Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2016., 12:01   #6761
Bok

Imam kindle paperwhite 2 i po godine. Zadnjih tjedana sam skuzila da se jako usporio. Sporo okrece stranice, uzasno sporo pokazuje rjecnik kad se klikne na rijec. Imam jos oko 1GB slobodnog prostora na njemu. Je li mi to na izdisaju?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 14.05.2016., 14:25   #6762
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Bok

Imam kindle paperwhite 2 i po godine. Zadnjih tjedana sam skuzila da se jako usporio. Sporo okrece stranice, uzasno sporo pokazuje rjecnik kad se klikne na rijec. Imam jos oko 1GB slobodnog prostora na njemu. Je li mi to na izdisaju?
Kao i sa svom tehnologijom - probaj ga ugasit pa upalit, to obično pali. Ako ne, onda možda imaš problem. Da li ti se refresha prilikom okretanja svake stranice? Probaj to isključiti jer to može dodatno usporiti Kindle...
pčelica88 is offline  
Old 14.05.2016., 15:44   #6763
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Bok

Imam kindle paperwhite 2 i po godine. Zadnjih tjedana sam skuzila da se jako usporio. Sporo okrece stranice, uzasno sporo pokazuje rjecnik kad se klikne na rijec. Imam jos oko 1GB slobodnog prostora na njemu. Je li mi to na izdisaju?
Meni to radi kad čitam neki veliki pdf na njemu Jel ti možda stvar u veličini knjige?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 14.05.2016., 23:10   #6764
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Kao i sa svom tehnologijom - probaj ga ugasit pa upalit, to obično pali. Ako ne, onda možda imaš problem. Da li ti se refresha prilikom okretanja svake stranice? Probaj to isključiti jer to može dodatno usporiti Kindle...
Ni jedno, ni drugo ne pomaze
E, cak mi se i dvaput srusio - resetirao sam od sebe. Prije tih restartova je samo postajao sve sporiji i sporiji do valjda te kriticne tocke.
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Meni to radi kad čitam neki veliki pdf na njemu Jel ti možda stvar u veličini knjige?
Isto mi je s razlicitim velicinama - od 40-ak do 400-tinjak stranica.
Na njemu sam citala pdf samo jednom i to kratki od 100-tinjak stranica. Tad je sve bilo ok.

__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 15.05.2016., 01:26   #6765
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Bok

Imam kindle paperwhite 2 i po godine. Zadnjih tjedana sam skuzila da se jako usporio. Sporo okrece stranice, uzasno sporo pokazuje rjecnik kad se klikne na rijec. Imam jos oko 1GB slobodnog prostora na njemu. Je li mi to na izdisaju?
ne, to je poznato ponašanje, događa se - obično ništa strašno

prvi korak je ubacivanje zadnjeg firmwarea, da, Amazon uvijek ponešto popravi (i ponešto pokvari no takav je svjetski trend)

nakon toga ide restart - neinvazivna procedura, sve ostaje no Kindle hoće živnuti vrlo često nakon toga

nije loše spojiti ga na PC pa kad ga prepozna kao vanjski disk pustiti windowsov "check disk" da malo pregleda je li file sistem uredan

finalno je reset - e, to briše sve pa će ga trebati iznova regati, nabaciti knjige i slično
krbo is offline  
Old 15.05.2016., 01:40   #6766
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
ne, to je poznato ponašanje, događa se - obično ništa strašno

prvi korak je ubacivanje zadnjeg firmwarea, da, Amazon uvijek ponešto popravi (i ponešto pokvari no takav je svjetski trend)

nakon toga ide restart - neinvazivna procedura, sve ostaje no Kindle hoće živnuti vrlo često nakon toga

nije loše spojiti ga na PC pa kad ga prepozna kao vanjski disk pustiti windowsov "check disk" da malo pregleda je li file sistem uredan

finalno je reset - e, to briše sve pa će ga trebati iznova regati, nabaciti knjige i slično
Hvala ti puno Ovo zvuci utjesno
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 15.05.2016., 14:00   #6767
nema na čemu, samo isprobavaj - restart i reset su ti procedure dostupne iz Kindleovih menija što ne napomenuh

postoji još mogući problem jedne ili više oštećenih knjiga čije indeksiranje ne može završiti no to će reset riješiti brisanjem, samo pazi kad ih vraćaš hoće li se problemi iznenada pojaviti nakon nekog prebacivanja
krbo is offline  
Old 15.05.2016., 14:28   #6768
Super, hvala ti jos jednom
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 15.05.2016., 18:56   #6769
da, vjerojatno ima neka knjiga koja je dodana u tom periodu kad je poceo štekati, a koja radi problem.
digiridan is offline  
Old 16.05.2016., 09:41   #6770
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
da, vjerojatno ima neka knjiga koja je dodana u tom periodu kad je poceo štekati, a koja radi problem.
Da, da, poceo je stekati bas nakon sto sam prebacila zadnje 2-3 knjige (prebacila ih sve odjednom). Prije toga sve 5 i nakon toga bas ta promjena.

Morati cu se tim pozabaviti ovih dana kad ulovim pola sata.

Hvala
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 16.05.2016., 10:24   #6771
A onda samo te obriši.
digiridan is offline  
Old 17.05.2016., 11:03   #6772
Trebam preporuku za neki povoljniji e-book reader, ne treba novo, moze polovno:
trekStor Pyrus 2, LED, E-Ink
neki povoljniji Kindle do 100€
Ili imate neki drugi proizvod drugog branda. Ili ako imate viska i prodajete, slobodno me kontaktirajte!
gaggo is offline  
Old 17.05.2016., 11:28   #6773
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Kao i sa svom tehnologijom - probaj ga ugasit pa upalit, to obično pali. Ako ne, onda možda imaš problem. Da li ti se refresha prilikom okretanja svake stranice? Probaj to isključiti jer to može dodatno usporiti Kindle...
Od Super Nintenda do Kindla, 90% problema se može riješiti sa ugasi/upali
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 17.05.2016., 11:59   #6774
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Od Super Nintenda do Kindla, 90% problema se može riješiti sa ugasi/upali
Pa to sam i rekla...
pčelica88 is offline  
Old 22.05.2016., 13:54   #6775
Quote:
gaggo kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za neki povoljniji e-book reader, ne treba novo, moze polovno:
trekStor Pyrus 2, LED, E-Ink
neki povoljniji Kindle do 100€
Ili imate neki drugi proizvod drugog branda. Ili ako imate viska i prodajete, slobodno me kontaktirajte!
Jel moze koja preporuka? Moguca je i kupnja preko amazona, ako je sigurno sto se tice garancije
gaggo is offline  
Old 24.05.2016., 13:07   #6776
Odlučio se za kupiti e čitać (idem nešto u ameriku pa mislim da su tamo povoljniji).
Uglavnom koji bi ste mi preporučili budući da se jako slabo u njih razumijem.
Bitno mi je da da mogu skidati knjige besplatno (naravno ako je moguće), čitati PDF, te ako je moguće da ima ugrađeni riječnik i opciju da se može čuti i pravilan izgovor.

Puno Hvala na odgovoru
ms3 is offline  
Old 26.05.2016., 21:10   #6777
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Pa to sam i rekla...
Ma nisam ti proturiječio, nego sam se eto sjetio Nintenda

Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Odlučio se za kupiti e čitać (idem nešto u ameriku pa mislim da su tamo povoljniji).
Ako ga kupuješ tamo, kupi Voyage, košta ko kod nas PW, i većina ljudi tvrdi da je najbolji.

PS
Zašto želiš pdf?
Ako želiš čitati knjige, možeš ih na Kindleu u mobi.
Ako želiš čitati stripove i priručnike, ne treba ti e-čitač nego tablet, za 500-1000 kuna čak i u Hrvatskoj možeš neki solidan za to.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 30.05.2016., 22:37   #6778
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma nisam ti proturiječio, nego sam se eto sjetio Nintenda



Ako ga kupuješ tamo, kupi Voyage, košta ko kod nas PW, i većina ljudi tvrdi da je najbolji.

PS
Zašto želiš pdf?
Ako želiš čitati knjige, možeš ih na Kindleu u mobi.
Ako želiš čitati stripove i priručnike, ne treba ti e-čitač nego tablet, za 500-1000 kuna čak i u Hrvatskoj možeš neki solidan za to.

Pdf mi je bitan koji put za pročitati radi posla dokumente, a tablet mi ne odgovara jer ionako sam cijeli dan na comp-u pa nekako mi se bolje čini ovaj e čitać (zdraviji za oči )

Prema youtube recenzijama jako je mala razlika u kvaliteti između voayega i paperwhitea (stoga mi se potonji čini bolji radi cijene)..

Samo me jos interesiralo da li se lako dolazi besplatno do knjiga za kindle i da li ima zvučike (kako bi se mogao npr čuti izgovor za pojedinu rijeć) ?

Thx
ms3 is offline  
Old 02.06.2016., 08:48   #6779
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Pdf mi je bitan koji put za pročitati radi posla dokumente, a tablet mi ne odgovara jer ionako sam cijeli dan na comp-u pa nekako mi se bolje čini ovaj e čitać (zdraviji za oči )

Prema youtube recenzijama jako je mala razlika u kvaliteti između voayega i paperwhitea (stoga mi se potonji čini bolji radi cijene)..

Samo me jos interesiralo da li se lako dolazi besplatno do knjiga za kindle i da li ima zvučike (kako bi se mogao npr čuti izgovor za pojedinu rijeć) ?

Thx

nema zvučnike, a do knjiga kako dolazimo i svi mi i ti ces
tj ne brini, ima jako puno dostupne literature na netu. a programom calibre lako i jednostavno prebacis knjige u zeljeni format.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 10.06.2016., 17:34   #6780
Pronasao sam kindle, pise ime vlasnika, stranac je, jel ga mogu nekako kontaktirati preko amazona?
mojo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.