Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 18:51   #1021
Javili su mi iz Sigme da imaju sve dozvole koje su potrebne za dovršenje G1. Useljenje se očekuje u srpnju.
Trill, kad se svi uselimo, lijepo ćemo organizirati sastanak svih stanara zgrade, izabrati predstavnika i dogovoriti sređivanje krova. Stvarno sam za, a mislim da će svim stanarima pasati da imamo sređen pogled na Medvednicu i šetnjicu iznad sve te buke.
Špekica, ne brini. Projekt Modul se sastoji od G1, G2 i G3 zgrada i cijeli je odobren što znači, ako se sagradila G1, sagradit će se i G3. Jedino, moj savjet je zatražiti SVE nacrte, tlocrte, svecrte, sve moguće informacije vezane za zgradu i stan.

Zadnje uređivanje velika bubica : 23.04.2012. at 18:57.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:54   #1022
nadam se da ce sve do kraja biti u redu, a kad uselimo- šank na krov i tulum!
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:54   #1023
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Useljenje se očekuje u srpnju.
ahahaha, meni sve ovo pomalo postaje smiješno(nažalost). prvo su rekli "useljenje će sigurno biti 01.06.", pa par mjeseci poslije su rekli "useljenje će biti 15.06. jer se dosta ljudi kasno sjetilo za preinake u stanu, pa nas to koči"(zamisli molim te) i sad čujem da će biti u sedmom mjesecu, a do 7.mj. će biti priča "evo, samo što nije, bit će 01.10."

A ovo za krov...ne znam..mislim da u početku neće biti ništa od toga, pričuva je prazna, a da će sad netko ići davati par sto eura iz svog džepa odmah da se skupi i to napravi...ne znam, ljudi baš i nemaju para(kredit, opremanje stana,..), ali slažem se sa idejom!
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:56   #1024
Quote:
Trill kaže: Pogledaj post
a kad uselimo
AKO uselimo
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:23   #1025
Pitanje za one koje kupuju ili su kupili stan u G2: na koju kamatu vam se usklađuje kamata poslije isteka perioda od dvije godine fiksne kamate? Na fiksnu ili promjenjivu?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:07   #1026
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
ahahaha, meni sve ovo pomalo postaje smiješno(nažalost). prvo su rekli "useljenje će sigurno biti 01.06.", pa par mjeseci poslije su rekli "useljenje će biti 15.06. jer se dosta ljudi kasno sjetilo za preinake u stanu, pa nas to koči"(zamisli molim te) i sad čujem da će biti u sedmom mjesecu, a do 7.mj. će biti priča "evo, samo što nije, bit će 01.10."

A ovo za krov...ne znam..mislim da u početku neće biti ništa od toga, pričuva je prazna, a da će sad netko ići davati par sto eura iz svog džepa odmah da se skupi i to napravi...ne znam, ljudi baš i nemaju para(kredit, opremanje stana,..), ali slažem se sa idejom!
Hehe, je je, i meni su prvo govorili još krajem 2010 kako ću u travnju bit u stanu..hm...sad je taj travanj,a mene u stanu još nema . Pa sam čula isto zakletve na rok 01.06. kako je i u "svetom nam ugovoru", pa onda isprike kako zbog zime i ledenja svega i svačega radnici ne mogu raditi (aj, to razumijem) pa da će se sve odgoditi na kraj lipnja. Pa onda je u toku bio rok DO 01.07., a evo, sad se skočilo na kraj srpnja - drito na kraj roka kašnjenja od 2 mjeseca.

A za sređivanje krova, naravno, ne bu se odmah sve moglo realizirati, al neki sastanak da se vidi tko je za, da se dogovorimo bar oko toga jel se uopće isplati i koliko, kada...to sam za. S vremenom će se napuniti pričuva, ipak namjeravam živjeti u toj zgradi još puuuuuuno godina. Svi smo trenutno s gaćama na štapu zbog kupnje.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:15   #1027
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koje kupuju ili su kupili stan u G2: na koju kamatu vam se usklađuje kamata poslije isteka perioda od dvije godine fiksne kamate? Na fiksnu ili promjenjivu?
banka je imala jedne uvjete do 31.12.2011., druge uvjete poslije, u novoj godini- za sindikate i sigmu , tako da sve ovisi kad je tko potpisao... uglavnom, dobro citaj mala slova...nema ti fiksne, to ti je nekakva redovna kamatna stopa koja je promjeni podlozna nesto rjedje nego promjenjiva, tipa ako ce je mijenjati, onda ce to napraviti polugodisnje ili kvartalno, ako su trendovi na trzistu uzburkani-ako ne, namirit ce se od promjenjive koja je promjenama podlozna nesto cesce, vjerojatno po potrebi svaka 3 mjeseca izglasavaju treba li ih mijenjati. uglavnom, banke najvecu "promjenu" rade na godisnjem nivou, tako je i pisalo za tu "redovnu fiksnu kamatnu stopu koja se iskazuje na godisnjem nivou"... ja sam jos onda malo cesljala sva "mala slova" raiff. i lijepo je pisalo da niti jedna fiksna kamatna stopa ne moze biti fiksna dulje od 2 godine eto-zato i nama jeste ta prva fiksna 2 godine i to je to sto smo dobili max.koliko smo mogli dobiti. a za dalje... ko te pita. mislim da nema (bar sa stajalista banke) neke velike razlike izmedju te 2 kta stope, sve cemo mi to njima platiti, jedni prije, drugi kasnije.
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:18   #1028
[QUOTE=velika bubica;39119997]Hehe, je je, i meni su prvo govorili još krajem 2010 kako ću u travnju bit u stanu..hm...sad je taj travanj,a mene u stanu još nema .

kak nisi u stanu? pa odes petkom na gradiliste, uzmes kacigu i sibaj, ej, ekipe tamo, kazetofoni po stubistu, ori se na sve strane, i lift su stavili, mozes bit u stanu, klima ti ne treba, sve vjetar piri kroz kosicu, kakav krov na medvednicu, sta ce ti vise-a rezije ne moras placati
ah, sta nam drugo preostaje nego da se nadamo srpnju. smrc, ja vec otkazala podstanarski stan do kolovoza.hm.
Trill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:05   #1029
[QUOTE=Alcyon;39119337]Pitanje za one koje kupuju ili su kupili stan u G2:

Kamata se usklađuje na fiksnu godišnju, dakle svake godine se u 1. mjesecu usklađuje. Meni su rekli da se usklađuje na najpovoljniju kamatu koju za tu godinu nudi banka umanjenu za 0,30 no u ugovoru to nije nigdje navedeno pa mislim da se radi o slatkorječivosti. Dakle plaćat ćemo kamatu koju nam ribnu i tu se nemože ništa po principu uzmi ili ostavi.
Što se tiče "zelenog krova" rečeno je da su definitivno od njega odustali jer se ne isplati i u konačnici bi poskuopjela cijena kvadrata što mi se nikako nije svidjelo ali opet velim jedino da ili odustanem ili uzmem. Ja sam uzeo pa sad mogu samo čekati useljenje kakvo god ono bilo.
Naravno bilo je tu i "podkradanja" na kvadraturi primjerice jedna soba je u kotiranom tlocrtu umjesto 7,95m iznosi 7,54m što u predugovoru nije navedeno. Kad sam pitao inžinjera zašto onda nije u predugovoru smanjena kvadratura isti mi veli pa to vam ulazi u onih 2% dopuštene oscilacije "uzmi ili ostavi", samo se pitam kako se nisu z.....li pa stavili više kvadrata za tih 2% oscilacije.
Eto nadam se da je to sve i da neće biti više iznenađenja pa da ćemo napokon jednom svi useliti.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 09:56   #1030
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Kamata se usklađuje na fiksnu godišnju, dakle svake godine se u 1. mjesecu usklađuje. Meni su rekli da se usklađuje na najpovoljniju kamatu koju za tu godinu nudi banka umanjenu za 0,30 no u ugovoru to nije nigdje navedeno pa mislim da se radi o slatkorječivosti. Dakle plaćat ćemo kamatu koju nam ribnu i tu se nemože ništa po principu uzmi ili ostavi.
:-( Nadam se da kamata može ići i dolje, a ne samo gore...

Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Naravno bilo je tu i "podkradanja" na kvadraturi primjerice jedna soba je u kotiranom tlocrtu umjesto 7,95m iznosi 7,54m što u predugovoru nije navedeno. Kad sam pitao inžinjera zašto onda nije u predugovoru smanjena kvadratura isti mi veli pa to vam ulazi u onih 2% dopuštene oscilacije "uzmi ili ostavi", samo se pitam kako se nisu z.....li pa stavili više kvadrata za tih 2% oscilacije.
Eto nadam se da je to sve i da neće biti više iznenađenja pa da ćemo napokon jednom svi useliti.
Razlika u kvadraturi ti je veća od 2%. Soba ti je smanjena za 0,41 kvm a dopušteno odstupanje od 2% na 7,95 kvm je 0,159 kvm.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 09:59   #1031
Quote:
Trill kaže: Pogledaj post
banka je imala jedne uvjete do 31.12.2011., druge uvjete poslije, u novoj godini- za sindikate i sigmu , tako da sve ovisi kad je tko potpisao... uglavnom, dobro citaj mala slova...nema ti fiksne, to ti je
hehe, piše otprilike oveko: "kamatna stopa je fiksna*"

Onda malo dalje ispod: "*Kamata je podložna promjenama sukladno odlukama uprave..."
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:06   #1032
Koliko dugo ste čekali poziv iz banke nakon potpisivanja predugovora?
Špekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:07   #1033
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
:-( Nadam se da kamata može ići i dolje, a ne samo gore...



Razlika u kvadraturi ti je veća od 2%. Soba ti je smanjena za 0,41 kvm a dopušteno odstupanje od 2% na 7,95 kvm je 0,159 kvm.
Kamo sreće da je tako no nije. Naime 2% oscilacije se odnosi na ukupnu kvadraturu stana a ne pojedine sobe. Ma znaju oni šta rade.
Usput rečeno danas su me zvali da dođem ovaj tjedan na potpis tlocrta konačnog rasporeda stana sa instalacijama i radijatorima. Nadam se da neće biti neugodnih iznenađenja u svakom slučaju javim pa da ostali iz G2 i 3 znaju što mogu očekivati.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:10   #1034
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Kamo sreće da je tako no nije. Naime 2% oscilacije se odnosi na ukupnu kvadraturu stana a ne pojedine sobe. Ma znaju oni šta rade.
A ukupna kvadratura stana ti je ostala ista?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:11   #1035
Quote:
Špekica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ste čekali poziv iz banke nakon potpisivanja predugovora?
Nekoliko dana.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:11   #1036
G1....a koje je tocno obrazlozenje iz Sigme sto nece biti zelenog krova, s kojim su se toliko ponosili i hvalili?
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:18   #1037
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
A ukupna kvadratura stana ti je ostala ista?
Tako je ukupna kvadratura stana je ostala ista dakle u odnosu na predugovor i kotirani tlocrt razlika je 0,40m. Bezobrazno je to što u predugovoru stoji jedna kvadratura a istodobno u kotiranom tlocrtu druga za 0,40m manja.
Ajd mogao bih razumjeti da dođe do oscilacije kvadrata tijekom gradnje ali ovo je bilo prije početka radova pa me to ljuti mogu se samo nadati da više nebu bilo drugih oscilacija na kraju gradnje.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:28   #1038
Nemam nikakvih obrazloženja za zeleni krov. Moramo to isto pitati. Jedino znam sigurno za onaj obrt s južne strane da ostaje tamo jer ga nisu uspjeli otkupiti od vlasnika (čitaj: zaboravi na zelene površine oko zgrade).

Meni se isto kvadratura stana mijenjala, povećala, no, odmah sam potpisala novi ugovor i riješila to. Tu su stvarno bili fer i obavijestili me na vrijeme. "Dobila" sam veću kupaonicu

Zadnje uređivanje velika bubica : 24.04.2012. at 10:37.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:30   #1039
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Tako je ukupna kvadratura stana je ostala ista dakle u odnosu na predugovor i kotirani tlocrt razlika je 0,40m. Bezobrazno je to što u predugovoru stoji jedna kvadratura a istodobno u kotiranom tlocrtu druga za 0,40m manja.
Ajd mogao bih razumjeti da dođe do oscilacije kvadrata tijekom gradnje ali ovo je bilo prije početka radova pa me to ljuti mogu se samo nadati da više nebu bilo drugih oscilacija na kraju gradnje.

Kužim te. Mala soba postala je još manja...
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:35   #1040
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Kužim te. Mala soba postala je još manja...
Ma da to mi je najveći problem. Kod male sobe mi znači svaki cent.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.