Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 23:02   #1
Talking Duh jači od vatre?

Evo, da parsifal prestane cviliti da nikad topic ne otvorim.

Dakle, bila sam s frendicom na klopi. Na stolu je bila svijeca i konobar ju je upalio prije nego ce preuzeti narudzbu.
Znate one svijece u metalnim casicama? Drzao je sibicu malo ukoso da plamen lakse zahvati fitilj i malo pomalo se plamen priblizio prstima, pa vec i po njima poceo plesati. Frendica i ja se zabuljile i ocekujemo urlik i psovku, no umjesto toga je decko maknuo sibicu od svijece i drzi je i dalje, plamen paluca po prstima, a on gleda u sibicu i vidis da je nekud odlutao, frendica i ja gledamo prilicno zabezeknuto...
Na kraju ju je ugasio jer je izgorjelo sve komplet osim onog malog komadica medju njegovim prstima.
Pita ga moja zgranuta frendica da zar nije opekao prste, a kaze on da nije. Pita ona dalje da kako je to moguce, a veli on:"To vam ima veze s duhom."
Na nase telece poglede je dodao da se bavi meditacijom i razlicitim duhovnim praksama, preko ljeta je fire dancer po Spanjolskoj i stalno ima posla s vatrom, pa ako pocne panicariti da ce se opeci - i opeci ce se.
No ako duh pozove u pomoc, nema frke, ne dogadja se nista...

*kasljuc* Mislim, nije da ja ne kuzim sto je htio reci, ionako i sama mislim da je sve u glavi, no na zalost nije imao vremena da ga posjednem za stol i ne pustim dok mi ne oda KAKO.

Ima netko od vas ideju kako samog sebe uvjeriti da vatra ne pece?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 23:29   #2
Tako da vjerujes da ne pece
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 23:58   #3
Ja sam bio pozvan na firewalking ali pošto sam ja plašljivi medo ponudu sam odbio
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:04   #4
Eto, tip lovi žene (sa, moram priznati, dosta originalnom tehnikom) a ove odmah to gledaju "duhovno".
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 09:38   #5
Ne bih rekla da je neku od nas lovio... Ja mu mogu biti mama, frendica jos prije jer je nesto starija od mene.
Ali mozda je samo vjezbao za mladje...

No ostaje cinjenica da se po svim "pravilima" stvarno morao opeci, ali nije.
Ili je sklepan od azbesta ili ima visoki prag boli ili mozda zbilja najprije za sankom odmeditira svoje, pa dodje ljude sokirati... Nemam pojma.

A nesto bas i ne kuzim ovo sveopce ruganje i to bas od strane vas koji se ah tako ozbiljno bavite duhovnim radom.
Cak i meni je poznato da se meditacijom i vjezbama tijelo moze dovesti pod kontrolu. Vjerojatno i izvesti tako nesto da ti prst gori, a ti zujis okolo...
Jest da niti znam kojim vjezbama, niti meditiram, niti me za sada uopce za sve to briga, no zato sto ne zanima mene, ne znaci da drugi nisu u stanju.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:02   #6
Molim lijepo kakva korist od toga ako se koža na prstu svejedno skvrči?
Najbolje ne petljat s glupostima
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:19   #7
Hm... Prste je pokazao kad ga je frendica pitala je li se opekao, izgledali su normalno... I normalno je dalje radio, a osim toga znamo iz vlastitog iskustva da kad se opecemo, refleksno reagiramo, gasimo sibicu, micemo se od vatre, pegle, cega vec...
A frajer je bio ko usporeni film, uopce nikakve reakcije na vatru, a nekako mi se bas ne cini da bi netko riskirao opekotine da impresionira dvije stare koke. Da smo bar neki 20-godisnji komadi, jos bih i na to pomislila, ali ovako...
Neka kvaka tu svakako ima. Je li u pitanju to sto je rekao ili neki trik, nemam pojma.
Ne zelim ni saznati jer zadnje sto mi treba je da ovak zimogrozna postanem neosjetljiva na vrucinu...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:20   #8
A da pokušaš sama: zapali šibicu i prati što se događa. I pokušaj podnijeti malo boli.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:22   #9
Quote:
nitko i ništa kaže:
A da pokušaš sama: zapali šibicu i prati što se događa. I pokušaj podnijeti malo boli.
No way.
Meni ti u glavi stoji zapisano:"Vatra pece!" i u skladu s time bih odmah imala opekotinu treceg stupnja.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:57   #10
Quote:
A da pokušaš sama: zapali šibicu i prati što se događa. I pokušaj podnijeti malo boli.

Ma sve ste krivo shvatili, tu se uopce ne radi o podnašanju boli
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:34   #11
Pes, dobra tema
Sjetila si me na jedan događaj; bili nas pet frendova na sedaljki,i upaljen tv, neki dokumentarac o zmijama (još se sjećam), ja gledam u to, kad čujem frendica i frend(sad dragi) se nešto smiju, pogledam ih i pitam šta im je, jer kužim da je nešto u vezi mene, oni se i dalje smiju,i dobro, ja ništa, kad nakon nekog vremena pogledam ja svoju nogu (bilo je ljeto) i imam šta vidjeti- frend mi upaljačem pali prst, i onda- AU, jesi ti normalan… I kaže mi frendica da me pali već par minuta, a ja ništa, da nisu mogli vjerovati (zato su se i smijali).
Eto, što je koncentracija, ali kad sam vidjela da mi pali prst, odmah se informacija o boli javila.
I vidite šta se događa kad se stvari doslovno shvate.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:44   #12
Sad si me podsjetila da je malac sinoc jos rekao da se jednostavno treba koncentrirati na nesto drugo...
Poklapa se s ovim tvojim.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:48   #13
Quote:
Gospon Pes kaže:
Sad si me podsjetila da je malac sinoc jos rekao da se jednostavno treba koncentrirati na nesto drugo...
Poklapa se s ovim tvojim.
Pa to su skroz jednostavne stvari, fizička bol, ništa to nije.

Mislim, ako sebe uvjeriš da ti ne treba prst, nije problem ignorirati bol.

A u slučaju s ovom šibicom - to i ja mogu, budem ti pokazala.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:52   #14
Quote:
VelmaX kaže:
Mislim, ako sebe uvjeriš da ti ne treba prst...
Blago tebi! Ja se eventualno mogu uvjeriti da mi treba i tvoj.

A za sibicu cu te podsjetiti...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:02   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja se eventualno mogu uvjeriti da mi treba i tvoj.
Još kad bi uspjela uvjeriti i mene...
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:25   #16
Pa poznato je da čovjek može psihičkom sugestijom djelovati sa somatskoj razini. Autogeni trening je example.

Ako čovjek može svjesno usporiti rad srca, valjda može i "prekinuti" odašiljanje informacija iz prsta u mozak, pa ne osjeti bol.

Ne vidim drugog objašnjenja.
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 15:05   #17
Quote:
obelix kaže:
Ako čovjek može svjesno usporiti rad srca, valjda može i "prekinuti" odašiljanje informacija iz prsta u mozak, pa ne osjeti bol.
Subjektivno, možeš ignorirati bol, osjećati ali ne obazirati se.

Može se i mislima "ući u bol" i pokušati spoznati njen bitak.
Onda bol uzmiče i bježi, mijenja kvalitetu neugodnosti u nešto općenitije, osjet kao takav.

Kako se na tom fiziološkom nivou utječe na bol, to ne znam. Aspirinom valjda.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 15:27   #18
Quote:
crazy child kaže:
Pes, dobra tema
Sjetila si me na jedan događaj; bili nas pet frendova na sedaljki,i upaljen tv, neki dokumentarac o zmijama (još se sjećam), ja gledam u to, kad čujem frendica i frend(sad dragi) se nešto smiju, pogledam ih i pitam šta im je, jer kužim da je nešto u vezi mene, oni se i dalje smiju,i dobro, ja ništa, kad nakon nekog vremena pogledam ja svoju nogu (bilo je ljeto) i imam šta vidjeti- frend mi upaljačem pali prst, i onda- AU, jesi ti normalan… I kaže mi frendica da me pali već par minuta, a ja ništa, da nisu mogli vjerovati (zato su se i smijali).
Eto, što je koncentracija, ali kad sam vidjela da mi pali prst, odmah se informacija o boli javila.
I vidite šta se događa kad se stvari doslovno shvate.
Sad ja nešto ne shvaćam ...ili sam se nedovoljno koncentrirala na sadržaj.
Naime, jedno je ne osjetiti bol a drugo da vatra nije i opekla prst/e.

Postoje ljudi koji fiziološki uopće ne osjećaju nikakvu bol i zato se moraju učiti čuvati da se ne osakate.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 16:17   #19
.
.
.

Zanimljiv link
.
.
.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 16:23   #20
Poznato je to o hodačima po vatri, ovaaaaj žeravici.

Mene zanima tumačenje da ženska koja nije sudjelovala u "igri", a nije osjetila da joj frend pali prst...

Bez obzira na trenutačnu koncentraciju na nešto drugo, svatko drugi bi osjetio da ga je nešto opeklo i reagirao.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.