Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:09   #7841
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
pa da ti pravo kazem, bibliju i marksov kapital percepiram slično.
npr. sa suzom u oku sam nedavno gledao kako mi je kćer zastavicom bezvoljno mahala prolasku staklenog kovčega s likom s. leopolda mandića. prisjetilo me kako sam u njenim godinama bezvoljno mahao vlaku koji je vozio druga tita. neobično me dirnula ta sličnost i način kako smo u drugačijem vremenu završili na sličnim mjestima.
Da, imaš pravo. Samo kaj je Tito bil živ a ovaj je već dost mrtav ali aktivan u prometu.

Ideologija je ideologija, koliko god da kača želi skriti noge.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.09.2017., 11:15   #7842
Tu ima jos jedna razlika a koju propustate uociti....
I sv. Leopold Mandic i sv. Nikola Tavelic su hrvatski sveci....a Tito jugoslavenski politicar.


I naravno da ce hrvatskom narodu takvi biti blizi od Tita i sl.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 11:16   #7843
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Vidis tu grijesis....stovanje Leopolda Mandica ili Nikole Tavelica nema apsolutno nikakve slicnosti sa onima koji su tada stovali JBT.

Razlika je u tome sto su oni MORALI stovati Tita i mahati zastavicama ...i cim je prisile nestalo umjesto stovanja popisali su mu se po liku i djelu.
kako misliš MORAO je tad štovati tita a danas ako želi ići na vjeronauk nemora štovati sv. leopolda mandića?
npr. moja kćer je imala jednostavan izbor ili će doći na tu smješnu ceremoniju ili će izaći s vjeronauka ili će slagati da iz nekog razloga nije mogla doći ili ću ja doći svećeniku i objasniti mu da mahanje mrtvacu smatram ponižavajuće i dekadentno.
Izabrao sam najjednostavniju varijantu jer mi je laž neprihvatljiva, kao što su i ljudi onog vremena izabirali najjednostavniju varijantu.

Vjeruj mi, idući put se neću zeznuti, ovo mi je bilo previše.
sick.am is offline  
Old 18.09.2017., 11:18   #7844
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
kako misliš MORAO je tad štovati tita a danas ako želi ići na vjeronauk nemora štovati sv. leopolda mandića?
npr. moja kćer je imala jednostavan izbor ili će doći na tu smješnu ceremoniju ili će izaći s vjeronauka ili će slagati da iz nekog razloga nije mogla doći ili ću ja doći svećeniku i objasniti mu da mahanje mrtvacu smatram ponižavajuće i dekadentno.
Izabrao sam najjednostavniju varijantu jer mi je laž neprihvatljiva, kao što su i ljudi onog vremena izabirali najjednostavniju varijantu.

Vjeruj mi, idući put se neću zeznuti, ovo mi je bilo previše.
Ja mislim da ti neznas dali bi piskio ili kakio.

Ako ti se ne svidja vjeronauk ispisi kcer iz njega a ne cijeli svijet pilati sa svojom egzistencijalnom krizom....dali si vjernik ili nevjernik.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 11:19   #7845
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tu ima jos jedna razlika a koju propustate uociti....
I sv. Leopold Mandic i sv. Nikola Tavelic su hrvatski sveci....a Tito jugoslavenski politicar.


I naravno da ce Hrvatima takvi biti bilizi od JBT.
Da krvi nije voda :klap:
Mi nismo Hrvati koji su kao djeca mahali Titu jer sad kao odrasli ne mašemo
mrtvim tijelima

Mi smo Jugoslaveni...

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.09.2017., 11:20   #7846
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mi smo Jugoslaveni...
Znam da vi jeste.

Drago mi je samo da si ti to rekla a ne ja.

Ali to ti i objasnjava Vase nerazumijevanje fenomena stovanja svetaca u hrvatskom narodu.
Bilo je o tome rijeci jos osamdesetih kada su u tadanjoj stampi primjetili da je na Seperovom sprovodu bio ogroman broj ljudi...dok na mislim Krlezinom koji je umro dan prije...puno puno puno manje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 11:29   #7847
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Znam da vi jeste.

Drago mi je samo da si ti to rekla a ne ja.
Hic Rhodus, hic salta!

Tvoje veselje pokazuje posljedice ideologije koja dijele ljude i sotonizira ako se ne drži na životu vječna formula života na ovim primitivnim prostorima u samo dvije riječi: Rrvat i katolik.

Da smo se dva stoljeća vratili u prošlost to bi bilo normala a danas su Hrvati samo oni koji obožavaju hodajuće mrtvace, odu u crkvu redovno i mrze sve one koji nisu dostatni po nacionalnom i vjerskom pitanju...


Takva Hrvatska ne ide nikamo; ona je zapela mentalno mrtva u prošlosti, skupa sa svima nama živima.

Bravo!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.09.2017., 11:29   #7848
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ti neznas dali bi piskio ili kakio.

Ako ti se ne svidja vjeronauk ispisi kcer iz njega a ne cijeli svijet pilati sa svojom egzistencijalnom krizom....dali si vjernik ili nevjernik.
pa ja bi rekao da crkva danas ima egzistencijalnu krizu

naravno da je u konačnici izbor moj i vjerojatno ću postupiti kao što ti kažeš i ostaviti svojoj kćeri da kad odraste da procijeni dali joj je taj nauk prihvatljiv ili ne.
sick.am is offline  
Old 18.09.2017., 11:36   #7849
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
naravno da je u konačnici izbor moj i vjerojatno ću postupiti kao što ti kažeš i ostaviti svojoj kćeri da kad odraste da procijeni dali joj je taj nauk prihvatljiv ili ne.
Eto...jeli vidis da se sve moze kad se hoce.
To je to!! Zivjela sloboda izbora!
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
pa ja bi rekao da crkva danas ima egzistencijalnu krizu
Crkva ima egzistencijalistiku krizu zadnjih 2000 godina tako da tvoja teza stoji ali nije nista novog.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.09.2017. at 11:48.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 11:43   #7850
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hic Rhodus, hic salta!

Tvoje veselje pokazuje posljedice ideologije koja dijele ljude i sotonizira ako se ne drži na životu vječna formula života na ovim primitivnim prostorima u samo dvije riječi: Rrvat i katolik.
Ja se uvijek veselim kada dobro procjenim ljude....uvijek pomislim "vidi mene pametnog!!"
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da smo se dva stoljeća vratili u prošlost to bi bilo normala a danas su Hrvati samo oni koji obožavaju hodajuće mrtvace, odu u crkvu redovno i mrze sve one koji nisu dostatni po nacionalnom i vjerskom pitanju...
Cemu iskljucivosti...imas i ovakvih idiota:
https://www.tportal.hr/media/thumbna....jpeg?cropId=0

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Takva Hrvatska ne ide nikamo; ona je zapela mentalno mrtva u prošlosti, skupa sa svima nama živima.

Bravo!
Mozes misliti...kako ne ide nikamo.
Ja mislim da su jedini koji su zapeli u proslosti ovi gore leftardi koji masu Sovjetskim zastavama po Zagrebu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 11:49   #7851
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tu ima jos jedna razlika a koju propustate uociti....
I sv. Leopold Mandic i sv. Nikola Tavelic su hrvatski sveci....a Tito jugoslavenski politicar.


I naravno da ce hrvatskom narodu takvi biti blizi od Tita i sl.
Wrong! Tko je radio za čije interese?

Propustio si uočiti kako su Mandić i Tavelić katolički a ne hrvatski svetci i time bliži Vatikanu nego li Hrvatskoj (kojoj pripadaju porijeklom), odnosno, dalje od Hrvatske nego li Tito.

To što nam je Vatikan bacio par košćuka tipa: eto i vama malo svetaca, to je problem hrvatskog ovčjeg mentaliteta.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Old 18.09.2017., 12:02   #7852
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Crkva ima egzistencijalistiku krizu zadnjih 2000 godina tako da tvoja teza stoji ali nije nista novog.
samo zadnjih cca 1000.

koliko pratim povijest, crkva je u svojim počecima bila progresivna snaga koja je činila svijet boljim mjestom. danas mi se čini da je jedina ideja crkve da uspori vrijeme i zadrži stvari istima koliko god je to moguće.
sick.am is offline  
Old 18.09.2017., 12:03   #7853
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tu ima jos jedna razlika a koju propustate uociti....
I sv. Leopold Mandic i sv. Nikola Tavelic su hrvatski sveci....a Tito jugoslavenski politicar.
Sto je tocno Leopold Mandic napravio da je zaduzio hrvatski narod? Osim sto je odrastao u crnoj gori, a zivoti vijek odradio kao svecenik u Italiji?

BTW. Reality check, Tito je bio hrvat, i nekako mi se cini da je za hrvatski narod napravio puno vise od Leopolda Mandica. I opet da netko Tita danas otkopa, stavi ga pod stakleno zvono i krene pokazivati uokolo, nazvao bih ga umnobolnim, tek nesto malo manje od onih koji bi ga dolazili obici kao kakvu morbidnu cirkusku atrakciju.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 12:18   #7854
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tu ima jos jedna razlika a koju propustate uociti....
I sv. Leopold Mandic i sv. Nikola Tavelic su hrvatski sveci....a Tito jugoslavenski politicar.


I naravno da ce hrvatskom narodu takvi biti blizi od Tita i sl.
Koliko je meni poznato, sveci su univerzalna kategorija, a katolička crkva po definiciji sveopća crkva. Paradoksalno je da se KC u Hrvatskoj, u vremenu kad se svim silama trudi oko kanonizacije Stepinca, sve više udaljava od univerzalizma i priklanja nacionalnom, da ne kažem nacionalističkom.
funes is offline  
Old 18.09.2017., 12:38   #7855
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Osobito raduje činjenica da je 2016. godine čak 82 posto hrvatskih srednjoškolaca slobodnom voljom odabralo vjeronauk u srednjoj školi umjesto etike.

Vjeronauk ostaje u školama gdje mu je kao izbornom predmetu i mjesto.
Slobodnom voljom drek.

Neke su roditelji natjerali, neki hoće laku ocjenu za prosjek, a nekima je mozak toliko ispran 25-godišnjim slušanjem Toncona, gledanjem Bujice i svim ostalim manifestacijama poniranja ovog društva u bezdan primitivizma da im nema pomoći.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 18.09.2017., 12:53   #7856
Dok sam ja išao u srednju na vjeronauk si bio upisan automatski. Odnosno morao si napomenuti na upisu da želiš etiku, ali nije to svatko znao niti su svakoga pitali. Isto je bilo za moju sestru i sestričnu (par godina kasnije za svaku, različite škole). Onda si čekao mjesec dana da organiziraju nastavu etike jer uopće nije bilo ni predviđeno da počne kada i škola. Sve je bilo bez udžbenika prvu godinu.
Naravno, ako se zajebeš ispis je muka Isusova. Tako da te spike o izbornom predmetu i slobodnoj volji roditelja i djece se mogu objesiti mačku o rep. Pa i u Vatikanskim ugovorima je definirano da je vjeronauk u rangu sa redovnim predmetima u sred satnice, tj. da nije izborni.

Najveća prevara je popis stanovništva. Pod vjeru je navedena samo katolička. Zar nije normalno napraviti da zaokruže vjernik/nevjernik i onda upisati kojoj vjeri pripada? Znači ako si vjernik onda si automatski kršćanin. Opet moraš napomenuti drugačije, a koliko ljudi to zna? Koordinatori sigurno nisu imali volje i vremena obrazovati ljude po svakom pitanju. Bivša mi je išla po kućama 2011. pa znam.

Po mom skromnom mišljenju slobodne volje nema previše. To je većini ljudi nametnuto ili jeftinim trikom su dovedeni u zabludu.
Zek0slav is offline  
Old 18.09.2017., 13:23   #7857
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Sto je tocno Leopold Mandic napravio da je zaduzio hrvatski narod? Osim sto je odrastao u crnoj gori, a zivoti vijek odradio kao svecenik u Italiji?
Nebitno.

To je kao da me pitas "sto je sveti Duje napravio za grad Split"
Ako postavljas takva pitanja to je znak da ne shvacas u cemu je stos.

Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, sveci su univerzalna kategorija, a katolička crkva po definiciji sveopća crkva.
Pa i sv. Leopold Mandic je univerzalni svetac.
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Paradoksalno je da se KC u Hrvatskoj, u vremenu kad se svim silama trudi oko kanonizacije Stepinca, sve više udaljava od univerzalizma i priklanja nacionalnom, da ne kažem nacionalističkom.
Bas kao sto je blazeni Alojzije Stepinac univerzalni blazenik, a nadajmo se i svetac.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 13:29   #7858
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nebitno.
Itekako je bitno, ako nekoga ''slavis'' onda bi za to trebao postojati neki razlog. Zasto je tebi Leopold ''blizi'' od Tita. Ako nista Titu mozes zahvaliti sto su Rijeka i Istra danas Hrvatski. Istra nosi polovicu turizma cijele drzave, a Rijeka je najveca luka i treci najveci grad u drzavi. Sto mozes zahvaliti Leopoldu?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To je kao da me pitas "sto je sveti Duje napravio za grad Split"
Ako postavljas takva pitanja to je znak da ne shvacas u cemu je stos.
Sveti Duje je u Splitu dio folklora, jednako kao sto je to Sv. Vid u Rijeci. U trenutku kada poznu njihove lesine nositi gradom i klanjati im se to prestaje biti dio folklora i postaje patologija.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 13:30   #7859
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Bas kao sto je blazeni Alojzije Stepinac univerzalni blazenik, a nadajmo se i svetac.
Pazi sad, ''nadajmo se'', sto ce se promijeniti ako Stepinac postane svecem? Zasto je to nesto cemu se treba nadati. Sto ce to promijeniti u tvojoj percepciji njegova lika i djela?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 13:35   #7860
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Itekako je bitno, ako nekoga ''slavis'' onda bi za to trebao postojati neki razlog. Zasto je tebi Leopold ''blizi'' od Tita. Ako nista Titu mozes zahvaliti sto su Rijeka i Istra danas Hrvatski. Istra nosi polovicu turizma cijele drzave, a Rijeka je najveca luka i treci najveci grad u drzavi. Sto mozes zahvaliti Leopoldu?
Hvala Titu na tome bas kao sto bi htio zahvaliti Slavku Kvaterniku sto je Medjimurje danas u Hrvatskoj.


Nekada i zlocinci zasluzuju lijepu rijec.
Sv. Leopold nije mozda donio ni centimetra teritorija Hrvatskoj.....ali mu zato ruke nisu krvave...i zato ce on meni uvijek biti blizi od Tita...ili Slavka...a cini se i narodu.
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Sveti Duje je u Splitu dio folklora, jednako kao sto je to Sv. Vid u Rijeci. U trenutku kada poznu njihove lesine nositi gradom i klanjati im se to prestaje biti dio folklora i postaje patologija.
Pa i to sto spominjes je dio folklora...staro valjda tisucu godina.
Procesija u kojima se nose razne relikvije ( redom nekakvi ostaci nekakvih svetaca ) postoje prakticki otkad je krscanstva.


Ono sto je doista patologija je mrznja prema narodnom folkoloru i obicajima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.