Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 23:17   #1
Može li redovni student biti obrtnik?

Pozdrav,

jedno jednostavno pitanje, može li redovni student registrirati obrt ili djelatnost slobodnih zanimanja?

Ako je odgovor potvrdan, onda imam i potpitanje

Ja kao redovni student imam pravo na besplatno osnovno i dopunsko zdravstveno osiguranje (tj to pravo ostvarujem po majci ili ocu )
E sad, ako registriram obrt ili djelatnost slobodnog zanimanja, tada bih trebao plaćati doprinose za mirovinsko i zdravstveno u fiksnom iznosu od cca 2000 kn mjesečno? Znači li to da gubim pravo na ovo dopunsko po majci ili ocu te da moram sam ugovoriti neko dodatno?
ha-ha-h is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 04:06   #2
Quote:
ha-ha-h kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

jedno jednostavno pitanje, može li redovni student registrirati obrt ili djelatnost slobodnih zanimanja?

Ako je odgovor potvrdan, onda imam i potpitanje

Ja kao redovni student imam pravo na besplatno osnovno i dopunsko zdravstveno osiguranje (tj to pravo ostvarujem po majci ili ocu )
E sad, ako registriram obrt ili djelatnost slobodnog zanimanja, tada bih trebao plaćati doprinose za mirovinsko i zdravstveno u fiksnom iznosu od cca 2000 kn mjesečno? Znači li to da gubim pravo na ovo dopunsko po majci ili ocu te da moram sam ugovoriti neko dodatno?
Najbolje da pitaš na hzzo, ali mislim da ne gubiš. Meni se baš dogodila situacija da su mi automatski otvorili dopunsko osiguranje jer po e-matici vide da imam status redovnog studenta. Imam obrt i plaćam redovne doprinose.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:52   #3
Evo da se nadovežem odma sa jednim studentskim pitanjem jer ne znam gdje bih ga postavio. Nadam se da autor neće zamjeriti.

Ovako,roditelji mi kupuju kuću i upisat će je na mene (imam 21 godinu i redovan sam student) budući da mi je to prva nekretnina tako da ne plaćamo porez. E mene zanima s obzirom na moj status redovnog studenta i s obzirom na to da sam porezna olakšica mojim roditeljima hoće li ovo imat ikakve posljedice u tom pogledu?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.