Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 15:31   #21
pa njihove (vojne) narudžbe ne trpe, to je činjenica
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 08:53   #22
Fascinantno je da u RH mozes ostaviti olupinu na aerodromu i to je jos uvijek tvoje privatno vlasnistvo. Na zapadu bi ti reznuli kaznu za neplacanje stajanja na aerodromu, ako je adresa nepoznata zapljenili bi ti letjelicu za podmirenje duga.

No sigurno ne bi pustili da neki kreteni polome stakla na letjelici, nego bi je prodali, makar za smjesnu svotu dalje.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:51   #23
Thumbs down

Upravljanje sa svim AD u RH je općenito katastrofa, a na Lučkom je
plus shizofrenija.

Na Plesu je upravo zaklana krava za 2 kg provizije....
Poceo Jure nastavio Ratko, i jos se Jaca i Zoka hvale tko je "zasluzan"....

U RH nije moguće sagraditi ili iznajmiti hangar.
Dok napr. tu preko u S5 na (vojnom, NATO) Cerklju mozes legalno
drzati privatni avion u kaponiru, za simbolicnu cijenu.

Sorry na OFF TOPIC ali morao sam napisati.....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:05   #24
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Fascinantno je da u RH mozes ostaviti olupinu na aerodromu i to je jos uvijek tvoje privatno vlasnistvo. Na zapadu bi ti reznuli kaznu za neplacanje stajanja na aerodromu, ako je adresa nepoznata zapljenili bi ti letjelicu za podmirenje duga.

No sigurno ne bi pustili da neki kreteni polome stakla na letjelici, nego bi je prodali, makar za smjesnu svotu dalje.
Tko zna, možda su nešto i naplatili. Mada iskreno sumnjam.
BTW zašto se Sd.Kfz.Panthera banalo? Nije valjda zbog HRZ-teme?
__________________
Malo nas je al smo govna!
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 23:22   #25
Unhappy

Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Fascinantno je da u RH mozes ostaviti olupinu na aerodromu i to je jos uvijek tvoje privatno vlasnistvo. Na zapadu bi ti reznuli kaznu za neplacanje stajanja na aerodromu, ako je adresa nepoznata zapljenili bi ti letjelicu za podmirenje duga...
Evo u Siječnju je porezna uprava uspijela prodati jednu od Superica - Air Adriatika. Kupili je Ameri došlo desetak majstora i u tjedan dva skinuli sve što se prodati može, ostatak u otpad po kilogramu - rezanje i odvoz su odradili domaći uz stručnu pomoć Amera. Koliko su zaradili ako se dobro sjećam:
MDD-9-82/3 platiti su ga 400tUSD tome dodajte dolazak i smještaj majstora, najam 3-4 kontejnera i njihov transport pod troškove, a zarada kako su rekli jedan motor su odmah prodali za 2m USD, a ostalo će se već polako dio po dio utopiti u Africi ili Iranu... Izvadili su sve živo i mrtvo iz aviona(sjedišta instrumente, stepenice, trap, radar, dijelove krila i repa...), ostalo je samo oko 5-6 t trupa, odrezana su krila, razrezan je uzdužno,pa na nekoliko komada, uglavnom 3 kamiona sekundarne sirovine. Pomalo žalosno.
Vrhunac ironije natpis na nosu : I`m the winner.

To je sudbina koja čeka i taj Mi-6 . Naravno kad se netko sjeti zatražiti naplatu nekog potraživanja, i kad prođe desetak godina postupka naplate.
__________________
It was often said that the battle of Vis (20.7.1866) was an example of what a fleet of wooden ships led by an iron admiral can do against a fleet of iron ships led by a wooden admiral!
Growler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:35   #26
koliko ja znam svako letalo ima resurse po satima naleta i po godinama starosti, kao nekakav "rok trajanja" koji nema veze s tim letio on ili ne, i kad ti jedno od toga istiće, moraš mijenjati taj dio, nema svaki dio isti rok trajanja ali svaki dio ga ima, s obzirom da to stoji tamo na livadi 20 godina sigurno da se svi dijelovi moraju zamijeniti i vjerojatno da bi nas to koštalo kao i novi helikopter...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 14:21   #27
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
koliko ja znam svako letalo ima resurse po satima naleta i po godinama starosti, kao nekakav "rok trajanja" koji nema veze s tim letio on ili ne, i kad ti jedno od toga istiće, moraš mijenjati taj dio, nema svaki dio isti rok trajanja ali svaki dio ga ima, s obzirom da to stoji tamo na livadi 20 godina sigurno da se svi dijelovi moraju zamijeniti i vjerojatno da bi nas to koštalo kao i novi helikopter...
Uskrsni tjedan ili što?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.