Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 10:51   #21
Znam da je tema jako stara , ali jednostavno nemogu odolit da ne pitam
Htjeo bih pitat da li aterom moze proci sam od sebe ili je jedina opcija da se kirurski odstrani. Naime imam nesto na vrhu nosa, jako crveno (moglo bi se rec upaljeno), boli na dodir, izgleda kao neka kvrzica, i ocito se nema sto istisnut iz njega.Vidim da je Promocena pisala nesto s melemom. Probao sam s melemom pa sad doduse manje boli. Ali evo stoji vec 4 dana tako. Nisam nista prckao ni nista.(bravo ja ) Sad hoce to proc samo od sebe ako koristim neki antibiotik ili moram bas kod kirurga?. Ako je jedina opcija da se kirurski odstrani molio bih da mi neko preporuci dobrog kirurga u zg. Promocena kak je tebi proslo s tim?
Hvala unaprijed.
indigo291092 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:56   #22
"kvrga" na bradi i čelu

imam jedno pitanje. zadnjih nekoliko mjeseci, max godinu dana dobijem na licu neko zadebljanje kože, izgleda identično kao kvrga i to isključivo ili na čelu ili na bradi.. nije mi uopće jasno zbog čega to dobivam.. u početku sam dobivala to jednom mjesečno, a sad i po 2-3 puta mjesečno..
pitala sam dermatologinju i rekla mi je da to vjerojatno dobijem prije ili tokom menstruacije, ali to nije istina. uopće nema nikakvog pravila..
dali je netko od vas imao problema s time? help
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 18:31   #23
aterom
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 19:52   #24
gledala sam sad na netu šta je aterom i kako izgleda, i ne bih rekla da je to to.. ovo moje izgleda kao i svaka druga kvrga (ko kad se lupite), ne izlazi ama baš ništa iz nje (ni voda, ni gnoj). traje par dana i nestane i pojavljuje se samo na bradi ili čelu. a aterom se često kirurški mora odstraniti..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 13:35   #25
meni se ateromi prave na ušima.dok sam pila tablete za kontracepciju nisam imala ni jednog a otkako sam prestala...evo ih! jednom mi se toliko napunio da sam išla rezati a inače samo se pune dok ih sama ne sredim..u biti, gnjavaža! fuj!
bivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:18   #26
po prvi (i nadam se zadnji ) put imam aterom. ba bradi . vec 10 dana . naravno, nisam se mogla suzdrzat od ceprkanja . istiskala ja istiskala - nista ne izlazi, samo ranu napravila. rana zarasla, krastica se ogulila, ispod ostalo sve isto - velika bolna crvena kvrga. meni opet vrag nije dao mira i opet istiskala i opet ista stvar.
danas sam opet istiskala i uspjela sam istisnut - izlazi samo krv, ali ne krv u smislu da sam si napravila ranicu, nego bas krv iz prista.
mazala sam to cudo svi mi svacim - avene cicalfate kremom, bivacinom, babylove kremom i cini mi se da nije ni bolje ni gore . vise mi je dosta svega , kad ce to cudo proc ?
ima ko kakav pametan savjet? okej, bilo bi pametno da ga nisam dirala, al jesam . sta cu sad ?
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:18   #27
Stavi malo klindamicina da dezinficiras. Nakon toga mozes staviti baby puder ili babylove kremu ili cicalfate vise puta dnevno. Ako imas effaclar a.i. od LRP, i on ti moze pomoci da upala splasne.
I NE DIRAJ VISE!! Kod ateroma je bitno da ne kopas, jer ti ovako sad moze stajati jos tjednima. Znam da se tesko suzdrzati, been there, done that, ali kad ga raskopas, nastane s*anje.
A jel osjetis da jos ima gnoja unutra ili te prestao boliti?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 11:29   #28
boli me jos mrcivu. al osjetim i dalje da je tvrdo . i ne znam ima li gnoja jer nista nije uspjelo izac unatoc svom mom istiskivanju . danas je izasla samo krv - gnoj ne .

hvala na savjetima . pokusat cu ne ceprkat vise .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:57   #29
Nema veze sto ti je jos tvrdo, ateromi su uvijek tvrdi i kad se stvaraju i kad vec pocnu prolaziti.
Uglavnom iz njih nista ni ne izadje kad se istiskuju.
Zato ga namazi s necim od ovih kremica i pusti da zaraste. Obicno treba 3-4 dana da se krasta smanji ako je aterom raskopan.
Nadam se da ce sve biti ok.
Ja sam ih isto kopala dok nisam vidjela slike sto nastane kad se gnoj iz ateroma zbog ceprkanja izlije u okolno tkivo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:18   #30
uh, za ovo prvi put čujem. pogledala sam slike na netu i pozlilo mi.
evo što kaže neki lik;
Prof. dr. Željko Bumber 22.04. 2004. 13:19

Re: aterom
Aterom je, ako je pun gnoja, potrebno incidirati i ukloniti sadržaj. Ostaje ljuska koju treba kirurški ukloniti kad prođe upala. Kako se radi o zatvaranju izvodnog kanala lojnice u obzir dolazo redovito čišćenje lica kod dermatologa ,prehrana siromašna masnoćama , polivitaminska terapija uz dodatak A vitamina- nekidan su reklamirali namirnice boje naranče .Sve je to upitnog značenja.Kontaktirajte dermatologa .
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:56   #31
Unhappy

[QUOTE=x_Mala-Crna_x;15531134]ista stvar kod mene prvo je bolilo 3 dana onda se koza na tom mjestu pocela gulit,e onda sam ja pokusavala razne fore da to izade i ostala fleka,nis ne diraj jer ce ti samo smeda tocka ostat[/QUO


meni je ljubicasto vec mjesec dana, frendica mi kaze da mi se krv podlila pok kozu barem tako izgleda i NEMICE SEEE grozno izgleda i nije bas malo,jel zna itko vise o tome???? help
martina_<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 19:46   #32
Imao sam jedan aterom na glavi, iza, pod kosom, i bio sam na operaciji prije mjesec dana. Skinuli su mi ga, nosio sam zavoje tjedan dana, i sve je bilo pet, kažu doktori da je to lijepo zaraslo, bla, bla, bla...

Međutim, odmah nakon što su mi skinuli zavoje, napipao sam jednu kvrgu na istom mjestu na kojem je bio aterom, iste veličine i istog oblika (otprilike). Isprva sam mislio da su mi za vrijeme operacije stavili nešto pod kožu, na mjesto tog ateroma, i da je ta kvrga normalna stvar.

I danas ja onako idem malo opipati tu kvrgu, i osjetim na njoj onaj gnoj, isti onaj gnoj koji mi se znao pojavljivati dok sam imao taj prvi aterom.

Da ne duljim više - je li moguće da mi je već izrastao novi aterom na tom istom mjestu?
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:22   #33
Ponovo ja s pitanjem...
Bio sam na operaciji skidanja ateroma s glave prije dva mjeseca i ni dan danas mi nije narasla kosa na tom mjestu.. Je li to normalno, ili da idem tužiti doktora što mi je uništo folikule kose?
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 01:19   #34
Kakve komplikacije mogu nastat od tog ateroma, i što je uzrok njemu?Dal se zna?
zacuden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 00:18   #35
Quote:
zacuden kaže: Pogledaj post
Kakve komplikacije mogu nastat od tog ateroma, i što je uzrok njemu?Dal se zna?
pojednostavljeno rečeno, zatvori se kanal lojne žlijezde i u njemu se nakuplja sadržaj (loj, epitelne stanice). obično je aterom samo čvrsta kvrga koja ne boli i može tako stajati godinama da nemaš nikakvih problema. u toj fazi se jako elegantno kirurški odstrani uz mali rez i šavić ili dva, ovisno o veličini naravno. problem s njima je što se mogu upaliti i onda bole ko vrag, tad se najčešće na živo mora drenirati sadržaj van, dakle zareže se i isprazni. a onda se obično naknadno resecira čahura ateroma, jer ako se ona ne odstrani na tom mjestu imaš sklonost da se ponovo formira aterom, što se najčešće i dogodi.
ja sam baš nedavno skidala jedan manji aterom na glavi, na samom rubu kose prema čelu, jednostavno se zareže između kose i evo kod mene se već uopće ne vidi da je tu nešto rađeno. ali moj je bio mali, niti cm u promjeru pa je to bio stvarno mali rez i jedan šav.

inače, za ovo što gore opisuju ne bih se zaklela da su to ateromi. da ne govorim o tome da ateromi ne nastaju i nestaju sami od sebe, kad nastane nastao je i nema spasa dok se ne zareže i izvadi van. a kopanje po ateromu će samo uzrokovati da se upali i onda tek imaš problem. aterome je najbolje rješavati na hladno.
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 22:27   #36
Ja već duže vrijeme na čelu imam nekakvu kvrgu. Ništa veliko. Sad, koliko čitam, ateromi su obično tvrdi na dodir?

Kod mene je mekano, ne boli, nema neku boju.. Bio sam kod doktora i on je rekao kako se radi o ateromu tj. nekakavoj masnoj nakupini. Može se povećati, ostati isti ili samo od sebe nestati..

Kako bi se to moglo ukloniti? Postoji li nešto drugo osim rezanja? Sam doktor mi je preporučio da ne diram jer bi samo mogao zaraditi ožiljak.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 00:34   #37
Quote:
Ivan495 kaže: Pogledaj post
Ja već duže vrijeme na čelu imam nekakvu kvrgu. Ništa veliko. Sad, koliko čitam, ateromi su obično tvrdi na dodir?

Kod mene je mekano, ne boli, nema neku boju.. Bio sam kod doktora i on je rekao kako se radi o ateromu tj. nekakavoj masnoj nakupini. Može se povećati, ostati isti ili samo od sebe nestati..

Kako bi se to moglo ukloniti? Postoji li nešto drugo osim rezanja? Sam doktor mi je preporučio da ne diram jer bi samo mogao zaraditi ožiljak.
rezovi od ateroma su mali, pogotovo ako aterom nije velik, a budući da se kod njih ne odreže dio kože nego se samo napravi mali rez kroz koji se aterom izvuče van i koža ponovo spoji, onda ožiljci u pravilu budu slabo vidljivi. da ne govorim o tome da lice dobro cijeli pa sumnjam da bi ti nešto veliko i vidljivo ostalo.

i meni je jedan dr rekao da ne diram ništa dok se nešto ne dogodi (čitaj: zakomplicira). to je po meni krivi pristup jer kad se aterom zakomplicira onda je kasno i onda ćeš sasvim sigurno imati veći ožiljak i pri tom trpit puno veće bolove i izgubit ćeš hrpu živaca s tim. njih je bolje odstraniti na hladno i onda si sigurno miran.

al nisam sigurna da li je to kod tebe aterom. aterom nije masna nakupina, ne znam jel se dr zeznuo ili si ti krivo shvatio. ne kažem da nije aterom, možda je, al možda i nije
odi kod kirurga pa vidi.
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:27   #38
Ja sad ne znam da li je to što sam ja imala i opet imam aterom. Ovo je nešto odvratno, počinje kao bolna potkožna upaljena akna i na kraju ostane oteklina i još boli na dodir. Traje tjednima i nakon nekog vremena jako potamni i nakupi se neka crna krv koja pukne po par puta. Odvratno nešto... To sam dosada imala dva puta na području čeljusti i ostavilo je tako gadan ožiljak. Sada mi se opet napravilo ispod ušne resice, mislila sam da je opet neka potkožna akna ali je opet potamnilo.
Zbog čega to dolazi, kako to prevenirati? Jel ovo moje baš aterom?

Žlijezde mi se znaju upaliti na pazdusima i to nešto drugačije od ovoga, nastane oteklina koja jače boli i kada probam istiskati ne ide van, samo vodica.
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 18:13   #39
ne bih rekla da je to aterom. Prije mi zvuči na neki folikulitis, furunkul il tako nešto. teško je ovako napamet reć, trebalo bi pogledat. Ako imaš to trenutno slikaj.

Sent from my PMP3970B using Tapatalk
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 21:20   #40
Hvala na odgovoru Ne mogu ga sama slikati mobitelom a fotić mi je pokvaren, nije skroz još nabubrio da se vidi onako crno na slici kao što je bilo u ova dva što sam imala ali vidi se da tamni kao i prošli. Izgleda ovako odprilike: 1 i 2-ova djevojka na 3 slici, nasličniji ovoj djevojci samo bude crnije, izbočenije i tako glatko (tanka kožica gore). Bude crno kada se baš upali i napuni i kada pukne curi crna krv, zna se još dva puta napuniti i opet puknuti i onda prestane. Počne kao potkožna bolna akna... Ožiljci su grozni, ostane baš rupa i okolo bijele nakupine kao sitne milije. I jedan i drugi ožiljak je 5mmm.

Sada mi se čini da se mrvicu smanjio, sinoć sam stavila tonik sa salicilnom (3%) na njega.
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.