Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 08:40   #1
Cesar Millan - šaptač psima

Nisam uspjela naći temu vezanu uz ovog čovjeka.
Ako ima, slobodno zaključajte.
Definitivno čovjek koji me osvojio na prvu i kojem se divim.


www.cesarsway.com

U očima mu se vidi da je poseban. Njegov odnos prema psima je nešto divno.

http://www.youtube.com/watch?v=f6ru7QLEYD4

http://www.youtube.com/watch?v=Fs2sAKp7RCU

"Agresivne" pse koje većina ljudi uspavljuje- on liječi i preodgaja.
Nažalost, na youtube-u nisam našla cijele snimke njegovog odnosa prema psima. Progooglajte malo!
despina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 08:49   #2
Obožavam ga
__________________
...i sutra da mogu ja opet bih isto...
dipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:21   #3
dosta je ljudi protiv njega ali i mene je osvojio,obožavam gledat njegove serije i puno sam iz njih naučila
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:02   #4
Nauči iz ovog

http://beyondcesarmillan.weebly.com/
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:10   #5
Pratim ga redovno i obožavam ga jer se vidi da čovjek stvarno voli životinje, ista stvar i s njegovim sinovima. A to što su neki protiv njega, što im mogu, ljubomora. Tko god je pričao nešto protiv njega nije ništa konstruktivno rekao nego se samo želi praviti pametan, što stvarno ne volim..
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:14   #6
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Lol a ova stranica opet ista stvar, šta ljudi misle da pas sluša čovjeka jer ga voli svom dušom itd.? Psi slušaju jer su po prirodi živjeli u čoporu i točka. Ja nisam još Ceasara vidjela da je bio grub, to su izmišljotine.
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:03   #7
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Lol a ova stranica opet ista stvar, šta ljudi misle da pas sluša čovjeka jer ga voli svom dušom itd.? Psi slušaju jer su po prirodi živjeli u čoporu i točka. Ja nisam još Ceasara vidjela da je bio grub, to su izmišljotine.
OK draga, vidim da si upućena. Nemoj samo prošvrljati stranicom i zaključiti da pljuju po Cesaru. Pročitaj činjenice.

Psi ne žive u čoporima već tisućama godina, tako da nemojmo o njihovoj "po prirodi". Točka
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:16   #8
Quote:
Hvedica kaže: Pogledaj post
Lol a ova stranica opet ista stvar, šta ljudi misle da pas sluša čovjeka jer ga voli svom dušom itd.? Psi slušaju jer su po prirodi živjeli u čoporu i točka. Ja nisam još Ceasara vidjela da je bio grub, to su izmišljotine.
Da, nevjerojatno ali pas može slušati čovjeka zato što to želi i zato što se može uspostaviti komunikacija na mnogo finijem, dubljem nivou, a ne zato što je prisiljen. Pogledaj malo život i djelo Turid Rugaas.

Cesar Milan je agresivac i kompleksaš

Ne znam uopće kakve veze ljubomora ima s bilo čime - dovoljne su činjenice ali da bi se to shvatilo potrebno je sagledati malo širu sliku i upoznati i drugačije načine rada sa psima.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:39   #9
ja san gledo to par puta, iako me pasi ne zanimaju bas, al meni izgleda da on te pase lipo dovede u red, a pritom ih ne tuce nit ih zigosa usijanin celikon, tako da ne vidin u cem je problem. a problen je u vama koji se rasplacete i dizete hajku cin se neko izdere ili pokaze malo agresive prema nekoj zivotinji. ono, niste bas normalni.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:48   #10
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
a pasi, isto ko i ljudi i svako inteligentno bice, nije svaki isti, neki razumi lipu ric, neki malo dernjave i agresive, a neki samo batine. tako sa ljudiman, kod nekog mozes razgovoron al ima onih sta djeluju samo batine a kod nekih ni to pa najbolje u sibir kopat kanale do kraja zivota.


Upravo zbog tog stava ljudi i dalje tuku pse, djecu i druge odrasle, naravno uglavnom slabije od sebe. Netko tko to smatra normalnim...
Lako je tako bilo koga odgojiti, sve dok si ti taj koji je jači. A da je pas jači pa ti vrati, tražio bi njegovu glavu, ne bi mislio da to pas tebe odgaja. Sad bih najradije o tome jesu li tebe kao maloga tukli i smatraš li to opravdanom odgojnom metodom, ali srećom ovo nije takav pdf.

CM mi nije simpatičan nimalo, ni on ni njegove metode.
Samo čekam da ta sva halabuka oko njega prođe, nadam se da neće dugo.

Ja sam svog psa preodgojila sasvim lijepo i ljubaznim zamolbama. Na početku sam slušala razne nadrk... poput CM, srećom vrlo vrlo kratko i većina nikad nije došla do primjene, najbolje rezultate dobili smo kad smo potpuno okrenuli ploču. Pas kojeg su također svi 'stručnjaci' htjeli uspavati danas reagira najbolje na pristojnu zamolbu, i to najozbiljnije.

A budući da i sam kažeš da te psi ne zanimaju baš, pretpostavljam da nemaš ni puno iskustva s njihovim odgojem izvan tog malo gledao Cesara, bilo bi ti bolje da ne zastupaš nešto u što nisi nimalo upućen.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:52   #11
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
ja san gledo to par puta, iako me pasi ne zanimaju bas, al meni izgleda da on te pase lipo dovede u red, a pritom ih ne tuce nit ih zigosa usijanin celikon, tako da ne vidin u cem je problem. a problen je u vama koji se rasplacete i dizete hajku cin se neko izdere ili pokaze malo agresive prema nekoj zivotinji. ono, niste bas normalni.
E pa baš zato što te pasi ne zanimaju i ne znaš ništa o njima, molim te da se suzdržiš komentara poput onih da smo mi, koji ipak nešto znamo i imamo ih cijeli život (više komada u isto vrijeme) - kompleksaši.
Meni je savršeno jasno da ljudi poput tebe ne vide problem jer ne znaju za ništa drugo, bitan im je krajnji ishod i ne da im se zaviriti dublje ispod površine. Ja ne odobravam agresiju niti prema ljudima niti prema životinjama, ali očito da postoje ljudi kojima je to OK.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:54   #12
ajmo primjer:
sjetila sam se epizode u kojoj je par imao labradoricu i zivcanu ciuvavu. ona nikome nije dopustala da se priblizi zeni. muz nije smio sjesti uz nju na trosjed jer je par divljao na njega i cak grizao

CM je isao principom da je ignorirao njezino ponasanje, sjedao uz zenu, okretao psicu ledja. pas je bio prvo vrlo zbunjem a onda je to prihvatio i poceo se mijenjati.
pa je i muz poceo isto i sredili su odnos.

sto bi bila ne-CM metoda u ovakvom slucaju?
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:56   #13
ili...sto raditi s kikijem koji preburno reagira na moj dolazak doma, skace metar u zrak, divlja i tako barem 5 min
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:02   #14
pa covik radi onako kako zna, koristi svoje metode i to ocito djeluje, to sta si ti manners uspila svog pasa na lipo dresirat ne znaci da ce to upalit kod svakog pasa, jerbo ka sta san napisa pasi su inteligentna bica i nije svaki isti. nekima rtiba poazat malo afgresive pogotovo ako su od malena totalno neodgojeni razmazeni i pojam da nekoga triba slusat in je potpuno stran.

znan puno ljudi koji su potrosili brdo novaca na svakakve dresure i rezultat je rijetko dobar ako je pas bio tezak. ajd dresiraj lipin ricima i zamolbom jednog dalmatinera koji je objektivno idiot medju pasima. mozda uspije, sa jednin od njih 15-20
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:07   #15
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
ajmo primjer:
sjetila sam se epizode u kojoj je par imao labradoricu i zivcanu ciuvavu. ona nikome nije dopustala da se priblizi zeni. muz nije smio sjesti uz nju na trosjed jer je par divljao na njega i cak grizao

CM je isao principom da je ignorirao njezino ponasanje, sjedao uz zenu, okretao psicu ledja. pas je bio prvo vrlo zbunjem a onda je to prihvatio i poceo se mijenjati.
pa je i muz poceo isto i sredili su odnos.

sto bi bila ne-CM metoda u ovakvom slucaju?
Pa nije baš bilo tako kako si opisala U jednom trenu on je čivavu pritisnuo uz kauč i nije joj dao da se makne, dok je ona mahnito pokušavala izvuči se iz tog položaja. Imam tu epizodu na DVD-u. Problem s manjim psima je što su stalno po rukama i oni naše naručje smatraju utočištem, sigurnim mjestom. Psi funkcioniraju tako što rade ono što ih na više nagrađuje, u čemu oni naj više vide i izvlače korist (već sam rekla da su po defoltu psi oportunisti), bilo da je to hrana, topao ležaj, udobnost kauča, najdraža igračka ili nešto deseto i to ne žele izgubiti. Ukoliko se čovjek na početku ne postavi pravilno, odnosno ne nauči psa da mu njegova pojava ne predstavlja prijetnju bilo kod hrane, igračaka, udobnosti mjesta na kojem leži javljaju se problemi koje mi obilježavamo kao "agresiju".

Quote:
ili...sto raditi s kikijem koji preburno reagira na moj dolazak doma, skace metar u zrak, divlja i tako barem 5 min
Zar nismo već pisali što i kako na "dresuri"? Nema potrebe ponavljati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:10   #16
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
to sta si ti manners uspila svog pasa na lipo dresirat ne znaci da ce to upalit kod svakog pasa,
hoće, ali treba više vremena, puno živaca i volje.

Quote:
ajd dresiraj lipin ricima i zamolbom jednog dalmatinera koji je objektivno idiot medju pasima.
Dalmatineri su izuzetno inteligentni psi sa kojima se jako lijepo da raditi. Da su tvrdoglavi i svojeglavi to stoji, ali idiotom ne bi nazvala pripadnika niti jedne pasmine, pa ni dalmatinera.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:11   #17
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa nije baš bilo tako kako si opisala U jednom trenu on je čivavu pritisnuo uz kauč i nije joj dao da se makne, dok je ona mahnito pokušavala izvuči se iz tog položaja. Imam tu epizodu na DVD-u. Problem s manjim psima je što su stalno po rukama i oni naše naručje smatraju utočištem, sigurnim mjestom. Psi funkcioniraju tako što rade ono što ih na više nagrađuje, u čemu oni naj više vide i izvlače korist (već sam rekla da su po defoltu psi oportunisti), bilo da je to hrana, topao ležaj, udobnost kauča, najdraža igračka ili nešto deseto i to ne žele izgubiti. Ukoliko se čovjek na početku ne postavi pravilno, odnosno ne nauči psa da mu njegova pojava ne predstavlja prijetnju bilo kod hrane, igračaka, udobnosti mjesta na kojem leži javljaju se problemi koje mi obilježavamo kao "agresiju".

ok, nisam se sjetila tog detalja stiskanja uz kauc. a sto bi ti napravila sa takvim psom?
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:31   #18
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
pa covik radi onako kako zna, koristi svoje metode i to ocito djeluje, to sta si ti manners uspila svog pasa na lipo dresirat ne znaci da ce to upalit kod svakog pasa, jerbo ka sta san napisa pasi su inteligentna bica i nije svaki isti. nekima rtiba poazat malo afgresive pogotovo ako su od malena totalno neodgojeni razmazeni i pojam da nekoga triba slusat in je potpuno stran.
Ajme, ne slušaš me nimalo. Ali ok, možda i tebi treba malo agresive.
Dakle, ne, kakav god pas bio, sto puta ću ti reći, ne vjerujem nimalo ni u koju agresivnu metodu.
Prvo što mi smeta užasno je kako ti o psima govoriš. Idiot? Hoće ti i dijete biti idiot ako i bude malo teže na ušima ili malo manje inteligentno? Prvo ga razmaze ljudi i propuste ga odgojiti, a onda je on idiot? Krasno. Divni ljudi.

PS Daj molim te tu objektivnu definiciju 'idiota', baš me zanima. Znam za kretenizam, ali i to se sad zove hipotireoza, za idiota kao dijagnozu (što jedino priznajem kao 'objektivnu' definiciju) nisam čula. Moguće da mi je promaklo, medicina mi nije bliska.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:32   #19
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
hoće, ali treba više vremena, puno živaca i volje.
Potpis, ali dodala bih samokontrolu, moraš poznavati sebe i moći upravljati sam sobom prvo.

Marko, nemoj misliti da meni nije nikad došlo da udarim psa. Iskreno, i znam da riskiram da me zaskoče sad, ali znao mi je toliko dići tlak da bih ga najradije umlatila na mjestu, pogotovo na početku dok je bio sasvim divlji. Zapravo sam po prirodi agresivna jako i najradije bih često nekoga zveknula.
Ali u tom trenu znam da bi to bilo loše dugoročno, da to ne smijem učiniti i da zapravo i ne želim tako, onda prvo moram sebe 'dovesti u red', misliti na to da moje raspoloženje utječe na njega, smiriti se i onda reagirati pravilno. I za sve to još nemam ni puno vremena, jer ako se nešto i dogodi to je obično vrlo brzo.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 27.07.2010. at 12:43.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:36   #20
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
ok, nisam se sjetila tog detalja stiskanja uz kauc. a sto bi ti napravila sa takvim psom?
Pa vjerojatno ga za početak uopće ne bi puštala na kauč neko vrijeme, zatim bi ga naučila da dolazi gore i silazi kad mu ja (tj. u ovom slučaju suprug) to kaže. Očito da je vlasnica sva buci-muci, sve odobrava svojim gestama pa tako i to njihovo ponašanje, a vlasnik je više rezerviran. Dalje bi vidjela.

Uglavnom kreneš ispočetka. Pas koji dobro poznaje osnovne "naredbe" - ne, dođi, može, ne može, stani ili kajgod si čovjek zamisli da treba reći teško da će pokazivati ovakvo ponašanje prema ukućanu. SVE dolazi od nas samih i našeg stava. Imati čvrst i dosljedan stav ne znači biti grub, ne znači biti "alfa" i nema veze s dominacijom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.