Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 12:36   #2021
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Poljoprivedni kolektivi su OPG-ovi?
Biti će da je to ipak puno bliže kolhozu nego OPG-u.
No, možeš naći ogromnu količinu slika sa SK polja. Samo ljudi, žene i djeca, a mehanizciji ni traga. Zato moraju i djeca raditi.
Pa čisto sumnjam da rižu možeš orati, ali probaj.

A o traktorima ni traga
https://www.google.ba/search?q=field...of+north+korea

Nego, kako ti tenisice stoje? Znaš da u Kini radnici cijeli dan žive tamo gdje proizvode?
Ili korporativna sreća uzrokuje sljepilo na ljudska prava?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:40   #2022
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uopće ne mislim na populaciju, već na korporatizam na kojem između ostalog SAD dobrim dijelom počiva, a koji ne vidi problem u iskorištavanju djece ili ga vidi tek kad netko drugi otkrije njihove prljave poslove.

IBM, Microsoft, Samsung, Apple Stevea Jobsa se ozbiljno sumnjiče za iskorištavanje djece. Mislim da je Apple nedavno čak i priznao to...
IBM je odavno prodao Kinezima svoj dio poslovanja gdje može postojati dječji rad i ta tvrtke se sada zove Lenovo.
Apple je fino oprao ruke i može komotno reći da se za izrabaljivanje djece svi jave tvrtki Foxconn i Tajvanu.
Jedan od tipičnih izbaljivača djece zove se Donald J. Trump. U takvim granama (tekstilna industrija, sportska odjeća i rekviziti) se izrabljuju djaca po siromašnim državama Azije i Latinske Amerike.
Još se čeka da Trump povuče svoje pogone u USA.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 12:46   #2023
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa čisto sumnjam da rižu možeš orati, ali probaj.

A o traktorima ni traga
https://www.google.ba/search?q=field...of+north+korea
Pa vidiš čemu služe traktori u SK. Pretežno vuču raketnih bacača.

Ako ti nije jasno što znači mehanizacija, pogledaj ovu sliku:
http://c3.thejournal.ie/media/2012/0...ty-752x501.jpg

Quote:
Nego, kako ti tenisice stoje? Znaš da u Kini radnici cijeli dan žive tamo gdje proizvode?
Ili korporativna sreća uzrokuje sljepilo na ljudska prava?
Kako tebi stoje grudnjak, gaćice, majice, hlače, suknja, torbica, cipele, tenisice? Iz protesta hodaš gola po gradu?
Koristiš PC iz 1993 sa Win 3.1?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:30   #2024
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kako tebi stoje grudnjak, gaćice, majice, hlače, suknja, torbica, cipele, tenisice? Iz protesta hodaš gola po gradu?
Koristiš PC iz 1993 sa Win 3.1?
Ja ni ne tvrdim da toga nema kod nas.
Ali neću se s istog osnova bacati kamenjem na S. Koreju jer je to debelo licemjerno, shvaćaš li sad?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:49   #2025
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ja ni ne tvrdim da toga nema kod nas.
Ali neću se s istog osnova bacati kamenjem na S. Koreju jer je to debelo licemjerno, shvaćaš li sad?
Pa shodno tome je debelo licemjerno ako kritiziraš bilo koga ili bilo što.
Npr. zašto kritizitari zapad ako kupuješ njihove proizvode napravljene na tuđem robovskom radu? To ne bi bilo licemjerje?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:41   #2026
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
Najbolji scenarij za svijet bi bio da se udruže tko se već mora, Kina, Koreja, Rusija, ma bilo tko i da sa USD-a naprave novu saharu pa neka imamo 2 sahare na svijetu.. Puna mi je kapa tih debelih glupih ljudi i još glupijih njihovih vođa..
Neka se onda kur*e i iskazuju moć..
Od srca bi volio da se to desi..
Frljiću jesi to ti? Vučiću, pa gde si, bre?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 22:03   #2027
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ja ni ne tvrdim da toga nema kod nas.
Ali neću se s istog osnova bacati kamenjem na S. Koreju jer je to debelo licemjerno, shvaćaš li sad?
Imaju radne logore, gulag ili sibir, slično. Samo te netko lažno optuži da si blabla i odeš na rovanje tunela ili kamenolome, malo tko se vraća ili preživi.

Ulizice i prokazivači čine zapovjedni sustav ili sam režim, oni su povlašteniji ali su isto u stalnoj opasnosti, paranoji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 08:11   #2028
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa čisto sumnjam da rižu možeš orati, ali probaj.
Moderni uzgoj riže je sličan uzgoju pšenice, samo se polja intenzivno navodnjavaju. Žanje se kombajnom, ali ne i u SK.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:26   #2029
S tim da moderan uzgoj riže postoji u Japanu, Južnoj Koreji i...nigdje više...u ostatku Azije je rižino polje sinonim za lomljenje kičme i od sunca spaljene vratove. Zato je tamna put odlika seljaka i radnika i nepoželjna prilikom udaje/ženidbe.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:59   #2030
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
JBG sloboda ima svoju cijenu, znaš ono, sotona ti nudi blagostanje i robstvo, a sloboda je trnoviti put, bez obzira na društveno uređenje. Ispada da je sloboda samo u glavi promatrača.
Ali ja ne želim biti slobodan.

Želim da me Veliki Voljeni Vođa zarobi pod uvjetom da mi dade stan i stalan posao.

Sve drugo je viša matemat'ka i ne zanima me.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 06:55   #2031
Odgovor zašto se sad ponovo počelo sa nebulozama o sjevernokorejskoj prijetnji
Quote:
U.S. President Donald Trump told Reuters on Thursday he will either renegotiate or terminate what he called a “horrible” free trade deal with South Korea and said Seoul should pay for a U.S. anti-missile system that he priced at $1-billion.
http://www.theglobeandmail.com/news/...ticle34841377/
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:03   #2032
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zato je bolje ovako.

Vidiš kako se u SK radi na računalu i bez struje. Samo tipkanje po tipkovnici im pruža veliko zadovoljstvo.
A jesi skužio da nema debelih ljudi uopče
Baš me zanimaju da li njihovo zdrastveno ima podatke o npr kardio bolestima i broju oboljelih o raku

Iako mislim da to samo vrijedi za elitu ovi ostali su u istoj grupi sa domačim životinjama i kučnim ljubimcima krepaš zatrpaju te u kakvu grabu i život ide dalje
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:34   #2033
http://www.bbc.com/news/world-asia-39750240

Quote:
North Korea has test-fired a ballistic missile, the South Korean military has told Yonhap news agency.

It was not immediately clear how far the missile had travelled.

It was fired from a site in South Pyeongan province north of Pyongyang in the early hours of Saturday morning local time, South Korea's military chiefs of staff said.

They said the type of missile was not yet known.

There has been no word from North Korea.
Ovi ne odustaju, testirali su još jednu balističku raketu.

Oduvijek sam se pitao kako bi svijet izgledao da djeci predaš vlast u državama s nuklearnim oružjem. Bolje da nisam. U ovom slučaju mislim na obje strane.


A Tillerson je u međuvremenu u UN-u rekao da su SAD voljne poduzeti vojnu akciju ako ostale opcije zakažu.

http://edition.cnn.com/2017/04/28/po...ing/index.html
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then, brother, that person is a piece of shit.

Zadnje uređivanje JollyRoger13 : 28.04.2017. at 23:51.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 01:09   #2034
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
...
Koliko čujem i ta raketa im je prdnula u fenjer.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:52   #2035
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ali ja ne želim biti slobodan.

Želim da me Veliki Voljeni Vođa zarobi pod uvjetom da mi dade stan i stalan posao.

Sve drugo je viša matemat'ka i ne zanima me.


Da Voljeni Voda ovo moze citati, sigurno bi te odmah pozvao. On je velikodusno bice, cujem.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 03:06   #2036
Doista su zabrinjavajući ovi psihopati koji svako malo ispaljuju balističke rakete sa potencijalom nuklearnog naoružanja širom svijeta, smao zato da bi pokazali da su jaki, mnogo su jaki.
Quote:
http://www.foxnews.com/us/2017/04/26...alifornia.html
US test-fires ICBM traveling 4,000 miles to South Pacific
Published April 26, 2017 Fox News

The U.S. Air Force test-fired an intercontinental ballistic missile which traveled over 4,000 miles before splashing down in the South Pacific after launching early Wednesday from a base in California.

NORTH KOREA THREAT: EXPERTS PAINT DARK PICTURE OF WHAT FALLOUT OF PRE-EMPTIVE STRIKE COULD BE

The nuclear-capable missile was unarmed, according to the Air Force, and comes amid increasing tensions on the Korean Peninsula.
Cijena? prava sitnica, 40 milijuna USD.
http://www.foxbusiness.com/features/...rth-korea.html

- "Halo Kim!"
- "Halo Bing!"
- "Trebam 40 miljuna dolara!"
- "Može, daj mi dva dana"
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 09:57   #2037
I Rusija i Japan pozivaju na smirenje situacije, za razliku od SAD-a:


Rusija i Japan složni: pozivaju na ublažavanje retorike oko Sjeverne Koreje


http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/sv...verne-koreje/?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:02   #2038
Ja sam gotovo siguran da ce AMeri preduzjeti nesto protiv SK...Mislim u vojnickom smislu...Sta ce tu sve biti...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:13   #2039
Opet neuspješno lansiranje!

Imam teoriju da su stavili Debeljka u raketlin, jer ga više ne vole. A pošto je predebeo i pretežak, raketa ga nije mogla ponijeti u (komunističko) nebo.

A ovaj kojeg ćemo od sad pa nadalje gledati je njegov dvojnik.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:31   #2040
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
A jesi skužio da nema debelih ljudi uopče
Baš me zanimaju da li njihovo zdrastveno ima podatke o npr kardio bolestima i broju oboljelih o raku

Iako mislim da to samo vrijedi za elitu ovi ostali su u istoj grupi sa domačim životinjama i kučnim ljubimcima krepaš zatrpaju te u kakvu grabu i život ide dalje
http://www.worldlifeexpectancy.com/c...se/by-country/ - imaju triput veći broj umrlih od kardio bolesti nego JK, koja ima najmanje broj umrlih na 100 000 stanovnika na svijetu
Žive u prosjeku 13 godina kraće nego Korejci na jugu, a smanjili su se 10cm u prosjeku.
Na kraju će im najbliži rođaci postati Pigmejci ili Bušmani.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.