Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 12:58   #1
postavio sam ovu temu jer me štošta zanima o tom našem ratištu,ratište koje je bilo dosta krvavo i oko kojih se vuku mnoge kontroverze a ponajviše ono da je taj dio ratišta(banovina) bilo u vojnom smislu dosta loše organizirano i da su mnoga mjesta i gradovi pali zbog loše organiziranosti obrane,nepripremljenosti lokalnog stanovništva na mogučnost ratnih sukoba.Najviše prašine se diglo oko pada gradova Kostajnica,Glina a naročito Petrinje te masovnije stradavanje civilnog pučanstva i pripadnika zng-a i mup-a.Sve to malo čudi jer je banovina bila blizu Zagreba da je obrana bila slabo koordinirana i povezana

(18.07.1991.) Glina-Banija (HTV-Heni Erceg)

napad na petrinju od strane četnika i jna
http://www.youtube.com/watch?v=T4At1WjK8ZU

dolazak tigrova iz baze petruševac u petrinju,na žalost dio ovih dečki je dosta nastradao prilikom povlačenja iz petrinje i jedan moj bliski prijatelj koji do dan danas nije pronađen,dosta ih je poginulo,ranjeno i nestalo,loše vođeni bez dobrog poznavanja terena jednostavno loša koordinacija sa mup-om i ostalim postrojbama zng-a
http://www.youtube.com/watch?v=gEEXhHdsp2k

mahom ovi dečki iz ove postrojbe tigrova a baza im je bila u petruševcu su bili dosta naivni jednostavno to im je bilo prvo jače vatreno krštenje,neki od njih su prije petrinje bili u 8 mjesecu na području nove gradiške i okučana i tu su pokazali dosta nedostataka pa time začuđuje da to nisu puno ispravili nakon neugodnih trenutaka kod okučana,koliko se ja sjećam baš ovi što su došli u petrinju su većinom bili prosječno 18,19,20 godina a mnogi nisu ni biili u jna,obuka im se svela na svega tjedan dana i poslani su u vatru.Pričao mi je jedan pripadnik tigrova koji je bio u petrinji da je bilo poprilično onih koji nisu znali ni kalaša rastaviti sastaviti pa kad bi se zaglavio metak jednostavno bi ih panika obuzimala i svojevoljno su napuštali položaj.Sve u svemu baš su ovi dečki dosta loše prošli u petrinji.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 13:09   #2
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
...
mahom ovi dečki iz ove postrojbe tigrova a baza im je bila u petruševcu su bili dosta naivni jednostavno to im je bilo prvo jače vatreno krštenje,neki od njih su prije petrinje bili u 8 mjesecu na području nove gradiške i okučana i tu su pokazali dosta nedostataka pa time začuđuje da to nisu puno ispravili nakon neugodnih trenutaka kod okučana,koliko se ja sjećam baš ovi što su došli u petrinju su većinom bili prosječno 18,19,20 godina a mnogi nisu ni biili u jna,obuka im se svela na svega tjedan dana i poslani su u vatru.Pričao mi je jedan pripadnik tigrova koji je bio u petrinji da je bilo poprilično onih koji nisu znali ni kalaša rastaviti sastaviti pa kad bi se zaglavio metak jednostavno bi ih panika obuzimala i svojevoljno su napuštali položaj.Sve u svemu baš su ovi dečki dosta loše prošli u petrinji.
može li mi netko opisati što se u stvari zbivalo tih dramatičnih dana u petrinji od 16.9.do 22.9.91 kad je pala petrinja?u biti sam pad je počeo već 16.9.91 sa padom vile gavrilović i zauzimanjem bolnice ako se ne varam.Molio bih nekog da mi to opiše ko je bio svjetok tih dana dakle od 16 do 22.9

Zadnje uređivanje rezon@tor : 15.02.2012. at 13:18.
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:10   #3
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
može li mi netko opisati što se u stvari zbivalo tih dramatičnih dana u petrinji od 16.9.do 22.9.91 kad je pala petrinja?u biti sam pad je počeo već 16.9.91 sa padom vile gavrilović i zauzimanjem bolnice ako se ne varam.Molio bih nekog da mi to opiše ko je bio svjetok tih dana dakle od 16 do 22.9
na drugoj stranici podforuma imaš cijelu temu o Petrinji, nije teško za naći

https://www.forum.hr/showthread.php?t=595201
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.