Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 20:40   #41
moja majušna visterija (glicinija), kupljena u rujnu u botaničkom vrtu, odlično je prezimila u lavoru na 6. katu na balkonu (ali, nije da je bila neka zima ove godine) i lijepo je potjerala 4-5 postranih grančica koje streme na više - sam vrh se posušio
sad ser pitam, jer sam pročitala da ne ljube presađivanje - koliko dugo ona može prosperirati u posudi (50cm promjera i 30cm dubine) dok joj ne postane pretijesno i ne budem ju morala posaditi nekuda u vrt ...i u vezi s time, koliko visoki i čvrsti oslonac da planiram ???
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:48   #42
Pitaš za passifloru?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:57   #43
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Pitaš za passifloru?
tek sam naknadno skužila da vi pričate o passiflori na temi o visteriji ...pa sam se izeditirala ...dakle - pitam za visteriju, malu, mladu , lanjsku ....
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 14:46   #44
pozdrav! zanima me da li se wisterija moze zasaditi u nekoj povecoj posudi tak ad mi je na balkonu ili bas mora biti zasađena u zemlju? naime, decko i ja smo na drugom katu a njegovi dole, pa ako se oni ne sloze oko toga da nam je wisterija ukrasna biljka za stup koji drzi nas balkon, a ja jako patim na nju, da ju mogu tako zasaditi (znacu u posudu na balkonu).
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:30   #45
Ja je imam u velikom loncu več treću godinu, nije još cvjetala, a ja se i dalje nadam.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:38   #46
a kakvo joj je korijenje? koliko duboko i daleko ide? naime, mjesto gdje bi ju ja posadilaje blizu plinskih instalacija, pa me zanima da li da idem traziti neku drugu lokaciju.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:24   #47
Ja također obožavam gliciniju i posadila bih ju neku veliku teglu, ali koliko vidim baš i ne cvate kad je posađena u tegli.
Ima li tko bolja iskustva?
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:39   #48
htjela bih ohrabriti sve koji razmisljaju o tome da wisteriu drze u tegli..

mi smo nasu kupljenu wisteriu presadili u (ogromnu) teglu i u mjesec dana stvarno se dosta prosirila po zidu, i cak je procvjetala (!!!)

-doduse jedan jedini cvijet...i sudeci po komentarima s ostalih foruma cini mi se da smo s tim jednostavno imali srece...
__________________
6.10.2007
Dozzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:42   #49
ja imam jednu staru tridesetak godina, obrasla mi skros drvarnicu i kao korov je, kad počne puzati po zemlji, stalno se ukorjenjuje sama od sebe
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:17   #50
Moje sad toliko bujaju da ih moram rezati škarama za živicu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:22   #51
Imam tri komada. Jedna je užasno velika jer je stara preko 40 god. i plete mi se na orahovo drvo, ne mogu je orezati nikako ali je zato prekrasna kad je u cvatu i predivno miriši. Druga je stara nekih 4 god. i još nije cvala, samo puza. A jedna je stara nekih 10 god. i stalno ju šišam jer mi ide na živce zaklanja mi pogled tako da mi neče ni cvasti....
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 23:50   #52
Mene zanima da li je dovoljna grancica da se zakorijeni...
Tacnije - kako se uzima (ili krade ) pelcer?
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 08:20   #53
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je dovoljna grancica da se zakorijeni...
Tacnije - kako se uzima (ili krade ) pelcer?
Na jesen izbacuje biljka mahune, zelene su i baršunaste...pusti da se osuši i zapikni sjemneke u zemlju. Kod glicinije treba par godina da se ona dobro zakorijeni i napravi malo drvce tek kad je malo drvce veličine 50-60 cm, a za to ti trebaju godine, ona je spremna za sadnju za zemlju.
Prije toga ništa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:45   #54
Nemruthe, da li je tvoja glicinija svijetlo plava ili tamnije plava (lila)? Imam gliciniju koja je mlada i još nije cvala. Neznam da li postoje glicinije sa svijetlo plavim i tamno plavim cvjetovima ili to ovisi o zemlji, dodacima (modra galica, željezo, ...) itd. Ja bi htjela da ima tamnije cvjetove i mislila sam probati dodati ili galice ili zapiknuti komad željeza u zemlju pokraj korijena.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:55   #55
Quote:
moongirl kaže: Pogledaj post
Nemruthe, da li je tvoja glicinija svijetlo plava ili tamnije plava (lila)? Imam gliciniju koja je mlada i još nije cvala. Neznam da li postoje glicinije sa svijetlo plavim i tamno plavim cvjetovima ili to ovisi o zemlji, dodacima (modra galica, željezo, ...) itd. Ja bi htjela da ima tamnije cvjetove i mislila sam probati dodati ili galice ili zapiknuti komad željeza u zemlju pokraj korijena.
Ja žensko

Više svijetlo plava...imam i roza ali ta nije uopće cvala. Za promjenu boje ne znam što se čini....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:00   #56
Hvala Nemruth-ice ali da li netko ima iskustva s tim - bojama?
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:44   #57
Quote:
moongirl kaže: Pogledaj post
Nemruthe, da li je tvoja glicinija svijetlo plava ili tamnije plava (lila)? Imam gliciniju koja je mlada i još nije cvala. Neznam da li postoje glicinije sa svijetlo plavim i tamno plavim cvjetovima ili to ovisi o zemlji, dodacima (modra galica, željezo, ...) itd. Ja bi htjela da ima tamnije cvjetove i mislila sam probati dodati ili galice ili zapiknuti komad željeza u zemlju pokraj korijena.
kod hortenzije boja ovisi o lužnatosti i kiselosti zemljišta Ako je tlo kiselije, hortenzija je crvena, a ako je lužnato plava je
Moj djed je nekad imao dva grma jedno do drugog, jedan crven, drugi plav zaboravio sam što se meće pod koji za promjenu kiselosti
Mislim da je on za jedan radio kompost od borovih i smrekovih iglica
Glicinija ima slične cvjetove, pa bi se moglo pokušati
kod mene raste na tri mjesta i svuda je iste boje
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:47   #58
zapravo obratno je kod hortenzije evo ovdje piše
hortenzija
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:23   #59
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je dovoljna grancica da se zakorijeni...
Tacnije - kako se uzima (ili krade ) pelcer?
ej, znaš kako? odi nekam di ima stara glicinija. tam ćeš sigurno naći puno mladih. samo iščupaš. ako nekoga i zamoliš da ti da mislim da će taj netko biti sretan da ih dođeš počupati. tako sam ja nabavila od susjede, a vidim da i go2sleep ima taj "problem".
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:51   #60
Quote:
moongirl kaže: Pogledaj post
tako sam ja nabavila od susjede, a vidim da i go2sleep ima taj "problem".
meni se raspuzale po jednoj hrpi šodera i svuda puštaju korjenje
možeš doći k meni po sadnice, a sad ti je vrijeme da negdje gdje misliš uzeti sadnicu, zatrpaš jednu granu u zemlju i do jeseni ti se ukorjeni i možeš ju presaditi, kad padne lišće
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.