Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2011., 00:37   #561
Evo upravo sam ja rekao.

Kada izlaziš iz EU nama svaki put skeniraju putovnice. Tako mislim da čak i tebi skeniraju ili te unesu u sustav. Kako već.

Ja sam imao problema npr u ulasku u Njemačku, jer mi Slovenac nije htio udariti pečat kada sam izlazio iz EU. Pola sata mi je objašnjavao da me može strpati u zatvor ili izbaciti iz Njemačke. Dok sam ja njemu objasnio da je Slovenac kriv prošlo pola sata.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 00:46   #562
Quote:
Joppa kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam ja rekao.

Kada izlaziš iz EU nama svaki put skeniraju putovnice. Tako mislim da čak i tebi skeniraju ili te unesu u sustav. Kako već.

Ja sam imao problema npr u ulasku u Njemačku, jer mi Slovenac nije htio udariti pečat kada sam izlazio iz EU. Pola sata mi je objašnjavao da me može strpati u zatvor ili izbaciti iz Njemačke. Dok sam ja njemu objasnio da je Slovenac kriv prošlo pola sata.
Ma ništa, čim vide njemačku putovnicu samo mašu rukom i prije nego otvorim prozor u 95% slučajeva. I šta bi ja trebao zaustaviti auto, napraviti kolonu da mi lupe pečat, da ne pričam da bi ispao malo sumnjiv
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 00:53   #563
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Ma ništa, čim vide njemačku putovnicu samo mašu rukom i prije nego otvorim prozor u 95% slučajeva. I šta bi ja trebao zaustaviti auto, napraviti kolonu da mi lupe pečat, da ne pričam da bi ispao malo sumnjiv
A da znaju nekada tako mahati. Valjda kontaju da si Njemac ili radiš u Njemačkoj i da nisi lud da ćeš biti više od 2-3 tjedna u Hrvatskoj.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 09:36   #564
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Da, policajac je duzan postupat prema onome sto on realno moze utvrdit na terenu. Ako vidi prijavljeno prebivaliste u RH a vozilo strnaih tablica, nije njegovo da se igra detektiva nego jednostano prepusta slucaj onome tko ce moc dublje uc u taj slucaj. Ja jos uvijek smatram da ce 111 proc bez sankcija za voznju strnaih tablica nakon sto uspjesno dokaze cinjenicno stanje. Iako je i sam policajac po meni mogao barem malo igrat se detektiva i usparat komplikacije za 111.
Kad se igra detektiva otkriva nepravnosti

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Oko toga da problema ne bi bilo da je 111 pokazao osobne dokumente bez hrvatske adrese se slazemo.
Nema ih ni sada sa takvim dokumentima

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Viza, HZZO, radne dozvole... to su sve samo indicije ali nikakvi dokazi. radna dozvola i drzavljanstvo i viza ti daju pravo da radis i zivis vani ali to ne znaci da ti to pravo i konzumiras, odnosno ti mozes imat sve te stvari i ako zivis i radis u RH. No slazem se da 111 ne bi imao problema jer je malo vjerojatno da bi policajac isao dalje istrazivat. Policajci obicno imaju mozga i vuku poteze na temelju zakljucka kojeg donesu.
Indicije i dokazi

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
S ovim se ne slazem i siguran sam da je krivo jer sam i sam bio u toj situaciji. Imao sam sve strane papire (radne dozvole, prebivalista, boravista, vize...) i ja svejedno nisam smio vozit straen tablice zato sto sam zivio i radio u RH i vecinu vremena provodio u RH. Pa ne mogu ja zivjet i radit u RH i vozit strane tablice. Pa to ne bi niti imalo smisla.
Ti si bio u prekršaju radom u RH

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Policajci i carnici rade po zakonu Hr drzave, i oni kao HR drzavni djelatnici su detektirali prekrsaj. Ja cijelo vrijeme govorim, jer znam, da 111 jeste napravio prekrsaj, uz moje komentare, kako je mogao bez toga. A tvoja teza je da on nije napravio prekrsaj. Nastavljamo....
Rade.Trebali bi radit ali ih i znat ali ih ne znaju ni jedan a kamoli drugi.Postoji dokument koji se zove pomorska knjižica koju je 111 imao a barem policajac bi ako zna a trebao bi znat pogotovo na granici što je to i čemu služi što u ovome slučaju nije napravio i pogriješio.Osnovno je pravilo da ako u nešto nisi siguran ili ne znaš da ni ne pokrećeš nešto vezano za to.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Da ne mjesamo kruske i jabuke. primjeri koje navodis su kada ljudi imaju jedno drzavljanstvo, i ne mogu se usporedjivati sa 111 koji ima dvojno drzavljanstvo. A on je na granicu stigao sa dokumentima (i vozilom) koji su "papiroloski-pravno" (kako hoces) "u sukobu interesa". Sa papirima bas te dvije drzave ciji je dvojni drzavljanin.
Nebitno koliko državljanstava ima i čijih.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Policajac vidio nepravilnost, uputio ga na carinika, a carinik dalje. Budi siguran da na granicnom prijelazu, niti carinik, a niti policajac nece, ne mogu, i nije njihov posao da se igraju detektiva, analiziraju poslovno-zivotnu i ostalu povijest bilo kojeg putnika kojeg su ulovili u prekrsaju.
Tužitelji odnosno u ovom slučaju policija ili carina moraju i mogu se igrat detektiva i dokazat prekršaj.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Viza i radna dozvola je SVAKOJ drzavi dokaz, a ne indicija.
Tako je i gdje je onda kod 111 prekršaj?

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
A da je prekrsaj napravljen, jeste. Tocnu pravnu formulaciju ja ne znam, ali znam da se na takav nacin NE DOLAZI NA GRANICU. Narocito kada imas mogucnost da bezbolno i bez problema prodjes tu istu granicu i nisi u sukobu sa propisima niti jedne drzave cije granice prelazis.
Nije napravljen prekršaj bez obzira na što ti misliš na kakav način je došao na granicu.Došao je pošteno i sa svim mogućim zakonskim vrijedećim dokumentima za onoga koji zna zakone.

Quote:
111 kaže: Pogledaj post
Idemo,Ako sam vani preko 183 dana,kako mogu reci da je HR-aodnosno BiH-a moje uobicajeno mjesto boravka.Pogotovo HR-a.Ili napravim HR.vozacku registriran auto u HR-oj dodem na BH-u granicu i onda pogranicna policija BiH kaze istu stvar.Misliteli da ovo nije zacarani krug,ili zahvaliti se na jednom od drzavljanstava,Misljenja sam da zakon,odnosno neke tocke u zakonu malo iskristalizirati.Neznam jer ovo podrucje mi je nepoznanica
Ti imaš u svakoj putovnici prebivalište a ne boravište.To što je RH zakon dozvolio osobama koje imaju dvojno državljanstvo dva prebivališta je jedna stvar.Ako si vani više od 183 dana po pomorskoj knjižici ti je boravište na brodu.Očito ni ti ne znaš čemu sve služi pomorska knjižica ali ti nisi ni plaćen da znaš ali nepoznavanjem toga ne možeš nekom polupismenom dokazat da si u pravu.
Čemu HR dozvola kad imaš BiH?Sam sebi stvaraš nepotrebne probleme.

Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Ovako, imam dvojno državljanstvo. Hr-Nje

Vani radim 6 mjeseci a 6 mjeseci sam u Hrvatskoj, otprilike u tom omjeru. Auto, vozačka i naravno osiguranje je njemačko. Ja nikada na granici ne dobijem pečat u nj. putovnicu pa me zanima kako dokazati npr. policiji da sam ja jučer ili prije 3 mjeseca ušao u Hrvatsku kada kao po zakonu moram napustiti Hrvatsku (valjda na jedan dan?) i opet se vratiti? To mi nije jasno, kako dokazati kada sam ušao u Hrvatsku jer je to važno za auto sa stranom registracijom.
Nećeš ti policiji dokazivat nego oni tebi.Nitko te ni ne dira.Radiš i živiš vani i nitko te neće dirat.

Quote:
Joppa kaže: Pogledaj post
Evo upravo sam ja rekao.

Kada izlaziš iz EU nama svaki put skeniraju putovnice. Tako mislim da čak i tebi skeniraju ili te unesu u sustav. Kako već.

Ja sam imao problema npr u ulasku u Njemačku, jer mi Slovenac nije htio udariti pečat kada sam izlazio iz EU. Pola sata mi je objašnjavao da me može strpati u zatvor ili izbaciti iz Njemačke. Dok sam ja njemu objasnio da je Slovenac kriv prošlo pola sata.
Pri ulasku u EU Slovenac ti je dužan udarit pečat a ako to ne učini zatraži.Ako neće traži šefa.Kazna je 400 eu ako nemaš pečat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 09:49   #565
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Quote:
Oko toga da problema ne bi bilo da je 111 pokazao osobne dokumente bez hrvatske adrese se slazemo.
Nema ih ni sada sa takvim dokumentima
Kako nema kad je rekao da ga je policajac prijavio i time natovario problem na grbacu. Pa nije valjda 111 lagao ok otoga da ima problm?

Quote:
Quote:
Viza, HZZO, radne dozvole... to su sve samo indicije ali nikakvi dokazi.
Indicije i dokazi
Pa naveo sam ti svoj primjer u kojem ti papiri nisu dokazivali da zivim i radim vani. Nemojmo sad cjepidlacit oko znacenja rijeci "dokaz", valjda je jasno na sto mislim - imao sam sve "dokaze" ali dokazi su "dokazivali" pogresno cinjenicno stanje.

Quote:
Ti si bio u prekršaju radom u RH

Mozes li navest koji sam ja to zakon prekrsio time sto sam radio u RH (imam RH drzavljanstvo, Ustav, pravo na rad...)?

Quote:
Pri ulasku u EU Slovenac ti je dužan udarit pečat a ako to ne učini zatraži.Ako neće traži šefa.Kazna je 400 eu ako nemaš pečat.
Forumas je htio pecat pri izlasku iz EU a ne pri ulasku. Ako mu Slovenac ne zeli udarit pasos pri izlasku onda mozda od RH policajca trazit da mu udari ulazni pecat, tako sam ja barem radio.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 10:07   #566
Quote:
111 kaže: Pogledaj post
Idemo,Ako sam vani preko 183 dana,kako mogu reci da je HR-aodnosno BiH-a moje uobicajeno mjesto boravka.Pogotovo HR-a.Ili napravim HR.vozacku registriran auto u HR-oj dodem na BH-u granicu i onda pogranicna policija BiH kaze istu stvar.Misliteli da ovo nije zacarani krug,ili zahvaliti se na jednom od drzavljanstava,Misljenja sam da zakon,odnosno neke tocke u zakonu malo iskristalizirati.Neznam jer ovo podrucje mi je nepoznanica
E, bas ovo sto si napisao od samog pocetka ne razumije FielExplorer. I taj problem koji imas na obje granice je bas radi toga sto imas dvojno drzavljanstvo. Procitaj moj prvi post tebi (501) i sta sam te pitao i sta sam ti rekao na kraju. Znaci, ili-ili. To je jedna varijanta. Postoji jos jedna varijanta. Ali ona ti nece rijesiti problem koji imas sada nego ce ti rijesiti situaciju za ubuduce. Trebas se odjaviti iz Hr. Ponistiti HR putovnicu i u konzulatu Hr u BiH uraditi Hr putovnicu sa adresom u Bih (ako to jos moze), koja je ISTOVJETNA adresi na tvojim BiH dokumentima. Sa takvom Hr putovnicom neces imati problema niti sa Hr, a niti sa BiH strane. I imas pravo da vozilo na BiH tablicama vozis i u Hr. Ako iz nekih tvojih osobnih razloga ne mozes (ili neces) da se odjavis iz Hr, onda ces uvijek imati problem sa obje strane granici, kako si i sam napisao. I definicija ti je odlicna: zacarani krug.
Sto se tice tvog trenutnog problema, postoji jos jedna podvarijanta. Ali ne mogu o njoj pisati, posto ne znam u kojem od tvojih putovnica imas belgijsku vizu. Ja ti ponovo predlazem ono sto sam ti napisao u pp. Jedino na taj nacin mogu KOMPLETNO da vidim tvoju situaciju i na osnovu toga da ti dam savjet sta da uradis. Pored toga, imam pitanja, koja ovdje ne mogu pisati. Problem JE RJESIV. Jos jedna opcija (savjet za ubuduce, ne za sadasnji problem.) Ne mijenjas nista. Niti HR prebivaliste (boravak), niti Hr putovnicu. Ostavis sve kako imas sada, i uvijek & zauvijek u Hr ulazis i izlazis i vozis samo sa BiH dokumentima i na teritoriji Hr u slucaju policijske kontrole UVIJEK dati SAMO BiH dokumente. I nikada neces imati problema ovakve prirode.
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Upravo tako - 111 i ja samo hrvatski drzavljani koji imaju (su imali) uobnicajeno mjesto boravka u inozemstvu. Da, i ovo je jasno ali tu ne spadamo ni ja ni 111. Da, to je isto jasno, ali ni tu ne spadamo jer mi nemamo uobicajeno boraviste u RH (obrati paznju na "i", dakle moraju se zadovoljavat obadva uvjeta).
Niti u jednoj varijanti ti i 111 niste usporedivi.
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Jel ti jos uvijek stojis iza toga da se ja i 111 u pravnom smislu razlikujemo jer on ima dvojno drzavljansto a ja nemam?
Apsolutno. Zato sam ti i rekao da niste usporedivi (pravno). I to je dio koji ti uopce ne razumijes. Pogledaj quote-anje ispod. Ljudi imali isti problem kao i 111. Sablonska "shema" konfiguracije dokumenata, a time i sablonska greska, tj. prekrsaj.
Quote:
Joppa kaže: Pogledaj post
Sjećam se kada je i nama bio sličan problem.
Auto BiH registracija, putovnice HR, vozačka BIH i HR usporedno, Osobne BiH i HR usporedno. Zaustavlja carina ili policija i upozorava na prekršaj. Samo stavi nas u kompjuter i reče da možemo napraviti spisak prekršaja od zapljene auta do plaćana kaznih pa i do zatvora. Kasnije smo fino sve prebacili u HR i uzeli auto u HR, putovnica HR sve HR. Nemam više ništa iz BiH, čak više i ne živim dole.
Kao sto sam rekao, najcisce rjesenje za 111 je ovakvo: ili-ili.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 29.10.2011. at 10:17.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 10:42   #567
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Kako nema kad je rekao da ga je policajac prijavio i time natovario problem na grbacu. Pa nije valjda 111 lagao ok otoga da ima problm?
Nije ga prijavio jer u takvim slućajevima se auto odmah oduzima i uz optužni prijedlog dostavlja carini odnosno njihovom odjelu za prekršaje.

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa naveo sam ti svoj primjer u kojem ti papiri nisu dokazivali da zivim i radim vani. Nemojmo sad cjepidlacit oko znacenja rijeci "dokaz", valjda je jasno na sto mislim - imao sam sve "dokaze" ali dokazi su "dokazivali" pogresno cinjenicno stanje.
Ti si radio i vani i u RH i nisi imao pravo vozit strani auto bez obzira na stranu radnu dozvolu.Prije par postova sam to i copy/paste.

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post

Mozes li navest koji sam ja to zakon prekrsio time sto sam radio u RH (imam RH drzavljanstvo, Ustav, pravo na rad...)?
"Pri tome je potrebno napomenuti da u smislu korištenja navedenih carinskih povlastica, osoba sa uobičajenim boravkom na teritoriju druge države, u Republici Hrvatskoj ne smije ostvarivati nikakva prava u smislu – mirovinskog ili zdravstvenog osiguranja, osobnog dohotka i sličnih prava."

U RH si primao plaću,plaćao mirovinsko,imao zdravstveno i izuzimaš se od vožnje stranog auta bez obzira na vizu.

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Forumas je htio pecat pri izlasku iz EU a ne pri ulasku. Ako mu Slovenac ne zeli udarit pasos pri izlasku onda mozda od RH policajca trazit da mu udari ulazni pecat, tako sam ja barem radio.
Krivo sam pročitao za izlaz ali je sistem isti.Dužan je udarit i ulazni i izlazni da bi se zbrojili dani boravka u EU.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 10:49   #568
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Jos jedna opcija (savjet za ubuduce, ne za sadasnji problem.) Ne mijenjas nista. Niti HR prebivaliste (boravak), niti Hr putovnicu. Ostavis sve kako imas sada, i uvijek & zauvijek u Hr ulazis i izlazis i vozis samo sa BiH dokumentima i na teritoriji Hr u slucaju policijske kontrole UVIJEK dati SAMO BiH dokumente. I nikada neces imati problema ovakve prirode.
To je tvoja pretpostavka i kriva je.Čim si napravio bilo koji RH dokument (o drugim stvarima nećemo) u sistemu si i provjera je "piece of cake" što bi se rekolo Veliki brat zna za tebe a ostalo je čista formalnost:Nije tipka F1 nego je F2.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:20   #569
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kad se igra detektiva otkriva nepravnosti
Rade.Trebali bi radit ali ih i znat ali ih ne znaju ni jedan a kamoli drugi.Postoji dokument koji se zove pomorska knjižica koju je 111 imao a barem policajac bi ako zna a trebao bi znat pogotovo na granici što je to i čemu služi što u ovome slučaju nije napravio i pogriješio.Osnovno je pravilo da ako u nešto nisi siguran ili ne znaš da ni ne pokrećeš nešto vezano za to.
Logicno.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nebitno koliko državljanstava ima i čijih.
Da, ali je bitno sa kakva dokumenta pokazes na granicnom prijelazu. Znaci da ih ne pokazujes mixana, jer to prouzroci probleme
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tužitelji odnosno u ovom slučaju policija ili carina moraju i mogu se igrat detektiva i dokazat prekršaj.
Ni ti kao i FielEplorer, ne pratis PRECIZNO sta sam rekao, a rekao sam: Budi siguran da na granicnom prijelazu, niti carinik, a niti policajac nece, ne mogu, i nije njihov posao da se igraju detektiva, analiziraju poslovno-zivotnu i ostalu povijest bilo kojeg putnika kojeg su ulovili u prekrsaju.
I to je fakt. Kao sto je fakt to sto si ti napisao, da su sudskom procesu (znaci, ne na granicnom prijelazu) se i policija i carina moraju "igrati" detektiva da dokazu prekrsaj.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tako je i gdje je onda kod 111 prekršaj?
1.Mi ne znamo da li je on pokazao na granici vizu. 2. Dalje, to uopce nisam pisao za 111, nego opcenito o vizama, jer je FileExplorer i to ubacio u temu.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije napravljen prekršaj bez obzira na što ti misliš na kakav način je došao na granicu.Došao je pošteno i sa svim mogućim zakonskim vrijedećim dokumentima za onoga koji zna zakone.
On je napravio gresku sto je na takav nacin dosao na granicu. A ta njegova greska je prouzrocila prekrsaj. Pa nece valjda i policija i carina na granicnom prijelazu, apsolutno bez bilo kakvog razloga (sumnja ili cinjenicno stanje), sankcionirati putnika?
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:38   #570
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Da, ali je bitno sa kakva dokumenta pokazes na granicnom prijelazu. Znaci da ih ne pokazujes mixana, jer to prouzroci probleme
Može prouzročit ali se isto tako može pokazat da nema problema.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Ni ti kao i FielEplorer, ne pratis PRECIZNO sta sam rekao, a rekao sam: Budi siguran da na granicnom prijelazu, niti carinik, a niti policajac nece, ne mogu, i nije njihov posao da se igraju detektiva, analiziraju poslovno-zivotnu i ostalu povijest bilo kojeg putnika kojeg su ulovili u prekrsaju.
I to je fakt. Kao sto je fakt to sto si ti napisao, da su sudskom procesu (znaci, ne na granicnom prijelazu) se i policija i carina moraju "igrati" detektiva da dokazu prekrsaj.
Čita sam precizno i precizno odgovorio ali ti nisi precizno čitao.Igrat će se detektiva na svojem poslu i je njihov posao analizirat poslovno.životnu i ostalu povijest i sadašnju da bi ne ulovili nekog nego skupili dokaze da je netko u prekršaju.Ta dvojica granični policajac i carinik baš na samom graničnom prijelazu a ne drugdje.Tek ako je prekršaj utvrđen ovaj puta iz domene carinskog zakona vozilo se oduzima i šalje odjelu za prekršaje koji će potvrdit prekršaj iz napisane prijave i odredit kaznu.Točno tako zakonski a u i praksi ide postupak.

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
On je napravio gresku sto je na takav nacin dosao na granicu. A ta njegova greska je prouzrocila prekrsaj. Pa nece valjda i policija i carina na granicnom prijelazu, apsolutno bez bilo kakvog razloga (sumnja ili cinjenicno stanje), sankcionirati putnika?
Napravio je grešku jer je dao HR putovnicu i time se doveo u male probleme objašnjavanja tko je i što je.I nije u prekršaju i nisu mu uzeli vozilo (bar ja nigdje to nisam pročitao) niti će protiv njega bit podnesen bilo optužni prijedlog.
Da, policija i carina će ovisno o vrsti prekršaja sankcionirat putnika na licu mjesta.Ako imaju sumnje sumnju će potvrdit činjeničnom stanju odnosno dokazima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:40   #571
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To je tvoja pretpostavka i kriva je.Čim si napravio bilo koji RH dokument (o drugim stvarima nećemo) u sistemu si i provjera je "piece of cake" što bi se rekolo Veliki brat zna za tebe a ostalo je čista formalnost:Nije tipka F1 nego je F2.
Prcas o sasvim petim stvarima, i to ne znam iz kojih razloga?Kakav crni veliki brat? Zar ne moze u HR uci sa stranom putovnicom, iako je HR drzavljanin? I sta ima veze sto policajac vidi u kompjuteru da je on i HR drzavljanin. Ako ima dvojno drzavljanstvo, NIKO nije obavezan da ulazi u drzavu ciji si drzavljanin sa dokumentima te drzave. Preporucuje se, ali nisi obavezno. Na isti nacin on moze u BiH svaki puta uci sa Hr putovnicom (ili osobnom).I sta je tu sporno? Veliki brat? Paranoja?
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 11:47   #572
Možeš ući s bilo kojom ali ako si RH državljan druga putovnica te neće zaštitit da netko tipkom na određeno mjesto ne sazna da si državljan dvije zemlje i samim time možda u prekršaju što se tiče vožnje auta strane registracije.Ovo nije tema pokazivanja dokumenata i o vrstama raznih dokumenata.
Razumiješ li sada?

Nitko nikome ništa ne preporuča.Jedini uvjet po zakonu o strancima je da stranac uz RH mora koristit dokument s kojim je prešao državnu granicu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 29.10.2011. at 12:11.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:37   #573
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Čita sam precizno i precizno odgovorio ali ti nisi precizno čitao.Igrat će se detektiva na svojem poslu i je njihov posao analizirat poslovno.životnu i ostalu povijest i sadašnju da bi ne ulovili nekog nego skupili dokaze da je netko u prekršaju.Ta dvojica granični policajac i carinik baš na samom graničnom prijelazu a ne drugdje.Tek ako je prekršaj utvrđen ovaj puta iz domene carinskog zakona vozilo se oduzima i šalje odjelu za prekršaje koji će potvrdit prekršaj iz napisane prijave i odredit kaznu.Točno tako zakonski a u i praksi ide postupak.
Napisao sam kojeg su ulovili, a ne koga jos love. A 111 se ovdje javio jer su ga "ulovili" i zbog toga ima problem. I svu to svoju zivotno-poslovnu situaciju (dokazivanje svoga statusa) nece dokazivati na granicnom prijelazu tom policajcu i cariniku, nego odjelu za prekrsaje u mogucem postukpu. O tome ja pisem. Kada je netko ulovljen, to nije dalji posao nije posao granicnih policajaca i carinika.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Da, policija i carina će ovisno o vrsti prekršaja sankcionirat putnika na licu mjesta.Ako imaju sumnje sumnju će potvrdit činjeničnom stanju odnosno dokazima.
To sto ti kazes je tocno, ali nije odgovor na moje pitanje:Pa nece valjda i policija i carina na granicnom prijelazu, apsolutno bez bilo kakvog razloga (sumnja ili cinjenicno stanje), sankcionirati putnika?

Valjda bi odgovor trebao da bude, ne, nece ga sankcionirati, ako nema razloga (cinjenicnog stanja),
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 13:28   #574
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Može prouzročit ali se isto tako može pokazat da nema problema.



Čita sam precizno i precizno odgovorio ali ti nisi precizno čitao.Igrat će se detektiva na svojem poslu i je njihov posao analizirat poslovno.životnu i ostalu povijest i sadašnju da bi ne ulovili nekog nego skupili dokaze da je netko u prekršaju.Ta dvojica granični policajac i carinik baš na samom graničnom prijelazu a ne drugdje.Tek ako je prekršaj utvrđen ovaj puta iz domene carinskog zakona vozilo se oduzima i šalje odjelu za prekršaje koji će potvrdit prekršaj iz napisane prijave i odredit kaznu.Točno tako zakonski a u i praksi ide postu

Napravio je grešku jer je dao HR putovnicu i time se doveo u male probleme objašnjavanja tko je i što je.I nije u prekršaju i nisu mu uzeli vozilo (bar ja nigdje to nisam pročitao) niti će protiv njega bit podnesen bilo optužni prijedlog.
Da, policija i carina će ovisno o vrsti prekršaja sankcionirat putnika na licu mjesta.Ako imaju sumnje sumnju će potvrdit činjeničnom stanju odnosno dokazima.
U prepisci sivkic,fileexsplorer se kaze da nebi imao problem da sam pokazao dokumenta bez HR.adrese.ISKLJUCIVO, pa i tada na uvid prilazem ,svaki dokumenat sa BiH adresom
Granicna pol.je uvidom u kom.ustanovila da sam prijavljen u RHR-oj
Netocno je da sam na granjcnom prelazu bio sa papirima dvije drzave
Molio bih Leonasa da mi objasni gdje je tu "sukob interesa".
Sta se tice pom. knjizice,to je dok.u kojemu se evidentira navigacija zbog Lucke Cap.Esad koliko je ona vazna ?to je stvar lucki vl.A u ovom slucaju moze posluziti samo kao "dokaz"??????
Leonas je svojom sugestijom potkrijepio i moje misljenje,da mi HRvozacka nije resenje.Misljenja sam da FileExsplorer ima pravo mada ne negiram nista od onoga sta su napisali Sivkic i Leonas
U svakom slucaju vrlo plodno i zivo se diskutira,st moze pomoci ne samo meni vec svima nama.FileExsplorer i svima koji imaju slican problem zelim da to rijese na zadovoljstvo.
111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 13:41   #575
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
E, bas ovo sto si napisao od samog pocetka ne razumije FielExplorer. I taj problem koji imas na obje granice je bas radi toga sto imas dvojno drzavljanstvo.
Nazalimo se na PDF pravo i valjda govorimo o pravu a ne toliko o tome koji policaja radi kakve probleme. Slozili smo se da bi imao manje problema da nije imao RH pasos sa nasom adresom, ali kad sam te pitao po kojem to zakonu/pravilniku ima veze sto on ima dvojno drzaljanstvo, citirao si samo zakone u kojima pise da je njegovo drzavljanstvo sasvim nebitno i time potvrdio ono sto ja citavo vrijeme govorim. Dapace, stavio sam i citat zakona u kojem nedvosmisleno pise da se i osoba sa dvojnim drzavljanstvom smatra (isklucivo) hrvatskim drzavljanom. Jel ti osporavas taj zakon o drzavljanstvu ili smatras da se iz nekog razloga ne primjenjuje na ovu temu pa zato non stop tvrdis da sam ja u krivu?

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije ga prijavio jer u takvim slućajevima se auto odmah oduzima i uz optužni prijedlog dostavlja carini odnosno njihovom odjelu za prekršaje.
Ma ne govorim o tome. 111 je rekao da je imao problem, a ti si rekao da nije imao problem pa ne znam kome da vjerujem jer ocito jedan od vas dvojice ne govori istinu.

Quote:
Ti si radio i vani i u RH i nisi imao pravo vozit strani auto bez obzira na stranu radnu dozvolu.Prije par postova sam to i copy/paste.
Malo si pobrkao moju situaciju. Ja sam imao jednu fazu u kojoj sam zivio/radio SAMO vani, imao sam i fazu u kojoj sam bio zaposlen i u RH i vani ali mi je uobicajeno boraviste bilo vani, a imao sam i fazu u kojoj sam zivio i radio samo u RH a imao sam uredne EU vize ir adne dozvole.

Ja sam reagirao na tvoju konstataciju kako su radna dozvola i viza "dokazi" na temelju kojih mogu vozit strane tablice jer kao dokazuju nesto. Ja sam ti dokazao da ti dokazi" ne dokazuju nista jer sam ja neko vrijeme unatoc tim dokazima imao uobicjaeno boravsite u RH i samim time nisam smio vozit strane tablice. Dakle ti "dokazi" nisu dokazi nego indicije.

Quote:
"Pri tome je potrebno napomenuti da u smislu korištenja navedenih carinskih povlastica, osoba sa uobičajenim boravkom na teritoriju druge države, u Republici Hrvatskoj ne smije ostvarivati nikakva prava u smislu – mirovinskog ili zdravstvenog osiguranja, osobnog dohotka i sličnih prava."
Ma znam za to (i sam sam cesto pejstao), ali zato te i jesam pitao za zakon a ne za nesto sto pise na web stranici. Nazovi pravnu sluzbu carine i reci ce ti isto sto i meni, a to je da je ovo sto si gore citirao samo nesto kao naputak za provodjenje, i to ce bit dobra procedura za standardne slucajeve, ali zakon je takav da osoba koja ima uobicajeno boraviste vani i koja to moze dokazat, da takva osoba smije vozit RH tablice. Receno mi je da ako mogu dokazat da zivim/radim uglavnom vani, mogu imat problema na granici ali da nisam u prekrsaju. Zato sam godinu dana svaki put na granici skupljao stambilje da imam barem dokaze o ulasku i izlasku iz drzave. AKo mi ne vjerujes poslacu (opet) mail pa proslijedit tebi.

Quote:
U RH si primao plaću,plaćao mirovinsko,imao zdravstveno i izuzimaš se od vožnje stranog auta bez obzira na vizu.
Pa maloprije si jos tvrdio da su viza i radna dozvola "dokaz" koji je dovoljan da se smije vozit strana tablica, sad ispada da govorit isto kao i ja, osim ovog sto to sa osiguranjem jer je to samo naputak a zakon ipak govori nesto opcenitije i sudac na temelju cinjenica donosi odluku jel prekrsaj ili nije)

Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Ni ti kao i FielEplorer, ne pratis PRECIZNO sta sam rekao, a rekao sam: Budi siguran da na granicnom prijelazu, niti carinik, a niti policajac nece, ne mogu, i nije njihov posao da se igraju detektiva, analiziraju poslovno-zivotnu i ostalu povijest bilo kojeg putnika kojeg su ulovili u prekrsaju.
Polako... ti ponavljas ono sto sam i ja sam napisao i ne znam zasto sad govoris da "ne pratim sto si rekao". Pusti carinika i policajca... oni mogu stvarat probleme i oni mogu posumnjat, mogu podnjet prijavu... ali konacne cinjenice utvrdjuje pravosudni proces a to ipak nema veze (samo sa policajcem ili carinikom na ganici vec sa svim cinjenicama zajedno. To sto policajac podnese prekrsajnu prijavu ne znaci da je to nekakva pravomocna presuda nego prije osnovana sumnja.

I meni uopce vise nije jasno jer mi se cini da si jednom napisao da je prekrsaj pocinjen a onda si napisao da smatras kako ce bit "oslobodjen" valja zato sto nema prekrsaja. Ne kuzim to tvoje "malo ima malo nema prekrsaja" pa mozda da to pojasnis jer samo te ocito pogresno shvatio. Ja citavo vrijeme pisem kako ne vidim prekrsaj od strane 111 - uz sva njegova drzavljanstva, prijavljena prebivalista i slicno. Slazes li se ti samnom ili ne??? Ili ces opet tvrdit da je za pitanje prekrsaja bitno to sto on ima dvojno drzavljanstvo jer to po nekom zakonu (kojem???) njemu otezava situaciju.

Quote:
On je napravio gresku sto je na takav nacin dosao na granicu. A ta njegova greska je prouzrocila prekrsaj.
????
Aha, znaci smatras da prekrsaj postoji. Ali "problem" (a ne prekrsaj) nije prouzrocilo njegovo dvojno drzavljanstvo nego adresa u osobnom dokumentu. Prekrsaji su definirani zakonom a ako govoris o prekrsaju valjda mozes bit dovoljno ozbiljan da navedes koji to prekrsaj smatras da je pocinjen pa da konacno pocnemo razovarat ko pravnici jer cemo vidjet sto tocno u zakonu pise jer inac diskusija moze otic u beskonacnost.

Quote:
111 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju vrlo plodno i zivo se diskutira,st moze pomoci ne samo meni vec svima nama.FileExsplorer i svima koji imaju slican problem zelim da to rijese na zadovoljstvo.
Jeste, i meni je zanimljiva tema stoga bih zamolio kolege sugovornike da se potrudimo da ton ostane na nivou jer u ovoj fazi obicno stvar zna eskalirat pa se pretvori u prepucavanje jer netko ne uspije obuzdat svoj ego (ovo govorim vise preventivno bez da ikome ista predbacujem).

Zadnje uređivanje Katrin : 29.10.2011. at 14:21.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 15:43   #576
Pitanje,osoba uveze auto iz US-a prije godinu dana,sa americkim tablicama,ima punomoc da vozi auto,jer nije vlasnik auta nego je vlasnik osoba iz US-a.
Sta se moze dogodit ako policija zaustavi auto?Dali je vozac,znaci ne vlasnik auta u carinskom prekrsaju?Tko placa kaznu i kolika moze biti?
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 17:40   #577
Quote:
111 kaže: Pogledaj post
Granicna pol.je uvidom u kom.ustanovila da sam prijavljen u RHR-oj Netocno je da sam na granjcnom prelazu bio sa papirima dvije drzave Molio bih Leonasa da mi objasni gdje je tu "sukob interesa".
Leonas je svojom sugestijom potkrijepio i moje misljenje,da mi HRvozacka nije resenje.Misljenja sam da FileExsplorer ima pravo mada ne negiram nista od onoga sta su napisali Sivkic i Leonas U svakom slucaju vrlo plodno i zivo se diskutira,st moze pomoci ne samo meni vec svima nama.FileExsplorer i svima koji imaju slican problem zelim da to rijese na zadovoljstvo.
Sefe, ti si kriv(sta ces, takva ti karma,) sto mi koji ovdje polemiziramo oko tvog problema, "sviramo" k'o rastiman orkestar. Nisi konkretno rekao sta znaci ovo sto si napisao: P,,,,,,,a & incident. Da li si samo upozoren, ili si sankcioniran, ili nesto trece? I FileExsplorer te je pitao da kazes o cemu se tocno radi, ali nije dobio odgovor.

Po ovom tvom zadnjem pisanju ja sam shvatio da ulazis u Hr sa komplet BiH papirologijom, i vracas se u BiH na isti nacin. Tu nema prekrsaja, ako to radis kada si na dopustu. Znaci samo ulaz-izlaz BiH-HR. Ali... ako udjes sa BiH dokumentima, pa nastavis put dalje (u trecu zemlju) sa Hr dokumentima i budes na plovidbi 3-4 mjeseca, onda ne valja. Tada te kompjuter gdje si usao iz BiH u HR "vidi" da si u Hr, a ti defacto nisi, jer si iz Hr dalje otputovao sa Hr putovnicom. I onda je normalno da ce na tom granicnom prijelazu da ti rade probleme. Ti si za njih na teritoriji Hr duze od 183 dana. Tako pokazuje kompjuter. Ako sam u pravu sa ovom pretpostavkom tvoje "tehnike" ulazaka i izlazaka u HR, tu si napravio gresku.
Ti svaki puta kada trebas na plovidbu u HR iz BiH trebas uci sa HR putovnicom i sa istom nastaviti putovanje dalje. Kad se vratis sa plovidbe na isti nacin, iz 3. zemlje udjes u HR sa HR putovnicom, i izadjes iz HR dalje za BiH. Dok si na odmoru, ako cesto prelazis HR-BiH granicu onda to radi na nacin kako si radio do sada, sa BiH dokumentima. Ponovo kada ides na brod, iz BiH udjes u HR sa HR putovnicom, i nastavis put dalje sa HR putovnicom. I niko ti nece vise raditi probleme, jer tada je u putovnici (pecatima) transparentno da si manje od 183 dana u HR. Pazi, cijelo vrijeme govorim o putovnici. NEMA setkanja kroz granicu sa osobnom, kada iz BiH krenes na plovidbu.
Napomena: ako nisi dobio HR pecat u putovnici UVIJEK ga trazi. I ako te kojim slucajem policajac pita zasto insitiras, slobodno mu reci radi cega. Hoces da je (pecatima u putovnici) transparentan broj tvojih ulazaka i izlazaka.

Ja sam u tvom prijasnjem pisanju previdio taj (bitan) moment (Da Hr-BiH granicu prelazis ISKLJUCIVO sa BiH papirologijom). Sad kad sam vidio da si naglasio da iskljucivo prelazis sa Bih dokumentima, moje pisanje o "sukobu interesa" mixanih dokumenata na granici povlacim/ponistavam, jer nema veze s tobom.

Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Ma ne govorim o tome. 111 je rekao da je imao problem, a ti si rekao da nije imao problem pa ne znam kome da vjerujem jer ocito jedan od vas dvojice ne govori istinu.

I meni uopce vise nije jasno jer mi se cini da si jednom napisao da je prekrsaj pocinjen a onda si napisao da smatras kako ce bit "oslobodjen" valja zato sto nema prekrsaja. Ne kuzim to tvoje "malo ima malo nema prekrsaja" pa mozda da to pojasnis jer samo te ocito pogresno shvatio.

Jeste, i meni je zanimljiva tema stoga bih zamolio kolege sugovornike da se potrudimo da ton ostane na nivou jer u ovoj fazi obicno stvar zna eskalirat pa se pretvori u prepucavanje jer netko ne uspije obuzdat svoj ego (ovo govorim vise preventivno bez da ikome ista predbacujem).
Pisali smo potpuno promasenu temu. Iz razloga sto jos uvjek ne znamo kakav je incident imao na granici 111. Ako je moja pretpostavka tocna, u prethodnom postu sam mu objasnio kako da radi da vise nema problema. Malo sam razmisljao jos o necemu.. Malo je smijesno - morbidno sto je ON uopce postavio taj svoj problem OVDJE. Naziv ovoga topica je Auto stranih tablica. On ima problem kada ulazi sa BiH tablicama. Realno, BiH tablice njemu NISU strane. Nit' su mu HR tablice strane... Al' hajde ...tako je sa dvojnim drzavljanstvom....
__________________
Take five

Zadnje uređivanje Katrin : 29.10.2011. at 19:53.
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 19:43   #578
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Ovako, imam dvojno državljanstvo. Hr-Nje
Na koju foru? Jesi se ispisao iz hrvatskog državljanstva, uzeo njemačko, pa se opet upisao natrag u hrvatsko?

Jerbo, Njemačka ne poznaje institut dvojnog/višestrukog državljanstva.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 19:58   #579
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Na koju foru? Jesi se ispisao iz hrvatskog državljanstva, uzeo njemačko, pa se opet upisao natrag u hrvatsko?

Jerbo, Njemačka ne poznaje institut dvojnog/višestrukog državljanstva.
Njemacka ne priznaje ali Hrvatska priznaje.
Ili ima manje od 18 godina (al ne znam otkud mu onda vozacka ) ili Njemcima nije rekao da ima RH drzavljanstvo (za ovu temu nebitno).
Ili je nekakva zasluzna osoba, hihi.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 20:54   #580
Evo ga kratko.Imam Hrvatsko i BiH drzavljanstvo a kao pomorac radim za jednu Belgisku firmu.Sta zbog poreza i nekih drugih razloga na brodu ostaje preko 183 dana.Sa obitelji zivim u BiH vozim auto Bihtabllica sa BiH vozackom.E hebada je sta su me zaustavili na granicnom prelazu Doljani i P,,,,,,,a.Auto je registrirano na zenu.Ako moze neko da mi rece sta da uradimVec sam napravio lijecnicki za HR. vozacku.
Ovo je moj prvi post napisan u svezi mog slucaja.Ovo p..darija znaci moja kvalifikacija slucaja.NIJE bilo oduzimanja auta,niti bilo koje druge sankcije ,osim usmenog upozorenja,da je ovo prekrsaj od 500kuna a u slucaju da se ponovi daljne sankcije su oduzimanje auta itd.Moja isprika ako sam upadom sa svojim postom poremetio temu koju ste imali prije.
111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.