Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 15:42   #41
Quote:
viper87 kaže: Pogledaj post
Moja poanta je da ne mozes ljude promijeniti iz krajnosti u krajnost nego to treba ici postepeno. Ako je velika vecina ljudi danas pohlepna, ne sljivi susjeda ni 5 posto, bas ga briga za djecu koja umiru u Africi, ne mozes ocekivati najednom da si svi pomazu, iako bi to bilo super. Ti mozes biti taj, ali ne mozes drugima narediti da budu solidarni.
to i ja mislim. ne možeš ljude preko noći promijeniti. a većina boljitak vidi u tome da radi manje a ima više, a ne u bratstvu i jedinstvu. kad bi se preko noći ukinula ograničenja ne bi se dogodila ljubav nego rat
rat u kojem bi doslovno svatko pucao po svakome.
zato mislim da je bolje i ovako, nego rat, smrt, neimaština, bolest na cesti... ovako barem imaš krov nad glavom, toplo ti je, imaš internet...
kad bi se moglo preko noći, ja bih odmah glasovala za, ali ako zamislim moje dijete na cesti po ovoj hladnoći, u svakodnevnoj borbi (rukama i oružjem!) za hranu i goli život, onda ipak radije izabirem iluziju o slobodi u 8-satnom radnom vremenu u toplom uredu, internet, konzum i ljetovanje na jadranu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:34   #42
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
to i ja mislim. ne možeš ljude preko noći promijeniti. a većina boljitak vidi u tome da radi manje a ima više, a ne u bratstvu i jedinstvu. kad bi se preko noći ukinula ograničenja ne bi se dogodila ljubav nego rat
rat u kojem bi doslovno svatko pucao po svakome.
zato mislim da je bolje i ovako, nego rat, smrt, neimaština, bolest na cesti... ovako barem imaš krov nad glavom, toplo ti je, imaš internet...
kad bi se moglo preko noći, ja bih odmah glasovala za, ali ako zamislim moje dijete na cesti po ovoj hladnoći, u svakodnevnoj borbi (rukama i oružjem!) za hranu i goli život, onda ipak radije izabirem iluziju o slobodi u 8-satnom radnom vremenu u toplom uredu, internet, konzum i ljetovanje na jadranu.
Ukoliko se ukine novac, ili bilo koja druga vrsta valute i načina plačanja mislim da bi svijet postao raj na zemlji. Zamislite situaciju da nemate kredita, dugova,problema, stresova. Odete svaki dan u kvartovski dućan i besplatno uzmete ono što ćete danas kuhati. Odete u autokuću i uzmete auto koji ćete voziti, a kad vam dosadi vratite ga i uzmete drugi. Neki kažu da nitko ne bi htio raditi. Mislim da i za to postoji rješenje. U prvom redu dobrovoljci, a iza toga svaka obitelj bi dala jednu osobu koja bi radila, a samim tim ostvarivala i ulaznicu za ovako lagodan život.
patrick313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:49   #43
patrick, sorry, al zvuci ovo sto si rekao zvuci totalno nerealno i protivno ljudskoj prirodi, da netko radi, dok si drugi dodje i ducan i uzme sta hoce i da to jos radi dobrovoljno
da nema socijalnih drzava, da nema poreza, ili da postanu minimalni, da nam industrija poraste, kako bi i mogla i trebala, sve bi postalo jako jeftino, u to budi uvjeren, i sa puno manje rada bi svi imali puno vise, ljudi bi se komotno mogli umiroviti sa 30-ak godina, i to nije nikakva glupost, neki ni ne bi morali skoro nista radit ak ne bi htjeli, jer bi im njihove familije uspjele nagomilati velika bogatstva i ostavila im ih u nasljedstvo, ali da je bas sve besplatno, i don't think so. na taj nacin omalovazavas tudji rad i doprinos, to je rezervirano za filantrope dovoljno bogate da daju stvari, tak bi stvari jedino po mom misljenju mogle funkcionirat a da se svi s time slazu
viper87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:21   #44
Ne mogu verovati da odrasli ljudi imaju tako bujnu mastu.
Kako si vi to zamisljate ?
Odes u ducan i uzmes najnoviju Toyotu, ili Sonyjev TV, a za uzvrat se u Japan posalje tona zacina C.
A sto ako neko hoce Samsungov TV ? Nema problema ode u ducan...
Ili neko napuni 18 godina, recimo u Tokiju, ili NY i onda se skupe susjedi, dovezu mu materijal i pomognu mu da napravi kucu...
I tako milion puta. I svi slobodno ulaze na koncerte, nogometne utakmice i fakultete, voze se besplatno svim prevoznim sredstvima, ukljucivo svemirske brodove, idu koliko hoce na letovanje i skijanje, dovoljno je da samo imaju malo zlata u dzepu...
Jednostavno ne mogu vjerovati da vi doista mislite da bi to moglo funkcionirati. Za najdocnije mjesec dana, imali bi gradjanski rat.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:25   #45
zašto mislite da bi bilo rata ako bi se ukinuo novac i sve valute za robnu zamjenu? kako bi bilo rata ako bi svi sve imali i nitko to nebi htio uništiti. Jednostavno konkurentnost takve vrste bi nestala. Nitko nebi ubijao zbog nafte, hrane i ostalog zbog čaga se vode ratovi.
I jesam utopist sam, utopistička ideja mi je vodilja, sjajna je, savršena, zamišljena bez greške i nad se da će se ostvariti.
Zamislite sustav da imaš sve što ti treba, hrana se ne baca u smeće, ne robuješ nikome, slobodan si ujutro se probuditi, najesti se, nešto napraviti, doći doma miran bez brige, otići negdje s obitelji...sve to polako nestaje upravo zbog tog kapitalizma. Mislim da se može nešto učiniti po pitanju 3 sv rata samo mislim da je potrebno ljude nekako informirati, no većini je danas ispran mozak i teško svaćau takve informacije dok nebude prekasno, a tada budu uzalud tukli glavom o zid

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ne mogu verovati da odrasli ljudi imaju tako bujnu mastu.
Kako si vi to zamisljate ?
Odes u ducan i uzmes najnoviju Toyotu, ili Sonyjev TV, a za uzvrat se u Japan posalje tona zacina C.
A sto ako neko hoce Samsungov TV ? Nema problema ode u ducan...
Ili neko napuni 18 godina, recimo u Tokiju, ili NY i onda se skupe susjedi, dovezu mu materijal i pomognu mu da napravi kucu...
I tako milion puta. I svi slobodno ulaze na koncerte, nogometne utakmice i fakultete, voze se besplatno svim prevoznim sredstvima, ukljucivo svemirske brodove, idu koliko hoce na letovanje i skijanje, dovoljno je da samo imaju malo zlata u dzepu...
Jednostavno ne mogu vjerovati da vi doista mislite da bi to moglo funkcionirati. Za najdocnije mjesec dana, imali bi gradjanski rat.
zašto misliš. argumeniraj se

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.02.2012. at 20:29.
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:30   #46
Quote:
kresko kaže: Pogledaj post
zašto misliš. argumeniraj se
Ne pada mi na pamet argumentirati spram izmastanih bajki.
Zapravo sam se pokajao, da sam ikada svratio na ovaj podforum.
Ostavljam vas zato u miru i svraticu tek krajem godine, da vidim da li je svet propao (ili je mozda nastupila vasa utopija).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:38   #47
Quote:
kresko kaže: Pogledaj post
zašto mislite da bi bilo rata ako bi se ukinuo novac i sve valute za robnu zamjenu? kako bi bilo rata ako bi svi sve imali i nitko to nebi htio uništiti. Jednostavno konkurentnost takve vrste bi nestala. Nitko nebi ubijao zbog nafte, hrane i ostalog zbog čaga se vode ratovi.
zato sto ljudska priroda to ne dopusta, mozda bi se doslo jednom do tog stadija, ali preduvjet je da cijeli svijet zivi u izobilju i da dobrovoljno dodju do tog zakljucka. hoces primjer? jugoslavija, slovenci su cijelo vrijeme pizdili na ove s kosova jer je prosjecni slovenac imao 1-2 djece dok je prosjecni covjek s kosova imao 5-6, ako ne i vise, i nije im bilo fer da moraju izdvajati vise iz svoje place da bi uzdrzavali njihovih 100 djece.
a uostalom, prije nekoliko postova si rekao da bi uvodjenje zlatnog standarda dovelo do netrepeljivosti i ratova, jer je zlato ograniceno, a zanemario si cinjenicu da je upravo takav sustav bio brana nefer i neopravdano stampanju novca koji nije imao podloge u stvarnosti, pa je tvoj zakljucak da bi se netrepeljivosti iskorijenile tako da sve postane besplatno?
jesi li svjestan da besplatno NE POSTOJI? netko to mora odraditi
viper87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 09:07   #48
Quote:
patrick313 kaže: Pogledaj post
svaka obitelj bi dala jednu osobu koja bi radila, a samim tim ostvarivala i ulaznicu za ovako lagodan život.

đizs.
upravo sam se i ja pokajala što sam ikad svratila na ovaj (pod)forum.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 11:00   #49
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post

đizs.
upravo sam se i ja pokajala što sam ikad svratila na ovaj (pod)forum.
ajde onda mars natrag na ljes ili zenski kutak raspravljati o smecu o kojem vec tamo razgovarate.
henkak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 14:02   #50
kako bi ti bilo da si ti ta osoba koju obitelj daje za rad dok svi drugi uživaju i ljenčare?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:27   #51
zašto ne postoji besplatno? da je sve besplatno sve bi bilo besplatno upravo zato jer je sve besplatno. dakle ako albanac ima 5 djece dobiva besplatno hrane za 5 djece a ako ih slovenac ima 2 on dobiva besplatno za to 2. nitko bahatom slovencu neće uzeti iz usta i dati albancu jer će sve biti besplatno i svatko će imati koliko treba.
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:47   #52
Quote:
kresko kaže: Pogledaj post
zašto ne postoji besplatno? da je sve besplatno sve bi bilo besplatno upravo zato jer je sve besplatno. dakle ako albanac ima 5 djece dobiva besplatno hrane za 5 djece a ako ih slovenac ima 2 on dobiva besplatno za to 2. nitko bahatom slovencu neće uzeti iz usta i dati albancu jer će sve biti besplatno i svatko će imati koliko treba.
Covjece... Vidim da ne razumijes znacenje rijeci besplatno. Ti pod time ocito shvacas koliko NOVCA netko daje za nesto. Ako je utrosen ljudski rad da bi se doslo do te hrane, da se obradi zemlja, da bi se ona dovezla do trgovine, spakirala, sta god, to zahtijeva i ljudski rad i resurse, ergo - NIJE BESPLATNO! Besplatan je zrak koji dises, voda koju pijes na potoku i slicno, a nije besplatno nesto sto je netko drugi svojim trudom i znojem zaradio i privredio. Znaci, albanac ce sjedit doma, stancat djecu (nista protiv albanaca...no, wait.. ) a slovenac ce radit, uzdrzavat dvoje djece, a istovremeno ce albanac imati ista prava kao i slovenac? Hm.... not fair? Jebemu mater, nek svatko radi za sebe i nek dobije ono sto je zasluzio.
Ne kuzim ovu iluziju koju imas u glavi, mislim da ju nisi razradio. Jbg, sorry ak sam grub, al nisi me uvjerio nimalo
viper87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:53   #53
Svatko može napraviti nešto, netko sa dosta obradive zemlje može uzgajati nešto što netko u gradu ne može, i obratno.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:05   #54
Al ajde, da ne bi bilo da samo kontriram, reci cu nesto konstruktivno, moje skromno misljenje kako bi stvari trebale funkcionirat.
Vidim da si za neki opaki socijalizam i protiv konkurencije (vjerojatno gledas sto se dogadja u svijetu i mislis da je konkurencija losa stvar, al to nije zdrava konkurencija, ovo je neka poremecena i u tom smjeru svjesno vodjena "konkurencija" da bi se svijet zagadio i narodi osiromasili). No, zdrava konkurencija iliti zdravo nadmetanje dovodi do izuma i poboljsanja proizvodnje, postaje efikasnija, manje utrosenog ljudskog rada, veca mehanizacija i jeftiniji proizvodi. Ljudi su prije koristili motiku pa plug pa traktore itd. Da se dopustila zdrava konkurencija, da su se smanjivali porezi svugdje umjesto povecavali, ne bi sva proizvodnja otisla u kinu kako je to sada slucaj nego bi proizvodnja postala visoko mehanizirana i hrana, a i sve drugo bi postalo veoma jeftino. Kroz takav sustav i na taj nacin akumulirana bogatstva bi nakon izvjesnog vremena vjerojatno doslo do promjene svijesti u ljudima i ljudi bi svoje bogatstvo poceli darovati jer im toliki visak i ne treba. Takvih slucajeva imas koliko hoces, ali u proslosti, negdje pocetkom 20.st. Danas je drustvo neravnopravno, postoji elita i siromasni, ljudi to znaju i osjecaju i stoga je danas slucaj u korporativnoj americi, a i drugdje, da ljudima ni milijarde nisu dovoljne, nego se nadmecu sa drugom elitom i ne pada im na pamet nesto darovati. Wall Street je pun toga. Ovo je ukratko
viper87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:18   #55
mislim da ste osli previse u krajnost. bilo bi sasvim dovoljno da se ukinu svi krediti, odnosno sve banke. ljudi bi se oslobodili tako dugova i bilo bi im puno lakse. najbolje je i kad bi se ukinio digitani novac, odnosno, one brojke na racunima. mislim da se ovaj papirnati i metalni novac ne bi ni trebao ukidat, ali ga ni ne bi trebalo stancat nonstop jer bi onda postao bezvrijedan.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:22   #56
Quote:
viper87 kaže: Pogledaj post
Ja sam apsolutno siguran da bi svijet bio potpuno drugacije mjesto da nema te bankarske gamadi koja se zove elitom. Novac bi imao pokrice u zlatu, srebru, necem fizickom, necem do cega se tesko dolazi i za sto je potreban ljudski rad i ne bi se stampalo samo tako, ili, u danasnje vrijeme, upisivalo kao digitalni iznos u neki tamo kompjuter. Na vlast ne bi dolazili ljudi upitnog morala i svaki sumnjivi potez bi se osudjivao u medijima, a ne bi se zataskavao ili stovise, odobravao kako je to sada. Nijedna država ne bi bila zaduzena, trosili bi u granicama mogucnosti, pravni sustav bi profunkcionirao, imali bi dobro obrazovanje, ucili prave ljudske vrednoste, ne bi bilo ratova, ne bismo bili fizicki ni psihicki bolesni, ugl, sve bi se preokrenulo na bolje. O takvom svijetu ne mozemo ni sanjati nazalost dok god ta elita operira. Ovo sto pricate su cak i ok razmisljanja, ali mislim da ne bi bila ni potrebna nikakva radikalizacija svega, samo da nema te gamadi
boki, slazem se apsolutno, ne volim sam sebe quotat, al to sam vise manje i ja rekao
viper87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:36   #57
nisam čitao sve.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 21:37   #58
pa ako bi radio i slovenac radio bi i albanac i svi sretni i zadovoljni, a ja sam rekao da bi sve radila računala koja bi kontrolirala nekolicina dobrovoljaca kojih bi svakako bilo
kresko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 23:42   #59
ja mislim da ima spasa...ljudi su poceli otvarat oci pomalo,teze ih je manipulirati,ali jos uvijek nas drze na dlanu,sta je je....kad ste vec spomenuli protokole,bas imam knjigu u kojoj se spominje jedan dio te knjige,za one koji neznaju o tome:

-glasovanje na izborima treba omoguciti svima,nizi slojevi drustva bez obzira na imovinsko stanje,zene,i sto mladji uzrasti jer je jednostavnije manipulirati masom i neukim pukom.....

-goje(pogrdni naziv za nezidove),treba masovno ukljucivati u masonerije da imaju dojam da i oni prividno vladaju ali ne smiju spoznati stvarne ciljeve i otkrivati tajne..

-apsolutno se treba zagospodariti svim tiskovinama i agencijama,ni jedna informacija ne moze doci u javnost bez njihova odobrenja.moraju u potpunosti zavladati gojskim umovima,doci u posjed svih drzavnih tajni i onda servirati obicnoj masi informacije prema potrebama i ciljevima...treba se steci dojam da se tiskovine bore za javno dobro,stite gradjane i najnizi sloj drustva a ustvari sve su informacije tocno dozirane i predodredjene njihovim visim ciljevima...

-gojima se treba onemoguciti bilokakva inicijativa,a sav drustveni zivot treba poticati i usmjeravati.sami ce organizirati razne zabave,druzenja,natjecanja itd,kakobi gojin duh bio zaokupljen u usmjereno misljenje...

-politiku vladanja u svakoj drzavi treba prikazati kao zlocin ravan razbojnistvu,kako bi goji prezirali svoju vladu.u povjesnim udzbenicima trebaju se pozitivni prikazivati svi pustolovi i buntovnici koji su se borili protiv vlasti i prikazivati ih kao mucenike kako bi se goji otklonili od vlasti,svoje drzave i priklonili liberalizmu.liberalizam ce tako unistiti drzave,a narod izmucen neredima i siromastvom trazit ce medudrzavnog vladara....

-drzave je potrebno poticati na bilokakve javne investicije pa i ratove,kako bi dole u situaciju da od njih posudjuju novac.kad jednom posude,zbog kamata ih nikad nece moci vracat,radit ce posudbu na posudbu i sve ce biti pod njihovimutjecajem.doci ce do takvom zaduzenja da ce sa takvim drzavamamoci radit sto ih volja...

itd itd,imatoga jos ali ove su onako najzanimljivije jer se najvise isticu jer se upravo desavaju......necce me cudit ako mi obrisu post iz nekih desetih razloga xD.....i razmak na tipkovnici mi je spaljen pa ne hvata uvijek,zato su neke rijeci spojene,nije mi se dalo ispravljat cijelo vrijeme
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 23:45   #60
Quote:
henkak kaže: Pogledaj post
ajde onda mars natrag na ljes ili zenski kutak raspravljati o smecu o kojem vec tamo razgovarate.
ili u kuhinju! xDD
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.