Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 21:07   #201
Meni je Atomium bio super. Imaš osjećaj ko da si u nekom SF filmu iz 60-tih godina... Samo očekuješ kad će mr. Spock se pojaviti negdje ili Uhura...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:17   #202
Otvorila mi se mogućnost 7-dnevnog borakva u Belgiji.
ryan: ZAD-CRL-ZAD.
Budući da ste spremni savjetovati gdje, koliko i koje gradove molila bi prijedlog koje gradove vidjeti u kojem obimu?
Ima li smisla ići do Amsterdama - stigne li se?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 07:27   #203
Zašto ne i do A-dama? Za Brussels ti je dovoljno 2 dana maksimum. Barem na jedan dan u A-dam.
Uzimaš rentacar ili sve vlakom?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:32   #204
Vlakic, a vidjela sam i busić.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:34   #205
za bxl je dovoljno 2 dana, u iduca 2 dana preporuka brugge, gent i antwerpen, 2 dana a-dam i 1 dan luxemburg. sve ti je odlicno povezano vlakom, a vikendom su u belgiji karte jeftinije nego preko tjedna.
jednodnevna metro karta u bxlu kosta 4,50€. vafli i cokolada ima stvarno posvuda. cokolade - neuhaus, godiva, marcolini, leonidas. tko voli piva, izbor je vrhunski - chimay, duvel, westmalle, orval, kasteel...
suvenirnice su najcesce u samom centru, potez od grand placea prema burzi ili manneken pisu (koji je i najcesca tema suvenira).
europska cetvrt (komisija, parlament, vijece itd.) i park du cinquantenaire, gdje je spomenuti slavoluk pobjede (najduzi na svijetu), zbog blizine mozete vidjeti u jednom komadu. ostale znamenitosti su uglavnom oko grand placea - vijecnica, maison du roi, burza, manneken, kraljevska palaca, katedrala, galeries royales saint-hubert... automium je vec spomenut gdje je, mozda jos palacu pravde posjetiti, gdje je dobra pozicija za panoramski pogled na grad, i baziliku sv. srca...
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:09   #206
Quote:
globetrotter kaže: Pogledaj post
za bxl je dovoljno 2 dana, u iduca 2 dana preporuka brugge, gent i antwerpen, 2 dana a-dam i 1 dan luxemburg. sve ti je odlicno povezano vlakom, a vikendom su u belgiji karte jeftinije nego preko tjedna.
jednodnevna metro karta u bxlu kosta 4,50€. vafli i cokolada ima stvarno posvuda. cokolade - neuhaus, godiva, marcolini, leonidas. tko voli piva, izbor je vrhunski - chimay, duvel, westmalle, orval, kasteel...
suvenirnice su najcesce u samom centru, potez od grand placea prema burzi ili manneken pisu (koji je i najcesca tema suvenira).
europska cetvrt (komisija, parlament, vijece itd.) i park du cinquantenaire, gdje je spomenuti slavoluk pobjede (najduzi na svijetu), zbog blizine mozete vidjeti u jednom komadu. ostale znamenitosti su uglavnom oko grand placea - vijecnica, maison du roi, burza, manneken, kraljevska palaca, katedrala, galeries royales saint-hubert... automium je vec spomenut gdje je, mozda jos palacu pravde posjetiti, gdje je dobra pozicija za panoramski pogled na grad, i baziliku sv. srca...
Ovo sve ima naravno samo smisla ako ces ustajati u 6h i lijegati u ponoc.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:43   #207
ma jok, legnes u 4-5h, treba se i izaci van a cuj, to je subjektivni prijedlog, nekome je za bxl dosta 1 dan, a nekome ni 3 nisu dovoljna. jednako tako vrijedi za ostale gradove, pogotovo one manje, pa kad imas 5-6 prijedloga za razgledavanje, lako si maknes neki s repertoara i prilagodis svojim zeljama.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:05   #208
Bruxelles 2 dana, Antwerpen 1 dan, Gent i Bruges u istom danu (otidji rano), odatle u Amsterdam, 2 dana. Zadnji dan nek ti bude u rezervi, pa ga dodaj gdje osjetiš potrebu
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:19   #209
Molim sve stručnjake za Belgiju za preporuku jeftinog smještaja u Ghentu za tri noćenja u šestom mjesecu. Idem sa dragom pa mi je ipak potrebna soba sa sanitarnim čvorom. Osobno sam gledao ponešto online, ali uglavnom je vrlo skupo pa pretpostavljam da bi netko tko je odsjedao u ovom gradu imao što za reći po ovom pitanju.

Još nešto, nije mi najjasnije da li mi se isplati uzeti njihov Rail Pass za 74 eura, a koji podrazumijeva 10 vožnji. Budući da nas je dvoje, a slijećemo Ryanairom u Charleroi, od tamo do Ghenta i nazad su već četiri vožnje, a još četiri bi iskoristili za jednodnevni izlet do Brugesa ili Antwerpena. Da, na stranicama od belgijskih željeznica nije baš dobro definirano ili ja to nisam našao, da li Rail Pass vrijedi i tijekom vikenda?

Unaprijed zahvaljujem.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:29   #210
pozdrav!

pitanje za one koji su bili u brusselu... idemo ryanairom cura i ja na 5 dana i naravno da slijećemo u 22.30 na CRL te ćemo u brussel stići oko pola noći... pošto ne znam kakva je situacija sa javnim prijevozom te se pokušavam snaći na službenim stranicama molio bi nekoga tko zna kako najbolje doći od južne željezničke stanice (Gare Midi) do centralne (Gare Centrale) ili pak do Bourse (burze)?

pošto ćemo stići u subotu oko pola noći ne znam kakva je situacija sa noćnim javnim prijevozom.. da li nam je bolje uzeti taxi ili što? hvala unaprijed
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:38   #211
Imas vlak. Nije problem u to doba.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:04   #212
Seme i redovi voznji su dostupni na svakoj stanici. Brisel je lak za snalazenje. Postoji odvojen sistem lokalnih sina koji povezuje unutrasnjost grada sa predgradjem . Karte su relativno jeftine i koriste se za sve vrste prevoza (metro, bus, tramvaj)osim za ovaj pomenut sa lokalnim sinama. Taksi je jako skup, a nije i neophodan.
Metro radi od 5 h do 1 h i idu na svakih 7 min.
Gare du Midi-Bourse, mislim da vozi premetro 4 ( tramvaj sa podzemnim stanicama)...a metro 2 i 6 (koliko se secam)....opet, proveri
Info1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:41   #213
Ja sam platio taxi Brisel Centralna stanica Airport international Zaventem 37 eur
bila je nedjelja i nije bilo guzve oko podneva
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:40   #214
je li ide netko za brussels 1.5. s ryanairom iz zadra? ja idem s curom na 5 dana pa reko mozda nekog upoznamo...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:50   #215
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

pitanje za one koji su bili u brusselu... idemo ryanairom cura i ja na 5 dana i naravno da slijećemo u 22.30 na CRL te ćemo u brussel stići oko pola noći... pošto ne znam kakva je situacija sa javnim prijevozom te se pokušavam snaći na službenim stranicama molio bi nekoga tko zna kako najbolje doći od južne željezničke stanice (Gare Midi) do centralne (Gare Centrale) ili pak do Bourse (burze)?

pošto ćemo stići u subotu oko pola noći ne znam kakva je situacija sa noćnim javnim prijevozom.. da li nam je bolje uzeti taxi ili što? hvala unaprijed
ja sam bila tamo prije 2 tjedna.. i isto smo sletili ryanom na CRL u kasnu uru...
postoji ispred aerodroma shuttle bus koji vozi svakih pola sata (22.15, 22.45, zadnji je u 23.45),povratna karta se moze odmah tamo kupiti na salteru i kosta 22 eura (pojedinacna je 13eura). voznja traje kojih 40ak min, i vozi direktno na Gare Midi (to je zadnja stanica).. mi smo bili smjesteni u Boulevard Emile Jacqmain koji je takodjer u centru ali se nismo htjeli gnjavit u te kasne sate s metroom i busevima pa smo uzeli taxi (cim izades iz busa,ceka dosta taxija),i doslo nas je 11 eura za nas 2 do naseg hostela (do vrata te doveze)....
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 22:18   #216
11 eura taksi od aerodroma do grada?
to je super cijena.

Baš ste hrabri što ste onak spavali na aerodromu.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:04   #217
Ako sam dobro shvatio, nije od aerodroma do grada nego od stanice busa do hostela.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:12   #218
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, nije od aerodroma do grada nego od stanice busa do hostela.
da tako sam i ja shvatio od stanice Brisel Midi do hotela
ja sam platio taxi u nedjelju zeljeznicka stanica brisel central -brisel zaventem airport 37 eur
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:51   #219
je li ima ljudi na tim željezničkim stanicama? na ovoj centralnoj ćemo možda morati čekati u noći sat, dva vlak, pa reko da vidim da li se samo beskućnici skupljaju po tamo ili ima "normalne" ekipe...
IGoR_2803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:29   #220
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
11 eura taksi od aerodroma do grada?
to je super cijena.

Baš ste hrabri što ste onak spavali na aerodromu.
nije to bilo od aerodroma do grada, nego od Gare Midi do naseg hostela... nije to bas malo,ali se nama nije dalo navecer u 11.30 gnjavit s metroom i busom,pa smo uzeli taxi.. CRL je udaljen oko 40min voznje busom do grada...
a spavanje na aerodromu: ma nije uopce bilo strava! nova avantura...
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.