Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 281 37.27%
Ne 387 51.33%
Nemam mišljenje 86 11.41%
Glasovatelji: 754. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2006., 21:03   #41
Quote:
salvador2 kaže:
Nadam se da će u Visokom uistinu naći piramide, a ako ne platiti ću Jalnuškom pivu.
A ako "da" platit ću pivu svima s "Politike".
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 21:03   #42
Evo upravo procitah da " zabrinuti strucnjaci" nisu ni bili na terenu niti su obisli sondazne bunare ( ma hajde... ko bi rekao, a dosada su se pokazali tako pozrtvovani i zeljni zastite historijskog blaga )
Bojim se pomisliti koliko bi tek bili aktivni da su malo manje zabrinuti.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:39   #43
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A ako "da" platit ću pivu svima s "Politike".
Je li ti ili ja : preznojava se :?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 18:22   #44
Quote:
salvador2 kaže:
Je li ti ili ja : preznojava se :?
Koje je najbolje pivo?

Besplatno.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:27   #45
Svijet je pretrpio svakojake gluposti pa će izdrzati i bosankse piramide.
Zivim tu negdje okolo. Brda centralne Bosne manje ili vise sva liče na nekakve piramide.
Zanimjlivo je da smo tisuće godina čekali nekakvog Osmanagica da iscrta zamišljene linije duž rubova zamišljenje piramide na nekakvom nevinom brdu i da 80 % Bosanaca vjeruje u piramide.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 23:51   #46
a ima tam nekaj
s IE na link od 23.04.06
stvarno velki kameni blokovi. a ima i nekih tunela podzemnih..gadne stvari! nema toga kaj Egipcanin zmisli a da Bosanac to bolje ne napravi!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 13:47   #47
Quote:
jimmy jazz kaže:
a ima tam nekaj
s IE na link od 23.04.06
stvarno velki kameni blokovi. a ima i nekih tunela podzemnih..gadne stvari! nema toga kaj Egipcanin zmisli a da Bosanac to bolje ne napravi!

Jebo vas Egipat! Hoce li vise itko skontati da, ako uopce i nadju piramide, nece imati nikakve veze s onima u Egiptu?!

Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:00   #48
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Koje je najbolje pivo?
Jalnuško crno.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 14:39   #49
Quote:
Against kaže:
Jebo vas Egipat! Hoce li vise itko skontati da, ako uopce i nadju piramide, nece imati nikakve veze s onima u Egiptu?!

Ne bi trebale ni da budu! Ali ti sad dokazi kako si dosao do tog zakljucka?
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 18:10   #50
Quote:
Tinchi kaže:
A Osmanagiću skidam kapu, čovjek se naglavce bacio u medijsku lavlju jamu.
Rastrgat će ga ko jarca u slučaju da se zajebao.

Neki kažu da tako samo promovira svoje knjige - pa dovraga moraš biti luuuuuud da na taj način išta promoviraš
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 18:17   #51
Quote:
RuzanPrljavGlup kaže:
daj ženo ne laprdaj
pričaš o neargumentiranju a argument ti je da su piramidalne građevine razasute po cijelom svijetu
sva sreća ima i razumnih ljudi u Bosni koji ne žele da im se znanost blamira po svijetu
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=314468
nije li karakteristično za mlade nacije da se lako pale za ovakve stvari?prije par godina je u Bosni neki njihov pjesnik pisao "znanstveno" o bosanskim kraljevima kao da su maltene iz Lord of the ringsa došli
sta ti lupetas o nekom mladim nacijama,shvati nerazumni covjece da je Bosna bila sjediste drevne civilizacije i pismenosti.sve je poteklo iz Bosne i Bosanci ce biti dozivljavani u svijetu kao potomci te legendarne civilizacije,pa cete se i vi otimati i tvrditi da ste Bosanci,toliko ce to biti popularno.
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 18:43   #52
Quote:
AlBundy02 kaže:
sta ti lupetas o nekom mladim nacijama,shvati nerazumni covjece da je Bosna bila sjediste drevne civilizacije i pismenosti.sve je poteklo iz Bosne i Bosanci ce biti dozivljavani u svijetu kao potomci te legendarne civilizacije,pa cete se i vi otimati i tvrditi da ste Bosanci,toliko ce to biti popularno.
Apsolutno, a i konačno će ćevapi postati hrana broj jedan na svijetu što ja očekujem već godinama, zapravo broj dva, odmah nakon sarme.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 19:07   #53
Bog te mazo, ovo je totalna paranoja, sad su se nalozili da su Bosanci stariji od ameba.

Sta je ono Srbe izlijecilo?? ah da, to je neizljecivo.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 19:16   #54
Quote:
kumek kaže:
Apsolutno, a i konačno će ćevapi postati hrana broj jedan na svijetu što ja očekujem već godinama, zapravo broj dva, odmah nakon sarme.
svakako sarma i cevapi su kvalitetniji od McHameda
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 19:18   #55
Quote:
Vanjushka kaže:
Bog te mazo, ovo je totalna paranoja, sad su se nalozili da su Bosanci stariji od ameba.

Sta je ono Srbe izlijecilo?? ah da, to je neizljecivo.
srbi su zivili i jos zive u laznoj historiji
AlBundy02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:13   #56
Quote:
Against kaže:
ako uopce i nadju piramide, nece imati nikakve veze s onima u Egiptu?!


__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:15   #57
Quote:
AlBundy02 kaže:
sta ti lupetas o nekom mladim nacijama,shvati nerazumni covjece da je Bosna bila sjediste drevne civilizacije i pismenosti.sve je poteklo iz Bosne i Bosanci ce biti dozivljavani u svijetu kao potomci te legendarne civilizacije,pa cete se i vi otimati i tvrditi da ste Bosanci,toliko ce to biti popularno.
A vidi sad ovoga...



Sve je poludilo.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 23:56   #58
Ma nemam vise zivaca pisati na kojekakvim forumima, vise sam postao pasivni promatrac diskusija koje me zanimaju. Ali zainteresovale me ove "piramide", pa sam pokusao potraziti neka druga misljenja, hopefully kvalitetnija.

Ocigledno je da su se ljudi podijelili u 2 skupine: oni koji bezrezervno podrzavaju postojanje "majke svih piramida", sto je samo po sebi idiotizam s obzirom na trenutni stupanj istrazivanja

i oni koji bez pravih argumenata opovrgavaju cak i teoretsku mogucnost postojanja istih. (oni konzervativci sto su potpisali onu debilnu peticiju "zaustavimo diletanta!" )

Argumenata oskudjeva i sa jedne i sa druge strane tabora. Recimo, famozni geodetski elaborati, rezultati satelitskih snimaka i termalnih grafova nitko, koliko sam uspio pronaci, nije adekvatno osporio, ali ni dokazao.

Mene samo zanima cisti znanstveni, arheoloski pristup ovom "problemu". Moze li me netko uputiti na prava vrata?
Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 00:08   #59
Quote:
AlBundy02 kaže:
Ne bi trebale ni da budu! Ali ti sad dokazi kako si dosao do tog zakljucka?
Logikom, s obzirom na ono sto govori i tvrdi Semir Osmanagic.

Covjece, vrati se u realnost malo. Nazive tih piramida koje imas u svom sigu je izmislio taj "bosanski Indiana Jones", ravnajuci se prema nazivima onih u Chichen-Itzi i drugdje u Juznoj Americi. S obzirom na stepen na kojem su istrazivacki radovi trenutno (povrsinska otkopavanja i grubo uklanjanje zemlje), NITKO ne moze tvrditi da je to jebena piramida, pa ni sam Indiana Jones, bez obzira kakvim i kolikim povrsnim dokazima svojih pretpostavki raspolaze.

Lijepo je ono bit senzacionalan i bombastican, napaljuje to narodne mase, ali ne smijemo zuriti sa zakljuccima ako su vec arheoloska istrazivanja u toku...
Against is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 00:08   #60
kolega Jalnuški, moram vas ispraviti.. ovako to ide

..........
....
.
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.