Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2004., 10:20   #41
Quote:
Krkan kaže:
je ti dobar pjesnik....
ja to ne bi tako protumacio...strogo bi bilo.
vjerovatno se tu misli na zarku zelju za zadovoljavanjem svog tijela zenom...

evo ti jos nesto od istog pjesnika

Ne zaustavljaj pogleda ni pred cijom ljepotom
i ne sjedaj sa zenama.
Jer iz odijela izlazi moljac, a od zena zenska zloca.
Bolja je zloca muska nego dobrota zenska
od zene potjece sramota i ruglo.
a bit će da su onda žene bile malo isfrustrirane, kao pas kad ga držiš na lancu
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 11:53   #42
Quote:
Krkan kaže: je ti dobar pjesnik.... Ja to ne bi tako protumacio...strogo bi bilo. Vjerovatno se tu misli na zarku zelju za zadovoljavanjem svog tijela zenom... Evo ti jos nesto od istog pjesnika:
Ne zaustavljaj pogleda ni pred cijom ljepotom
i ne sjedaj sa zenama.
Jer iz odijela izlazi moljac, a od zena zenska zloca.
Bolja je zloca muska nego dobrota zenska
od zene potjece sramota i ruglo.

Talentovan Jehova, nema se što reći!
No, Krkane, to su (rekao bih) samo židovske knjige!
A tako što ne možeš naći u Novom Zavjetu... ili možda griješim?!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 14:23   #43
Quote:
Shady kaže:
Talentovan Jehova, nema se što reći!
No, Krkane, to su (rekao bih) samo židovske knjige!
A tako što ne možeš naći u Novom Zavjetu... ili možda griješim?!
pa i ne moze se naci bas tako nesto u NZ...
steta
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 15:31   #44
Dakako da je onanija greh, jer predstavlja nezakonito simulisanje i izazivanje duhovnih i telesnih snaga. I ona pogotovo ima težinu kad je prati izliv semene snage i orgazam. Jer za trenutak ugodjaja čovek gubi mnoštvo duhovne snage i skraćuje svoj zemaljski život. Onaj ko u sebi ravnomerno razvija Muški i Ženski Princip, ko svete kundalini snage budi kroz zakoniti život i zakonitu kontemplaciju i meditaciju, on i gubi potrebu za grubim čulnim stimulansima, on im se ume odupreti i otupeti ih. Čovek koji nalazi blaženstvo u sebi kroz posvećen život oslobadja se u Duhu pritiska za orgazmom, za ekakulacijom, i za onanijom. Naravno i za spolnošću koja nije u službi nesebičnog darivanja i reprodukcije, te pripreme za nju. Banalno je stvari pojednostavljati, pa svaku spolnost proglašavati 'čistom' a svaku onaniju 'teškim grehom'.

Čovek treba da vidi gde je problem u njemu koji ga goni onanijskim ispadima. Čovek koji pazi na sebe, od sebe će odseći i žrtvovati sve nezakonite stimulanse: voajerske i gurmanske (meso, začini, suvišni slatkiši, hranu koja je stajala na suncu,...),... Žrtvovaće jutarnje spavanje, odnosno neće ustajati posle izlaska sunca. Pranajama mu takodje može biti od velike koristi: naravno kad se radi na prazan stomak, i uz koncetraciju na Svetu Nutrinu. Čuvaće se nepotrebnog dnevnog spavanja, jer u njemu nemamo Božiju zaštitu, pa demonsko, dok duša boravi van tela, može usadjivati nezakonite želje. Da bi se oslobodio grubog čulnog pritiska čovek neminovno mora da oplemeni vid i dodir, da nauči da uživa u onom lepom. I ako duša u sebi nosi reproduktivni program, čovek se mora i reproduktivno i bračno realizovati. Kad ima pravu duhovnu povezanost sa pravim partnerom, kad je reproduktivno realizovan, kad je svoje misli i čula profinio, kad živi bez stresa i živčanog naprezanja, čovek neće ni imati nesnošljivog onanijskog i grubog spolnog pritiska. Ko nezakonitim životom napreže svoje živce, on i ima pritisak da se 'opusti' kroz onaniju ili prazni spolni čin, odnosno da na lažan način doživi 'jedinstvo' sa drugim čovekom.

"A još jedan Ga /Isusa/ upita, govoreći: "Ako neko bude bolestan medju nama, da li ćemo imati snagu da isceljujemo isto kao što Ti činiš?" - A Isus odgovori: "Ova snaga dolazi od savršene čistote i vere. Oni koji su rodjeni od Boga zadržavaju svoje seme u sebi. Ipak, ako neki obole medju nama, neka pošalju po presbitere crkve da ih ovi pomažu sa maslinovim uljem u Ime Gospodnje, a molitva vere i izlazak Snage, uz odavanje zahvalnosti, podići će ih, ukoliko nisu zadržani od greha iz ovog ili nekog predjašnjeg života." (Evandjelje po Dvanaestorici, 93:3-4)


[
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 15:52   #45
Quote:
Krkan kaže:
pa i ne moze se naci bas tako nesto u NZ...
steta
ne žalosti se, Krkane... nije kršćanstvo jedina vjera, ima ih još na desetke.. naći ćeš ti neku za sebe
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 18:46   #46
Quote:
NoWa kaže:
okanila sam se crkve i ispovijedanja prije par godina kad me svecenik pitao koliko se puta diram i jel to nekad radim s frendicama

Ti si njega trebala pitata da ti precizira- dal da tebe frendice diraju il ti njih

Naravno da nije greh. Pa to su prirodne potrebe. Biće koje to ne radi il je na daleko višem nivou od nas, il je zaostalo.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 18:56   #47
Quote:
Oleander kaže:
Ne mogu vjerovati ono što je NoWa doživjela od svećenika

Ništa čudno. Moj frend kad se ispovjedao pitao ga jhe KAKO to radi i koliko često. Dobro da mu nije reko da mu demonstrira
A tko će ga znat, možda pop jednom rukom drži krunicu, a drugom se nateže
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 19:06   #48
Quote:
[i]Aurora Aurea kaže:Jer za trenutak ugodjaja čovek gubi mnoštvo duhovne snage i skraćuje svoj zemaljski život.
Shit, Aurora, ja bih onda odavno trebao biti mrtav ...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 19:08   #49
Ma svi bi po tom davno bili pod zemljom
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 23:33   #50
Quote:
placebo kaže:
a bit će da su onda žene bile malo isfrustrirane, kao pas kad ga držiš na lancu
pa di si placebo otkud ti na religiji

-mom meni je malo neobicno da ti kao revna katolicka vjernica nikada ne svracas na religiju a previse visis na politici.
pa zar ne znas da je politika- ispraznost i prevara i ego trip...

-i kako to da je veteranka i zvijezda naseg foruma - the placebo za svoj prvi nastup na religij odabrala bas temu o masturbaciji

- i nesto vazno san ti napisa na temi -treba mi zraka (mislim da je US)
ali nisi reagirala (bice nije vidila )

pa-pa i dodji nam cesce na religiju ili nedaj boze duhovnost
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 00:11   #51
Ne visim baš puno na religiji, pa me zanima...jeste li vi možda zaključili da je Kršćanstvo jedna jako mazohistička religija, koja svaku vrst užitaka izjednačuje sa grijehom?
Mislim, poznato je da su ljudi po svojoj prirodi skloni samouništenju. A isto tako je poznato da je masturbacija zdrava, iako ne toliko zdrava koliko prakticiranje spolnih odnosa dvaput tjedno. Ergo, u duhu kršćanstva, da bismo što bolje naštetili sebi, trebamo reći NE! masturbiranju.

Amen!*
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 00:30   #52
Quote:
parsifal kaže:
pa di si placebo otkud ti na religiji

-mom meni je malo neobicno da ti kao revna katolicka vjernica nikada ne svracas na religiju a previse visis na politici.
pa zar ne znas da je politika- ispraznost i prevara i ego trip...

na ovo ti ne mogu odgovoriti iz istog razloga zbog kojega ne pišem na religiji: zahtijevalo bi previše truda i intelektualnog napora, a čovjek mora imati i neko mjesto za odmor
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 00:42   #53
Talking E da i ovakvo nešto pročitam u 21. stoljeću...

Quote:
Aurora Aurea kaže:
Dakako da je onanija greh, jer predstavlja nezakonito simulisanje i izazivanje duhovnih i telesnih snaga. I ona pogotovo ima težinu kad je prati izliv semene snage i orgazam. Jer za trenutak ugodjaja čovek gubi mnoštvo duhovne snage i skraćuje svoj zemaljski život. Onaj ko u sebi ravnomerno razvija Muški i Ženski Princip, ko svete kundalini snage budi kroz zakoniti život i zakonitu kontemplaciju i meditaciju, on i gubi potrebu za grubim čulnim stimulansima, on im se ume odupreti i otupeti ih. Čovek koji nalazi blaženstvo u sebi kroz posvećen život oslobadja se u Duhu pritiska za orgazmom, za ekakulacijom, i za onanijom. Naravno i za spolnošću koja nije u službi nesebičnog darivanja i reprodukcije, te pripreme za nju. Banalno je stvari pojednostavljati, pa svaku spolnost proglašavati 'čistom' a svaku onaniju 'teškim grehom'.

Čovek treba da vidi gde je problem u njemu koji ga goni onanijskim ispadima. Čovek koji pazi na sebe, od sebe će odseći i žrtvovati sve nezakonite stimulanse: voajerske i gurmanske (meso, začini, suvišni slatkiši, hranu koja je stajala na suncu,...),... Žrtvovaće jutarnje spavanje, odnosno neće ustajati posle izlaska sunca. Pranajama mu takodje može biti od velike koristi: naravno kad se radi na prazan stomak, i uz koncetraciju na Svetu Nutrinu. Čuvaće se nepotrebnog dnevnog spavanja, jer u njemu nemamo Božiju zaštitu, pa demonsko, dok duša boravi van tela, može usadjivati nezakonite želje. Da bi se oslobodio grubog čulnog pritiska čovek neminovno mora da oplemeni vid i dodir, da nauči da uživa u onom lepom. I ako duša u sebi nosi reproduktivni program, čovek se mora i reproduktivno i bračno realizovati. Kad ima pravu duhovnu povezanost sa pravim partnerom, kad je reproduktivno realizovan, kad je svoje misli i čula profinio, kad živi bez stresa i živčanog naprezanja, čovek neće ni imati nesnošljivog onanijskog i grubog spolnog pritiska. Ko nezakonitim životom napreže svoje živce, on i ima pritisak da se 'opusti' kroz onaniju ili prazni spolni čin, odnosno da na lažan način doživi 'jedinstvo' sa drugim čovekom.

"A još jedan Ga /Isusa/ upita, govoreći: "Ako neko bude bolestan medju nama, da li ćemo imati snagu da isceljujemo isto kao što Ti činiš?" - A Isus odgovori: "Ova snaga dolazi od savršene čistote i vere. Oni koji su rodjeni od Boga zadržavaju svoje seme u sebi. Ipak, ako neki obole medju nama, neka pošalju po presbitere crkve da ih ovi pomažu sa maslinovim uljem u Ime Gospodnje, a molitva vere i izlazak Snage, uz odavanje zahvalnosti, podići će ih, ukoliko nisu zadržani od greha iz ovog ili nekog predjašnjeg života." (Evandjelje po Dvanaestorici, 93:3-4)


[
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 13:03   #54
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Ne visim baš puno na religiji, pa me zanima...jeste li vi možda zaključili da je Kršćanstvo jedna jako mazohistička religija, koja svaku vrst užitaka izjednačuje sa grijehom?
Mislim, poznato je da su ljudi po svojoj prirodi skloni samouništenju. A isto tako je poznato da je masturbacija zdrava, iako ne toliko zdrava koliko prakticiranje spolnih odnosa dvaput tjedno. Ergo, u duhu kršćanstva, da bismo što bolje naštetili sebi, trebamo reći NE! masturbiranju.

Amen!*
ja nisam bas primjetio da je krscanstvo,kako ti kazes....mazohisticka religija.

masturbacija opusta i zato je dobra.
medjutim,redovna masturbacija moze dovesto do problema...
osim zuljeva,mozes imati i psihickih posljedica....
zamisljas neke sisate i zgodne kokare,a moras guzit nekog akrapa...
i u duhu samopostovanja svoje psihe,treba reci NE masturbaciji.
izuzetak je ako to radite zajedno sa partnerom.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 13:37   #55
Quote:
Aurora Aurea kaže:
Čovek koji pazi na sebe, od sebe će odseći i žrtvovati sve nezakonite stimulanse: voajerske i gurmanske (meso, začini, suvišni slatkiši, hranu koja je stajala na suncu,...),...
suvišni slatkiši????

Nema suvisnih slatkisa!

Odoh se bacit na nezakonite stimulanse s cokoladom.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 23:19   #56
Quote:
Black Hawk Down kaže:

Palac nije nužan za masturbaciju. Ovo sa palcem je jedna od urnebesnijih stvari koje sam pročitao na Forumu.
Drago mi je što se dobro zabavljaš. Sir David Attenborough, međutim, snimio je bezbroj vrhunskih dokumentaraca o biljkama i životinjama. Jedan je, pogađaš, i o majmunima. I znaš li što je označio ključnim za evoluciju? Prst zbog kojeg možeš držati oružje, oruđe, alat; zbog kojeg su orangutani, čimpanze i gorile sličniji ljudima nego ostalim svojim rođacima te zbog kojeg uspješno kopiraju neke naše navike.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 23:22   #57
Quote:
placebo kaže:
mislim da je ovdje ipak naglasak na tome da je Onan prekršio zakon koji kaže da je u slučaju bratove smrti čovjek dužan bratu osigurati lozu na način da njegovoj udovici napravi prvorođenca, koji, iako njegovo dijete, nosi ime njegovoga brata.. Onan je specifičan utoliko što nije odbio s udovicom spavati, ali je prosipao sjeme, izbjegavajući napraviti potomka..
Hajde da bar netko shvaća o čemu govorim. Placebo,
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 23:23   #58
a jel uzimanje apaurina grijeh?
bolje covjeka smiri jedan orgazam nego jedan apaurin.

orgazam (posebice onaj ostvaren masturbacijom gdje ne mozes zatrudnit il uvatiti spolnu bolest) je najsigurnije sredstvo za smirenje na svijetu. sigurnije od apaurina.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 23:25   #59
I najbolja je kontracepcija, to si zaboravila.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 23:29   #60
Quote:
Baron Samedi kaže:
Da, OLAKSAVAJU je prava rijec.

Ti, koliko sam shvatio, zelis reci:
Masturbacija moze biti samo VOLJNI cin u svrhu ZADOVOLJSTVA.

I to sto kazes je - tocno, istina.

Medjutim, ne ulazis u bit - KAD mi masturbiramo?
Istina: masturbira se iz 2 razloga - iz zadovoljstva (zabave) te da se olaksa nagon koji se ne moze olaksati sexom zbog nedostatka partnera

Ti si, dakle uzeo samo onaj PRVI razlog ... a ja sam govorio i o DRUGOM. A, kao sto vidi, drugi NE MORA podrazumijevati VOLJNI cin, vec samo NAGON.

Ne govorimo o istim stvarima. Da nije nagona, nitko se ne bi razmnožavao, bez obzira na to koliki užitak taj trud donosio.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.