Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2005., 15:08   #41
Quote:
TsunamiGirl kaže:
MI smo u šoku. Ne znam uopće kamo da se okrenem niti od kud da krenem niti što da radim. Smršavila je užasno, ne može niti hodati niti stajati, ništa, trese se. Srece će mi puknut, ne mogu to gledat.



Ako je netko imao takvog bolesnika molim da mi napiše nešto, kako sve to uopće preživjeti. I koliko uopće vremena treba proći od operacije do kemoterapije i zračenja. Koje su nuspojave. Kako ih olakšati? Što je s bolovima? Kako ju nahraniti uopće?



jako sam tužna i ne znam kako da ona utješim bilo koga. i neću da se išta dogodi. neću. neću. neću.
Nije nikome lako u takvoj situaciji...i tebi i obitelji je potreban suport psihologa ili grupna terapija obitelji, mislim da to rade kod nas na Rebru...

Činjenica da se ima terminalnog pacijenta u kući je devastirajuća, rijekto je tko na to spreman kada ga ovakva tragedija pogodi iz vedra neba.
Treba naučiti kako pomoći bolesniku oko prehrane, njege, terapije boli...
Osim toga, u ovakvim se situacijama treba pripremiti i na odlazak bliske osobe, jer često tek tada počinju problemi

Kemoterapija se obično počinje kada zacijeli operacijska rana, no u iznimnim situacijama i ranije...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:45   #42
Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
cvio14 kaže:

U tom dijelu terapije ja bi trebo uzimat 2 vrste tableta.
Svakodnevno 6-mercaptopurin (6-MP) u dozi od 90,5 mg, te jedanput tjedno metotreksat(MTX) u dozi od 36,2 mg.
Sada mene zanima dali neko ima iskustva s gore navedenim ljekovima, koje su nuspojave,...?
Nisam ti mogla odgovoriti odmah jer nemam osobno iskustvo, ali moja frendica je prosla to pa prenosim ono sto mi je rekla. Doze nisu bile iste, tako mozda i to ima utjecaja, ali ona je imala ukupno 0 nuspojava. Kaze da nije ni osjetila nikakvu tegobu.
Naravno, svaciji organizam nije isti tako samo prenosim tude iskustvo i zelim da i tvoje bude isto.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 10:14   #43
Za sada je sve u redu i krvna slika isto.
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 17:08   #44
Alkohol i metotreksat bio bi fatalni koktel za tvoju jetru. Nakon samo jednog ciklusa MTX-a jetrene probe su mi bile toliko visoke da još uvijek držim rekord na svom onkološkom odjelu.

Neovisno o tome je li ta terapija pod kojom si agresivna ili ne, svakako moraš održavati svoj imunitet na što višoj razini. Vjerujem da ti mnogo ljudi ovo govori, ali to i jest nešto što nikako ne smiješ zaboraviti – i kada ozdraviš, nastavi paziti što unosiš u svoje tijelo. Osim krajnjeg opreza u biranju namirnica (ako imaš bilo kakve dvojbe, konzultiraj svog liječnika), također je važno da ne prestaneš s njihovom konzumacijom. Naime, neke od nuspojava kemoterapije mogu ti redovite obroke učiniti prilično odvratnima, i vrlo je bitno da te to ne obeshrabri. Jednako je tako moguće da se to uopće neće dogoditi, ali u svakom slučaju ne zaboravi snažiti tijelo pravilnom (i redovitom!) prehranom.
Loreleis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 11:51   #45
Da netko od vas zna nešto o kemoterapji od imele? Izgleda da je imela puno više od korova.

http://www.trcc.org/mistletoe.html
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 18:16   #46
Quote:
Uranus kaže:
Da netko od vas zna nešto o kemoterapji od imele? Izgleda da je imela puno više od korova.

http://www.trcc.org/mistletoe.html
ne bi ja brkao pojmove
Kemoterapija je kemoterapija
ovo spada u dijetetske proizvode koliko ja znam

Kemoterapeutici su proizvod dugotrajnih istraživanja, kad se konačno nešto i otkrije, treba dokazati da to stvarno radi, prođe par faza testiranja (u lab. vivo, vitro, život., ljudi), treba dokazati da to nije placebo, da je djelotvorniji od prošlog (zna se radit o postocima)........ nus pojave, doze, koliko to traje, koja je to lova, koliko oni samo dođu za bolnicu, državu, treba to stavit na listu HZZO-a, to traje.......
koliko ih ne prođe prvu fazu ispitivanja, pa drugu.....

kod dijetetskih (prirodnih) po mojem, da se određena biljka pokaže u narodu izrazito djelotvornom farmaceutske kompanije to odmah pokušavaju kopirati (mjesto djelovanja supstance, receptor, enzim) i stvoriti djelotvornu supstancu pod nazivom SDF345HG54
normalno to onda prođe ono gore i dođe do pacijenta po cijeni od 900E (ovo je umjerena cijena) za dozu, ne za cijeli tretman, nećemo to u kune
Problem kod prirodnih supstanci je što ih kompanije ne mogu monopolizirati (patentirati), pa im se ni ne isplati provesti istraživanja
na žalost uglavnom su samo rezultati tih kompanija relevantni za takva istraživanja ( imaju iskustvo, novac)¸
njima je u interesu da se ne sazna za uspješnost tih proizvoda prirode, a ako se i sazna to se popljuje ili svede na priče od babe s placa


inače moja stara je sušila imelu i radila si čaj ne znam zbog čega

za rak crijeva, listao sam neku maminu knjigu jučer, mislim da se zove, nešto sa božjom ljekarnom - korjen iđirota - čaj se pije par puta na dan , par gutljaja; tvrdi se da se neka curica mislim u njem. izliječila od toga - rak crijeva (koji, koji stadij, metastaze - to se naravno ne zna)
inače određeni tumor određena trava, korjen....
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 10:24   #47
Dobro, nije KEMO terapija, nego prirodna terapija. Ali isto se ubrizgava u tijelo.

Ta terapija imelom se koristi UMJESTO kemoterapije tako da ne možeš reći da je to samo djetetski proizvod. U Evropi se ta terapija već koristi.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 17:42   #48
Potrazite na netu dijetu dr. Johanne Budwig.
Sigurno ne skodi ...
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 21:35   #49
Quote:
Nina-Zg kaže:
Potrazite na netu dijetu dr. Johanne Budwig.
Sigurno ne skodi ...
ovo se isplati pročitat

da je Ivanković znao za ovo, mogo je dobiti izbore

meljem ja taj lan u musle zbog omege-3, ali sad mi je to malo nadograđeno
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 14:04   #50
Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
cvio14 kaže:
Nakon 12-to tjedne kemoterapije završen mi je prvi ciklus terapije. Sada je na redu drugi dio koji bi trebao trajati 1 godinu.
U tom dijelu terapije ja bi trebo uzimat 2 vrste tableta.
Svakodnevno 6-mercaptopurin (6-MP) u dozi od 90,5 mg, te jedanput tjedno metotreksat(MTX) u dozi od 36,2 mg.
Sada mene zanima dali neko ima iskustva s gore navedenim ljekovima, koje su nuspojave,...?
Probaj piti Noni sok, izgleda da znatno smanjuje nuspojave kod zračenja i kemoterapije. Čak ga i liječnici preporučuju.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 15:06   #51
Ne uzimajte kemoterapiju, ništa ne koristi; ne liječi bolest, samo malo (kao) usporava bolest na par dana i čini te zapraf još bolesnijim (posebno ako se radi o c. pancreatis ili drugim agresivnim oblicima karcinoma)
Morate pokušati vratiti prirodni balans organizma, a odgovor na to je uzimanje enzima pankreasa - to je ključ svega! Pancreatin, bromelain, papain, chymotrypsin, trypsyn...
Jesti barem jednu papaju i ananas dnevno raspoređene ravnomjerno tijekom dana, tako da se organizam kupa u enzimima 'all the time', boreći se protiv neprijatelja koji je isto prisutan 'all the time'!
I uzimati additional stuff koji vam preporučim!
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 23:32   #52
Re: Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
dj108 kaže:
Probaj piti Noni sok, izgleda da znatno smanjuje nuspojave kod zračenja i kemoterapije. Čak ga i liječnici preporučuju.
Kad sam ja svojoj doktorici spomenuo noni samo se slatko nasmiješila. Da takvi proizvodi svakih 5 godina izlaze na tržište, kada se ljudi jednog zasite izađe novi proizvod...
Ja sam noni pio, neznam dal je koristio ali sigurno nije štetio.
I kod ove kemoterapije održavanja nemam neke nuspojave , barem ne vidljive.
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 23:37   #53
Quote:
Johnny 99 kaže:
Ne uzimajte kemoterapiju, ništa ne koristi; ne liječi bolest, samo malo (kao) usporava bolest na par dana i čini te zapraf još bolesnijim (posebno ako se radi o c. pancreatis ili drugim agresivnim oblicima karcinoma)
Morate pokušati vratiti prirodni balans organizma, a odgovor na to je uzimanje enzima pankreasa - to je ključ svega! Pancreatin, bromelain, papain, chymotrypsin, trypsyn...
Jesti barem jednu papaju i ananas dnevno raspoređene ravnomjerno tijekom dana, tako da se organizam kupa u enzimima 'all the time', boreći se protiv neprijatelja koji je isto prisutan 'all the time'!
I uzimati additional stuff koji vam preporučim!
Kako možeš tako nešto napisati???
Karcinom se NIKADA neće izliječiti uzimanjem enzima pankreasa....

Ja se samo nadam da ovdje ljudi nisu toliko bedasti pa da nasjednu ovakvim napisima

Operacijsko liječenje tumora + iradijacija + kemoterapija + suport organizmu stimuliranjem imuniteta, tj.uravnotežena prehrana, promjena načina života, izbjegavanje stressa, podržka okoline...TO SU JEDINI PUTEVI DO IZLJEČENJA!!!
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 08:05   #54
Quote:
Johnny 99 kaže:
Ne uzimajte kemoterapiju, ništa ne koristi; ne liječi bolest, samo malo (kao) usporava bolest na par dana i čini te zapraf još bolesnijim (posebno ako se radi o c. pancreatis ili drugim agresivnim oblicima karcinoma)
Morate pokušati vratiti prirodni balans organizma, a odgovor na to je uzimanje enzima pankreasa - to je ključ svega! Pancreatin, bromelain, papain, chymotrypsin, trypsyn...
Jesti barem jednu papaju i ananas dnevno raspoređene ravnomjerno tijekom dana, tako da se organizam kupa u enzimima 'all the time', boreći se protiv neprijatelja koji je isto prisutan 'all the time'!
I uzimati additional stuff koji vam preporučim!
koje gluposti i apsurde može netko napisati
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 10:37   #55
Quote:
Riječanka kaže:
Kako možeš tako nešto napisati???
Karcinom se NIKADA neće izliječiti uzimanjem enzima pankreasa....

Ja se samo nadam da ovdje ljudi nisu toliko bedasti pa da nasjednu ovakvim napisima

Operacijsko liječenje tumora + iradijacija + kemoterapija + suport organizmu stimuliranjem imuniteta, tj.uravnotežena prehrana, promjena načina života, izbjegavanje stressa, podržka okoline...TO SU JEDINI PUTEVI DO IZLJEČENJA!!!
Operacija i ovaj support koji navodiš su ključ, jasno, ali kemoterapija uništava skoro pa sve, babe! Zračenje također može grdo uznemiriti organizam i donijeti više štete nego koristi - i to sam vidio! Osobno se u to uvjerih na nekoliko slučajeva, i neke vrste raka (kao gušterača) uopće ne reagiraju na Gemzar kao najbolji citostatik.
Zdrava prehrana (u skladu s krvnom grupom), sok od svježeg špinata (opet pun enzima) kako bi se stvorila što je moguće više alkalna atmosfera u organizmu (a ne kisela što pogoduje daljnjem razvitku malignih stanica); ne šećer itd. itd. Pročitaj si malo o Wobenzymu i drugim pripravcima koje koriste i doktori i sportaši i 'alternativci'. Ja sam pazio na jednu osobu i dok god je mogla biti na režimu prirodnih sokova špinata i velikih doza nekih supplemenata i pankreatina u obliku Wobenzyma i još jednog proizvoda tumor nije mogao mrdnuti ni 2 mm u 6 mjeseci! - da bi čim se je skinulo s tog režima zbog odlaska u bolnicu sve otišlo vrit - pa sad tko je tu u pravu?!? -->> A da je nemoguće bilo to izliječiti samim time što je lezija bila inoperabilna je druga stvar - pa normalno da ako drastično ne smanjiš tumorsku masu odnosno ne otkloniš primarni tumor ništa od svega!! Svašta...
Rezultati, rezultati - to ti gledaj, a ne teorije koje ti prodaju ljudi koji znaju zapraf još manje nego neki koji su to pokušali rješavati prirodnim putem.

Chymotrypsyn barem donekle uništava ovojnicu maligne stanice, a time i nju samu. Maligne stanice imaju sasvim drugu strukturu i način ishrane (hrane se glukozom) - zato šećer ni pod razno, i što više biti na čistom zraku, kretati se itd.

Još nisam vidio ni jedan jedini slučaj izlječenja tumora probavnog sustava kemoterapijom - možda ih ima, ali većina se otkriva tek kad su previše uznapredovali i kad je kasno.
Druga stvar je dojka, testisi i tsl. gdje kemoterapija ipak pomaže, čini se. Ali je opet bitno ojačati organizam, biti jak, biti optimističan itd.

(Australski stručnjaci otkrili su da pčelinji otrov uništava stanice raka ostavljajući zdrave stanice netaknutima - ali to je teško primijeniti kao lijek, jasno...)
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 11:35   #56
Re: Re: Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
cvio14 kaže:
Kad sam ja svojoj doktorici spomenuo noni samo se slatko nasmiješila. Da takvi proizvodi svakih 5 godina izlaze na tržište, kada se ljudi jednog zasite izađe novi proizvod...
Ocu od poznanika koji je imao rak pluća liječnici su preporučili da pije noni i stanje mu se značajno poboljšalo (ne kažem da je samo od nonija).
Moj otac je sada na Rebru na Onkologiji i pitao sam doktora može li piti noni. Rekao je: "Da, neka ga pije."

Ne želim reći da je noni lijek protiv raka, ali ako može pomoći ljudima i ako si ga mogu priuštiti (jer je bezobrazno skup), zašto ne bi probali?
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 11:39   #57
da si pitao da li da pije motorno ulje, isto bi ti rekli nek pije, osim ako nije smrtonosno otrovno...

na takvim odjelima osoblje ima stav da podrzhava pacijente u onome shto ovi misle i vjeruju da ce im pomoci.


da samo znate shto sve ti jadni ljudi uzimaju i chine
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 12:12   #58
Re: Re: Re: Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
dj108 kaže:
Ocu od poznanika koji je imao rak pluća liječnici su preporučili da pije noni i stanje mu se značajno poboljšalo (ne kažem da je samo od nonija).
Moj otac je sada na Rebru na Onkologiji i pitao sam doktora može li piti noni. Rekao je: "Da, neka ga pije."

Ne želim reći da je noni lijek protiv raka, ali ako može pomoći ljudima i ako si ga mogu priuštiti (jer je bezobrazno skup), zašto ne bi probali?
Ja pijem noni svako jutro jednu čašicu. Ma nije to nikakav lijek protiv raka nego ti pomaže da ti organizam ojača, odnosno da ti se krvna slika popravi i možda može biti kao preventiva. Noni dosta pomaže za popravljanje cirkulacije. Ali moraš piti redovno tri mjeseca za neke rezultate.

Dosta pacijenata i na onkologiji i inače, kažu da im je noni pomogao, a opet neki kažu da im nije ništa pomogao pa ti vidi...

Da je bezobrazno skup, istina je. A i okus mu je odvratan.

Ja mislim da bi se isti učinak dobio redovnim uzimanjem nekih 'dostupnijih' 'narodskih' sokova i pripravaka od povrća kućne izrade. Ali nama se uglavnom ne da petljati svaki dan s tim (osim kad smo u krizi, a tada je uglavnom kasno), pa je lakše uzeti ovo iz boce.

A doktori u stvarnosti i realno ne znaju dovoljno o karcinomima. A i karcinomi su različiti i drukčije reagiraju i svaki je pacijent poseban slučaj, čak i kod onih 'uhodanih' slučajeva.

btw.čula sam da je dobro kod karcinoma jesti đumbir (đinđer), ali svježi.
I ne samo kod karcinoma nego kod svih bolesti.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 12:58   #59
Quote:
Johnny 99 kaže:
Ne uzimajte kemoterapiju, ništa ne koristi
Ti ocito nisi svjestan da radis budalu od sebe.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 16:13   #60
Re: Re: Re: Re: Re: Kemoterapija- "održavanje"

Quote:
Uranus kaže:
A doktori u stvarnosti i realno ne znaju dovoljno o karcinomima. A i karcinomi su različiti i drukčije reagiraju i svaki je pacijent poseban slučaj, čak i kod onih 'uhodanih' slučajeva.

btw.čula sam da je dobro kod karcinoma jesti đumbir (đinđer), ali svježi.
I ne samo kod karcinoma nego kod svih bolesti.
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.