Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 10:24   #8821
Studomat i dalje ne radi, a nije se moglo ući ni u 3 ujutro.
Rakkatakka is offline  
Old 10.10.2017., 10:51   #8822
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Rekao mi je frend da mu je lik iz ISVU službe rekao da se do 4 popodne upisalo ukupno 200 ljudi.

Na faksu ogromni redovi, čuo sam da su navodno neki biseri kad su došli na red još jedno 10 minuta birali izborne.
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Studomat i dalje ne radi, a nije se moglo ući ni u 3 ujutro.
Kakva hrpa lijenih i neorganiziranih uhljeba. Studenti nemaju pametnijeg posla nego cijeli dan čamit na faksu čekajući da ih se upiše.
Ne znam kako ih nije strah da se ne nađe neki luđak koji će bacit napalm na faks, kad ih već nije sram zbog svog nerada.
Prokleta is offline  
Old 10.10.2017., 12:18   #8823
Pozdrav, imam 2 pitanja!

Prvo, moram platiti punu skolarinu (7200) ali imam opravdani zdrastveni razlog radi kojeg sam izostao s nastave. Je li mi moze to proc?

Drugo, odlucio sam zamrznit godinu radi isto zdrastvenih razloga. Kako ide to?

I dokad su mi rokovi za ovo obavit? Hvala unaprijed!
Papy is offline  
Old 10.10.2017., 14:20   #8824
Pozz
Jel zna tko kako funkcionira pisanje molbi da se placa participcija za ovu ak godinu na rate?
Radi se o skoro 1000 kn jel moguce da se odobri molba na taj iznos na par rata ili iznos mora biti puno veci? Jel moramo kakvu dokumentaciju slat i slicno tj. prilagati uz molbu ili je dovoljno napisat da trenutno nemam tu svotu bar ne ovaj mjesec lp
MOREe is offline  
Old 10.10.2017., 16:19   #8825
Bok!

Može molim vas neka preporuka za dobar izborni kolegij na diplomskom?
101 is offline  
Old 10.10.2017., 16:54   #8826
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
Kakva hrpa lijenih i neorganiziranih uhljeba. Studenti nemaju pametnijeg posla nego cijeli dan čamit na faksu čekajući da ih se upiše.
Ne znam kako ih nije strah da se ne nađe neki luđak koji će bacit napalm na faks, kad ih već nije sram zbog svog nerada.
Situacija je apsolutno strašna. Mislim da još nikad nije bilo ovako grozno.

Nova uprava navodno tvrdi da se radi na novom načinu upisivanja koji bi iduće godine zamijenio Studomat, ali s obzirom na to koliko nam se to dugo obećava, ne znam da ću vidjeti taj novi sistem prije no što diplomiram.

Najgore je što, uz to što je sistem totalno u kurcu, ako dođeš s nekim problemom u referadu ti još tamo seru. Čula sam više iskustva ljudi koji su bili izvan sebe jer im Studomat nije nudio nešto što su trebali upisat, a u referadi su im prigovarali da to jednostavno prijave na Studomatu i da "oni nemaju vremena za te stvari."

Na ovom faksu samo prigovaraju studentima da "ništa ne rade kako spada", ali nitko nam ne pokušava pomoći. Mi smo imali kaos prošli semestar pa sam trčala od ISVU službe preko pročelnice, referade i tajnice, da bi mi svi govorili da "oni tu ništa ne mogu" i da je to "greška sistema/odsjeka/ovog/onog." Htjela sam si kosu počupat.

Da ne spominjem sramotne i kaotične stvari koje su izvodili s upisima na diplomski i papirologijom za kraj preddiplomskog studija. Sitnice nebitne koje se na drugim faksevima riješe u doslovno 3 minute, ja sam hodala po faksu tjedan i pol iako sam od početka imala svu papirologiju. Službe na fakultetu kao da se ne poznaju međusobno, nitko ne komunicira, nitko ništa ne zna ili ovaj zna jedno i tvrdi to, al ova druga nema pojma i nikad nije čula.
Rakkatakka is offline  
Old 10.10.2017., 20:44   #8827
Ne mogu naći detalje za upisninu tekuće godine, poziv na broj i slične stvari, može pomoć?
RoxyLady is offline  
Old 10.10.2017., 20:48   #8828
Misliš li na ovo ovdje?

Quote:
Upisnina za ak. god. 2017./18. iznosi 200,00 kn i odnosi se na sve studente koji upisuju višu godinu studija. Iznos se uplaćuje općom uplatnicom na IBAN Filozofskog fakulteta HR1823600001101311177 s pozivom na broj 1008-OIB studenta.

Iznos participacije za ak. god. 2017./18. uplaćuje se općom uplatnicom na IBAN Filozofskog fakulteta HR1823600001101311177, s pozivom na broj 1005-OIB studenta. Participacija u troškovima studija za više godine studija određuje se prema Odluci Senata Sveučilišta u Zagrebu od 15. rujna 2015. godine, za ak. god. 2017./2018. iznosi 7.200,00 kuna i uplaćuje se u cijelosti.
prvilet is offline  
Old 10.10.2017., 21:44   #8829
Da, hvala!
RoxyLady is offline  
Old 10.10.2017., 22:24   #8830
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Situacija je apsolutno strašna. Mislim da još nikad nije bilo ovako grozno.

Nova uprava navodno tvrdi da se radi na novom načinu upisivanja koji bi iduće godine zamijenio Studomat, ali s obzirom na to koliko nam se to dugo obećava, ne znam da ću vidjeti taj novi sistem prije no što diplomiram.

Najgore je što, uz to što je sistem totalno u kurcu, ako dođeš s nekim problemom u referadu ti još tamo seru. Čula sam više iskustva ljudi koji su bili izvan sebe jer im Studomat nije nudio nešto što su trebali upisat, a u referadi su im prigovarali da to jednostavno prijave na Studomatu i da "oni nemaju vremena za te stvari."

Na ovom faksu samo prigovaraju studentima da "ništa ne rade kako spada", ali nitko nam ne pokušava pomoći. Mi smo imali kaos prošli semestar pa sam trčala od ISVU službe preko pročelnice, referade i tajnice, da bi mi svi govorili da "oni tu ništa ne mogu" i da je to "greška sistema/odsjeka/ovog/onog." Htjela sam si kosu počupat.

Da ne spominjem sramotne i kaotične stvari koje su izvodili s upisima na diplomski i papirologijom za kraj preddiplomskog studija. Sitnice nebitne koje se na drugim faksevima riješe u doslovno 3 minute, ja sam hodala po faksu tjedan i pol iako sam od početka imala svu papirologiju. Službe na fakultetu kao da se ne poznaju međusobno, nitko ne komunicira, nitko ništa ne zna ili ovaj zna jedno i tvrdi to, al ova druga nema pojma i nikad nije čula.
Been there, done that. Sere mi se vise od svega.

Nemam pojma koji si smjer na germanistici, ali pazi ovo
Ja trenutno nisam upisana ni na sto.
Na kulturoloskom sam, zadnja godina, imam jedan obvezni kolegij, 3 izborna s odsjeka i jedan iz fakultetske ponude.
Ali kvote na izbornima su SVE popunjene ili sam ih vec polozila.
Profesori me mahom odjebavaju za upis preko kvote ili zahtijevaju 50% prisutnosti na seminaru dok u isto vrijeme imam vjezbe iz programiranja. Kad se pozovem na pravilnik o studiranju, prema kojem bi to trebalo bit 30%, ignoriraju me. Primio me samo Turkovic, dusa od covjeka. Ali to nista ne mogu preko studomata. A dok gledam sto cu, pune se kvote za ostale izborne i na kraju cu zavrsit na Tehnikama oranja starih Fenicana
Imas savjet?

Mislila sam Miculinic zicati da me pusti na doslovno bilo koji izborni s nastavnickog smjera (a imam sta za rec i o toj svinjariji kad kolegije s kulturoloskog mogu upisivat svi, dok je kvota 8. jebenih. studenata. po kolegiju, a obrnuto ne ide ), ali pitaj boga hoce li to proci.

/rant

TLDR; FFZG je smece od faksa i treba ga spalit.
Prokleta is offline  
Old 11.10.2017., 10:12   #8831
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
Been there, done that. Sere mi se vise od svega.

Nemam pojma koji si smjer na germanistici, ali pazi ovo
Ja trenutno nisam upisana ni na sto.
Na kulturoloskom sam, zadnja godina, imam jedan obvezni kolegij, 3 izborna s odsjeka i jedan iz fakultetske ponude.
Ali kvote na izbornima su SVE popunjene ili sam ih vec polozila.
Profesori me mahom odjebavaju za upis preko kvote ili zahtijevaju 50% prisutnosti na seminaru dok u isto vrijeme imam vjezbe iz programiranja. Kad se pozovem na pravilnik o studiranju, prema kojem bi to trebalo bit 30%, ignoriraju me. Primio me samo Turkovic, dusa od covjeka. Ali to nista ne mogu preko studomata. A dok gledam sto cu, pune se kvote za ostale izborne i na kraju cu zavrsit na Tehnikama oranja starih Fenicana
Imas savjet?

Mislila sam Miculinic zicati da me pusti na doslovno bilo koji izborni s nastavnickog smjera (a imam sta za rec i o toj svinjariji kad kolegije s kulturoloskog mogu upisivat svi, dok je kvota 8. jebenih. studenata. po kolegiju, a obrnuto ne ide ), ali pitaj boga hoce li to proci.

/rant

TLDR; FFZG je smece od faksa i treba ga spalit.
Ja sam sad upisala kulturološki, i samo kad sam se raspitivala oko izbornih sam poludila, jer ih imamo 4 (na jedan obavezni), od kojih nemremo nikom drugom uzimat izborne, a svi mogu nama. Imala sam sreće što sam se upisala u 9,30 jer sam pokupila doslovno 4 izborna s kulturološkog, pa se vidimo na Turkoviću. Posebno me iznerviralo što na webu svugdje piše da su kolegiji s nastavničkog "Povijest i kultura Njemačke" i "Povijest i kultura Austrije" u ponudi za sve smjerove, ali ih se ne može uzeti. Već sam se bila spremala da ću morat uzeti neki iz vanjske ponude, al na kraju sam tu "rezervu" potrošila na anglistiku koja me jebala u mozak sa Studomatom.

Nemam konkretni savjet osim da se probaš javit svim profesorima čije izborne nisi slušala i objasniš im situaciju i moliš ih da upišeš kolegije s molbom. Nevjerojatno mi je da mogu bit nerazumni oko tako nečeg, pa znaju kakav je Studomat. Zar su kvote doista toliko male? Teško mi je vjerovati da primaju 8 studenata po kolegiju. Matematički nema smisla.
Rakkatakka is offline  
Old 11.10.2017., 11:28   #8832
Bobinac mi je rekao da su kolegiji o Austriji i Njemackoj tu prvenstveno za nastavnike, a ne za nas, jer se mi, kao, time bavimo cijeli studij i jer bi nam sluzilo za ici linijom manjeg otpora.

Kvote su prosle godine bile 8 studenata po kolegiju, da. Stima 6-7 kolegija puta 8 ljudi je 50-ak mjesta. A na kulturoloskom je svake godine 18-20 ljudi. Druga je stvar to sto je drugima omoguceno uvaljivanje kod nas
Prokleta is offline  
Old 11.10.2017., 15:59   #8833
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ako misliš na potvrde da si student i slično, odeš na one kioske studomata u hodniku, ulogiraš se, imaš sa strane gdje je inače "Upis godine" i slično "Potvrde" ili tako nešto, odabereš koja ti treba i ona se isprinta u referadi pa je ideš podići.
Hvala ti!
yolo1 is offline  
Old 11.10.2017., 17:15   #8834
Upisna kvota od 8 studentov koji još ima vanjsku izbornost??? Pa jel ovi imaju s čim razmišljat il dok ih vudriš po glave se sam jeka od udarca čuje? Kod mene je često obrnuta situacija, ima kolegij kvotu negde 40, profesori još često prek kvote upisuju, a onda nas denu v neku špajzu od učionice denu pa imaš 50-ero ljudi koji skoro pa jedni na drugima sjede.
SaatanaPerkele is offline  
Old 11.10.2017., 19:04   #8835
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
A da to riješiš uživo na konzultacijama? Ako je to preteško, zovi tajništvo i traži neki kontakt.
Nije ažurirana stranica pa nisam našla termin konzultacija, ali probat ću s tajništvom, hvala.
__________________
jedino što se u životu mora, je umrijeti
philosofan is offline  
Old 11.10.2017., 19:07   #8836
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Ej, ma ne moras nikome slati mail. Odi u tajnistva od oba odsjeka i reci da trebas potvrde o koliziji. Kad ih dobijes doneses profesorima na prvo predavanje. Ili na bilo koje iduce, samo probaj da je recimo do polovice semestra. Pretpostavljam da si brucos/ica, ja sam isto imala odmah u 1. semestru koliziju i slala sam mailove profesorima i kasnije sam shvatila da to zbilja nije bilo potrebno. Kolizije se cesto desavaju, kasnije se vec uhodas.

Preporucam ti da odes na konzultacije samo ako se radi o nekoj 'kompliciranoj' koliziji, npr. ako su u pitanju seminari ili vjezbe. Ako se radi o 2 predavanja, samo im predaj potvrde o koliziji (i ostavi sebi fotokopiranu potvrdu, ako oni slucajno izgube).
Nije kolizija u pitanju, ali hvala.

Jel mi može netko reći gdje pronađem molbu za upis kolegija?
__________________
jedino što se u životu mora, je umrijeti
philosofan is offline  
Old 11.10.2017., 20:00   #8837
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
A dok gledam sto cu, pune se kvote za ostale izborne i na kraju cu zavrsit na Tehnikama oranja starih Fenicana
čujem da ima mjesta na pretek na plemstvu u srednjem vijeku
Sharpey Shuffle is offline  
Old 11.10.2017., 20:57   #8838
Ja sam čula da je Magija u srednjem vijeku dost dobar kolegij, al ne znam jel ima mjesta jer zvuči super
Rakkatakka is offline  
Old 11.10.2017., 21:00   #8839
Quote:
philosofan kaže: Pogledaj post
Nije kolizija u pitanju, ali hvala.

Jel mi može netko reći gdje pronađem molbu za upis kolegija?
To ti je opća molba koja se nalazi na stranicama fakulteta, samo napišeš da tražiš da ti se odobri upis kolegija.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Old 11.10.2017., 22:02   #8840
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da je Magija u srednjem vijeku dost dobar kolegij, al ne znam jel ima mjesta jer zvuči super
uvjet za upis je sposobnost bacanja uroka i posjedovanje vlastitog grimorija, barem je meni tako bilo godine gospodnje 1485.
Sharpey Shuffle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.