bude onaj nekadasnji da opet osjetim njegovu ljubav kao prije, ali pojma nemam sta da radim da malo ohladim i pustim vrijeme da ucini svoje ili sta ?
Nisam čitao ostale odgovore, ali - boktemazo razmažene krave.
Frish is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.12.2017., 17:19   #152
Quote:
Hippe Girl kaže: Pogledaj post
Ja svakako mislim da meni ne treba toliko savjet za vezu, koliko za neke druge stvari, i kada njih naucim samim time cu biti i bolja u vezi ja shvacam zapravo gdje je moj problem, ali nekada mi je toliko tesko to sve ispraviti i izaci na kraj s tim ... ali mislim da sam napravila vec veliki korak i promjene
I ja mislim da si napravila veliki korak ka promeni, vec samim time sto si pocela da reflektiras. Ne zuri nigde, ispravljaj jedno po jedno i polako ce sve doci na svoje. Ako i dalje budes radila na sebi, bice sve daleko bolje nego ranije, samo nastavi tako dalje!



Quote:
krypteria kaže: Pogledaj post
Zar si psiholog da možeš odgovorno tvrditi da je to neprofesionalno?
Po tvojoj tvrdnji, dijete koje u svojoj školi zbog problematičnog ponašanja ide k psihologici (pri tome mu daje upute da njegova postupanja nisu u skladu s društvenim normama) je neprofesionalno. Nema ti konstatacija smisla. Isto kao psihološko savjetovalište kod žena - žrtva nasilja, koje nemaju racionalno razmišljanje dobivaju smjernice i "savjete" od psihologa/psihijatara kako okrenuti novi list u životu s manje boli i više objektivnog razmišljanja. Nisu psiholozi samo da se po strani drže, jer psihoterapije onda ne bi imale adekvatan učinak i smisao postojanja. Da ne idemo offtopic, last post from me.
Zasto moram biti psihiolog, ako imam mozga u glavi? Moja najbolja prijateljica je psiholog, a njen muz je psihijatar. I tvrdim da je neprofesionalno da psiholozi daju direktne savete za vezu tipa: uradi ovo ili ono. na i on su mi to potvrdili. Zaboravila si da navedes psihoterapiju masovnih ubica jos kao primer. Slazem se da nema razloga za offtopic, jer su ovo cinjenice sto sam napisala, a ti ako mislis da trebas nesto da verujes ili ne verujes, to se obavlja u crkvi.
__________________
*Per aspera ad astra.*

Zadnje uređivanje AlessandraB : 14.12.2017. at 17:30.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:39   #153
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Nisam čitao ostale odgovore, ali - boktemazo razmažene krave.
Vrijeđati ne trebas nikoga, pa tako ni mene. Ja sam za svoje greske barem otvorila oci i trudim ih se koliko god mogu ispraviti, a svoje uvrede zadrzi za sebe. Lijepe pozdrave saljem
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:43   #154
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
I ja mislim da si napravila veliki korak ka promeni, vec samim time sto si pocela da reflektiras. Ne zuri nigde, ispravljaj jedno po jedno i polako ce sve doci na svoje. Ako i dalje budes radila na sebi, bice sve daleko bolje nego ranije, samo nastavi tako dalje!
Polako se i trudim, ne silim se na nista, sve radim kad osjetim da sam spremna na to, jer samo onda i drugi mogu vidjeti da mislim iskreno, ako i sama tako osjecam... hvala ti puno
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:14   #155
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
I ja mislim da si napravila veliki korak ka promeni, vec samim time sto si pocela da reflektiras. Ne zuri nigde, ispravljaj jedno po jedno i polako ce sve doci na svoje. Ako i dalje budes radila na sebi, bice sve daleko bolje nego ranije, samo nastavi tako dalje!





Zasto moram biti psihiolog, ako imam mozga u glavi? Moja najbolja prijateljica je psiholog, a njen muz je psihijatar. I tvrdim da je neprofesionalno da psiholozi daju direktne savete za vezu tipa: uradi ovo ili ono. na i on su mi to potvrdili. Zaboravila si da navedes psihoterapiju masovnih ubica jos kao primer. Slazem se da nema razloga za offtopic, jer su ovo cinjenice sto sam napisala, a ti ako mislis da trebas nesto da verujes ili ne verujes, to se obavlja u crkvi.
Ako imaš kao što govoriš, prvo provjeri informaciju bez trolanja o vjeri i crkvi (nisam vjernik, nema potrebe za indirektno ismijavanje). Po propisima RH, u kodeksu etike i psihološke djelatnosti (pod stavkom etičkih standarda, članak br. 6) je navedeno da psiholog pruža također uslugu savjetovanja. Na taj propis će se pozivati svaki psiholog u OB, ili KBC-u. To je činjenica ipak, a ne neprofesionalnost. Živjela.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:16   #156
Bez da sam procitala cijelu temu i uz rizik da zbog toga kazem nesto krivo, ipak cu reci da mislim da je autorica tip osobe koji voli da se oko nje titra i plazi a da ona pritom ima svu moc satrati doticnog u prasinu. Uziva u tom osjecaju iako zna da radi krivo, zna da povređuje osobu koja to ni najmanje ne zasluzuje, zna da ispada gadura, ali uziva u tome. Zna da sabotira odnos, i da ce to u konacnici povrijediti i nju samu, ali ne prestaje.

Ne kazem da to radi namjerno ili svjesno, ali radi.
I sto vise osoba pokaze njeznosti, afekcije, topline, odnosno sto se vise otvori i ucini ranjivom, kao taj njen decko, to ce ona s vecim gustom (ponavljam, mozda i nesvjesno) njega povrijediti.
U jednu ruku malo i sadisticki.
Ne samo to, nego ima i (pod)svjesnu zelju za destrukcijom odnosa kojeg realno smatra dobrim i pozeljnim.

Cemu i zasto takvo ponasanje je samo na autorici da proba shvatit.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:21   #157
Quote:
Hippe Girl kaže: Pogledaj post
Polako se i trudim, ne silim se na nista, sve radim kad osjetim da sam spremna na to, jer samo onda i drugi mogu vidjeti da mislim iskreno, ako i sama tako osjecam... hvala ti puno
Ti nigdje nisi napisala da ti on nedostaje, nego njegova pažnja, pokloni,
da trči oko tebe, i sad želiš primiriti razmaženo ponašanje da opet to sve dobiješ od njega nazad.
Budi iskrena, što će biti ako i kada ostvariš cilj i opet dobiješ pažnju, hoće ti to biti ok ili će ti opet početi ići na živce pa ćeš ga opet odgurivati i vrijeđati?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 02:02   #158
Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
Ti nigdje nisi napisala da ti on nedostaje, nego njegova pažnja, pokloni,
da trči oko tebe, i sad želiš primiriti razmaženo ponašanje da opet to sve dobiješ od njega nazad.
Budi iskrena, što će biti ako i kada ostvariš cilj i opet dobiješ pažnju, hoće ti to biti ok ili će ti opet početi ići na živce pa ćeš ga opet odgurivati i vrijeđati?
Pa to se podrazumijeva da mi i on nedostaje. I necu ga opet vrijeđati, jer je vec dugo opet jako blizu tome kao nekada, ali ja se i dalje trudim i necu postati opet onakva kao nekada iako je on opet skoro isti kao sa pocetka price, ali bitno je da ja ne budem ista kao tada
Hippe Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger