Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2015., 16:01   #301
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja imam šternu
unutra je kišnica ili "kupovna" voda?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 16:18   #302
Kišnica, svi odvodi s krova su spojeni na šternu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:27   #303
odlično!

ako nije problem napiši kako ju filtriraš i da li ju minieraliziraš za piće?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 18:27   #304
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
odlično!

ako nije problem napiši kako ju filtriraš i da li ju minieraliziraš za piće?
Zašto bije kvarila mineraliziranjem. Na ulazu mljeveni vapnenac kamen sitnije granulacije a u Dalmaciji stavljaju neku ribicu koja čisti iznutra moguće žive organizme . kojih sigurno bude jer riba ne ugine po dvije godine.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 21:38   #305
To su već polemike, neki vele i da je destilirana najbolja, bez ikakvih minerala, po drugima takva demineralizirana voda izvlači korisne minerale iz našeg organizma, neznam ni ja, ja gledam kakvu su vodu ljudi kroz povijest pili, pili su iz rijeka, potoka i jezera, bunara, izvora, a i kišnicu, vjerojatno bi to stari Dalmatinci znali jeli dobra,

mislim kada bi konstantno pili samo kišnicu godinama, kakav je efekt na zdravlje?
Ova voda iz pipe u ZG mene muči, imam bar britu, i bolja mi je kad malo odstoji u bokalu, mislim da neš it nje ispari, da li netko zna da li voda u ZG sadrži klor i fluor?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 06:03   #306
ova domaca savska voda iz pipe sadrzi klor, a fluor navodno da ne sadrzi nijedna voda iz pipe u Hr
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 08:09   #307
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
odlično!

ako nije problem napiši kako ju filtriraš i da li ju minieraliziraš za piće?
Vidim da jenki zj već odgovorio, filter je tradicijski: šljunak i mrežica. I ne, ne mineraliziram je.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 08:16   #308
Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
To su već polemike, neki vele i da je destilirana najbolja, bez ikakvih minerala, po drugima takva demineralizirana voda izvlači korisne minerale iz našeg organizma, neznam ni ja, ja gledam kakvu su vodu ljudi kroz povijest pili, pili su iz rijeka, potoka i jezera, bunara, izvora, a i kišnicu, vjerojatno bi to stari Dalmatinci znali jeli dobra,

mislim kada bi konstantno pili samo kišnicu godinama, kakav je efekt na zdravlje?
Ova voda iz pipe u ZG mene muči, imam bar britu, i bolja mi je kad malo odstoji u bokalu, mislim da neš it nje ispari, da li netko zna da li voda u ZG sadrži klor i fluor?
Pa u Istri su ljudi konstantno pili kišnjicu iz šterna godinama

Iako ja popijem i iz vodovoda ako ne gladujem, ili ako mi ponestane kišnjice (ljeti mi zbog zalijevanja zna isprazniti se šterna od kiše do kiše) tamo sigurno ne fali minerala, koliko se kamenca od nje stvbara
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 11:45   #309
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Zašto bije kvarila mineraliziranjem. Na ulazu mljeveni vapnenac kamen sitnije granulacije a u Dalmaciji stavljaju neku ribicu koja čisti iznutra moguće žive organizme . kojih sigurno bude jer riba ne ugine po dvije godine.
e to je to, pokupi voda i nešto malo tog vapnenca pa se mineralizira..

Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
To su već polemike, neki vele i da je destilirana najbolja, bez ikakvih minerala, po drugima takva demineralizirana voda izvlači korisne minerale iz našeg organizma, neznam ni ja, ja gledam kakvu su vodu ljudi kroz povijest pili, pili su iz rijeka, potoka i jezera, bunara, izvora, a i kišnicu, vjerojatno bi to stari Dalmatinci znali jeli dobra,

mislim kada bi konstantno pili samo kišnicu godinama, kakav je efekt na zdravlje?
Ova voda iz pipe u ZG mene muči, imam bar britu, i bolja mi je kad malo odstoji u bokalu, mislim da neš it nje ispari, da li netko zna da li voda u ZG sadrži klor i fluor?
najbolja bi trebala biti izvorska i iz čiste rijeke pa sve ostale koje nemaju zagađenja.

inače dobra ti je tehnika jer ishlapi nešto klora, a što se težine vode tiće zg ima cca 380ppm, izvorska 50-100ppm, a kišnica 10ppm.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Vidim da jenki zj već odgovorio, filter je tradicijski: šljunak i mrežica. I ne, ne mineraliziram je.
šljunak ju minerelizira i cement u spremniku donekle jer kišnica abosrbira elemente,a nije loše imati glineni crijep i čisti oluk Mislio sam da imaš aktivni ugljen radi eventualnog kemijskog zagađenja u zraku.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 12:52   #310
I grom slučaja sam u kontaktu sa ljudima koji rade u punionici mineralne vode u Lipiku, Lipički Studenac. Da bi mogli izvoziti vodu u EU morali su vodu pročistiti i izvaditi neke minerale tako da je meni osobno ta mineralna voda toliko promjenila okus da ju uopće više nepijem. Iako sam lokal patrota prisiljen sam kad pijem gemišt tražiti jamničku kiselicu jer mi ona ne promjeni okus vina. Sami radnici u punionici kažu kako ih je preuzela Podravka, te od kad pročišćavaju vodu da im je promet opao i 50%.
Interesantno dase čista izvorska voda mora pročišćavati a da nije zabranjeno na izvoru naliti si vode i konzumirati ju. Neki čak iz udaljenih mjesta dođu si naliti 10 /20 litara vode koju piju doma.
U samoj bolnici Lipik koja je u skopu toplica pije se iz vodovoda čista izvorska voda. Tko je sada tu više lud ili pametan???
Švabo Talijan i ostali nesmiju piti izvorsku vodu a mi domaći smijemo.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 13:55   #311
Doista, polemika oko kišnice...
se sadrži u tome što je opće poznato da
prvu i drugu takvu vodu valja odbaciti,
jerbo su oblaci kontaminirani i treba im
- vreme za 'pročišćavanje'

Iz tog razloga je još prije 30tak godina
bilo obavješteno:
kad padne prva kiša nakon dužeg razdoblja,
ne hodajte bez kišobrana,
a kamoli da biste pili takvu vodu.

No, šterna mora da u sebi sadrži dodatak
kojim bi automatski pročistila tu prvu kišnicu,
jer ak ne sadrži, sori al šišaj ideju šterne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:22   #312
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
šljunak ju minerelizira i cement u spremniku donekle jer kišnica abosrbira elemente,a nije loše imati glineni crijep i čisti oluk Mislio sam da imaš aktivni ugljen radi eventualnog kemijskog zagađenja u zraku.
Krov je pokriven sa mediteran crijepom, ali u oluku se kupaju ptičice.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:59   #313
Mislim da puno komplicirate. Kad postim, ja pijem obicnu prokuhanu vodu, iz slavine, bitno je samo da je prokuhana i da talog padne na dno kuhala. Ako nemam kuhalo u blizini, pustim je da u loncu odstoji preko noci.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:27   #314
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mislim da puno komplicirate. Kad postim, ja pijem obicnu prokuhanu vodu, iz slavine, bitno je samo da je prokuhana i da talog padne na dno kuhala. Ako nemam kuhalo u blizini, pustim je da u loncu odstoji preko noci.
Što ti misliš dasi prokuhavanjem izbacila svu kemiju i teške metale, sigurno nisi.Bez filtera ništa.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.

Zadnje uređivanje jenki zj : 21.01.2016. at 12:28. Reason: razmak ......
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 12:27   #315
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Što ti misliš dasi prokuhavanjem izbacila svu kemiju i teške metale, sigurno nisi.Bez filtera ništa.
Nemam filter, a ne mislim odgadjati postove zbog toga.
Osjecam se dobro i bez tog filtriranja, jednog dana mozda nabavim prociscivac i to je to.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:44   #316
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
da li netko zna da li voda u ZG sadrži klor i fluor?
Klor da, fluor ne.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 20:37   #317
Pozdrav c: Vidim da se neko vrijeme nije baš pisalo na temi , a već sam je cijelu isčitala pa evo da napišem nešto o svom iskustvu s postom.
Imam 21 godinu ( 157 cm/ težina mi varira od 47-50 kg). Posljednji put sam postila (voda/čaj) prije mjesec dana 14 dana, a osim toga svaki tjedan postim barem jedan dan.
Općenito se za vrijeme posta osječam odlično, bolje spavam, imam bolju koncentraciju, više energije, koža mi se pročisti i manje masti, sretnija sam. Na post sam se odlučila ponovno ali mi je ovaj put cilj izdržati mjesec dana, nadam se kako ću tako postići pozitivne psihičke i fizičke promjene na svome tijelu. Želim promijeniti stil života, postati više aktivna i bolje se hraniti. Inaće mi je prehrana dosta neuravnotežena ( imam ponekad velike obroke, preskačem obroke ili izuzetno malo jedem) pa želim to nekako uravnotežiti. Dosta sam se informirala o postu i detoksikaciji organizma i radujem se novom iskustvu ^^
coloredsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:39   #318
Kako da ponovo počnem jesti?

Dragi ljudi koji imate iskustva s gladovanjem (ako još dolazite ovdje), imam problem. Po prvi put postim nekih 7 dana, samo sam pila vodu i čula sam da je najvažnije postupno se vratiti hrani. Dobro, ovo nije neko dugačko vrijeme nejedenja, ali htjela sam početi jesti i čini se da ne mogu. Jučer sam pojela tri kriške jabuke bez kore i bilo mi je jako slabo (dobro sam prožvakala). Danas ujutro sam probala popiti čaj, popila sam pola šalice, i opet osjećaj kao da mi je kamenje u želucu. Možda bih trebala još postiti jer zapravo i nisam gladna pa će mi prirodno doći osjećaj gladi kad dođe vrijeme za to? Ili se treba malo prisiliti jesti? Ili sam sad postala likvidarijanac?

Kako je vama bilo s prestankom gladovanja? Što mi savjetujete?

EDIT: coloredsoul - jesi li odradila mjesec dana, kako ti je to bilo?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 19:09   #319
Ne sniješ odmah jesti krutu hranu, iz gladovanja se izlazi sa sokovima i poslje s kašastom hranom. Jabuka ima snažne kiseline i nije prikladna za izlaz iz gladovanja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 19:32   #320
Hvala, Begemotice. Nemam sokovnik niti mikser, ocijedila sam neke klementine i popila - i ispovraćala. Pokušat ću drugi put da stavim samo dvije, tri klementine i ostatak da bude voda, ovaj put sam stavila 7 klementina i to je možda bilo previše za tako naglo popiti odjednom. Još su bile neke premazane voskom i tko zna čime.

I možda juhu od povrća, to mi se čini da bih mogla jesti...

Da, i limunadu mogu bez problema.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.