Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 18:59   #701
Može a i ne mora jer nitko ne zna kad je došla i koliko je bila.Ukupno u toku godine vozilo može bit 6 mjeseci u RH s time da je to prijavljeno carini, sve ostale makinacije su prekršaj.Da li će netko to tražit i to ustanovit je neko drugo pitanje na koje nema odgovora od nikog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 23:55   #702
Selim se u grad blizu granice BiH i Hrvatske i nemam mogućnost imati auto sa sobom. Moje pitanje je, da li ja sa hrvatskom vozačkom dozvolom mogu koristiti rent a car i s njim prelaziti granicu? Moram li vaditi međunarodnu vozačku dozvolu ili imali kakve veze ako imam boravište u BiH, a prebivalište u RH? Plizz help
Arwen Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 07:49   #703
Plati i vozi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 15:24   #704
hm ja mislim da moze ali da moras izvaditi nesto kao punomoc,da ti ona dopusta da vizis auto :$
Muskakurva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 15:31   #705
Punomoć je prošlost.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:52   #706
Voznja stranog auta kada udjemo u EU

Ovako...Stric ima auto austrijskih tablica koji ja nesmijem voziti trenutno...pitao sam u policiji i nesmijem, carinski neki zakon...prije se moglo sa punomoci ali toga vise nema...mene zanima da li netko zna sada kad udjemo 1.7. u EU da li cu ja moci voziti taj auto?! Auto stoji u garazi 350/365 dana u godini, propada bzvz jer on je tamo stalno a auto mu tamo netreba...vozi ga jednom godisnje na registraciju i to je to...to je to Hvala na odgovorima
Perkyboy92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:22   #707
To se još ne zna.Treba čekat kakve izmjene,dopune,naputke....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 22.11.2012. at 19:54.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:24   #708
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To se još ne zna.Treba čekat kakve izmjwne,dopune,naputke....
Najvjerojatnije ne, nema tu nekih razlika ulaskom u EU ili ne, na stranu što je i u EU tako.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:14   #709
Voznja auta Njemackih tablica

POzdrav!

Situacija je ovakva:

Zivim u HR, tu imam prebivalište i imam HR vozacku dozvolu.

5-6 mjeseci u godini sam u Njemackoj i tamo vozim obiteljski auto koji je na Njemacke tablice i glasi na mog ujaka

Dali je to legalno i dali smijem voziti taj auto po Njemackoj? Ako ne, sta mi je sve potrebno da bi mogao?

Jos me zanima sta je potrebno da bi taj auto smio i u HR voziti?

Ako tko provjereno i sa sigurnoscu zna puno bi mi pomogao jer mi svatko svoje prica..dal mi je potrebno gore prijaviti privremeni boravak ili sta?
bencon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:27   #710
Quote:
bencon kaže: Pogledaj post
POzdrav!

Situacija je ovakva:

Zivim u HR, tu imam prebivalište i imam HR vozacku dozvolu.

5-6 mjeseci u godini sam u Njemackoj i tamo vozim obiteljski auto koji je na Njemacke tablice i glasi na mog ujaka
Quote:
Dali je to legalno i dali smijem voziti taj auto po Njemackoj? Ako ne, sta mi je sve potrebno da bi mogao?Unaprijed veliko hvala
ako nisi u komadu 6 mjeseci onda moš vozit bez problema.
a ako jesi onda moraš zamijenit za njemačku, obavezno jer se nakon 6 mjeseci računa ko da ju nemaš


Quote:
Jos me zanima sta je potrebno da bi taj auto smio i u HR voziti?

Ako tko provjereno i sa sigurnoscu zna puno bi mi pomogao jer mi svatko svoje prica..
sa hrvatskom vozačkom mora vlasnik biti sa tobom u autu
sa njemačkom, ništa posebno fahrzeugschein,zelenu kartu , al se preporuča otići u bilo koji od prodajnih mjesta ADAC-a di napraviš punomoć u roku par minuta i ne košta ništa i ima štambilj
a mos i neovjereno, samo moraju bit potpisi, iako niko ne pita

punomoć nije obavezna i ne treba u biti, al ovisi na kakvog seljaka od policajca naletiš
Igračka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 07:51   #711
Quote:
bencon kaže: Pogledaj post
Dali je to legalno i dali smijem voziti taj auto po Njemackoj? Ako ne, sta mi je sve potrebno da bi mogao?

Jos me zanima sta je potrebno da bi taj auto smio i u HR voziti?
Moraš imat zakonski reguliran boravak.

Boravišna ili radna dozvola u zemljama EU-a.

Quote:
Igračka kaže: Pogledaj post
sa njemačkom, ništa posebno fahrzeugschein,zelenu kartu ,
Ma o kakvoj zelenoj karti govoriš?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:23   #712
Pozdrav, iman ovakvu situaciju...
Imam hrvatsku vozacku i sve hrvatske dokumente, ali takodjer imam talijansku putovnicu.
Zivim u hr tako da imam ovde boraviste. Putujem u italiju barem jednom mjesecno (ako je bitno).
U italiji ne mogu kupiti novo auto jer ga ne mogu osigurati na svoje ime posto nemam prebivaliste ali me zanima je li mogu kupiti polovno auto i pribacit ga na sebe i voziti po hrvatskoj dok ne istekne osiguranje(ili odma po dolasku u hr) i tada ga osigurati na hrvatsko osiguranje.
Takodje ocu imat problema sa policijom ako vozim na talijanske table sa hr dozvolom.
markot1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 11:14   #713
Piše ti u tal.putovnici adresa iz RH?
Ako u RH imaš boravište onda u Italiji imaš prebivalište jer negdje na svijetu ga moraš imat.
Ako ti u talijanskoj putovnici nije prebivalište u Italiji znači da živiš/prebivaš u RH i nemaš pravo vozit auto stranih tablica.
Auto ne možeš samo osigurat u RH nego ga možeš uvest uz plaćanje carine i poreza.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 12:47   #714
Quote:
Igračka kaže: Pogledaj post
ako nisi u komadu 6 mjeseci onda moš vozit bez problema.
a ako jesi onda moraš zamijenit za njemačku, obavezno jer se nakon 6 mjeseci računa ko da ju nemaš




sa hrvatskom vozačkom mora vlasnik biti sa tobom u autu
sa njemačkom, ništa posebno fahrzeugschein,zelenu kartu , al se preporuča otići u bilo koji od prodajnih mjesta ADAC-a di napraviš punomoć u roku par minuta i ne košta ništa i ima štambilj
a mos i neovjereno, samo moraju bit potpisi, iako niko ne pita

punomoć nije obavezna i ne treba u biti, al ovisi na kakvog seljaka od policajca naletiš

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Moraš imat zakonski reguliran boravak.

Boravišna ili radna dozvola u zemljama EU-a.


Ma o kakvoj zelenoj karti govoriš?
hvala na odgovoru

prijavio sam gore boravak na 6 mj i izvadio vizu za gostujuce radnike na 6 mjeseci.

to je onda to? dal bi pomogla medunarodna vozacka?
bencon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 13:02   #715
Onda samo tih 6 mjeseci i smiješ vozit.Međunarodna vozačka ti ne daje nikakva prava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 03:27   #716
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onda samo tih 6 mjeseci i smiješ vozit.Međunarodna vozačka ti ne daje nikakva prava.
6 mj u DE ili u obje zemlje?
bencon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 08:09   #717
U obje zemlje dok ti važi boravišna dozvola.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 19:09   #718
Smile auto

oprostite ,auto je od zene ali me zanima dali ga mogu voziti, odnosno krenuti na put iz italije sam bez punomoci i voziti ga u hrvatskoj. hvala
ivancani 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:18   #719
Da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 12:14   #720
Prelazak granice s vozilom stranih tablica

Brat živi i radi u Švicarskoj već 10ak godina i švicarski je državljanin, a ja u Hrvatskoj. Napravio mi je hrvatsku i švicarsku punomoć da vozim njegov automobil i ostavio ga meni ovdje u Hrvatskoj da se služim njime, i sve je bilo super jedan dobar period vremena do sinoć kad me na granici (kada sam krenuo u BiH) naš policajac upozorio kako je to carinski prekršaj. Jedno 3-4 puta me prvo pitao čiji je to auto i znači li to da ja radim i imam prebivalište u Švicarskoj (nakon što sam mu dao moju hrvatsku osobnu, jedinu koju i imam) i 3-4 puta sam rekao da je vozilo od brata koji živi i radi u Švicarskoj ali ja ne, na što mi je odgovorio da je to što radim carinski prekršaj ali samo kada izlazim iz Hr (ja sam se u tom trenutku već vraćao zapravo u Hrvatsku iz BiH). Rekao mi je kako moram imati radnu dozvolu u Švicarskoj da bi ta punomoć zapravo vrijedila i da bih mogao voziti vozilo preko granice. Rekao je da je sreća moja pa da on radi u toj kućici na ulasku u Hrvatsku tu smjenu, ali ako me ikada uhvati dok je u kućici na izlasku iz Hrvatske da će me sa zadovoljstvom prijaviti.

Pitao sam njegovog kolegu danas s kojim sam dobar prijatelj, i rekao je kako smo ušli u EU da je to sada sve ok.
Googlam sada ali ne mogu ništa da nađem. Ima li netko tko se razumije u ove stvari?
nickel-cadmium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.