Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2006., 22:04   #61
Ovo s Horusom i Sethom nije bilo lose tumacenje!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 22:05   #62
...
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 22:10   #63
Da li je karta Djavo u tarotu (izvorna, ne onaj jarac Crowleyev) prikaz Setha?
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 22:18   #64
seth je mars (+saturn) odnosno ta staza. Seth(sut) je sirova snaga. kao pas (ona sallawa) usporedba: sirovo meso, jedenje sirovog neobrađenog mesa...
devil je inteligentan. jedan od najinteligentnijih karata.
mana mu je da uživa u svim vrstama užitaka bez granica.
devil je čovjek koji ima i ovce i novce. i duhovno je potkovan i materijalno. problem mu je samo što ne može izabrati što mu je bitnije. odnosno, nije nigdje jer ne može izabrati između moći nad (...) i duhovnosti. voli sjediti na 2 stolice.
i stoga je devil.
seth nema ni grama duhovnog! on je sirovina od čovjeka što visi ispred dućana i pije žuju i buni se protiv 3 sile:
buni se protiv 1 istine, univerzalnog znanja i protiv (vlastite) prirode.
katkad je agresivan, ali jednostavno je sirov.
(može biti i magijski potkovan, ovisno koliko je i crn(koliko ima saturna)
takva nekontrolirana sila instinktivne agresije i sirovosti je seth.
ubijanje male djece, masakr civila, židovi (čiji je on krvni patron)
pa jedino ako si kršćanin, seth JE devil.
ali cijela katolička crkva je devil u odnosu na Krista.
ima i materijalno, a furaju se na duhovno.
najbliža karta sethu možda je devil. ali ne možeš tako linearno promatrati tarot.
meni je najbliža karta sethu -hanged man.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 01:54   #65
Primjetio sam da imas nesto protiv pasa... da li grijesim?

Osobno nemam pojma i ne bavim se misterijama magije, Egipta, okultizma itd. ali me je zainteresirala jedna novija teza nekih orijentalista i antropologa (u nas se Veljacic time bavio pred kraj zivota, kao i njegova kcerka Snjezana Apnikar).

Naime (i ukratko) postoji teza da je cijela biblijska povijest krivotvorina, ili bolje receno kasniji i mladji sloj kulture koja je prekrila jedan stariji kulturni sloj koji je postojao prije nje. Rijec je o izvornoj povezanosti kultura Sumera i Mohendjo Daro - Harapa civilizacija. Utjecaj Sumera na kiparstvo i tehnologiju Mohendjo Daro - Harapa civlizacija u Indiji (tocnije Pakistanu) je vrlo dobro dokazan, a moguc je i obrnut kulturni utjecaj te kulture na sumersko podrucje (i cijeli bliski istok). Veljacic je proucavao jainske utjecaje u Bahreinu i Arabiji. Dzini (jaini) su negativni likovi djavola u Kuranu, ali ustvari samo potisnuti znaci jedne starije kulturne bastine. Zanimljivo je da su Dzini uvijek prikazani velikima, a u Indiji i danas jaini klesu ogromne skulpture svojih tirthankara (ucitelja). On pise i o etici odredjenih eletnih slojeva arabijskog drustva, koja je slicna jainskoj i koja se ocuvala unutar islama.

Postoji jos jedan moguci utjecaj, ovaj put shaivisticki. Bog Shiva (proto-shiva s pecatnjaka Mohendjo Daro - Harapa civilizacije) je moguce Seth, Sheitan, Sotona... Isprva bozanstvo duhovnog oslobodenja i gospodar yoge, mozda je kasnije potisnut u negativno bozanstvo?

Neke osobine Shive u Indiji i Sotone na Bliskom istoku:

daje ljudima znanje o duhovnosti, lijecenju, glazbi, plesu, tehnologiji - Lucifer, Prometej, donositelj znanja, svjetla, jabuke sa drveta znanja

ne vole ga i boje ga se sluzbeni bogovi vedskog panteona - isti i na zapadu

zastitnik slabih, zena, djece, obojenih, svih vrsta otpadnika i beliki borac protiv oholosti Arijaca - kazes da je Seth zastitnik crnaca i pustinjskih plemena

izrazito ne-arijsko, ne-vedsko, ne-sluzbeno, marginalizirano tanricko bozanstvo - jednako "sotoniziran" od sluzbenih elita na zapadu

Karta Djavo u tarotu prikazuje:
osobu koja sjedi (mozda isprva u polozaju yoge?) s polozajem ruku u varabhaya mudri (desna gore, lijeva dolje... doslovno, polozaj koji razgoni strah). To je tipicna mudra blagoslova (cest prikaz indijskih bozanstava, osobito Shive, ali i Buddhe). Osoba ima rogove, na pecatnjacima Mohendjo Daro - Harapa je proto-Shiva redovito prikazan odjeven u kozu i sa kapom nalik sjeverno indijanskim vracevima koja ima bizonove rogove kao ukras. Bik je simbol Shive usto. Ispred navodnog Djavla su dvije osobe, musko i zensko... moguce izvoran tantricki simbol ljudskog roda (tantra tj. Shivino ucenje, ne podrzava spolne, rasne, kastinske razlike, pa ne cudi da je covjecanstvo kolektivno prikazano s osobe oba spola). Obema osobama vrlo labavo vise lanci oko vrata. U srednjem vijeku se tumacilo da ih Sotona veze lancima koje oni mogu sami raskinuti, ali su omadjijani i to ne mogu... Mozda je to izvorno bio suprotan prikaz... okovi ogranicenja spadaju sa osoba koje blagosilja Shiva, Seth...?

Kako god bilo, postoje naznake da je na podrucju Indije i Bliskog istoka barem jedno vrijeme djelovala jedna vrlo povezana kulturna cjelina. Kada su divlja plemena unistila Sumer i Mohendjo Daro - Harapa civlizaciju (Arijci), ta se veza prekinula. Za nove civilizacije dosljaka i barbara su stare vrijednosti bile negativne, pa su ih potiskivali i davali im negativna znacenja.

Postoje i mnogi drugi pokazatelji. Abraham dolazi s istoka, iz Ura, glavnog grada Sumera. Provodi obred Shiva linga (uspravan kameni stecak preliven uljem), judaisticki sustav kabale (sefiroti) podjeca na sustav kundalini yoge, tzv. zidovska zvijezda je tantricka bhairavi cakra... Zanimljivo je da je Zidovi zovu Davidov stit, a ne zvijezda. Ona izvorno u tantrickim sustavima ima zastitnu ulogu kod izvodenja nekih tehnika itd. Postoje mnogi pokazatelji da je na podrucju Bliskog istoka u predbiblijsko vrijeme mogao biti znacajan utjecaj indijske kulture.

Sam ustroj tarota je yantra, mandala, prikaz svijeta... u kojem su sadrzane sve kategorije tantrickih sustava filozofije (vidi trika sustav kashmirske tantre npr.). Nulta karta je beskonacnost, neodredjenost, tao, nirguna-brahma.. predstavljena ludom. Prva karta je Shiva, svijest, um, logos, yang... predstavljena duhovnim muskarcem, guruom. Druga je Shakti, sila, stvaralacka energija... predstavljan Boginjom, prosvjetljenom yogini... itd. Mozda je karta Djavo izvorno bio prikaz inkarniranog Ucitelja (Shive?) u svijetu i djelovanje na ljude?!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 02:00   #66
@mrQ:

Samo ti brij prika moj. Tvoje brije samo pokazuju da se usmjeravaš u pizdarije. Nije ti jasn sustav trostruke nejednakosti? Kad ga skužiš, možda napokon nešto budeš sazna. Šta misliš da je proučavanje Crowleya nekakav ključ za savršenstvo? Tvrdiš da je horsa bilo u sarkofazima? Koke, to san nešto čita da je bilo, i još nije dokazano. Hors teško, to definitivno znan da nije bilo. Acetilirtat morfin nije palo napamet Egipćanima.Daleko si od kuženja.
Hanged man je karta koja se atribuira VODI u Taro-u. O črmu brljaš?
I misliš da si bitan?
E moj čovik, niti kužiš Thelemu, niti kužiš OTO niti kužiš (aj možda bar malo) Crowleya. Lipo san te pita iz čijeg ti iskustva govoriš? Iz svoga sigurno ne, zato i nemožeš izgubit kredibilitet, jer ga ni nemaš. ISKUSTVO prika, navedi ga
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 02:14   #67
Ova spika u vezi sa Horusom i Sethom, aj molin te daj neki link ili izvor ovih informacija. Onda će m o možda moć razgovarat, inaće naprića si gomilu pizdarij, koje usprkos mojoj INTEZIVNOJ toleranciji nemogu uklopit nigdi, ali jebiga, svako ima pravo na svoje misli

Šta se tiće tvoga otkrivenja u svezi Indije, Shive Bude itdl. svaka budala sa par knjiga može izvuć određene zaključke.

Zaboravija si Afriku i Mexico kao Crowleyeve destinacije. Kako je velikom istraživaću to promaklo? A USA?

U pravu si da je Crowley otvara "kobrine" kanale. Kundalini energija, koju san već spomenija, simbolizira se zmijom sklupčanom pred skok, točnije kobroam. Kundalini je seksualna energija, i u čemu je problem onda s kurčinom?

OTO je ništa bez Crowleya, Horus je izmišljeno božanstvo...a dokle ide tvoja borba protiv činjenica?
Samo ti živi u uvjernju koje imaš, istražuj "kanale". Možda bi bilo dobro, s obzirom na 5. stupanj da si nađeš nekoga da ti pročisti "kanal". Prporučujem nekoga sa dugim i debljim "čistačem". Koliko si zapeja oko guženje, možda bi bilo dobro da nađeš neki 5. stupanj da te dobro naguzi pa da postigneš prosvjetljenje

Daj, bogati, pristani mistificirat stvari koje baš i nisu mistične i tražit odgovore di ih baš i nema. Dobro, možda za tebe i ima; OK, 93! vrši svoju volju, pa ma kakva bila. Ali nikad nečeš znat šta se točno događa u OTO-u. Moš pričat pizdarije kolko oš, ali nikad nečeš imat pravu info. Samo tvoja nagađanja; koja vode to toga da je Horus "izmišljen". Divota
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 02:23   #68
Quote:
janus kaže:
Šta se tiće tvoga otkrivenja u svezi Indije, Shive Bude itdl. svaka budala sa par knjiga može izvuć određene zaključke.
To sam ja napisao, a ne mrQ... a o izvorima ako koga zanima, ima u Philospohia Perennis od Veljacica (povezanost jainizma i Arabije), ostalo su moje spekulacije o Shivi i Sethu... mozda su neutemeljene, ali jedan tantricki yogi koji nema veze s Egiptom, Crowleyem, OTO, kanalima, zmijama i psima si to moze dopustiti u ovakav kasni sahat!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 02:30   #69
Quote:
Fazlija kaže:
To sam ja napisao, a ne mrQ... a o izvorima ako koga zanima, ima u Philospohia Perennis od Veljacica (povezanost jainizma i Arabije), ostalo su moje spekulacije o Shivi i Sethu... mozda su neutemeljene, ali jedan tantricki yogi koji nema veze s Egiptom, Crowleyem, OTO, kanalima, zmijama i psima si to moze dopustiti u ovakav kasni sahat!
vidiš da ga proganjam. počeo je pucat po 93. šavu.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 06:31   #70
Quote:
mrQ kaže:
bravo! pravi kanal se javio sa pravim kanalom! svaka čast.
@all:
vidi se da mrQ nesto mulja, ja nisam kanal. :-))
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 16:32   #71
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
@all:
vidi se da mrQ nesto mulja, ja nisam kanal. :-))
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 16:33   #72
shiva ima više veze sa buđenjem kundalini nego ikakav seth!
shiva je barem u 6.čakri, sa DESNOM SUASTIKOM na čelu!
seth je zapeo od hare do 2.čakre. točno tamo gdje je hanged man!
odnosno, nije hanged man-Seth, nego je hanged man pod vlasti Setha.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 18:45   #73
Quote:
mrQ kaže:
vidiš da ga proganjam. počeo je pucat po 93. šavu.
E
Eeee dico dico, materini janci....
Puca ižmi 111 šav
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 18:49   #74
Quote:
Fazlija kaže:
To sam ja napisao, a ne mrQ... a o izvorima ako koga zanima, ima u Philospohia Perennis od Veljacica (povezanost jainizma i Arabije), ostalo su moje spekulacije o Shivi i Sethu... mozda su neutemeljene, ali jedan tantricki yogi koji nema veze s Egiptom, Crowleyem, OTO, kanalima, zmijama i psima si to moze dopustiti u ovakav kasni sahat!
Jebiga, piasa san i skoro spava u isto vrime. Godine, jebiga. Nemogu više u 1 poslin ponoća trtljat po kompu a ujutro u 5 na noge pa radi cili dan. E da mi je kojih desetak godin doli...

Pa postoji rješenje...aj mrQ, bogati, objasni mi pobliže kako da pootvaran kanale pa se možda toliko naenergetiziran pa pstanen mlađi.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 18:52   #75
Quote:
mrQ kaže:
shiva ima više veze sa buđenjem kundalini nego ikakav seth!
shiva je barem u 6.čakri, sa DESNOM SUASTIKOM na čelu!
seth je zapeo od hare do 2.čakre. točno tamo gdje je hanged man!
odnosno, nije hanged man-Seth, nego je hanged man pod vlasti Setha.

Je stari. Ma šta god ti rečeš. Dok čitan tvoje postove, ekran mi zrači od pustog iskustva, znanja itd. Ma nevjerovatno...i ja počinjen zračit...smijehom
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 19:51   #76
Quote:
Fazlija kaže:
Postoji jos jedan moguci utjecaj, ovaj put shaivisticki. Bog Shiva (proto-shiva s pecatnjaka Mohendjo Daro - Harapa civilizacije) je moguce Seth, Sheitan, Sotona... Isprva bozanstvo duhovnog oslobodenja i gospodar yoge, mozda je kasnije potisnut u negativno bozanstvo?
Ovo je stav koji je prihvaćen u modernoj okultnoj zajednici; istovjetnost Shiva-Set-Shaytan.

Da ne bi ispalo plitko; pogledajmo jednakost bogova Pashupati-Cernunnos-Veles, svaki iz druge kulture?

Je li onda slučajno da Crowley uzima ime Therion-Zvijer?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:15   #77
Quote:
Fazlija kaže:
... mozda su neutemeljene, ali jedan tantricki yogi koji nema veze s Egiptom, Crowleyem, OTO, kanalima, zmijama i psima si to moze dopustiti u ovakav kasni sahat!
Evo kako si tantrički yogi to može dopustiti:

Egipat- također posjeduje tradiciju svete seksualnosti, doduše zagubljenu; provjeriti seksualne navike faraona, razne freske te rekonstrukciju učenja u moderno doba.

Crowley- velik interes nalazi u tantričkim seksualnim praksama, kroz sjedinjenja sa različitim Shakti-vozilima; također pristupa u OTO pod optužbom da je objavio najveće tantričke tajne, te daje tajnu formulu produljenja života uz pomoć seksualnih eliksira

Kanali- koja je povezanost sjemenovoda i kičmenog stuba? Koji su putevi komunikacije između stelarnih tijela i ljudskog tijela?
Kanal se ovdje odnosi i na psihofizičku ezoternu anatomiju i na arhetip bogoblika koji ljubavnici preuzimaju

Zmija- je falusni simbol, očigledno; ali i vaginalni "jer je sva usta"; zmija je simbol podizanja kundalini-libido energije; vidi analogiju kičmeni stub-kaducejski štap

Pas- Kenneth Grant piše obilno o simbolici pasa u tantri; inverzija seksualnog sjedinjenja u doggy style pozi, konzumiranje seksualnog vaginalnog eliksira ("Liži je kao da si pas!"); simbolika psa kao nekog tko je odbacio gađenje itd.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:20   #78
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je stav koji je prihvaćen u modernoj okultnoj zajednici; istovjetnost Shiva-Set-Shaytan.

Da ne bi ispalo plitko; pogledajmo jednakost bogova Pashupati-Cernunnos-Veles, svaki iz druge kulture?

Je li onda slučajno da Crowley uzima ime Therion-Zvijer?
Ništa nije slučajno. Slučajnost ne postoji.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:21   #79
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Evo kako si tantrički yogi to može dopustiti:

Egipat- također posjeduje tradiciju svete seksualnosti, doduše zagubljenu; provjeriti seksualne navike faraona, razne freske te rekonstrukciju učenja u moderno doba.

Crowley- velik interes nalazi u tantričkim seksualnim praksama, kroz sjedinjenja sa različitim Shakti-vozilima; također pristupa u OTO pod optužbom da je objavio najveće tantričke tajne, te daje tajnu formulu produljenja života uz pomoć seksualnih eliksira

Kanali- koja je povezanost sjemenovoda i kičmenog stuba? Koji su putevi komunikacije između stelarnih tijela i ljudskog tijela?
Kanal se ovdje odnosi i na psihofizičku ezoternu anatomiju i na arhetip bogoblika koji ljubavnici preuzimaju

Zmija- je falusni simbol, očigledno; ali i vaginalni "jer je sva usta"; zmija je simbol podizanja kundalini-libido energije; vidi analogiju kičmeni stub-kaducejski štap

Pas- Kenneth Grant piše obilno o simbolici pasa u tantri; inverzija seksualnog sjedinjenja u doggy style pozi, konzumiranje seksualnog vaginalnog eliksira ("Liži je kao da si pas!"); simbolika psa kao nekog tko je odbacio gađenje itd.
E ovo je već, bar po mom mišljenju, jedan smislen i konkretan odgovor. Napokon.
janus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:39   #80
Ne znam samo sto mrQ ima protiv pasa? Shiva, zastitnik zivotinja (Pashupati) voli sve zivotinje... pa tako i svi tantrici.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.