Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 13:15   #1061
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
korumpirani MIND, ne sistem i ne drzava-> mind. a tu pocima sve...

Jel "korumpirani" MIND imaju i destgodišnja dijeca u GB koja su prilikom demonstracija pljačkala trgovine , što se čak ni u jednoj anarhističkoj i komunjarskoj korumopiranoj Grčkoj koja ne cijeni "nečije" vlasništvo i sa stalnim protestima nije dešavalo ?
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:26   #1062
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
Onima što kritiziraju iz komotne pozicie izdaleka a otkud ste vi ?
Ma gledaj... nema ti to veze sa pozicijom

Grazia je sa Notting Hilla a ja sa Earl's Court-a, praktički samo nas High Street Kensington dijeli, pa opet ona priča o "balkanskim poslima" (makar više ni sama nije sigurna tko su "balkanci") a ja sam opet zbog ovog pritiska i etiketiranja Grčke u sebi pronašao i razbudio neke turbo balkanske gene, valjda iz Poljičke Republike nasljeđene

To ti, valjda, više ima veze sa "zen-budizmom" nego sa pozicijama
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:26   #1063
Hrvatska će možda i profitirati ispadne li Grčka iz eurozone

“Ispadanje Grčke značilo bi da će se Hrvatska pozicionirati bolje, a čak i grčki nautičari u tom bi se slučaju prebacili na hrvatsku obalu. A kad bi talijanski turisti u Hrvatskoj iduće sezone ‘podbacili’, k nama na more došli bi Nijemci, Austrijanci, Francuzi i drugi turisti iz kontinentalne Europe. Uz to, posljednjih godina imamo i veliko povećanje turizma s istočnim zemljama, iz Ukrajine, Rusije i Kine“, objašnjava Jakovčević dodajući da je to slučaj u kojemu “kad jednome smrkne, drugome svane”.


i bez izlaska Grcke iz eurozone turizam im je bio negativno efektiran u zadnjih par sezona zbog nestabilnosti, strajkova i sl. tako da da je vidjen drastican pad u broju turista iz Zap Europe. a najveca klijentala su im Njemci mislim , slicno kao i u nasoj HR.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:36   #1064
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Gotovo nitko nece zaraditi na grckome dugu, dajte vec jednom pogledajte cinjenicama u oci. Gubitci ce biti ogromni. Ne izmisljajte teorije zavjere gdje ne treba. Ali ocigledna je totalna moralna degradacija po kojoj je u redu cijelo desetljece trositi tudje novce i na kraju ih ne vratiti. Nitko Grcima nista ne krade i ne uzima, nego im prestaje poklanjati. Oni nisu trosili svoje, nego tudje.
.
svaka privilegija koju netko dobiva dugo vremena počne se doživljavat kao pravo.
tako je i s grcima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:39   #1065
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post

Jel "korumpirani" MIND imaju i destgodišnja dijeca u GB koja su prilikom demonstracija pljačkala trgovine , što se čak ni u jednoj anarhističkoj i komunjarskoj korumopiranoj Grčkoj koja ne cijeni "nečije" vlasništvo i sa stalnim protestima nije dešavalo ?
to se zove riots. a neredi tada su i bili povezani sa recesijom i od strane etnickih manjina uglavnom - koji su na jedan nacin najvise i afektirani recesijom (zbog kupovne moci i sl. ne zbog icega drugog)

ako dodatno smanje prihode (neki su navodili cifru oko 500 EURA mjesecno) i povise cjene sjedni i gledaj riots u Grckoj nikada vidjen do sada.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 05.11.2011. at 13:49.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:47   #1066
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Varaš se. Svima je jasno da po današnjoj logici investitori i banke banke gube.
Ali ono što nije svima jasno je da se na velika vrata vraća nekada vrlo popularni i cjenjeni "željezni zakon nadnica" a prilagođen na današnje vrijeme bi bio bio "željezni zakon kredita".
Znači, ostaviti svima dovoljno za preživljanje a ostalo ubirati sebi.

Da ne bih otišao u neke teorije zavjere, molio bih bilo koga da mi racionalno objasni kako se može dogoditi da se odobravaju krediti državama za koje se zna da ih ne mogu vraćati? A pazi, niti jedna razvijena zapadna država više ne može vratiti svoj dug. Može se samo još više zaduživati.
Da li se onda radi o imbecilizmu kreditora ili nečem drugom. Ja osobno vjerujem da kreditori nisu imbecili jer žive daleko lagodnije i bolje nego 99% ostalog stanovništva. Dakle, u pitanju je nešto drugo.
znaš li tko su kreditori? ŠEDIŠE!!!
ja, ti, svi građani koji imaju lovu na štednji, svi smo mi kreditori.

oni koji su odlučivali o posudbi NISU ODLUČIVALI O SVOM NOVCU, NEGO TUĐEM! uprave banaka, kojekakvi menađerčići, su djelili šakom i kapom, jer je u vrijeme kreditne ekspanzije to donoslilo dobit.
njima je bilo važno da se dok balon raste, isplate bonusi i menađerski ugovori, namiri uloženo kroz dobit.

to što je s prestankom ekspanzije moja, tvoja, hansova i johnova štednja propala, yebe se njima. dok je išlo, oni su zaradili
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:48   #1067
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
A o što ja drugo tvrdim?
Kreditori su računali s kamatama kao sigurnim dobitkom a nisu umanjili buduću dobit za rizik koji se u svakoj normalnoj kalkulaciji mora računati. Pa tako nekoliko (stotina) puta.
A to je ništa drugo nego kreativno knjigovodstvo.
Kako vidiš, savršeno se uklapa. Ja bih osobno uvijek uložio u posao sa 5% s margine rizikom 5% nego u posao od 7% gdje mi je rizik 70% uloženog. Kreditori su očigleno u slučaju Argentine (a i Grčke) imali drugu logiku. Zašto?
Pogrijesili su. Ljudi grijese. Ljudi nisu omnipotentni racionalni strojevi. Zar je to tesko shvatiti?
Ti radis ogromnu gresku u razmisljanju o riziku. Ne znas koliki je rizik i cesto ga nije jednostavno izracunati. Ne postoji nacin da tocno procjenis rizik. Mozes pogrijesiti u tome znacajno.

Quote:
Ne može. Znači razlog je: kreditori ne znaju svoj posao. A svatko plaća svoju školu. Ili bi trebalo biti drukčije? Jesam li možda što pogrešno zaključio?
Kreditori su pogrijesili i platiti ce cijenu. Izgubit ce velike novce. Gubitci na grckom dugu ce biti puno veci nego eventualni dobitci. To je elementarna matematika. Ali to ne amnestira Grke i grcka vladu od odgovornosti. Odgovornost nije binarna kategorija. I dalje su Grci odgovorni.

Grci su zivjeli na tudji racun, sada vise nece moci. Nitko ih nije pokrao, prevario. Radili su to svojom voljom. Nitko ih nece okupirati niti im moze nametnuti rjesenje koji oni ne prihvacaju silom.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:48   #1068
Quote:
Cougarr kaže: Pogledaj post
Ako su balkanci a i ostali iz EU okolice ljenčine , neradnici komunjare

kako to da ih šakom i kapom primaju i traže u EU .. da bi radili ..

a nismo ni glupi ..odlaze nam i visokoobrazovani sposobni ludi ... tko je tu lud ?

Onima što kritiziraju iz komotne pozicie izdaleka a otkud ste vi ?

Sorry zbog ovog ali khmm nedopustivo "glupi balkanci" vama je DNK valjda mutirala u 50 ili

koliko god godina ste tamo gdje jeste !
pisali smo o Grcima, a oni jesu na Balkanu. ili nisu?

(posto su nam izbrisani postovi samo da razjasnim da ne bi ispalo ono sto nije bilo napisano...)


Quote:
Kreditori su pogrijesili i platiti ce cijenu.
cijeli financijski svijet se i temelji na jednoj stvari- uzimanju rizika . (ili kkao kazu bez rizika nema profita) tako da ja to ni ne bi nuzno nazvala 'pogreskom'. to je jednostavno tako...nekad se rizici isplate i unovce, nekada ne.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 05.11.2011. at 14:00.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:52   #1069
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Ja taj "korumpirani MIND" ne vidim kao neko smatranje da je krađa ok već da se neke stvari jednostavno ne smatraju krađom. Kao recimo download filmova i mjuze sa neta. Masa ljudi to ne smatra krađom ali ta ista masa nikad ne bi na protestima razbila izlog i maznula najkice iz tog izloga.
Pa baš se i ne bih složio, na početku krize su razbijane banke i tri mrtva službenika, mislim da je i bilo paljevina a ima ih i sada:





__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:56   #1070
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Pa baš se i ne bih složio, na početku krize su razbijane banke i tri mrtva službenika, mislim da je i bilo paljevina a ima ih i sada:
Ja govorim o krađi a ne o uništavanju imovine. Daj primjeri gdje su grci na tim protestima nešto opljačlai kao što se dešavalo po Londonu.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:08   #1071
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Ja govorim o krađi a ne o uništavanju imovine. Daj primjeri gdje su grci na tim protestima nešto opljačlai kao što se dešavalo po Londonu.
gle pljackali su jer policija nije u pocetku poduzimala NISTA, doslovno su ih pustili da pale i iznose robu iz ducana i nisu pruzali otpor (policija jel), plus policija tu nije naoruzana uopce.

kad su dojahali s konjima na njih i vodene tenkove pripremili cak (nakon naredbe sa vrha i nakon sto su vidjeli da se situacija nece smiriti nego postaje jos gora) - vise nitko nije pljackao ni razbijao i to je bio kraj nereda.

sto su Grci radili u slicnoj situaciji, sa pendrekom demonstrante tukli (mada imaju pravo na legitimne demonstracije) mlatili ih i krenuli svom forcom i sl da uguse buktanje i daljnje nemire - u tome je razlika.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:36   #1072
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma gledaj... nema ti to veze sa pozicijom

Grazia je sa Notting Hilla a ja sa Earl's Court-a, praktički samo nas High Street Kensington dijeli, pa opet ona priča o "balkanskim poslima" (makar više ni sama nije sigurna tko su "balkanci") a ja sam opet zbog ovog pritiska i etiketiranja Grčke u sebi pronašao i razbudio neke turbo balkanske gene, valjda iz Poljičke Republike nasljeđene

To ti, valjda, više ima veze sa "zen-budizmom" nego sa pozicijama
NHF i bez obzira na sve to ...nazivati EU i Francuze 'siledjijama'. 'ciganima' i sl. koji zele izrabiti i iskoristiti jadnu malu Grcku - dok u isto vrijeme ta ista Grcka manipulira i ucjenjuje citav EU-....ne znam malo je previse cak i ako kazes da te vodi subjektivnost tu ili sto vec.

toliko o tome...
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:54   #1073
ski

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
znaš li tko su kreditori? ŠEDIŠE!!!
ja, ti, svi građani koji imaju lovu na štednji, svi smo mi kreditori.

postoji li kakav podatak o strukturi uloga (štednje) u bankama koje su davale kredite državama. zanima me veličini uloga - je li dominiraju mali štediše, ili veliki investitori poput raznih šeika.

osim toga, bilo bi zanimljivo znati kakav je odnos između ukupnog duga neke države i ukupne štednje njenih građana. teoretski bi bilo moguće da više novaca imaju grci u štednji po raznim bankama nego što je grčka dužna.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:06   #1074
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Ja govorim o krađi a ne o uništavanju imovine. Daj primjeri gdje su grci na tim protestima nešto opljačlai kao što se dešavalo po Londonu.

Čuj, ja ne vidim ništa od nekog dostojanstva u bacanju molotovljevog koktela na policajca.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:14   #1075
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Čuj, ja ne vidim ništa od nekog dostojanstva u bacanju molotovljevog koktela na policajca.
Ma jasno no nije ovdje riječ o tome. Ne možeš ti ići na proteste jer se kao boriš za neku ideju i onda te proteste iskoristiš da bi nabavio nove najkice.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:28   #1076
Quote:
redpigscanfly kaže: Pogledaj post
Nitko nikome nije davano kredite koji se ne mogu vratiti. Osim ako ti imaš neke konkretne dokaze da je onaj koji je davao kredite znao sa sigurnošću da onaj koji ih prima neće biti u stanju ih vratiti. Teorije zavjere su samo to:teorije i ništa više.
Kad ideš nekoga kreditirati u pravilu znaš koliko on duguje i koliko zarađuje i prema tome ravnaš svoju odluku koliko je pameto nekome posuditi novac no neke stvari ne možeš predvidjeti kao recimo što je ova kriza. A ti meni reci od svih tih silnih ekonomskih genijalca u svijetu tko je to predividio krizu.
Naravno da je znao.
Svatko tko zna osnove ekonomije će ti potvrditi da sustav niti teorijski ne može funkcionirati. Prvi postulat današnjeg modela poslovanja je neprekidan rast.
Znači, postoje samo dva otvorena pitanja prilikom kreditiranja: jesi li uložio u najslabiju kariku i kada će ona puknuti. Sve ostalo je 100% sigurno i bez greške. Uostalom, to je već jako dobro objašnjeno na ovom topicu:
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
u nekim i jest, ali nije to poanta. država svoje prihode naplaćuje porezima iz ekonomije koja stvara vrijednost.
poanta je u modelu rasta te ekonomije, koja financira i državu i sve ostalo.
model rasta jednih je bio priljev TUĐE akumulacije i kupnja tuđe robe. ok, država se naplatila poreza, ali je stovren ogroman vanjski dug.

model rasta drugih je bio suficit s inozemstvom. kojim inozemstvom? onim iz odlomka gore. i država je i tu naplatila poreze, i ok. međutim, taj suficit bi bio nemoguć da istovremeno nije bilo deficita u državama s deficitom platne bilance. i posljedičnog vanjskog duga.

oba modela su potrošena, prvi jer više ne mogu povećavat vanjsko zaduženje, a krediti dolaze na naplatu. stoga ekonomije iz prvog modela moraju počet proizvodit i uravnotežit razmjenu s inozemstvom da bi mogli vraćat kredite inozemstvu.
drugi model je time isto potrošen, jer će smanjeni deficit prve skupine država, dokinuti njihov suficit.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:34   #1077
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post

Jel "korumpirani" MIND imaju i destgodišnja dijeca u GB koja su prilikom demonstracija pljačkala trgovine , što se čak ni u jednoj anarhističkoj i komunjarskoj korumopiranoj Grčkoj koja ne cijeni "nečije" vlasništvo i sa stalnim protestima nije dešavalo ?
Da, imaju. Svatko tko misli da mu samim rođenjem pripada novi iPhone i ostale igračkice ima korumpirani mind bio to činovnik iz Grčke ili stanovnik nekakvih slumsa iz Velike Britanije.

Razlika je samo u tome što eto Grci imaju razinu više svijesti pa ne pljačkaju imovinu svojih sugrađana već pokušavaju iskamčiti novac od banaka i EU, a ovi riotersi u GB jednostavno iskoriste manjak policije da pokradu dućan, makar to bio i od njihovog prvog susjeda.

Ti siromašni rioteri i siromašni Grci žive razinom kojom su nekad živjeli kraljevi. Ako bi oni išli u neku redistribuciju bogatstva, pitam se da li bi bili spremni to napraviti na globalnoj razini pa podijeliti većinu svojih stvari sa onima koji žive sa manje od 5$ na dan? Da se stvari malo stave u perspektivu, ti siromašni zarađuju oko 1000$ na mjesec, što je oko 5-10x manje od nekog višeg srednjeg sloja, ali i oko 100x više od nekog prosječnog svjetskog siromaha.

Zadnje uređivanje krcmije : 05.11.2011. at 15:47.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:34   #1078
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Naravno da je znao.
Svatko tko zna osnove ekonomije će ti potvrditi da sustav niti teorijski ne može funkcionirati. Prvi postulat današnjeg modela poslavanja je neprekidan rast.
Znači, postoje samo dva otvorena pitanja prilikom kreditiranja: jesi li uložio u najslabiju kariku i kada će ona puknuti. Sve ostalo je 100% sigurno i bez greške.
Ah idemo i dalje teoretski razglabati o neodrživosti ovog sustava...Ja govorim o konkretnom slučaju. Da je itko znao itekako bi to dobro unovčio. Svi ti teoretičari lupaju teorije lijevo i desno i onda kad se jedna pokaže djelomično točno svi presretni no nitko od njih nije to unovčio! Onaj tko je znao da će i kad će nastupiti kriza sad bi bio basnoslovno bogat čovjek. Daj mi pokaži toga koji je znao. Pusti teoretičare na stranu. Ništa korisnoga od teorija nemreš imati.
redpigscanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:45   #1079
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pogrijesili su. Ljudi grijese. Ljudi nisu omnipotentni racionalni strojevi. Zar je to tesko shvatiti?
Ti radis ogromnu gresku u razmisljanju o riziku. Ne znas koliki je rizik i cesto ga nije jednostavno izracunati. Ne postoji nacin da tocno procjenis rizik. Mozes pogrijesiti u tome znacajno.
Moj svakodnevni posao je jako vezan za rizike i znam jako dobro koliko i kako ga je teško ili lako izračunati. Zato ti tvrdim da je u slučaju Grčke, zadnjih 5-6 godina, to trivijalan posao i da se uopće ne radi o slučajnoj ljudkoj greški nego o strateškoj poslovnoj odluci.
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Kreditori su pogrijesili i platiti ce cijenu. Izgubit ce velike novce. Gubitci na grckom dugu ce biti puno veci nego eventualni dobitci. To je elementarna matematika. Ali to ne amnestira Grke i grcka vladu od odgovornosti. Odgovornost nije binarna kategorija. I dalje su Grci odgovorni.
Grci su zivjeli na tudji racun, sada vise nece moci. Nitko ih nije pokrao, prevario. Radili su to svojom voljom. Nitko ih nece okupirati niti im moze nametnuti rjesenje koji oni ne prihvacaju silom.
Veliko je pitanje da li su kreditori pogiješili i da li su do sada već uspjeli dobar dio novaca koji su do sada uložili izvući od Grčke, te reinvesticijama u druge iste takve „potrošače“ oploditi. Ja to zaista ne znam, ali znam da sigurno „gubici“ kreditora ne bi bili niti približno problematični da se nisu malo zaigrali na isti način na svim rizičnim tržištima.
Uopstalom i ovo je već objašnjeno:
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
problem je u tome što će onog dana kad se grčka i sl. zemlje urazume u potrošnji, problem zadesit zemlje izvoznice poput njemačke.
jer na grčkom i inim zaduživanjima je nastao njihov izvoz.
ovo je kriza krivih postavki ekonomije. dug ne može vječito rasti. GDP ne može rasti na vječitom još brže rastućem dugu. ne može, jer individualni potrošać to ne može podnjet. ja si neću dić sutra kredit od milijun eura, ni da mi ga banka da.
vječita kreditna ekspanzija je nemoguća. svi skupa nek izvole tražit nove modele rasta.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 16:00   #1080
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma gledaj... nema ti to veze sa pozicijom

Grazia je sa Notting Hilla a ja sa Earl's Court-a, praktički samo nas High Street Kensington dijeli, pa opet ona priča o "balkanskim poslima" (makar više ni sama nije sigurna tko su "balkanci") a ja sam opet zbog ovog pritiska i etiketiranja Grčke u sebi pronašao i razbudio neke turbo balkanske gene, valjda iz Poljičke Republike nasljeđene

To ti, valjda, više ima veze sa "zen-budizmom" nego sa pozicijama

Pa vas dvoje ste netko više , netko manje i objektivni ..
zapela mi je za oko njezina naknadno obrisana izjava
pa sam je upotrijebio fustiran sljepilom i optuživanjem cijelih naroda od strane onih
koji bi uskoro nedaj bože mogli prolaziti slične šokove Tko će im onda biti kriv ?

. Spomenuh i intelektualce koji su itekako kvalitetni , gušt mi je čitati njihove upise ..

@ Grazia ..to je to , mali nesporazum
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.