Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 16:51   #1
Što za vas znači "spašavati brak"

Čitam razne teme i postove i svugdje vidim termin koji sama sebi ne mogu baš pojasniti:"Spašavati brak"
Ima ovdje raznih ljudi koji kažu da se trude spasiti brak,pa neide,pa ovo,pa ono!!
Što TOČNO poduzimate ili smatrate,koliko dugo to "spašavanje braka" obično traje i kako zaključujete da ide dobro??
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:10   #2
- podrazumijeva sve radnje osim poziva odvjetniku

sad malo ozbiljnije; "spašavati brak" bi značila situacija kada se jedan ili oba partnera suoče sa činjenicom da stvari ne funkcioniraju kako bi po njihovim željama/potrebama trebale, a "opcija razlaz" im se čini drastična/ nepotrebna/ teška/, pa se odlučuju na "spašavanje braka".

- trajanje spašavanja braka je (logično) individualna stvar, kao i radnje koje partneri poduzimaju, a u skladu su sa problemima para.

Spašavanje braka će imati smisao samo ukoliko oba partnera smatraju da ljubavlju, trudom i željom mogu savladati sve negativno s čime su se suočili.

Npr; moja sestrična je sa mužem imala prekomjerne svađe zbog financijskih problema i nesklada pri uzajamnom trošenju novaca. (ona trošila na krpice, on na cugu i poker itd...)
- što je TOČNO napravila: tablicu! doslovno tablicu obiteljskih mjesečnih primanja, te očekivanih rashoda (računa, hrane), te planiranih obiteljskih rashoda u nadolazećim periodima (shopping, renoviranje, zabava itd... )
- koliko je VREMENSKI trajalo; oko par mjeseci jer teško je kad ne smiješ kupiti nešto ako taj mjesec ne piše na tablici
- kako je znala da DJELUJE: ne svađaju se više oko novaca

oni jesu malo posebniji primjer, i uostinu mogu ići iz krajnosti u krajnost, ali neznam što želiš da ti ljudi pišu ovdje kad sve odgovore imaš na svakoj temi gdje se ljude savjetuje kako točno da si pomognu!
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:19   #3
Quote:
arizona1 kaže: Pogledaj post
- podrazumijeva sve radnje osim poziva odvjetniku

sad malo ozbiljnije; "spašavati brak" bi značila situacija kada se jedan ili oba partnera suoče sa činjenicom da stvari ne funkcioniraju kako bi po njihovim željama/potrebama trebale, a "opcija razlaz" im se čini drastična/ nepotrebna/ teška/, pa se odlučuju na "spašavanje braka".

- trajanje spašavanja braka je (logično) individualna stvar, kao i radnje koje partneri poduzimaju, a u skladu su sa problemima para.

Spašavanje braka će imati smisao samo ukoliko oba partnera smatraju da ljubavlju, trudom i željom mogu savladati sve negativno s čime su se suočili.

Npr; moja sestrična je sa mužem imala prekomjerne svađe zbog financijskih problema i nesklada pri uzajamnom trošenju novaca. (ona trošila na krpice, on na cugu i poker itd...)
- što je TOČNO napravila: tablicu! doslovno tablicu obiteljskih mjesečnih primanja, te očekivanih rashoda (računa, hrane), te planiranih obiteljskih rashoda u nadolazećim periodima (shopping, renoviranje, zabava itd... )
- koliko je VREMENSKI trajalo; oko par mjeseci jer teško je kad ne smiješ kupiti nešto ako taj mjesec ne piše na tablici
- kako je znala da DJELUJE: ne svađaju se više oko novaca

oni jesu malo posebniji primjer, i uostinu mogu ići iz krajnosti u krajnost, ali neznam što želiš da ti ljudi pišu ovdje kad sve odgovore imaš na svakoj temi gdje se ljude savjetuje kako točno da si pomognu!
znači, da se nije udala, tvoja bi sestrična spala na prosjački štap zbog svojih krpica a njen muž (koji joj to u tom slučaju ne bi bio, već bi bio eto obični građanin) bi umro od gladi radi kladionice?

vjerujem da ne

ne štima mi primjer, jer se ne radi o spašavanju braka nego o normalnom upravljanju financijama koje treba savladati bio u braku ili ne.
spašavanje braka trebalo bi se odnositi na popravljanje onoga što se tiče samo i isključivo braka odnosno partnerske veze - dakle komunikacije, seksa, usklađivanje zajedničkih ciljeva (što je recimo stvar koja se ipak može ticati financija) i slično.
spašavanje braka bi bilo da osoba koja ga želi spasiti (ili možda obje) prvo najiskrenije moguće sama sa sobom porazgovara što želi od tog braka i života općenito,
a kad si to odgovori da onda sama ili još bolje u dogovoru s partnerom definira korake koji će ju (ih) tom željenom cilju približiti. mislim da je iskrenost tu ključna, osobito ona prema sebi. trebalo bi otvoreno preispitati smisao tog braka, bilo bi puno lakše spašavati ono za što nam je jasno zbog čega spašavamo.

spašavanje braka mora na prvom mjestu biti spašavanje sebe i svojeg ja, a tek ako to nije ugroženo i ne kompromitira se svoj integritet onda se pritom možda može spasiti i brak/odnos.
a ne da se spasi brak a utopi sebe

i na kraju, za spašavanje braka, baš kao i za recimo spašavanje pokvarenog zuba ili hrđave ograde, najbolje se obratiti provjerenom stručnjaku.
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:48   #4
Quote:
arizona1 kaže: Pogledaj post
Spašavanje braka će imati smisao samo ukoliko oba partnera smatraju da ljubavlju, trudom i željom mogu savladati sve negativno s čime su se suočili.
Ovo je otprilike kao da kažeš kako je utopljenika najbolje spasiti od smrti - tako što ga se pusti da sâm otpliva na kopno .

Tamo gdje još uvijek ima ljubavi, truda i želje, brak niti ne može doći u stanje u kojem ga treba spašavati: "spašava" se onaj brak koji je na samrti, koji se iz ovog ili onog razloga panično prikopčava na sve zamislive aparate, ne bi li potrajao barem još neko vrijeme.

Ako se iz razmatranja izostave svi slučajevi usputnih, svladivih poteškoća u brakovima u kojima još ima ljubavi i želje (a tu spadaju i usnuli brakovi u kojima život postupno zastre temeljne stupove na kojima je taj brak nastao), ostaju brakovi koji su praktički mrtvi, ali ubračeni iz ovog ili onog razloga odbijaju potpisati smrtovnicu. To su brakovi u kojima je barem jednome ubračenome kristalno jasan popis svega pogrešnoga u onome drugome, u kojem su barem jednome ubračenome kristalno jasni svi simptomi neizdrživosti i neizlječivosti toga braka.

"Spašavanje" takvog braka moguće je na isti način na koji se bilo koja (hm, bilo čija ) lešina može zbrinuti trpanjem u ormar: ne samo da treba poricati postojanje lešine - treba i sveudilj poricati smrad koji se širi i uvlači u sve pore.

Što, dakle, znači spašavati brak? Jedno i jedino: poreći sâma sebe (uime ovog ili onog razloga kojeg se smatra vrijednim takvog poricanja), odlučiti se za odrađivanje pokore zbog grijeha pogrešnog odabira; pretvoriti bračni segment života u dugogodišnju robiju zbog kaznenog djela ubračivanja s krivim; nadomještati roditeljsko-dječjom ljubavlju (uime koje se ljudi najčešće i osuđuju na spašavanje braka) svu bolno nepostojeću bračnu ljubav. Onako, mjeriti vrijeme rođendanima, uskrsima i božićima.

I - ono najgore - povremeno zaplamsati, povremeno progledati i prodisati; povremeno naslutiti da je moglo biti, da bi moglo biti drugačije negdje drugdje, s nekim drugim; povremeno ugledati zraku svjetlosti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:58   #5
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

I - ono najgore - povremeno zaplamsati, povremeno progledati i prodisati; povremeno naslutiti da je moglo biti, da bi moglo biti drugačije negdje drugdje, s nekim drugim; povremeno ugledati zraku svjetlosti.
ili ni sa kime - i sam(a). i tak se da sasvim fino disati, naravno ne doživotno (svi bismo mi ljubav )
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:08   #6
Koliko sam primijetila na temama gdje se spominje to famozno spašavanje braka, redovno ga pokušava spasiti samo jedna strana.
Druga strana, kojoj do prve najvjerojatnije odavno više nije stalo u nekom ljubavnom smislu, ili se načelno složi s "pokušajmo još jednom", što nakon još nekog vremena agonije završi gdje završi ili se iščuđava otkud prvoj strani uopće ideja da nešto treba spašavat jer sve je u redu
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:15   #7
Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
znači, da se nije udala, tvoja bi sestrična spala na prosjački štap zbog svojih krpica a njen muž (koji joj to u tom slučaju ne bi bio, već bi bio eto obični građanin) bi umro od gladi radi kladionice?

vjerujem da ne

Kakve veze ima kako bi živjeli da se nisu oženili?

Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
ne štima mi primjer, jer se ne radi o spašavanju braka nego o normalnom upravljanju financijama koje treba savladati bio u braku ili ne.
spašavanje braka trebalo bi se odnositi na popravljanje onoga što se tiče samo i isključivo braka odnosno partnerske veze - dakle komunikacije, seksa, usklađivanje zajedničkih ciljeva (što je recimo stvar koja se ipak može ticati financija) i slično.
Možda ne znaš, ali 1. razlog pucanja brakova/veza su upravo financije.
Nisam išla u detalje; ali od toga možeš imati mnogo problema, od ljutnje, frustracije, inata, zahlađivanja odnosa, smanjenje volje za seksom itd...
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:19   #8
Quote:
arizona1 kaže: Pogledaj post

Možda ne znaš, ali 1. razlog pucanja brakova/veza su upravo financije.
Nisam išla u detalje; ali od toga možeš imati mnogo problema, od ljutnje, frustracije, inata, zahlađivanja odnosa, smanjenje volje za seksom itd...
ustvari znam, ali mi nije jasno kako ljudi s dvije plaće odjednom imaju manje novaca nego dok su živjeli sami, svaki sa jednom plaćom.
možda jedino ako su prije živjeli sa starcima pa nisu niti naučili raspolagat lovom, pa se onda u braku svade oko financija, a kako se tek onda financijski postave na noge ako se razvedu, bolje da i ne znam.


eto, nije mi jasno kako tvoja sestrična nije imala financijskih problema zbog svog prekomjernog trošenja i kako si nije morala praviti excel tablicu dok je živjela sama. život u dvoje bi trebao biti jeftiniji, ako nema djece.

svejedno, drago mi je da su si pomogli
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:21   #9
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Koliko sam primijetila na temama gdje se spominje to famozno spašavanje braka, redovno ga pokušava spasiti samo jedna strana.
Druga strana, kojoj do prve najvjerojatnije odavno više nije stalo u nekom ljubavnom smislu, ili se načelno složi s "pokušajmo još jednom", što nakon još nekog vremena agonije završi gdje završi ili se iščuđava otkud prvoj strani uopće ideja da nešto treba spašavat jer sve je u redu
da, i još nešto. kad se potegne pitanje razloga spašavanja braka, ne sjećam se da sam u zadnje vrijeme (ako ikad) pročitala suvisli odgovor. meni se čini da ljudi žele spasiti brak najčešće zbog straha od nepoznatog, od promjene u životu... da ne velim zbog straha od života
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:24   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je otprilike kao da kažeš kako je utopljenika najbolje spasiti od smrti - tako što ga se pusti da sâm otpliva na kopno .

Tamo gdje još uvijek ima ljubavi, truda i želje, brak niti ne može doći u stanje u kojem ga treba spašavati: "spašava" se onaj brak koji je na samrti, koji se iz ovog ili onog razloga panično prikopčava na sve zamislive aparate, ne bi li potrajao barem još neko vrijeme.
ne slažem se sa metaforom.
ja sam rekla: "Spašavanje braka će imati smisao samo ukoliko oba partnera smatraju da ljubavlju, trudom i željom mogu savladati sve negativno s čime su se suočili"

To znači da je moguće poboljšati (spasiti ) brak ako dvoje ljudi još uvijek veže ljubav, volja za spašavanjem odnosa, i želja da se potrude.

Gle, ako ničeg od navedenog ne osjećaju, ne možemo pričati o nikakvom spašavanju, jer teoretski nemaju realne šanse, bez obzira da li im je brak na samrti, aparatima, ili lunaparku
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:32   #11
Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
da, i još nešto. kad se potegne pitanje razloga spašavanja braka, ne sjećam se da sam u zadnje vrijeme (ako ikad) pročitala suvisli odgovor. meni se čini da ljudi žele spasiti brak najčešće zbog straha od nepoznatog, od promjene u životu... da ne velim zbog straha od života
Ma, taman da je razlog ne znam što, ako te muž/žena više ne vole, jedino što možeš spasit je forma.
Opet, ako s druge strane nema više ljubavi, ali nema ni namjere da ode iz braka, forma će bit ok i bez pokušaja spašavanja ičega.
Mišljenje izvučeno iz vlastitog iskustva. Kad je ljubav jednom umrla, nije je više bilo moguće probuditi ni u kojem frankenštajnskom obliku.
Brak na papiru i dalje postoji, cimerski suživot je više nego pristojan.
Ali, ne do ti bog da pokušavaš nešto oživljavat - tu će tek nastat pravi problemi.
Ponavljam, vlastito iskustvo i mali crvić za one koji večerama i svijećama pokušavaju navuć nezainteresirane partnere na seks
Nije uvijek razlog umor i stres.
Ponekad se više nema što spašavat.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:38   #12
Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
ustvari znam, ali mi nije jasno kako ljudi s dvije plaće odjednom imaju manje novaca nego dok su živjeli sami, svaki sa jednom plaćom.
možda jedino ako su prije živjeli sa starcima pa nisu niti naučili raspolagat lovom, pa se onda u braku svade oko financija, a kako se tek onda financijski postave na noge ako se razvedu, bolje da i ne znam.


eto, nije mi jasno kako tvoja sestrična nije imala financijskih problema zbog svog prekomjernog trošenja i kako si nije morala praviti excel tablicu dok je živjela sama. život u dvoje bi trebao biti jeftiniji, ako nema djece.

svejedno, drago mi je da su si pomogli
Nisam rekla da se radi o 2 plaće. Bilo je tu svih kombinacija (da ona radi, on ne, pa obratno, itd...). Međutim, radi se o ljudima koji su po meni malkice razmaženi, i sebični, uistinu nisu znali raspolagati novcima (odredit si prioritete), a htjeli su i djecu, i bolje rješavanje stambenog pitanje i još svašta...
Uglavnom, oni su ustinu bili pred rastavom jer su si počeli zamjerati dosta toga, udaljili su se, zahladili odnose, one thing led to another.

Možda nije tipičan primjer, i ne izgleda toliko komplicirano, ali eto prvo mi je palo na um.
sada imaju bebača, organizirani su , i ako su oni happy, i ja sam!
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:45   #13
Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
da, i još nešto. kad se potegne pitanje razloga spašavanja braka, ne sjećam se da sam u zadnje vrijeme (ako ikad) pročitala suvisli odgovor. meni se čini da ljudi žele spasiti brak najčešće zbog straha od nepoznatog, od promjene u životu... da ne velim zbog straha od života
X


možda je ovo off topic, ispričavam se, ali meni je najtragičnije kad pročitam nešto tipa: "prevario me, laže mi, ne komuniciramo kao prije itd, ali ne želim se rastati, što da radim"

Što odgovoriti na to? Što savjetovati?
Ljudi se uistinu najviše boje samoće, osude drugih, osjećaja neuspjeha, ne misle da su dovoljno jaki, samostalni, ili mladi za nov početak, a pogotovo ako su djeca uključena. Tada se kriju iza njih i smatraju da im čine uslugu ostajući u propalom braku.
arizona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:50   #14
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Koliko sam primijetila na temama gdje se spominje to famozno spašavanje braka, redovno ga pokušava spasiti samo jedna strana.
Druga strana, kojoj do prve najvjerojatnije odavno više nije stalo u nekom ljubavnom smislu, ili se načelno složi s "pokušajmo još jednom", što nakon još nekog vremena agonije završi gdje završi ili se iščuđava otkud prvoj strani uopće ideja da nešto treba spašavat jer sve je u redu
tako je...zbog ovog je i nastalo ovo moje pitanje..
Uvijek brak pokušava spasiti samo jedna strana,dok druga najčešće ni ne vidi gdje je problem!!
Jer brak štima kad se oboje ljudi slažu sa situacijom u kojoj se nalaze i tako su sretni.Kad jednoj strani više nije dovoljan taj odnos,onda počinje mijenjanje situacije,ilitiga druge osobe.(ne govorim o brakovima gdje su veelike svađe ili zlostavljanje,tu se nema što spašavati)
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:50   #15
Quote:
arizona1 kaže: Pogledaj post
X


možda je ovo off topic, ispričavam se, ali meni je najtragičnije kad pročitam nešto tipa: "prevario me, laže mi, ne komuniciramo kao prije itd, ali ne želim se rastati, što da radim"

Što odgovoriti na to? Što savjetovati?
Ljudi se uistinu najviše boje samoće, osude drugih, osjećaja neuspjeha, ne misle da su dovoljno jaki, samostalni, ili mladi za nov početak, a pogotovo ako su djeca uključena. Tada se kriju iza njih i smatraju da im čine uslugu ostajući u propalom braku.
Da, baš zbog ovoga se uvijek nekako nakostriješim na to "spašavanje braka". Uglavnom iza toga stoji manje ili više očajnički pokušaj zadržavanja braka u smislu papira i života u istom stanu, a spašavanje se svodi na pokušaje da se to učini što manje mučnim.
Pa, eto, ja iz svoje perspektive kažem da ti pokušaji mogu cijelu stvar učiniti više mučnom
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:50   #16
Quote:
arizona1 kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da se radi o 2 plaće. Bilo je tu svih kombinacija (da ona radi, on ne, pa obratno, itd...). Međutim, radi se o ljudima koji su po meni malkice razmaženi, i sebični, uistinu nisu znali raspolagati novcima (odredit si prioritete), a htjeli su i djecu, i bolje rješavanje stambenog pitanje i još svašta...
Uglavnom, oni su ustinu bili pred rastavom jer su si počeli zamjerati dosta toga, udaljili su se, zahladili odnose, one thing led to another.

Možda nije tipičan primjer, i ne izgleda toliko komplicirano, ali eto prvo mi je palo na um.
sada imaju bebača, organizirani su , i ako su oni happy, i ja sam!
eto, super
možda ih je ljubav natjerala da se zbroje i odrastu.
ljubav može puno toga, pa i natjerati nas da sazorimo. jer nam je toliko stalo do druge osobe (ne da ju IMAMO, nego nam je istinski stalo do toga kako se ta druga osoba osjeća, do njene sreće i blagodati), da se malo - resetiramo

ali počesto je ljudima samo stalo da nastave posjedovati bračnog druga ili da isti nastavi posjedovati njih, a sreće ni od korova.

meni je i dalje draže promatrati stvar kao da se spašavaju individue ako su zaglibile u nečem lošem, ako se osoba "spasi" i postane zadovoljna i sretna sobom i svojim životom, vrlo važno jel pritom ostala u braku ili nije. ne poričem da razlaz s nekime prema kome osjećamo ljubav, a on prema nama ne, ne boli (jebeno boli), ali još uvijek manje, kraće i stvara manju traumu, nego nastavak života u nesreći.

tak da... ljudi, spašavajte sebe, a brak će se spasit sam

ps
i vidiš, kak ljudi nikad ne govore "spašavanje ljubavi". nego uvijek spašavanje braka, ili eventualno veze...
da govore "spašavanje ljubavi" možda bi rasprava krenula u sasvim drugom smjeru, tj. prije bi se došlo do toga šta se zapravo spašava... ljubav, komocija, navika ili vlastiti integritet.
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:58   #17
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ma, taman da je razlog ne znam što, ako te muž/žena više ne vole, jedino što možeš spasit je forma.
Opet, ako s druge strane nema više ljubavi, ali nema ni namjere da ode iz braka, forma će bit ok i bez pokušaja spašavanja ičega.
Mišljenje izvučeno iz vlastitog iskustva. Kad je ljubav jednom umrla, nije je više bilo moguće probuditi ni u kojem frankenštajnskom obliku.
Brak na papiru i dalje postoji, cimerski suživot je više nego pristojan.
Ali, ne do ti bog da pokušavaš nešto oživljavat - tu će tek nastat pravi problemi.
Ponavljam, vlastito iskustvo i mali crvić za one koji večerama i svijećama pokušavaju navuć nezainteresirane partnere na seks
Nije uvijek razlog umor i stres.
Ponekad se više nema što spašavat.
kad i kako možeš bit siguran da te više muž/žena ne vole??
Neki ljudi se jednostavno priviknu na takav "pristojan cimerski" život i misle da je to ljubav,jer su im roditelji cijeli život tako živjeli i za drugo neznaju!
Tu se slažem da sve super štima toliko dugo dok jedno ne počne oživljavat taj brak.
Jer za nekog je brak čisto prijateljski odnos,slaganje u financijama,samo djeljenje kreveta (naravno bez sexa),usputna pusa prije posla i super im je,ne vide nikakav problem.
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:04   #18
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
kad i kako možeš bit siguran da te više muž/žena ne vole??
možeš biti prilično siguran da se osjećaš nevoljeno,
i to je dovoljno.

još ako tvoj partner na tvoje (opetovane) žalbe da se osjećaš nevoljeno, smatra da to ustvari nije problem nego da si blesav kaj se tako osjećaš - taj odnos ne valja.
e sad da li ne valja jer si ti razmažena, nezrela osoba koja se u svakom odnosu osjeća nevoljeno,
ili je tvoj partner lijena guzica koja nikome ne zna niti želi pokazivati ljubav,
ili nešto treće... to treba otkriti i svako za sebe rješavati.
ali stoji činjenica da ako se osjećaš nevoljeno, odnos ti ne valja i trebaš se preispitati.
vrijeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:05   #19
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
kad i kako možeš bit siguran da te više muž/žena ne vole??
Nije to toliko nevidljivo koliko smo mi skloni žmirit dok nas oči ne zabole, pa i dugo nakon što nas zabole samo da se ne bismo našli sami pred sobom prisiljeni neke stvari si konačno u životu priznat, a možda čak nešto i poduzet što nam se iz ovog ili onog razloga baš nekako ne da, plaši nas, što god...
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:13   #20
Quote:
vrijeska kaže: Pogledaj post
možeš biti prilično siguran da se osjećaš nevoljeno,
i to je dovoljno.

još ako tvoj partner na tvoje (opetovane) žalbe da se osjećaš nevoljeno, smatra da to ustvari nije problem nego da si blesav kaj se tako osjećaš - taj odnos ne valja.
e sad da li ne valja jer si ti razmažena, nezrela osoba koja se u svakom odnosu osjeća nevoljeno,
ili je tvoj partner lijena guzica koja nikome ne zna niti želi pokazivati ljubav,
ili nešto treće... to treba otkriti i svako za sebe rješavati.
ali stoji činjenica da ako se osjećaš nevoljeno, odnos ti ne valja i trebaš se preispitati.
Što ako ta osoba koja ne pokazuje ljubav dovoljno,ali NAVODNO VOLI, ima 2 veze iza sebe koje su završile zbog njenog neiskazivanja ljubavi (znači nema strasti,ravnodušnost,može ne razgovarati danima,a da je to ne kopka,ili barem ne pokazuje)... Da li je problem u toj osobi??
Ako ta osoba nikad nije dobila nježnost od nikog iz obitelji,ona nema pojma što znače zagrljaji,poljupci,darivati nekom svoje vrijeme i pažnju,pa možda i nešto žrtvovati...
Kako takvoj osobi pomoći da shvati da ima problem,a po njoj problema NEMA,jer tako živi cijeli život
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.