Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2004., 15:13   #1
Thumbs up Jednostavni umaci i prilozi uz mesna jela

jednom će se i vrijeme popraviti i moći ćemo valjda "opaliti" roštilj bez straha od kiše...

dakle...

Koji su vaši omiljeni recepti za umake, prilozi za roštilj meso-riba, povrće itd?


Samo jednostavno.....molim
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 13:40   #2
moji doma za meso na gradelama nikad ne rade umake. ako pecemo ribu onda pomisamo petrusimul, luk, sol, papar, maslinovo ulje i ko oce time poliva ribu. obozavam povrce na gradelama!!!! tikvice, balancane (treba ih se posolit da izade gorcina), gljive... tikvice i balancane otkidamo na fete, a kod gljiva ostavimo klobuke. posolit, popaprit i malo nauljit. pec na gradelama- ajme divote!!!! jedva cekam kad ce balancane
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 13:58   #3
Quote:
njasa kaže:
moji doma za meso na gradelama nikad ne rade umake. ako pecemo ribu onda pomisamo petrusimul, luk, sol, papar, maslinovo ulje i ko oce time poliva ribu. obozavam povrce na gradelama!!!! tikvice, balancane (treba ih se posolit da izade gorcina), gljive... tikvice i balancane otkidamo na fete, a kod gljiva ostavimo klobuke. posolit, popaprit i malo nauljit. pec na gradelama- ajme divote!!!! jedva cekam kad ce balancane
I ČEKAM..nego radite li punjene pečene rajčice...mljac....???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 12:48   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
I ČEKAM..nego radite li punjene pečene rajčice...mljac....???
napunim pome rizom i nekim glupostima, ali ih nikad nisam pekla- pisi recept!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 20:25   #5
ovako

Quote:
njasa kaže:
napunim pome rizom i nekim glupostima, ali ih nikad nisam pekla- pisi recept!

manje rajčice odsjećeš im vrhove i izdubiš, moraju biti tvrđe...peršin i češnjak sitno izrežeš...dodaš meso od rajčice(bez vode) to sitno nasjeckaš dodaš u sve to ribani parmezan-može neki drugi sir ako nemaš parmezan, povežeš masu, koja mora biti više žitka, sol, papar i eventualno krušnih mrvica-prezla i suneš na roštilj....i začina po ukusu

peči sa strane, ne na jakoj vatri gotove su brzo i ne smiju puknuti, iznutra se krčkaju..

serviraš poklopljene sa njihovim odsjećenim poklopcima...

možeš dodati i sitno nasjećenih gljiva....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2004., 23:32   #6
Jednostavni prilozi za roštilj su: krumpir na sve načine od pommes fritesa, pečeni krumpir, krumpir u kori te krumpir salata, ovisno je li meso ili riba. Zatim jedno što me je davnih dana su oduševilo je: tikvice pečene na roštilju bez ikakvih priloga. Tikvice su bile izrezane na ploške, pobiberene i u maslinovom ulju.
A nikakvi umaci se ne rade, nego se rade razne salate sa umacima.
Moj specijalitet koji sam otkrila su: svježi krastavci -malo soli -preliveni sa vrhnjem - fino, osvježavajuće i ukusno. A isto tako može i paradajz, odnosno rajčica.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 10:29   #7
Quote:
Azaleja kaže:
Jednostavni prilozi za roštilj su: krumpir na sve načine od pommes fritesa, pečeni krumpir, krumpir u kori te krumpir salata, ovisno je li meso ili riba. Zatim jedno što me je davnih dana su oduševilo je: tikvice pečene na roštilju bez ikakvih priloga. Tikvice su bile izrezane na ploške, pobiberene i u maslinovom ulju.
A nikakvi umaci se ne rade, nego se rade razne salate sa umacima.
Moj specijalitet koji sam otkrila su: svježi krastavci -malo soli -preliveni sa vrhnjem - fino, osvježavajuće i ukusno. A isto tako može i paradajz, odnosno rajčica.

krastavci sa svježim kravljim sirom+ili jogurt+vrhnje, češnjak i kopar, dobro zmjesiš i to je to..inače je to arapski specijalitet

tikvice narezane ali smo zelene jer su bolje.....staviš plošku tankog sir i zamotaš zarolaš pa na vatru-čačkalicom probodeš da ti se ne raspe i milina kad se sir otopi
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:25   #8
prilozi uz mesna jela

Izgleda da sam se našla u začaranom krugu nemaštovitosti, pa mi treba vaša pomoć

Dakle, zanima me što jedete kao prilog uz mesna jela (npr. šnicle, pohano meso, piletinu i slično), a da nije pečen krompir,pomfri ili pire (to izbjegavam, pa mi zato i trebaju nove ideje.

Hvala svima na odgovorima!!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:31   #9
restani?

uz ono gore rižu, tijesto, a povrće obavezno
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:17   #10
rizi-bizi, skuhano povrće za francusku, kus-kus, žganci, kuhani krumpir s blitvom ili špinatom, razne kombinacije kuhanog povrća (carska mješavina, mahune, prokulice :mljac:, brokula, tikvice...) s maslinovim...
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:21   #11
Rizoto na sto nacina, spinat na mlijeku, zganci, salata od kuhanog krumpira, matovilca i kukuruza, kuhani krumpir sa govedinom iz juhe, lukom i tvrdo kuhanim jajetom, mlinci, "prisiljeno zelje" (svjeze zelje skuhano u paradajz sosu)....kombinacije su nebrojene
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:05   #12
ječmena kaša
heljda
proso
kus-kus
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:25   #13
riža
kuskus
povrće skuhano u slanoj vodi - brokula, karfiol, grašak, mrkva...
salate - cikla, celer...
patlidžani, tikvice, šampinjoni, luk... prepečeno na teflonki
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:26   #14
Ne sjećam se kad sam posljednji put uz meso servirala krumpir

Prilozi su najčešće povrće, kratko pirjano na maslinovom ulju ili kuhano na pari pa začinjeno, ili pak ječam, riža, njoki od kruha, posljednje vrijeme otkriće su nam mlinci, tjestenine jedemo kao potpun obrok, ne kao prilog, sad isprobavamo heljdu.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:16   #15
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Izgleda da sam se našla u začaranom krugu nemaštovitosti, pa mi treba vaša pomoć

Dakle, zanima me što jedete kao prilog uz mesna jela (npr. šnicle, pohano meso, piletinu i slično), a da nije pečen krompir,pomfri ili pire (to izbjegavam, pa mi zato i trebaju nove ideje.

Hvala svima na odgovorima!!
Ja uz meso kao prilog serviram casu vode i pribor za jelo. Odnosno, cemu prilog ako ima mesa? Doduse, salata neka moze proc...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:37   #16
Kuhani kelj na salatu (malo cesnjaka, masl.ulje i domaci vinski ocat), Kuhana blitva na salatu (zacinjeno kao prethodno), Kuhani fazol+rikola na salatu, Crveni radic+kuhani krompir salata, Kuhani karfiol salata ili preliveno sa zaprzenim krusnim mrvicama na maslacu, Kuhana cikorija sa maslinovim....
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 17:50   #17
Hvala!!!!!!!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:23   #18
ta.ja

Provaj broskvu na dalmatinski, rizi-bizi, poriluk mi guštamo u pohanom, palentu, blitva, špinat na mliku, kis.kapuz ili repa sa kumpirom. Uz sve to kakova salatica
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:50   #19
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja uz meso kao prilog serviram casu vode i pribor za jelo. Odnosno, cemu prilog ako ima mesa? Doduse, salata neka moze proc...
Nama definitivno treba prilog i obavezno zdjela salate.
Moji prilozi su: blitva/špinaca, riža, tikvice, francuska salata, punjene rajčice, punjene paprike (kuhani, krumpir,šunka, sir, začini), đuveđ, a ako je meso u umaku onda njoki. Neki put si skuham kaul i brokulu, ali suprug to ne jede. Sada kada nema ljetnih plodova, na sto sam čuda i stalno se vrtimo u krug s tim prilozima, a pomfri se definitivno izbjegava

Probala bih napraviti te okruglice od kruha, pa ako može recept bila bih zahvalna
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:27   #20
Najčešće riža (dinstana, ne onak kuhana u vodi pa ocijeđena, nego fino na luku, podlivena temeljcem...), mlinci, umak od dinstanih bukovača (ak su šnicli u pitanju)
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.