Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 21:51   #221
@ Marcus


Zanimljiv ti je san, no imam neka pitanja pošto sam skužila tko je djevojka - vidjeh da imate i istu sklonost prema "hororcima".

Tj. ono što jest zanimljivo je da i ona i ti imate u snovima taj faktor "starije žene" koji je ugrožavajući. Kod nje je to ona napaljena baba a kod tebe se eto javlja u liku opake napadačice s zadnjeg sica koju si pustio u kola.

Pa bih samo pitala prije nego počmem pisati tumačenje sna...možeš li malo pojasniti vlastiti doživljaj veze. Odnosno koja je to situacija iz vašeg emotivnog života koji doživljavate prijeteće, gotovo pogubno za vezu?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 12:08   #222
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Marcus
Zanimljiv ti je san, no imam neka pitanja pošto sam skužila tko je djevojka - vidjeh da imate i istu sklonost prema "hororcima".

Tj. ono što jest zanimljivo je da i ona i ti imate u snovima taj faktor "starije žene" koji je ugrožavajući. Kod nje je to ona napaljena baba a kod tebe se eto javlja u liku opake napadačice s zadnjeg sica koju si pustio u kola.

Pa bih samo pitala prije nego počmem pisati tumačenje sna...možeš li malo pojasniti vlastiti doživljaj veze. Odnosno koja je to situacija iz vašeg emotivnog života koji doživljavate prijeteće, gotovo pogubno za vezu?
Hm, da, ona mi je i rekla za ovo, a u jednu ruku me i nagovorila.

Inače za to s babom...To je ona što smo ju vidjeli da stopira kad smo išli autom, a u snu je bilo moje viđenje mogućeg ishoda da sam stao i povezao ju. To nije samo do nje, ja uvijek kad povezem nekog stranca pomislim da se tako nešto može dogoditi i uvijek sam oprezan dok nekoga vozim, kad hodam po ulici i netko mi hoda iza leđa uvijek očekujem udarac ili napad zato ili skrenem negdje ili usporim da me obiđu.
To je jednostavno moj mentalitet, uvijek očekujem napad od nekog stranca a u ovom snu sam doveo i nju u opasnost kad sam povezao tu ženu. Nije da jedva čekam sebe dovesti u opasnost, samo volim biti spreman na to tako da mogu reagirati, a dovođenje nekog drugog u opasnost, bilo koga, to mi je nešto najgore što mogu uopće zamisliti...Zato sam u snu, čim sam mislio da je ona mrtva, zamislio Optimusa (onaj glavni robot iz Transformera koji je inače kamion) pred sobom i ja sam isto poginio. Ja sam bio bad guy u tom snu jer sam dopustio da se ta situacija dogodi, a Optimus je za mene "ultimate good guy" i zato me on ubio

Što se odnosa tiče, mislim da je naš odnos još poprilično nov, učimo jedno o drugom još, istražujemo što volimo što ne, jednostavno još uvijek smo u onoj fazi upoznavanja, ali ja se nisam nikad osjećao kompatibilnije s nekim kao s njom, she is my kind of crazy

Ipak...da, ima jedna stvar koja me smeta...Ona zapada u te neke "faze" u kojima nije sigurna u svoje osjećaje prema meni, nije sigurna je li stvarno zaljubljena, neće ili ne može se prepustiti onak 100% a ja čekam da se to dogodi, da ona bude sigurna, da joj klikne, i cijelo vrijeme držim svoje osjećaje "pod poklopcem" jer mi je to neka zadnja linija vlastite obrane da ne budem totalno povrijeđen ako ona ne nadođe. I uvijek kad ona ode u te svoje sumnje, bude loše po nas, budemo takoreći pred prekidom ali nekako nikad ne dođe do njega, onda bude lijepo neko vrijeme pa ona opet krene u to svoje i veza u biti nikako da počne baš kako spada, da se oboje potpuno prepustimo. Što se mene tiče, ja nemam nikakvih sumnji, ali njoj stalno fali neki osjećaj, čeka da se pojavi neki osjećaj po kojemu će ona "znati iznutra".
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:41   #223
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Hm, da, ona mi je i rekla za ovo, a u jednu ruku me i nagovorila.

Inače za to s babom...To je ona što smo ju vidjeli da stopira kad smo išli autom, a u snu je bilo moje viđenje mogućeg ishoda da sam stao i povezao ju. To nije samo do nje, ja uvijek kad povezem nekog stranca pomislim da se tako nešto može dogoditi i uvijek sam oprezan dok nekoga vozim, kad hodam po ulici i netko mi hoda iza leđa uvijek očekujem udarac ili napad zato ili skrenem negdje ili usporim da me obiđu.
To je jednostavno moj mentalitet, uvijek očekujem napad od nekog stranca a u ovom snu sam doveo i nju u opasnost kad sam povezao tu ženu. Nije da jedva čekam sebe dovesti u opasnost, samo volim biti spreman na to tako da mogu reagirati, a dovođenje nekog drugog u opasnost, bilo koga, to mi je nešto najgore što mogu uopće zamisliti...Zato sam u snu, čim sam mislio da je ona mrtva, zamislio Optimusa (onaj glavni robot iz Transformera koji je inače kamion) pred sobom i ja sam isto poginio. Ja sam bio bad guy u tom snu jer sam dopustio da se ta situacija dogodi, a Optimus je za mene "ultimate good guy" i zato me on ubio
Kužim. Transformer Optimus - ultimativni simbol dobrote.
Quote:
Što se odnosa tiče, mislim da je naš odnos još poprilično nov, učimo jedno o drugom još, istražujemo što volimo što ne, jednostavno još uvijek smo u onoj fazi upoznavanja, ali ja se nisam nikad osjećao kompatibilnije s nekim kao s njom, she is my kind of crazy

Ipak...da, ima jedna stvar koja me smeta...Ona zapada u te neke "faze" u kojima nije sigurna u svoje osjećaje prema meni, nije sigurna je li stvarno zaljubljena, neće ili ne može se prepustiti onak 100% a ja čekam da se to dogodi, da ona bude sigurna, da joj klikne, i cijelo vrijeme držim svoje osjećaje "pod poklopcem" jer mi je to neka zadnja linija vlastite obrane da ne budem totalno povrijeđen ako ona ne nadođe. I uvijek kad ona ode u te svoje sumnje, bude loše po nas, budemo takoreći pred prekidom ali nekako nikad ne dođe do njega, onda bude lijepo neko vrijeme pa ona opet krene u to svoje i veza u biti nikako da počne baš kako spada, da se oboje potpuno prepustimo. Što se mene tiče, ja nemam nikakvih sumnji, ali njoj stalno fali neki osjećaj, čeka da se pojavi neki osjećaj po kojemu će ona "znati iznutra".
Kužim i ovo tj. jasno mi je što ti riba radi miša joj njena ...koda vidim sebe u mladosti.


Ovdje je dakle san potaknut stvarnim događajem ali taj događaj je ovdje poslužio samo kao uvod u jednu pravu horor priču s dojmljivim završetkom. Tj. poslužio da sanjač snom izrazi vlastite strahove - snovi naime tomu pored ostaloga i služe. Ono što bih htjela istaknuti jest da ovdje postoji sinastrijski aspekt konjunkcije žemskog Marsa i muškog Saturna kojim ta žena u muškarcu izaziva jake osjećaje neadekvatnosti jer na jedan vrlo direktan način aktivira kontakt između tih tijela koji postoji u muškoj karti natalno. Zato mislim da su ovdje tematika i radnja sna samo prebačene na ljubavni par no pravi smisao sna jest da se naglasi upravo taj aspekt sanjačeve osobnosti.

L. Greene kaže za taj aspekt: Kada je Mars aspektiran Saturnom obično se ovom elementarnom principu muževnosti (Mars) uskraćuje puno izražavanje. Ako je riječ o horoskopu muškarca, on obično nesvjesno osjeća da nije pravi muškarac sve dok ne postane sposoban da prevaziđe svoj osjećaj neadekvatnosti i dok ne shvati dublje značenje vlastite muževnosti.

No da krenemo od početka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 00:01   #224
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
San:

Dan prije nego što sam ovo sanjao, djevojka i ja smo išli autom u Bizovac i na putu prema Bizovcu, točnije na obilaznici, smo prošli jednu ženu s velikim vrećicama, vjerojatno iz nekog okolnog sela, koja je stopirala ali je nisam povezao, što mi je kasnije bilo žao jer kad smo prolazili kraj nje vidio sam da je žena starija.

San se nastavlja na ovaj događaj - sanjao sam istu situaciju ali u snu sam stao i povezao tu ženu. Ona je sjela iza nas na zadnje sjedalo i bez riječi neko vrijeme samo tako sjedila. Odjednom je izvukla veliki nož i zabola ga mojoj djevojci u leđa a meni u vrat. Ja sam zakočio, izvadio svoj nož (koji inače nosim sa sobom), skočio na stražnje sjedalo i ubio je. Nakon toga sam okrenio auto jer je moja djevojka krvarila a i ja sam krvario, nisam mogao ništa govoriti jer mi je krv išla iz vrata jako i tako sam se žurio prema bolnici. Moja djevojka je jecala od boli a ja nisam mogao ništa reći, onda je ona pala u nesvjest, ja sam gledao u nju i nisam baš pazio kamo vozim jer sam bio jako zabrinut za nju, a kad sam pogledao na cestu vidio sam da je kamion ispred mene. Zabio sam se u kamion i ta frontalka s kamionom me probudila.

U snu sam bio jako ljut jer je ona bila ozljeđena, nisam bio ni ljut na tu ženu nego samo na sebe jer nisam to predvidio. Imao sam osjećaj da se davim u vlastitoj krvi, nisam mogao ni disati nego sam grgljao krv ali ni u jednom trenutku nisam bio zabrinut zbog toga, samo sam mislio kako sam budala jer sam dopustio da nju ozlijedi. Čak sam bio ljut što sam potrošio vrijeme na ubijanje te žene (jer sam se malo iživljavo dok sam to radio ali sam u isto vrijeme se osjećao potpuno hladno, kao da ona nije ljudsko biće već nešto što treba ukloniti jer je prijetnja), razmišljao sam u snu da sam je trebao pustiti da me bode i da tako vozim jer mi je samo bilo bitno da curu dovezem do bolnice...Ona je jecala u šoku i pokušavala zaustaviti krvarenje, ali znao sam u snu da smo oboje mrtvi, da nećemo preživjeti i zato sam bio toliko bijesan da sam imao osjećaj da me taj bijes drži na životu. Mene je žena jače ranila, prerezala mi je arteriju u vratu i znao sam da nemam šanse da preživim ali nije me bilo briga za to, vidio sam da je ona ranjena u leđa i da ima šanse da preživi ako je dovezem do bolnice na vrijeme, no kad je izgubila svijest, u snu sam mislio da je umrla i više nije bilo potrebe da idem do bolnice jer sam znao da ja neću preživjeti...Tada se stvorio kamion i kad sam vidio da ćemo se sudariti s kamionom bio sam potpuno miran, samo bijesan jer se njoj to dogodilo.
Karta




Tumačenje sna:

Snovi o putovanju uvijek u svojoj osnovi upućuju na potrebu za stupanjem u kontakt s nekim drugim načinima života, putovanje može biti i bijeg od stagnacije ili nekog segmenta života u kojem sanjač osjeća potrebu za promjenom ili novim perspektivama. Automobil u snu kao prijevozno sredstvo predstavlja način upravljanja životnim situacijama koje nam dolaze ususret, ovdje se on može odnositi na način kojim sanjač upravlja situacijama kroz koje njegova veza prolazi.

Dakle, san započinje putovanjem i vodi nas kroz priču o mladom paru koji na svom putu susreće opasnosti koje ih ugrožavaju da bi na kraju njihovo putovanje završilo pogubno bez ikakve mogućnosti preživljavanja (frontalni sudar).

Snovi baš kao i filmovi u kojima ima puno krvi uvijek ostavljaju snažan dojam. To je zato jer je krv iskonski simbol života, životne energije, strasti i snage. Bez krvi nema života, ona je i naš rodni identitet ali i simbol potrebe za obnavljanjem i pročišćavanjem. Također ozljeđivanje u snu koliko god bilo dramatično prikazano kao što je to slučaj ovdi gdje krv doslovno lipti na sve strane najčešće uopće ne govori o fizičkom ozljeđivanju već prije o strahu od onog duševnog (emotivnog) povređivanja. A biti žrtva napadača i otvorena rana iz sna može govoriti o osjećaju ugroženosti ili o strahu sanjača da emotivno ne nastrada (sanjač prima napadača u auto).




Astrološka pozadina sna:

Bez obzira na dramatičnu radnju ono na što san posebno stavlja fokus jesu osjećaji i promišljanja sanjača. Snom dominira osjećaj bespomoćnosti i rekla bih čak neka vrsta očaja sanjača kojem nije čak ni bitan vlastiti život koliko je opsjednut osjećajem krivnje. Zato bih se ovdje najprije malo osvrnula na karakter sanjača:

Djevičica uvijek ima potrebu da bude od koristi i da svijet oko sebe dovede u red a kada je s podznakom vodenjaka onda je jako izražena i ta neka univerzalno-čovjekoljublja crta gdje teži vlastite talente i energiju koristiti za "ukupno poboljšanje" - za poboljšanje "svemira oko sebe". No ovdje unutra tog muškog karaktera postoji jedan snažan aspekt s početka priče na koji bih se posebno osvrnula koji ga koči u svemu tome, to je aspekt Mars 90º Saturn.

To je vrlo okrutan i doslovno svirep aspekt (odatle onakva hladnoća i brutalnost pri ubijanju napadača) no to je prije svega aspekt koji koči prirodnu i mušku djelatnost Marsa čime sprječava osobu da se samorealizira i u životu i kao muškarac (dispozitor Marsa je Sunce). Samorealizacija ovdje dolazi ali puno kasnije uz zrelost i uz mnogo napora, dosljednosti i osobno uloženog truda u mladosti. Tj. ono što hoću naglasiti jest da je ovo u osnovi destruktivan aspekt i potrebno je životno iskustvo (tkz. godine Saturnova povratka - 2014. godina) da bi stvari sjele na pravo mjesto što se njega tiče. On donosi ograničavajuće faktore koji onda u datim trenutcima "mladosti" sprječavaju osobu da učini pravu stvar za sebe (dispozitor Marsa je Sunce) a često je to i fatalna greška (Saturn u škorpionu) po pitanju samorealizacije. Osoba mora postati svjesna ovih destruktivnih poriva u sebi, mora naći načina da očituje vlastite želje i vlastitu muškost na način koji je za njega svrsishodan, u protivnom ovaj kvadrat će se uvijek očitovati kroz smrt ili odvajanje. Odatle mislim i sve ove slike iz sna.


Ovdje u snu se jako očituje Saturnov položaj u znaku škorpiona kroz poriv za uništenjem a još više kroz onaj da se sve kontrolira pa i vlastita smrt (dispozitor Saturnu je Pluton/smrt). Očituje se i kroz tu neku nepovjerljivost i opsjednutost porivom za isključivim oslanjanjem na vlastite snage (Saturn 90º Mars, dispozitor Marsa je Sunce). Muškarci s kvadratom Mars/Saturn najviše se plaše vlastitih slabosti i neadekvatnosti po pitanju sposobnosti da se funkcionira kao "pravi muškarac". A kako se ovaj aspekt iz karte ponaša kada ne vlada situacijom savršeno je oslikano u snu kroz ovu "trku s vremenom i životom" a na kraju eksplozije i iznenadne katastrofe (frontalni sudar) jer Mars u lavu se mora očitovati dramatično i uz brojne "efekte" (dispozitor Marsa 90º Uran).



Zaključak:

Koliko god ovaj san u prvi plan ističe strah za djevojku mislim da on u svojoj osnovi oslikava strah sanjača od odbacivanja, tj. neadekvatnosti kao muškarca.

Snovi o vanjskim napadačima najčešće svjedoče o pokušaju da se dođe u kontakt s unutrašnjim slabostima. Ovdje je sanjač upravo to dodirnuo, dodirnuo je te Saturnovske slabosti gdje na nekom nesvjesnom nivou onda osjeća sve ono uništavačko što u tom Saturnu u škorpionu postoji. Oslikava njegove destruktivne porive, osjeća taj neki duboko potisnuti jad za koji bi sanjač rado da nikada ne ugleda svijetlo dana. Jer bez obzira na svu dobrotu koju sanjač ima potrebu davati moguće je da postane osvetoljubiv i nasilan prema osobama koje zapravo ne želi povrijediti. Ovdje naime postoji tendencija da se "povrijedi i uništi ljubav" ako nema realizacije (Venera 90º Saturn, Mars 90º Saturn, Saturn u škorpionu).





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 09:07   #225
Draga Fish, eto opet mene s pitanjem i novim snom. Sanjala sam noćas da se selim, nisam sigurna je li to trajno ili samo privremeno, ali mislim čak da sam u inozemstvo išla i prilično me uznemirio san, sva sam se preznojila, mislim da je bilo još možda bitnih detalja, koje sam kao i uvijek zaboravila. Zanima me šta bi to moglo značiti, nadam se ništa jako strašno
Unaprijed hvala

http://i51.tinypic.com/jjlkc2.gif
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 11:46   #226
@ Fish

Hvala na analizi, iskreno nisam nikad vjerovao u horoskop/astrologiju, a niti se zanimao za njega dok me nije ona upoznala s time (sebe sam smatrao nekako znanstvenikom, pa mi sve to sa snovima i emocijama i astrologijom bilo malo onak "nije to za mene", kaže djevojka da je to tipično za djevice ) pa me dok sam čitao to sve što si napisala obuzela neka panika kako ti možeš to sve znati o meni, pomislio sam da imaš kamere posvuda i da me gledaš cijeli život nekako pa mi nije bilo baš svejedno.

Kao što si i shvatila ja sam "pomalo" control freak, pa mi se jako ne sviđa ta ideja da netko kroz astrologiju može toliko toga znati o meni iako ja to ne želim.

Al dobro, rekla si u analizi da sam sebe sputavam dok sam još "mlad" i da trebam još životnog iskustva da se pokontam što i kako, to mi se jako sviđa, poradit ću na tome, a mislim da bi dobar prvi korak bio da prihvatim to da ne mogu sve kontrolirati, moram se pomiriti s tim da nije sve pod mojom kontrolom (ajme teško mi je ovo i izgovoriti, naježio sam se)

Imam još jedan ili dva sna koja bih možda podjelio, ali malo previše možda za mene, i ovaj jedan nije bilo baš lako podjeliti sa drugima, nećem pretjerivati, baby steps

Eto hvala na analizi, naučio sam nešto korisno o sebi

ps: 4 puta sam pregledao post prije nego sam ga stavio, to much?
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:36   #227
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
@ Fish

Hvala na analizi, iskreno nisam nikad vjerovao u horoskop/astrologiju, a niti se zanimao za njega dok me nije ona upoznala s time (sebe sam smatrao nekako znanstvenikom, pa mi sve to sa snovima i emocijama i astrologijom bilo malo onak "nije to za mene", kaže djevojka da je to tipično za djevice ) pa me dok sam čitao to sve što si napisala obuzela neka panika kako ti možeš to sve znati o meni, pomislio sam da imaš kamere posvuda i da me gledaš cijeli život nekako pa mi nije bilo baš svejedno.
Da, ta panika od "prljavog veša" jest od djevičice ali slikovna asocijacija prije do podznaka...Big Brother i te spike.
Quote:
Imam još jedan ili dva sna koja bih možda podjelio, ali malo previše možda za mene, i ovaj jedan nije bilo baš lako podjeliti sa drugima, nećem pretjerivati, baby steps

Eto hvala na analizi, naučio sam nešto korisno o sebi
Nema na čemu, kada budeš spreman.

Jako ti je san osoban ali i dojmljiv jer imaš jaku maštu (Mjesec 180º Neptun). No uz zračni ASC i Mjesec se preko forumskog medija možeš (uopće ne sumnjam) puno brže otvarati nego što možda misliš.
Quote:
ps: 4 puta sam pregledao post prije nego sam ga stavio, to much?
Jašta jedan od onih maleckih ritualčića kojim djevičica sile kaosa drži na odstojanju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 21:25   #228
draga Fish evo ao moze da i meni protumacis jedan san,cesto mi je po glavi pa...inace sanjala sam ga prije nekih misec dana sa 23.na 24.7.2011 inace s deckom sam u vezi 2 god, i prije nekih 2misca smo prekinili i tada smo se vidili i zavrsili zajedno i reka mi je da me voli i da zeli bit s menom ali da mu triba jos vrimena...i nakon toga sam sanjala taj san

uglavnom sanjala sam da je Theo s ezo linije dosa kod mene doma i da mi gleda natalnu kartu i doslovno mi j reka ovo ce bit cao bao draga moja,ne sjecam se bas svih pojedinosti ali znam da sam na papiru ugledala datum 2.11.2013.i ja ga pitam kao tada cemo prekinit a on meni ne nego sad u 11.i tada je pocea govorit da ce razlog bit nedostatak komunikacije (inace on se sad u 10.misec vraca doma u sibenik jer je gotov s faksom,a ja sam u splitu)ali da se to da rijesit ako budemo,i tada sam se probudila i ne znam sta to budemo

please jel mi mozes malo pojasnit ovaj san jer mi se toliko ureza da...

karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.08.2011. at 00:02. Reason: link
neptun9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:39   #229
.
Danas poslijepodne sam sanjala svoje zubalo (donju vilicu s fokusom na sjekutiće iako su svi zubi na broju) i kako promatram to zubalo ali sa unutarnje strane (gledam u pozadinu zuba). Svi su zubi jako bijeli, zdravi i savršeno "posloženi". Osobito je naglašena bila bjelina zuba, a u snu sam se osjećala smireno, opušteno i spokojno.

Evo i karta: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:17   #230
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Draga Fish, eto opet mene s pitanjem i novim snom. Sanjala sam noćas da se selim, nisam sigurna je li to trajno ili samo privremeno, ali mislim čak da sam u inozemstvo išla i prilično me uznemirio san, sva sam se preznojila, mislim da je bilo još možda bitnih detalja, koje sam kao i uvijek zaboravila. Zanima me šta bi to moglo značiti, nadam se ništa jako strašno
Unaprijed hvala

http://i51.tinypic.com/jjlkc2.gif
Karta


Tumačenje sna:

Snovi o selidbi upućuju na životne promjene, selidba uvijek podrazumijeva mijenjanje mjesta na kojem smo do tada bili čvrsto locirani. Kada se selimo moramo vlastitu "životnu poputbinu" spakirati i započeti njom nešto potpuno novo. Zato je selidba uvijek stresan događaj bez obzira bila željena/očekivana ili ne. Čitala sam jednom čak da selidba spada po količini stresa odmah iza smrti bližeg člana i razvoda.

Kako u snu čak postoji aluzija da se radi o selidbi u inozemstvo očito je da se radi o nekim većim promjenama u životu sanjača. Razmisli što to planiraš aktivno promijeniti u svom životu u skoroj budućnosti? Koliko si sigurna u sebe?




Astrološka pozadina sna:

Astrološkim rječnikom naša uporišna točka, naše sidro, naše urođeno "prebivalište" obzirom na cjelinu života nalazi se u točki IC-a (vrhu 4. polja). Zato kada se u snovima javlja selidba potrebno je prije svega pogledati to polje.

Osim toga važno je pogledati i temeljni karakter, ne reagiraju naime svi isto na selidbu. Tj. neki ljudi jednostavno "vlastitim karakterom" priželjkuju promjene, muving...dok su neki puno tvrđi što se toga tiče. Oni jednostavno vlastitim karakterom odbijaju promjene i za njih su shodno tomu selidbe posebno stresne.

Ovdje je vladar 4. polja Saturn (krutost) a Sunčani znak bika, znak koji se najviše opire promjenama. Bik je znak iznimne stabilnosti koji se najteže pomiče iz sjedišta, rigidan pače...njemu promjene na jednom nutrašnjem nivou uvijek predstavljaju jaki stres (odatle mislim dodatno i ovi osjećaji uznemirenosti iz sna).

U vrijeme sna Jupiter (ekspanzija) i Mjesec (promjena) tranzitiraju Sunce, to je potreba za osobnim širenjem. Ona je ovdi posebno naglašena u sferi partnerstva ili kroz partnera (budući da je tranzit 7. poljem). Ovo je dobro vrijeme za takvu vrstu promjene i "širenja", ali s druge strane osoba bi trebala ipak biti dosta oprezna oko ulaska u poslovno-partnerske odnose jer Jupiter radi 180º na Saturn. Jupiter uvijek ima tendenciju prevelikog optimizma ili prevelikih očekivanja od budućnosti pa to može ličiti potrebi da se "pomakne brdo". Opozicija Jupitera na Saturn može donijeti nevolje s zakonskim pitanjima, ugovorima, ona otežava zakonska pitanja i pravne stvari.

Također ovdje u vrijeme sna Mars (vladar Mjeseca) egzaktno kvadrira Mjesec (prirodni vladar 4. polja) u 6. polju pa je moguće da su ovo pomalo i emotivno (sentimentalno) inicirani potezi od strane sanjača. Ili da se od njega traže vrlo direktni potezi i učešće u polju posla (ovo može biti promjena poslovne sredine).



Zaključak:

Mislim da je ovaj san vrlo jednostavan (tvoji snovi su mahom takvi ). Tj. da oslikava strepnje i stres koji je uvijek prisutan kada se radi o potezima koje uključuju veće promjene u životu. Posebno kada se sami moramo direktno uključiti kao što to tranzitna slika pokazuje. To se vidi i u snu u kojem sanjač nije uopće siguran "da li je selidba trajna ili privremena".



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 08:37   #231
Hvala Fish, planiram promjene u poslovnom i privatnom životu stoga sve ovo napisano zaista ima smisla. Trenutno sam na pragu velike odluke o poslovnom ulaganju i promjene karijere, a uz sve to ovdje se radi još i o vjerojatnom poslovnom partnerstvu s osobom za koju nisam sigurna da je pravi izbor za posao, stoga ovo shvaćam kao pravovremeno upozorenje da još jednom razmislim o svemu i posao možda započnem sama. Znam da mi u takvim stvarima nitko ne može pomoći, sve je na meni i mojim procjenama, rizik je veliki i kaže se da tko riskira, ne profitira...
Još jedna stvar, noćas sam sanjala da postoji mogućnost da sam trudna i kada sam saznala da nisam, bila sam jako tužna. Ima li to neke veze s ovim prethodnim i s poslom ili su to samo moji unutarnji strahovi i želje?
Hvala puno
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:11   #232
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Hvala Fish, planiram promjene u poslovnom i privatnom životu stoga sve ovo napisano zaista ima smisla. Trenutno sam na pragu velike odluke o poslovnom ulaganju i promjene karijere, a uz sve to ovdje se radi još i o vjerojatnom poslovnom partnerstvu s osobom za koju nisam sigurna da je pravi izbor za posao, stoga ovo shvaćam kao pravovremeno upozorenje da još jednom razmislim o svemu i posao možda započnem sama. Znam da mi u takvim stvarima nitko ne može pomoći, sve je na meni i mojim procjenama, rizik je veliki i kaže se da tko riskira, ne profitira...
Još jedna stvar, noćas sam sanjala da postoji mogućnost da sam trudna i kada sam saznala da nisam, bila sam jako tužna. Ima li to neke veze s ovim prethodnim i s poslom ili su to samo moji unutarnji strahovi i želje?
Hvala puno
Snovi o trudnoći su česti, imamo i na ovom topicu nekoliko (pogledaj npr. ovaj). Dakle najčešće imaju veze s nečim što u osobi "raste" i što doživljava dijelom sebe. To može biti projekt, poslovni plan - kao što je to u tvom slučaju pozicije Mjeseca u 6. polju. Budući da u ovom snu trudnoća završava spoznajom da je nije ni bilo s pratećim osjećajima tuge ukoliko nisi u zbilji doživjela razočaravajuću vijest u vezi tih planova onda oslikava strepnje da "projekt" ne propadne. To se vidi i iz progresivne karte jer je u vrijeme sna progresivni Mjesec egzaktno na natalnom u 6. polju (ali u miiinuticu) pa je ovo za tebe i osjetljivo i važno razdoblje Lunarna povratka. Tj. to je vrijeme kada se intenzivno iznutra slažu potrebe našeg emocionalnog bića. To je vrijeme kada ih učimo i slobodnije izražavati jer ih napokon počimamo integrirati (prihvaćati) kao svoje vlastite sa svim "prednostima i nedostatcima". U nekom "Mjesečevom smislu" to je vrijeme kada ženi biološki sat počinje jače kucati.

Progresivna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 01:07   #233
Quote:
neptun9 kaže: Pogledaj post
draga Fish evo ao moze da i meni protumacis jedan san,cesto mi je po glavi pa...inace sanjala sam ga prije nekih misec dana sa 23.na 24.7.2011 inace s deckom sam u vezi 2 god, i prije nekih 2misca smo prekinili i tada smo se vidili i zavrsili zajedno i reka mi je da me voli i da zeli bit s menom ali da mu triba jos vrimena...i nakon toga sam sanjala taj san

uglavnom sanjala sam da je Theo s ezo linije dosa kod mene doma i da mi gleda natalnu kartu i doslovno mi j reka ovo ce bit cao bao draga moja,ne sjecam se bas svih pojedinosti ali znam da sam na papiru ugledala datum 2.11.2013.i ja ga pitam kao tada cemo prekinit a on meni ne nego sad u 11.i tada je pocea govorit da ce razlog bit nedostatak komunikacije (inace on se sad u 10.misec vraca doma u sibenik jer je gotov s faksom,a ja sam u splitu)ali da se to da rijesit ako budemo,i tada sam se probudila i ne znam sta to budemo

please jel mi mozes malo pojasnit ovaj san jer mi se toliko ureza da...

karta

Karta


Tumačenje sna:

Kao što već ranije pisah brojevi u snu doista mogu mnogo toga označavati. Meni je npr. prvo palo na pamet da je to Dušni dan, dan kada se pale svijeće za pokojnike u spomen njihovih života - možda simboliku tog datuma na nekom nesvjesnom nivou povezuješ s vašim "mrtvim odnosom". Broj "2" jest par. Također ova 2013. godina kako najavljuju smak svijeta može biti iste simbolike itd…

Shalim se malo, ali doista ima puno stvari koje se mogu povezati s ovim brojevima iz sna, zato bi njihovo tumačenje iziskivalo malo opsežniji razgovor između sanjača i tumača.

No osvrnuti ću se kratko na ono što je očito a što se jasno vidi iz ovog sna. A to je da je sanjač jako ufuran u ezo linije čim i u snove dolaze. Te da je pomalo očajan pa na nekom praznovjernom nivou traži potvrdu od "čitača sudbe" za svoju prekinutu vezu.




Astrološka pozadina sna:

Ovdje natalno nedostaje opozicije, opozicija prestavlja "odnos" pa njen nedostatak upućuje na to da osoba ima jedan osoban i subjektivan, "pojednostavljen" pogled na život. Nedostaje ta neka šira i sveobuhvatnija perspektiva sebe u odnosu na druge - posebice partnera. Također ovdje postoji "aspekt lakovjernosti" tj. nagnuća samoobmanjivanju (Merkur/Mjesec 90º Neptun). Kako je taj kvadrat na relaciji 9. polje – 12. polje ovo je i slika "proroka".

U vrijeme sna Saturn egzaktno konjugira Sunce (vladar Venere koja je i vladar 5. polja/ljubav) pa odatle možda ovakvo "strašenje od kraja u snu".





Zaključak:

Nema gorega za ovakav karakter i aspekt (Merkur/Mjesec 90º Neptun) od toga da druga strana jasno ne kaže da gotovo (i da iza toga stane). Rekla bih da ovdje osoba u snu traži točnu informaciju "tog kraja", ovdje um funkcionira na način da traži "neki točan datum" na koji se može zakačiti jer Mjesec/Merkur u djevici treba reprogramirati um. Ovakav um ne trpi "stanje praznine". Drugim riječima osoba izbjegava čionjenice koje ne može prihvatiti emocionalno zrelo pa kao rješenje tih unutarnjih tenzija stavlja "taj datum kraja" u budućnost kada ionako svi budemo pod pločom.

Tj. ona ovdje na drugu osobu preslikava (Merkur) ono što sama osjeća u dubini duše (Mjesec/Neptun) - da je vezi došao kraj sada.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:54   #234
hvala ti na odgovoru! da istina ne mogu podnit kad ne znam na cemu sam,kad mi se konkretno ne kaze tako je i tako,gotovo je nije gotovo...a upravo je to situacija s njim,jedan dan sam mu sve voli me zeli bit ponovo s menom,a drugi dan mu triba jos vrimena...ono piskit cu kakit cu istina u meni je uzasan strah da je ovo ipak kraj ali u dubini duse dapace ne virujem u to...
neptun9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:20   #235
Quote:
neptun9 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru! da istina ne mogu podnit kad ne znam na cemu sam,kad mi se konkretno ne kaze tako je i tako,gotovo je nije gotovo...a upravo je to situacija s njim,jedan dan sam mu sve voli me zeli bit ponovo s menom,a drugi dan mu triba jos vrimena...ono piskit cu kakit cu istina u meni je uzasan strah da je ovo ipak kraj ali u dubini duse dapace ne virujem u to...
Da, to sam i napisala samo nisi točno skužila cijeli tekst - ovdje se preslikava na ezo Thea ono što sama sebi osoba neće i ne želi reći. Kao da će njega poslušati.


Hoću reći da osoba vjeruje u to što si napisala onda ne bi bilo straha i "pomicanja granica" (datuma) prema nekom "daljnjem datumu smaka". Radi se o tome da ovdje osoba uvijek ide dalje i dalje u svom samoobmanivanju (Mjesec/Merkur 90º Neptun) onda se čudi kada su prekidi ljubavnih veza nagli i "nepredviđeni" (Venera 90º Uran). Nisu oni nagli niti nepredvidljivi nego ovdje osoba podržava vlastitu obmanu, pače "bježi" u nju, nameće je svakodnevnoj realnosti...drugim riječima ne zna u realnosti prihvatiti kraj.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:41   #236
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
.
Danas poslijepodne sam sanjala svoje zubalo (donju vilicu s fokusom na sjekutiće iako su svi zubi na broju) i kako promatram to zubalo ali sa unutarnje strane (gledam u pozadinu zuba). Svi su zubi jako bijeli, zdravi i savršeno "posloženi". Osobito je naglašena bila bjelina zuba, a u snu sam se osjećala smireno, opušteno i spokojno.


Hvala.
Snovi o zubima su jedni od univerzalnih ljudskih snova. I uvijek kada ih sanjamo bez obzira na temu sna nose nam snažne poruke.



Karta




Tumačenje sna:

Ljudi u primitivnim plemenima nekada su se ukrašavali ogrlicama i drugim ukrasima od zubi divljih životinja jer su vjerovali da na taj način preuzimaju njihovu snagu i jačaju vlastitu. Već smo o tome i pisali…zubi su povezani s sposobnošću integracije zemaljske hrane, ali i s našom sposobnošću obrane - odatle i ona izreka nekome "pokazati zube". Također snovi o zubima često se javljaju u periodima života kad osoba treba "zagristi u život", tj. pokazati veći stupanj osobne aktivnosti, volje i želje za istim.


No ovdje je situacija drugačija, s jedne strane san ne sadrži ni malo "nepovjerljivosti" a s druge u snu osoba sama glumi zubara i obavlja pravi sistematski - "provjerava" stanje vlastitih zubi. Pri tome posebno obraća pažnju na sjekutiće. Sjekutići su prvi zubi, prvi koje smo dobili i prvi koji se vide kada usta razvučemo u osmijeh pa su simbol mladosti i radosti. U snu su svi zubi na broju, jako bijeli i savršeno posloženi a osjećaj koji prati san je opuštenost i spokoj.

Bijela boja je praiskonski simbol čistoće, nevinosti baš kao što su prvi zubi simbol tog nekog djetinjeg nevinog doba, dok ova "savršena poredanost" može govoriti o "sve je u redu osjećaju" koji si sanjač poručuje. Također, u svakidašnjem izražavanju postoji uzrečica za takve zube gdje se kaže da su "poput bisera" (zato se mislim toliko u snu ističe ta "bjelina i savršenstvo"). Biser je naime simbol rijetkosti ali u smislu tog nekog unutrašnjeg (duševnog) bogatstva (na to upućuje i ovaj dio u snu gdje sanjač provjerava "unutarnju stranu").




Astrološka simbolika sna:

U vrijeme sna Uran egzaktno opozicionira natalni Saturn (zubi). To je značajno vrijeme života jer Uran sada ima potrebu da oslobodi osobu svega onog što stagnira. No Saturn se ovdje brani od Urana tj. bilo čega u životu što prijeti da razruši ono za što smo se u prošlosti teško trudili da postignemo. Ovdje u opoziciji su tenzije snažne jer ta visoko obrambena priroda Saturna može bilo što što je drugačije načinu života na koji je on navikao doživljavati kao prijetnju. U svom Saturnovskom svijetu, Saturn sve što je novo treba ispitati prije nego što bude prihvaćeno. Saturn se brine za sigurnost, uspostavlja pravila i red da se ne kroči "izvan linije"...odatle ovi zubi iz sna ovako savršeno poredani.

Uran ovdje dodiruje granice Saturna (odatle ovako "glanc novi zubi")...osoba sada osjeća tu Uransku težnju za razvojem i napretkom. U isto vrijeme Jupiter je egzaktno na Marsu što donosi "obilje pozitivne energije" koja je ovdje više okrenuta psihi nego onom fizičkom.




Zaključak:

Ovaj san svojom simbolikom upućuje na to da se osoba nalazi u periodu unutrašnje retrospektive i valorizacije. Ona je upravo proživjela Saturnov povratak, zato "pregledava zube" a sada živi Uranovu opoziciju Saturnom (Uran je u retro hodu) pa je ovo za nju neka vrsta sistematskog pregleda prije nego što krene u novo životno doba.

Uran više od svega teži ostvarivanju naših punih potencijala i osoba bi trebala biti u mogućnosti iskorisiti vlastito iskustvo i resurse za neke buduće projekte. Ovaj san pokušava integrirati ove teme: Saturnov red i Uranov bljesak novoga na jedan optimističan način.

Rekla bih također i da osoba ovdje provjeravajući i zavirujući fizički u stanje svog zubala ustvari procjenjuju stanje stvari "iznutra" procjenjujući i unutrašnja bogatstva. Jako je lijepo to što tu nalazi savršenstvo, mir i spokoj.









Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 15:06   #237
... hvala, Fish, sve je kako si napisala, osobito onaj "sve je u redu" osjećaj iako se ima još mnogo toga za napraviti.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uran ovdje dodiruje granice Saturna (odatle ovako "glanc novi zubi")...osoba sada osjeća tu Uransku težnju za razvojem i napretkom. U isto vrijeme Jupiter je egzaktno na Marsu što donosi "obilje pozitivne energije" koja je ovdje više okrenuta psihi nego onom fizičkom.
... zbog čega Jupiter egzaktno na Marsu, kada je u pitanju pozitivna energija, stavlja naglasak na psihu (astrološki gledano)? Mars je prirodni vladar 01. (fizičko tijelo) i vladar 11., možda zbog toga što mu je dispozitor (Venera) u 12. pa se utjecaj Jupitera preko Marsa prenosi do 12. (psihe)?


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uran više od svega teži ostvarivanju naših punih potencijala i osoba bi trebala biti u mogućnosti iskorisiti vlastito iskustvo i resurse za neke buduće projekte. Ovaj san pokušava integrirati ove teme: Saturnov red i Uranov bljesak novoga na jedan optimističan način.
... jel uvjet za iskoristiti ranija iskustva u novim projektima otvaranje, popuštanje na neki način (od strane Saturna)? Jel bi se sada Saturn trebao malo odmoriti s obzirom da se do sada naradio? Može li opozicija biti manje turbulentna na taj način?

... još jednom: hvala.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 15:17   #238
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... zbog čega Jupiter egzaktno na Marsu, kada je u pitanju pozitivna energija, stavlja naglasak na psihu (astrološki gledano)? Mars je prirodni vladar 01. (fizičko tijelo) i vladar 11., možda zbog toga što mu je dispozitor (Venera) u 12. pa se utjecaj Jupitera preko Marsa prenosi do 12. (psihe)?
Da zato jer je dispozitor Marsu Venera u 12. polju. Ovdje je zanimljivo to što natalni Mars prima samo jedan visokoorbisni aspekt na Sunce u 12. polju koji ga onda povezuje i s drugim osobnim tijelima (u 12. polju).
Quote:
... jel uvjet za iskoristiti ranija iskustva u novim projektima otvaranje, popuštanje na neki način (od strane Saturna)? Jel bi se sada Saturn trebao malo odmoriti s obzirom da se do sada naradio? Može li opozicija biti manje turbulentna na taj način?

... još jednom: hvala.
Ne može Saturn "popuštati".

Ovo je sada dosta i turbulentno i retrospektivno razoblje zbog Uranove retrogradnosti, sve će krenuti naprijed kada krene direktno (prosinac), a potpuna integracija kada ponovo i posljednji put Uran prijeđe točku opozicije (ožujak 2012.).



Nema na čemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:26   #239
Pozdrav
Prije 4,5 dana tj noći sam sanjala kao neku poslovnu suradnicu koja me izdala tj napravila je nešto meni i poslu na štetu. Znam da sam se od užaša probudila i konstatirala da je to vezano uz posao i da okruženje koje imam je meni i mom prosperitetu neprijateljsko. I nazad zaspala. Život piše "humoreske" i to mi se sinoć na direktan način dogodilo.
Zanima me, da li je to potvrda i "odozgora" da mi je mrdnut guzicom i krenut svojim posl. putem?

http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:34   #240
Karta
http://tinypic.com/view.php?pic=ouvbb8&s=7
sanjala sam sinoc

Sanjala sam koji me totalno uznemirio i tako se cinio stvarnim, tocno se sada sjetim osjecaja iz sna..
Uglavnom, sretnem baku od bivseg kojoj pozli i primim je u narucje, zelim zvati hitno no ne zeli, ona trazi svog unuka (mog bivseg) i zeli da ju odvedem njemu, noseci je s vremenom na vrijeme par puta je padala u nesvjest i gubila se u smisli da se ne moze sjetiti kako se zove, kako sam znala gdej se on nalazi ako trebao je biti na vjencanju i nosim ju sve do zgrade i penjem se na kat ulazim u dvoranu gdje vidim mnostvo ljudi i njega kako sjedi kraj djevojke s kojom se sada nalazi i ona prisustvuje tom obiteljskom cinu ( naime svi sjede u klupama i kao igraju kviz i vesele se) on me samo pogledao nije nista rekao dala sam mu baku i vidjela kako se malo uznemirio jer je istovremeno pogledao i djevojku kraj sebe misleci da cu nesto prokometirat i da ce ona primjetit njegovu nervozu..ja sam se okrenula i samo otisla ...jeza me ulovila nakon sta sam izasla iz dvorane..i kako da to sad protumacim...uzasavam ga se????
aquamortis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.