Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 09:18   #1
Svi dugovi

Pozdrav,

Ne znam dal postoji tema ili neko drugo mjesto pa ću tu pitat.
Dal postoji igdje ikakvo mjesto gdje npr. po OiB-u možeš vidjet sva dugovanja ili kazne ? Radi se o tome da su mi neki dan blokirali račun radi kazne za parkiranje od prije 4 godine ! U međuvremenu niti jednu jedinu poštu nisam dobio od nikoga, samo bam. Kazna je bila nekih 27 kn a deblokada me koštala 450 kn poanta je da ne želim da me budućnosti šokira nešto na XX kuna od prije YY godina. Ako je to naravno moguće ili moram živjet u nadi da sam čist. Hvala !
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:26   #2
Quote:
Ako je to naravno moguće ili moram živjet u nadi da sam čist. Hvala !
U ovoj propaloj državi ti ne preostaje ništa drugo nego živjeti u nadi da si čist.
Čuvaj sve račune, od parkinga, vode, struje...svega, najmanje 10 godina, pripremi velike kutije i sortiraj po manjim kutijama koje češ smjestiti u velike.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:46   #3
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ne znam dal postoji tema ili neko drugo mjesto pa ću tu pitat.
Dal postoji igdje ikakvo mjesto gdje npr. po OiB-u možeš vidjet sva dugovanja ili kazne ? Radi se o tome da su mi neki dan blokirali račun radi kazne za parkiranje od prije 4 godine ! U međuvremenu niti jednu jedinu poštu nisam dobio od nikoga, samo bam. Kazna je bila nekih 27 kn a deblokada me koštala 450 kn poanta je da ne želim da me budućnosti šokira nešto na XX kuna od prije YY godina. Ako je to naravno moguće ili moram živjet u nadi da sam čist. Hvala !
u hrvatskoj si, ne u norveškoj
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:08   #4
Hvala, nisam ni mislio da ću dobit potvrdan odgovor. Banana država. Ako fckn Fina i banka nisu povezane di moraš u jedno pa drugo jer je to očito super veliki problem prosljedit TKO i KOLIKO, onda je ovo što pitam jednako kvantnoj fizici. Koma, a tak može bit sve jednostavno.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:32   #5
Nemaš jedno mjesto gdje ćeš to vidjet jer ti dugovanja mogu biti raznorazna, od različitih vjerovnika, nema to veze s tim je li nam država jadna ili ne.

Da su te blokirali, a da doma nisi dobio ništa - moguće, iz par razloga -

1. slali su na neku pogrešnu adresu
2. slali su ti, ostavili obavijest, ali ti nisi podigao preporučenu pošiljku na pošti

Ako je 1. i nije tvoja greška, pogledaš na FINI kakav je to bio postupak, tko ga je vodio, nazoveš ga i vidiš kakvu je to dostavu imao, ako nije uredna dostava na tvoje ime jer bi imao pravo prigovora da si dobio itd.

Ako je 2. - tvoja je greška

Ljudi često ne odu uzet si pošiljku i poslije to onda završi na nekoj oglasnoj ploči i prođe ti rok za prigovor, a da ti nemaš pojma da se išta vodi.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:01   #6
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Hvala, nisam ni mislio da ću dobit potvrdan odgovor. Banana država. Ako fckn Fina i banka nisu povezane di moraš u jedno pa drugo jer je to očito super veliki problem prosljedit TKO i KOLIKO, onda je ovo što pitam jednako kvantnoj fizici. Koma, a tak može bit sve jednostavno.
dugovanja prema financijskim institucijama možeš provjeriti u HROK-u, ostalo moraš pojedinačno slat upite svima s kojima si ikad bio u ikakvim ugovornim odnosima
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:29   #7
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Nemaš jedno mjesto gdje ćeš to vidjet jer ti dugovanja mogu biti raznorazna, od različitih vjerovnika, nema to veze s tim je li nam država jadna ili ne.

Da su te blokirali, a da doma nisi dobio ništa - moguće, iz par razloga -

1. slali su na neku pogrešnu adresu
2. slali su ti, ostavili obavijest, ali ti nisi podigao preporučenu pošiljku na pošti

Ako je 1. i nije tvoja greška, pogledaš na FINI kakav je to bio postupak, tko ga je vodio, nazoveš ga i vidiš kakvu je to dostavu imao, ako nije uredna dostava na tvoje ime jer bi imao pravo prigovora da si dobio itd.

Ako je 2. - tvoja je greška

Ljudi često ne odu uzet si pošiljku i poslije to onda završi na nekoj oglasnoj ploči i prođe ti rok za prigovor, a da ti nemaš pojma da se išta vodi.
Kak nema veze sa bananom od države kad svaki račun je vezan za oib, samo da država pokaže inicijativu da to želi ! Neku aplikaciju, sustav, bazu, mjesto, bilo šta, to neki developer napravi za pol sata i nek sve ide automatizmom kad se izda račun, ode u bazu i sve se zna i vidi, koliko bi se ljudi spasilo i vremena i novaca i živaca, ali ne želi jer im to nije cilj, cilj je da se zaradi, tj.opljačka sve šta se da, da bi naša sveta birokracija i izmišljena radna mjesta imali što raditi prikrivajući ionak veliku nezaposlenost. Good job (revoltiran sam).
Mislio sam da definitivno nisam dobio poštu ko poštu u sandučić, ali je bilo žutih papirića koje nisam podizao pa je moguće da je bio i taj slučaj među njima, što zbog prekasnog nalaska papirića, što zbog ne mogućnosti, zašto ? Zato jer kod mene fckn pošta radi do 11, a ja do 3 i na koju foru onda ? Što ako poštar ne stavi ili ne donese ? Te koji qrc nisu jednostavno samo stavili opomenu il bilo šta u sanduk ? Moš se jbat, pa zovi tu, zovi tam, odi sim, donesi ovo, naprav ovo, aj u pm.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:16   #8
Bilo je žutih papirića - pa to ti je to.

Žuti papirić znači da ti netko nešto bitno šalje, ne baciš to u smeće i koga briga
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:24   #9
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Bilo je žutih papirića - pa to ti je to.

Žuti papirić znači da ti netko nešto bitno šalje, ne baciš to u smeće i koga briga
Ha-Ha-Ha...pa slažem se da ! Ali napisao sam kak i zašt. Nije praktično...
No ok, nebitno. Tak da ljudi ako imate ili se sjećate nečega od davnina pokušajte riješit da se ne dese slične situacije
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:28   #10
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Ha-Ha-Ha...pa slažem se da ! Ali napisao sam kak i zašt. Nije praktično...
No ok, nebitno. Tak da ljudi ako imate ili se sjećate nečega od davnina pokušajte riješit da se ne dese slične situacije
nama je dopunsko slalo navodno na neku staru adresu da nismo platili prije puno godina, neku ratu. uredno prijavljena nova adresa na mupu, poreznoj, hzzo. ali ne i na dopunskom) da, ljudi. brige ih sta zdravstvenom ste azurirali adresu treba i dopunakom poslati! )) zemlja ocaja

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.