Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2005., 22:35   #21
Quote:
dersu kaže:
nisam otvorila topic da bi pricala o tome sta je san i joga nidra, nego da cujem konkretno vase prorocke snove.
zivot je grub
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 23:30   #22
a i bolje bi ti bilo da slushas svoje..jedine koji imaju neko znacenje
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 00:11   #23
jimmy, ja zelim cuti iskustva drugih jer je to zanimljivo.

ajde da ja ispricam jedan moji san, koji sam imala kad mi je bilo 11 godina, godine kad nisam jos nista citala o snovima niti me interesirala podsvijest i sl. pa mozda vas i ohrabrim da i vi ispricate malo vise!

jednoj mojoj poznanici (tada je imala oko 17 godina) umrla joj je majka, veoma naglo. djevojka je bila u shoku i bila je veoma tuzna. nekolko meseci kasnije desile su joj se problemi, koji nije mogla sama da resi, a bila je ostavljena sama sebi, pa je probala da sebi oduzme zivot. u to vreme ja nista nisam znala o ovome, jer sam bila mala i ljudi mi nisu pricali.
jedno vece ja sanjam strasan san. cujem u snu strasan glas koji mene kaze da dolazi duh njene majke i da je veoma uznemiren. oko mene je bio mrak, bura i drvece koje se saginjalo do zemlje od jakog vetra. kako je glas najavio da duh pokojne majke dolazi, zemlja se pocela tresti. bilo je tako strasno, da takav strah nikad vise u zivotu nisam osetila. svaki moj atom je umirao od straha. probudila sam se i trebalo mi je 20 minuta da dodjem sebi.

ujutru sam ispricala mojoj majci kakav sam san sanjala. nista mi nije rekla, samo me je utesila da je to bio samo san.

godinu dana kasnije opet sam sanjala isti san. sve je bilo isto i strah je bio isti.

nekoliko godina kasnije pricala sam sa mamom o ovim snovima. tek mi je tada majka rekla da je moja poznanica pokusala da sebi oduzme zivot, bas kad sam ja imala ove snove. moji snovi su je ustvari upozorili da se javi mojoj poznanici i pomogne joj da izadje iz problema.

hvala bogu, moja poznanica je danas dobro, al moja majka jos uvek joj pomaze. nikad vise nisam sanjala ovaj san.


aj sad cekam vase istinite price.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 11:20   #24
ma ti imas shamanskih sklonosti...ili astralnih.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 06:18   #25
Sanovi

Kad smo Otisli 1944 u njemacku onda sam immala 10 godina.
I dugo vreme sam uvjek jedan isti sanj sanjala.

Hodala sam gros Zagreb,koji je bijo srusen od bombadiranja puno zgrade su bili sruseni.

Kamen za kamen trazim moga Oca i moji dva braca koji
su ostali u zagrebu.

Nemogu da otpisem taj teski osjecaj, koji me
drzal u tim snu. Stalno se Placem hodam izgubljena kroz ceste u
Zagrebu i nemogu da ih nadjem.

Godine kasnije sam znala, sta taj san mi oce da kaze.
Da moj Otac i moja braca Ziviju.

Pozdravlja Maud
Maud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:54   #26
Bila sam u periodu kad su snovi o boravku u svemirskom brodu i komunikaciji sa izvanzemaljcem bila svakonoćna pojava i trajalo je par godina!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:07   #27
spavala sam jedno popodne i sanjala kako lezim na krevetu u svojoj sobi (samo sto to nije izgledalo kao moja soba), dolazi duh mog tadasnjeg decka, govori mi kako je mrtav ali kako ce me uvijek voljeti, zagrli me, poljubi i ode.skuzim da sanjam i odlucim se probudit, al nikako se sjetit kako tocno moja soba izgleda, ne mogu se probudit u nepoznatoj sobi probudila sam se tek kad sam se sjetila, a on me te veceri za par sati ostavio.to je bio jedini put da sam bila svjesna da spavam.
ne znam bi li se moglo protumaciti kao komunikacija u snu ali meni je svakako bilo cudno.
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:13   #28
Huh... Trebalo bi sada pisati puno o takvim komunikacijama...

Ali ako visu filozofiju preskocimo, da, moguce je, i postoji!

Ukratko, osobe kojima nije tako jako vazan materijalan svijet se mogu osvrnuti i razumjeti ako im se obrati neki pokojnik, osoba ili andjeo. Konkretno, moja majka je imala takvu komunikaciju sa svojim ocem, mojim djedom, koji tada bio pokojan.

Mi smo previse u materijalnom svijetu, a premalo u duhovnom, zato je san (cisti san je posebna prica, vrlo posebna, diskusije i pol) idealan za takvu nekakvu komunikaciju...
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:28   #29
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Bila sam u periodu kad su snovi o boravku u svemirskom brodu i komunikaciji sa izvanzemaljcem bila svakonoćna pojava i trajalo je par godina!
Neznam koliko si upoznata sa izvanzemaljskim svijetom, ali ako si cesto tako povezana sa njima postoji mogucnost da si imala bliski susret sa njima, upravo tamo gdje to sanjas. Naravno da se toga ne sjecas ali... Uglavnom, previse komplicirano za objasnit... Ja sam imao slicna iskustva. San jedan:


Bio sam u dvoristu svoje vile na moru, i odjednom se iznad mene stvorio vanzemaljski brod i poceo me zracit sa nekakvom zelenom zrakom i nekako uvlacit... Za to vrijeme sam se (za stvarno) osjecao uzasno, glavobolja, neopisivo, bio sam sav znojan, trzao sam se, pocelo mi je cijelo tijelo trnut, osjecao sam se tako nemocno... I onda kada sam mislio da cu eksplodirat, probudio sam se. Valjda mi se popunila PF memorija... I nisam se mogao micati jos jedno dobrih 2,3 minute, a potpuno normalno sam lezao... Vani sam onda cuo svakakve zvukove... Uglavnom, nakon toga mogu zamislit vanzemaljce tako realno da odmah moram promjenit temu razmisljanja, previse ih se bojim kao takvih, gdje god i sa kim bio! Mislim kao da bih mogao nesto vise znati ali nesto me prijeci, odmah moram prestat razmisljat o tome, strasan strah mi se javlja! Zna li netko sto je to? To jos uvjek traje! BTW nije nikakva sala
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:04   #30
Quote:
BlueMoon kaže: Pogledaj post
... dolazi duh mog tadasnjeg decka, govori mi kako je mrtav ali kako ce me uvijek voljeti, zagrli me, poljubi i ode...

ne znam bi li se moglo protumaciti kao komunikacija u snu ali meni je svakako bilo cudno.
Pa ja to gledam kao - tijelo spoznaje stvari ponekad prije nego um i čovjek u snu usklađuje tijelo i dušu i sprema ju za dalje. Ovo je svakako priprema-obrada kroz koju svi prolazimo konstantno iz sna u dan. A priroda čovjeka određuje mnogo toga. Ne brini - zahvali nebesima jer ti pomaže u svemu ili bar ponekad!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:10   #31
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Pa ja to gledam kao - tijelo spoznaje stvari ponekad prije nego um i čovjek u snu usklađuje tijelo i dušu i sprema ju za dalje. Ovo je svakako priprema-obrada kroz koju svi prolazimo konstantno iz sna u dan. A priroda čovjeka određuje mnogo toga. Ne brini - zahvali nebesima jer ti pomaže u svemu ili bar ponekad!
ok, samo stvar je u tome da nisam imala razloga predvidjeti prekid, tako da ne vjerujem da sam sama sebe pripremala.
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:32   #32
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
(Bio sam u dvoristu svoje vile na moru, i odjednom se iznad mene stvorio vanzemaljski brod i poceo me zracit sa nekakvom zelenom zrakom i nekako uvlacit...) Za to vrijeme sam se (za stvarno) osjecao uzasno, glavobolja, neopisivo, bio sam sav znojan, trzao sam se, pocelo mi je cijelo tijelo trnut, osjecao sam se tako nemocno... I onda kada sam mislio da cu eksplodirat, probudio sam se. ... I nisam se mogao micati jos jedno dobrih 2,3 minute, a potpuno normalno sam lezao... Vani sam onda cuo svakakve zvukove...
Tome bi stanju dodala da sam u jednom trenutku pomislila - pa to su me sve boli mog života napale u jednom trenutku - pa to je neizdrživo.

----------------------------

Moj svemirski brod u koji sam ja odlazila iz noći u noć bio je prijateljski - pomagali su mi preko konzola i kompjutora - od 1982. (povremeno) kad nije bio komp u prijemjeni ili rijetko gdje pa onda u kriznim (ratnim) trenucima par godina svakodnevno sam imala osjecaj da mi signaliziraju i pomažu a po noći kroz san razgovaramo....

Ovo što sam zaplavila je opis moga stanja koje sam doživjela na prvom susretu sa yoga nidrom. Sve stvari koje su mi se događale uvijek sam vjerovala da nisu slučajne pa tako ni slijed da sam došla na yoga nidru. Na prvoj vježbi sam se ovako osjećala.

Vježbajući yoga nidru ulaziš u alfa stanje i tada u budnom snu proživljavaš stvari.... i to je bio moj susret sa alfa stanjem. Vjerujem da se to tebi isto dogodilo a "tvoj softwer" je prikazao tebi kako je mogo ili znao. Pošto nisi u krugu ljudi koji te mogu uputiti na stazu spoznaje ostaješ u strahu i samo s prvom slikom susreta....

A kako da ti to objasnim.... kad sam bila djevojčica i vidjela muško spolovilo nekog pedofila na cesti bila sam šokirana i bježala sam od muških dosta dugo danas je brak iza mene i dva divna sina i ne mislim o muškarcima isto što sam tada osjecala i mislila.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:42   #33
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Tome bi stanju dodala da sam u jednom trenutku pomislila - pa to su me sve boli mog života napale u jednom trenutku - pa to je neizdrživo.

----------------------------

Moj svemirski brod u koji sam ja odlazila iz noći u noć bio je prijateljski - pomagali su mi preko konzola i kompjutora - od 1982. (povremeno) kad nije bio komp u prijemjeni ili rijetko gdje pa onda u kriznim (ratnim) trenucima par godina svakodnevno sam imala osjecaj da mi signaliziraju i pomažu a po noći kroz san razgovaramo....

Ovo što sam zaplavila je opis moga stanja koje sam doživjela na prvom susretu sa yoga nidrom. Sve stvari koje su mi se događale uvijek sam vjerovala da nisu slučajne pa tako ni slijed da sam došla na yoga nidru. Na prvoj vježbi sam se ovako osjećala.

Vježbajući yoga nidru ulaziš u alfa stanje i tada u budnom snu proživljavaš stvari.... i to je bio moj susret sa alfa stanjem. Vjerujem da se to tebi isto dogodilo a "tvoj softwer" je prikazao tebi kako je mogo ili znao. Pošto nisi u krugu ljudi koji te mogu uputiti na stazu spoznaje ostaješ u strahu i samo s prvom slikom susreta....

A kako da ti to objasnim.... kad sam bila djevojčica i vidjela muško spolovilo nekog pedofila na cesti bila sam šokirana i bježala sam od muških dosta dugo danas je brak iza mene i dva divna sina i ne mislim o muškarcima isto što sam tada osjecala i mislila.
Iskreno da ti kazem, uz sva moja psiholoska, kemijska, fizicka, nuklearna i atomska istrazivanja nisam se zaustavio niti malo na toj yogi nidri... Kakva je to yoga, ima gdje info o tome?
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 10:22   #34
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Iskreno da ti kazem, uz sva moja psiholoska, kemijska, fizicka, nuklearna i atomska istrazivanja nisam se zaustavio niti malo na toj yogi nidri... Kakva je to yoga, ima gdje info o tome?
Nekada davno prije više tisuća godina nije postojala medicina. U to vrijeme su vrijedni ljudi razmišljali kako pomoći bližnjem svom i tako su razvijali yoge kroz koje su pomagali (uspješno ili manje uspješno). Godinama prenoseći listove papira takvog sadržaja došla sam do slike:

Yoge - znanje Azije - može se staviti u neke kategorije prema zadatku razvoja osobe:

- fizička yoga (hata yoga)
- psihosomatske yoge
- mentalne yoge (tu spada nidra)....

I nije tako teško prokužiti one koji te žele uhvatiti u kolo yoga znanja da im je namjera i želja - naučiti te pravilno disati (bez kisika u organizmu nema života); pravilno razmišljati (bez pravih misli u pravo vrijeme izazivamo katastrofe) te pravilna fizička koordinacija. Eto takvi ljudi žele da uskladimo disanje, misli i pokret. Netko uspješno dok drugi manje uspješno!!

Moj susjed je automehaničar, drugi je staklar - pitanje je koliko su uspješni u tom poslu - pa tako predlažem onom tko želi nešto znati o yogi, sebi i snovima da sam istražuje... Kroz yogu se može proči kroz tunel - koji ljudi opisuju kao klinička smrt i putovanje te susret sa svjetlosnim likom i toliko toga drugog. Ali da bi čovjek rastao u znanju i iskustvima ne mora vježbati yogu i sami vidite da vam iskustva i doživljaji dolaze sami kroz religiju, naše misli i snove.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:14   #35
ovo je ocito topic za zene... nekak mislim da se njima cesce takve stvari dogadjaju
grudnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 00:51   #36
Quote:
bozanstvena333 kaže: Pogledaj post
ah varas se,snovi se mogu kontrolirati,ja sam si zamislila sto cu sanjati,a s vremenom mozes u snovima kontrolirati dogadjaje.
Of-Sory na offtopicu,ali zanima me a kako se snovi mogu kontrolirat tj dogadjaje kontrolirati.Napisala si sa vremenom..sta to vrijeme dok nedodjem do toga obuhvaca,kako to postici.

On-Ja koliko se sad sjecam,nisam imao takva iskustva ali mi je baka pricala da joj je majka umrla dok je jos bila mala i ona i njen otac su imali financijskih problema..I tako jednu vecer ona je sanjala majku koja je sjela do nje na krevet i blazenim i nasmijesenim osmjehom gledala u nju..u jednom trenutku se ustala i krenula prema ormaru gdje je bio jedan molitvenik i ukazala joj bas na taj molitvenik..i nestala..
Da ne duljim,ujutro kad se probudila,otisla je da uzme taj molitvenik i unutra je pronasla povecu kolicinu novca,kojeg je njena majka ocito cuvala..

Znaci njena mama je putem snova dala poruku da se novac tamo nalazi koji ih je na kraju krajeva i izvukao iz odredjenih financijskih teskoca..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:29   #37
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
On-Ja koliko se sad sjecam,nisam imao takva iskustva ali mi je baka pricala da joj je majka umrla dok je jos bila mala i ona i njen otac su imali financijskih problema..I tako jednu vecer ona je sanjala majku koja je sjela do nje na krevet i blazenim i nasmijesenim osmjehom gledala u nju..u jednom trenutku se ustala i krenula prema ormaru gdje je bio jedan molitvenik i ukazala joj bas na taj molitvenik..i nestala...

Da, ovo je lijepa priča u koju želim vjerovati - jer uvijek tvrdim da naši dragi pokojni članovi obitelji i dalje brinu za nas, oni žive u nama!

Ako čovjek ne želi vjerovati da nešto ima vrijednost - sve mu je dano prema vjerovanju! Ako imam pola kromosoma od mame nemi je normalno da preko te veze se može komunicirati u svim oblicima!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:54   #38
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Da, ovo je lijepa priča u koju želim vjerovati - jer uvijek tvrdim da naši dragi pokojni članovi obitelji i dalje brinu za nas, oni žive u nama!

Ako čovjek ne želi vjerovati da nešto ima vrijednost - sve mu je dano prema vjerovanju! Ako imam pola kromosoma od mame nemi je normalno da preko te veze se može komunicirati u svim oblicima!
Moja baka apsolutno vjeruje u to..mislim nema razloga da laze a nevjerujem da je to bio obican san...kao ni ona
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:02   #39
Quote:
Alex84 kaže: Pogledaj post
Moja baka apsolutno vjeruje u to..mislim nema razloga da laze a nevjerujem da je to bio obican san...kao ni ona
Vjerujem vam i ja - osim toga postoje tolike teme i filmovi "Mediji" i toliko stvari koje psihologija nije u potpunosti razjasnila. Ako religija i medicina ne potvrđuju javno tu mogućnost komunciranja ne znači da to nije moguće.

U prijašnjem vremenu mediji su bili popularni, kao danas vidovnjaci i astrolozi. Bilo je 95% kreiranih, dobro osmišljenih načina kako dobiti mjesto u društvu ipak je 5% bilo stvarnih.... Osobno jedino vjerujem da je komunikacija kroz snove istinita jer smo tada u mirovanju - ostalo ne možemo biti sigurni od kud nam informacije dok smo budni i krećemo se kroz prostor i vrijeme...
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 10:37   #40
Quote:
ZTS kaže: Pogledaj post
Neznam koliko si upoznata sa izvanzemaljskim svijetom, ali ako si cesto tako povezana sa njima postoji mogucnost da si imala bliski susret sa njima, upravo tamo gdje to sanjas. Naravno da se toga ne sjecas ali... Uglavnom, previse komplicirano za objasnit... Ja sam imao slicna iskustva. San jedan:


Bio sam u dvoristu svoje vile na moru, i odjednom se iznad mene stvorio vanzemaljski brod i poceo me zracit sa nekakvom zelenom zrakom i nekako uvlacit... Za to vrijeme sam se (za stvarno) osjecao uzasno, glavobolja, neopisivo, bio sam sav znojan, trzao sam se, pocelo mi je cijelo tijelo trnut, osjecao sam se tako nemocno... I onda kada sam mislio da cu eksplodirat, probudio sam se. Valjda mi se popunila PF memorija... I nisam se mogao micati jos jedno dobrih 2,3 minute, a potpuno normalno sam lezao... Vani sam onda cuo svakakve zvukove... Uglavnom, nakon toga mogu zamislit vanzemaljce tako realno da odmah moram promjenit temu razmisljanja, previse ih se bojim kao takvih, gdje god i sa kim bio! Mislim kao da bih mogao nesto vise znati ali nesto me prijeci, odmah moram prestat razmisljat o tome, strasan strah mi se javlja! Zna li netko sto je to? To jos uvjek traje! BTW nije nikakva sala
da nije možda paraliza sna?
martian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.