Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 14:55   #641
subota, Mundoaka
nas četvero, jedna BBQ rebarca, jedna piadina, jedan losos i jedan black angus burger.
sve prefino, ali najbolji začinjeni krumpirići koji prave društvo burgeru, i rebarca, ah rebarca od nas četvero, ni jedna od cura, myself included, inače ne ljubi svinjetinu, ali za rebarca smo se skoro potukli svi međusobno
za desert podijelili jedan semifreddo i jednu buhtlu s dulce de lecheom; semifreddo fin, ali ništa čudesno, ali buhtla odlična, vratila bih se definitivno po još jednu .
ceh za navedeno + pića (mineralne, cola i jedno pivo, ništa extra) 500kn s napojnicom - nije jeftino, ali definitivno za ponoviti!

nedjelja, Papa's bar
nas petero, četiri BBQ burgera, što mala što velika, i jedan Papa's burger + 4 puta krumpirići; sve vrlo dobro, moram priznati da su im hamburgeri fini, i premda sam sklona burgerima s malo odvažnijim kombinacijama umaka i dodataka (Rougemari, tebe gledam!), fini su mi i njihovi vrlo klasični burgeri, nemam prigovora .
torta od mrkve fina, klasična i ne preslatka; posebne pohvale za činjenicu da drže Fentiman's ginger ale, premda sam ja zabunom završila na očajnoj Jamnicinoj ginger lemon nešto nešto - ne ponovilo se!
oko 370kn za pet sretnih konzumenata
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 25.05.2015., 15:25   #642
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ja sam spreman za kojekakva testiranja i oklade!
pridruzujem se
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Old 25.05.2015., 15:41   #643
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
pridruzujem se
jadni graso ce ostati bez mesa


sto me sjetilo jedne zgode. pedro pite pored filozofskog. inace vrlo dobri uratci na podrucju pita, strudli i quicheva. dosao tamo i zelio kupiti nekoliko kila mesne inacice. vele, ne moze jer nece onda imati za druge. od tada svaki put sa strahom od novog odjeba narucujem tripple whopper u burger kingu!
gmit is offline  
Old 25.05.2015., 16:57   #644
idemo do graše? mere. kad?
DeeJay Dee is offline  
Old 25.05.2015., 17:19   #645
Jučer u Figlmülleru bečki.
S krumpir salatom Tko bi rekao da krumpir salata može biti tako odlična.

Edit: Kupih komadić i probah durian. Nakon dva zalogaja, odustah i bacih ostatak.
Coco_Nut is offline  
Old 25.05.2015., 18:07   #646
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Edit: Kupih komadić i probah durian. Nakon dva zalogaja, odustah i bacih ostatak.


pa sto ga ne udijelis kolegama forumasima?
gmit is offline  
Old 25.05.2015., 20:04   #647
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Jučer u Figlmülleru bečki.
S krumpir salatom Tko bi rekao da krumpir salata može biti tako odlična.

Edit: Kupih komadić i probah durian. Nakon dva zalogaja, odustah i bacih ostatak.
IZDAJAAAAA! +++prerkst+++

: durian fan :
grogo bolger is offline  
Old 25.05.2015., 20:18   #648
Stvarno se radilo o komadiću koji sam kupio da mogu probati. Mislim da ne bi imalo smisla nekome nositi jedan veći zalogaj. Ili bi?

A i kako donijeti do Zagreba, a da auto ne postane plinska komora?
Coco_Nut is offline  
Old 25.05.2015., 20:25   #649
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Stvarno se radilo o komadiću koji sam kupio da mogu probati. Mislim da ne bi imalo smisla nekome nositi jedan veći zalogaj. Ili bi?

A i kako donijeti do Zagreba, a da auto ne postane plinska komora?
OFF:
tebi komadić, netkom veselje
viš dugo nisam kupova šta, mogo bi sutra u onaj kineski na pešći, ako ima smrznutog, imam novi frižider pa da ga malo prekrstim sa osebujnom aromom durijančeta
grogo bolger is offline  
Old 26.05.2015., 00:20   #650
Paulaner grill bar, Črnomerec

Jeli kolega i ja, punjeni batak i zabatak jako fin.
Prilog domaći kroketi isto odlični!
Točeni pšenični PAulaner, ma di ćeš bolje

Uređenje i osoblje isto fino.
Definitivno se vraćam

Kolega jeo punjenu pljesku i isto bio zadovoljan.


Prošli tjedan pojeo pizzu u O'Hari, i dobra je bila.. Možda malo pre ispečena, ali ne preko granice da mi pokvari dojam..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 26.05.2015., 09:41   #651
Nakon duže vremena jučer bili kod Šime... našli se u blizini pa ajmo, premda su me dva zadnja puta razočarali, i ovaj put ponovo

Grah s kobasicom. Kobaja "ni smrdi ni miriši" grah je bio bezukusna i rijetka vodica kojoj ni sol ni biber nisu baš išta pomogli
Čufte s pireom... nešto bolje nego grah ali imale su neku "umjetni" okus ajmo to tako reći. Jedino što je bilo za pohvalu je kruh.
Treći put za redom me šime razočarao... nikad, ali baš ono nikad više tamo ne idem.
Rostilj-peka is offline  
Old 26.05.2015., 13:06   #652
Dva goluba
Četvero nas je bilo na ručku, nazvali ranije i naručili patku s mlincima, bila je prefina, mlinci sočni, meso izvrsno.
Mogu samo reći: bravo, sjedni, 5!
bejo is offline  
Old 26.05.2015., 15:42   #653
Restoran Lučica, Split (Špinut)

Nisam baš neki gastro znalac, ali meni se zaista dopalo ono što sam probala. Koliko sam shvatila, to je više kao neko gablec mjesto. Bili smo za vrijeme ručka i bilo je sve puno. Ima puno zaposlenih, svi su jako ljubazni, wc uredan.

Uzeli smo jelo s dnevne ponude (bilo je 15ak jela), ženski dio ekipe je jeo pašticadu s njokima, a muški, razočarani što je nestalo fileka, teleće pečenje (ponuđeno je jedno 5 priloga pa biraš šta ti paše). Pašticada nam se svima jako svidjela, ne sjećam se kada sam negdje vani jela tako mekano meso. Umak odličan jedino ne znam što bi pravi znalci rekli na njega. Nije bio jako sladak. Jedina pašticada koju sam do ove probala je bila puno slađa i meni je ova manje slatka varijanta više odgovarala
Teletina isto jako ukusna i mekana.
Porcije su velike. Sve te dnevne ponude su oko 70-80 kuna, fileki su 45 ali oni odmah ujutro nestanu.
Avamys is offline  
Old 26.05.2015., 18:47   #654
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Nakon duže vremena jučer bili kod Šime... našli se u blizini pa ajmo, premda su me dva zadnja puta razočarali, i ovaj put ponovo

Grah s kobasicom. Kobaja "ni smrdi ni miriši" grah je bio bezukusna i rijetka vodica kojoj ni sol ni biber nisu baš išta pomogli
Čufte s pireom... nešto bolje nego grah ali imale su neku "umjetni" okus ajmo to tako reći. Jedino što je bilo za pohvalu je kruh.
Treći put za redom me šime razočarao... nikad, ali baš ono nikad više tamo ne idem.
Šteta, bilo je to nekad odlično mjesto.
Mi već valjda godinu dana nismo bili...
tweetee is offline  
Old 26.05.2015., 22:05   #655
Quote:
Avamys kaže: Pogledaj post
Restoran Lučica, Split (Špinut)
Koliko sam shvatila, to je više kao neko gablec mjesto.
Porcije su velike. Sve te dnevne ponude su oko 70-80 kuna, fileki su 45 ali oni odmah ujutro nestanu.
baš i nisu gablec cijene mensčini da je to jedno od mjesta za turiste a ne za obične ljude
Krkimir is offline  
Old 27.05.2015., 09:58   #656
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Šteta, bilo je to nekad odlično mjesto.
Mi već valjda godinu dana nismo bili...
Da, s naglaskom na BILO

I ja sam godinama tamo znao ići na neke brze ručkove, večere i sl.
Value for money je BIO i više nego dobar i onda je počelo srozavanje... zašto? ali tri zadnja puta što sam tamo bio u razmaku od recimo godinu dana izašao sam razočaran
Ovo je bio i zadnji put. Sorry Šime ali više me nećeš vidjeti.

A onaj restač do njega... Tomislav? Jeste kad tamo jeli? Ja dva puta, jednom kad nije bilo mjesta u šimi i drugi put ne znam ni ja više zašto i onako... bilo je sasvim solidno, ajmo reći za nijansu gore od "starog" Šime ali bome znatno bolje od onog što nudi u zadnje vrijeme
Rostilj-peka is offline  
Old 27.05.2015., 13:56   #657
Conca d’ oro, Rijeka

Da li je netko od Vas bio i isprobao bistro Conca d’ oro u kojem Barbieri kuha, barem je kuhao prije godinu dana ?

Osim Bevande jedno od mjesta koji su na wish listi kad dođem u Rijeku.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 27.05.2015., 19:41   #658
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Da, s naglaskom na BILO

I ja sam godinama tamo znao ići na neke brze ručkove, večere i sl.
Value for money je BIO i više nego dobar i onda je počelo srozavanje... zašto? ali tri zadnja puta što sam tamo bio u razmaku od recimo godinu dana izašao sam razočaran
Ovo je bio i zadnji put. Sorry Šime ali više me nećeš vidjeti.

A onaj restač do njega... Tomislav? Jeste kad tamo jeli? Ja dva puta, jednom kad nije bilo mjesta u šimi i drugi put ne znam ni ja više zašto i onako... bilo je sasvim solidno, ajmo reći za nijansu gore od "starog" Šime ali bome znatno bolje od onog što nudi u zadnje vrijeme
Nije mi palo na pamet prebaciti se na susjednu terasu - ili Šime ili ništa

Ima sad već par godina da se Šime srozava. Mi smo mu stvarno dugo davali nove šanse i svaki put izlazili nezadovoljni, a nekad i gladni. Duje je divan, ali kaj je preveć, preveć je pa smo odustali.
tweetee is offline  
Old 27.05.2015., 21:02   #659
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nije mi palo na pamet prebaciti se na susjednu terasu - ili Šime ili ništa

Ima sad već par godina da se Šime srozava. Mi smo mu stvarno dugo davali nove šanse i svaki put izlazili nezadovoljni, a nekad i gladni. Duje je divan, ali kaj je preveć, preveć je pa smo odustali.
joj, sjecam se, pratila sam tvoje upise ko roman u nastavcima sve u tihoj nadi da ce ipak biti happy end i sa svakim razocarenjem kao da se i meni svaki put (jos) malo slomilo srce.

fakat ne kuzim kako ljudi tako samo prestanu mariti?
countrywoman is online now  
Old 27.05.2015., 21:19   #660
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
joj, sjecam se, pratila sam tvoje upise ko roman u nastavcima sve u tihoj nadi da ce ipak biti happy end i sa svakim razocarenjem kao da se i meni svaki put (jos) malo slomilo srce.

fakat ne kuzim kako ljudi tako samo prestanu mariti?
Eh, i mi smo se nadali i zato uvijek ponovno dolazili pa uzimali pauzu pa opet dolazili i tako u krug... tolerirali ono što drugdje ne bi... al fakat više nam nije imalo smisla dolaziti, dobiti lošu porciju i lošu hranu, bacit novce i izać gladan i frustriran. Ipak ima brdo drugih mjesta gdje se može pojesti bolje. Jer kod Šime je problem nastao kako zbog kvalitete (uključujući i lošu pripremu hrane u smislu lošeg kuhanja - zagorjelo, manje ukusno i sl.), tako i zbog količine.

Nekako odbijam povjerovati da Duje ne bi mario. Ne znam što reći.
Možda bi znali pojasniti oni koji ga dugo i dobro znaju.

Sigurno je teško zadržati klijentelu koja ne bi podnijela značajnije podizanje cijena (ako je rast cijena sastojaka problem) pa je ovo valjda neki kompromis kojim se pak gubi klijentela koja ne prihvaća srozavanje kvalitete i količine.

Edit: moram prijaviti Rusticu od neki dan

Bili opet, radni dan nakon posla, prazan restoran. Naručili (opet) miješano meso i Bobanovu ružu.
Miješano ovaj put u ful sastavu (i vješalica došla) i još bonus uštipak za nas, očito nas nisu zaboravili... Bobanova opet prefina, već rekoh da mi je tamo mljeveni dio (pljeske, ćevapi, uštipci) bolji od mesa vulgaris, samo su mi uštipci malo premalo pečeni. Vješalica i suđukica iz miješanog ovaj put malo prepečene.
To miješano je fakat isplativo - mislim 70 kn (pileći ražnjić, pileći file, vješalica, vratina, dva ćevapa, leskovačka pljeska mislim mala, suđukica (ili dvije, ne sjećam se) - valjda sam nabrojala svu mesinu ...plus prženi krumpir. dođe s miješanim.
Šopska pride. Sve to ne možemo pojest pa još doma odnesemo dobru količinu mesine.

Zadnje uređivanje tweetee : 27.05.2015. at 22:01.
tweetee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.