Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 15:29   #3701
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Sad tek ništa ne kužim. Jer, jučer kad sam išao gledati što je i gdje bi mogla biti ta famozna tacna, vidio da uredno kaplje iz te cjevčice za koju ti sad kažeš da služi kao odvod za kondenzat nastao samo hlađenjem...
obicno i imas samo jedan odvod, samo onaj ispod klime. Ovaj unutarnji odvod se obicno stavi tako da ide u tu vanjsku tacnu.
Kod tebe je izgleda upravo tako napravljeno jer na ovim temperaturama moze kapat jedino kad se grije.

Pola metra nije puno. Pobrini se samo da crijevo pada dovoljno koso, ugrubo barem 10°, i neces imati problema.
stikla is offline  
Old 25.10.2016., 16:45   #3702
Danas sam obišao dvije trgovine i zatražio sam ponude. Jednu ponudu još čekam, a u drugoj sam dobio ponudu za tri uređaja koji su me zanimali:
Mitsubishi fh35 8600kn,
Toshiba ras13 9000kn,
Fujitsu 12lt 8600kn.
Za sve cijene još ide popust 15%, a montaža je 1000kn.
Inače, lik je bio ful susretljiv, pitao me čemu kuonja tako skupog uređaja pa sam mu objasnio. Na to je rekao da su to sve redom profi uređaji koji su "overkill" za svakodnevnu uporabu i preporučio mi je neki Vivax (Gree sa Vivax naljepnicom).
Rekao je još da ako već hoću neki od navedenih japanaca neka uzmem jeftiniji model jer mi ovi top super inverteri stvarno ne trebaju (upamtio sam samo da mi je umjesto Super Daisekaia preporučio Suzumi za 6500kn umanjeno za popust).
Uglavnom, dugo sam se zadržao tamo i na kraju kad je vidio da ipak imam pojma o tim stvarima rekao je da je ono kaj mi treba Mitsubisi SF model MSZ-SF50VE (8200kn sa obračunatim popustom plus montaža), ali da bi on sebi da je na mom mjestu ugradio Vivax Cool V design 3.81kw...
Meni je inače favorit Fujitsu lt, ali malo je problem s ovlaštenim serviserom/instalaterom u mom kraju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Old 25.10.2016., 17:02   #3703
Cena LT je 8600kn bez montaze ?
Imas je kupiti za 8133kn .. Ne secam se za sta ti tacno treba i da li ti bas stvarno treba TOP klima , ali uporedjivati Vivax sa japancima , sta reci .. Cena za MSZ SF 50VE od 8200kn je extra , a jesi li ti siguran da je ta klima za te pare , jer ovde gde LT kosta 8133 , taj SF50V je 9200kn ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.10.2016., 17:17   #3704
Quote:
Yovitssa kaže: Pogledaj post
Toshiba ras13 9000kn
Sta je ras13.

Svaka toshiba je ras 13........mirai,suzumi,daisekai ?
rovaccccc is offline  
Old 25.10.2016., 17:34   #3705
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Sta je ras13.



Svaka toshiba je ras 13........mirai,suzumi,daisekai ?


Super daisekai!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Old 25.10.2016., 18:07   #3706
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
Cena LT je 8600kn bez montaze ?
Imas je kupiti za 8133kn .. Ne secam se za sta ti tacno treba i da li ti bas stvarno treba TOP klima , ali uporedjivati Vivax sa japancima , sta reci .. Cena za MSZ SF 50VE od 8200kn je extra , a jesi li ti siguran da je ta klima za te pare , jer ovde gde LT kosta 8133 , taj SF50V je 9200kn ..


Da, bez montaže, ali ide još 15% popusta na to!
A ne znam da li se možda zeznuo za cijenu sf50ve, ali to je cijena sa već ukalkuliranih 15% popusta. I još je 1000kn montaža!
Ma kuoio bih ja ipak japanca, premda mi samo za dogrijavanje treba...
Btw, izolirao sam tavan prošli tjedan sa 20cm vune kao što sam najavio i promjena je ogromna!
Žena je mislila da nam se termostat pokvario jer se grijanje pali jednom dnevno!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Old 25.10.2016., 19:17   #3707
Quote:
Yovitssa kaže: Pogledaj post
Super daisekai!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hajde budi dobre volje pa mi pošalji na private poruku kontakt od prodavača za Mitsu FH i Super Daisekai, ja kupujem još jednu klimu pa sam danas zvao na par mjesta pa još nisam dobio ponudu ovo mi se čini dobra cijena koju si naveo.

Zanima me samo Mitsu fh 35 i Toshiba sd8
BatmanBg is offline  
Old 25.10.2016., 21:45   #3708
Quote:
Yovitssa kaže: Pogledaj post
Super daisekai!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super daisekai 8 ras 13 za 9000 kuna, pa još minus popust?

jel to znači 9000-15%=7650??? Pa toje debelo ispod cijene (http://www.mbfrigo.hr/uploads/TOSHIBA_4_2016.pdf)

top model ti sigurno ne treba ali ovo je vrhunska cijena i teško je odoljeti.
ili nije 8ica u pitanju (već starije serije 6 ili 6,5 sa lagera) ili je neka grbava priča skroz. Cijena pak za suzumija je normalna.

Ono što ne kužim je da ti tražiš klimu od 3,5 kw a on tebi nudi SF50 sa 5,8KW u grijanju???? i još pored toga ti nudi vivaxa od 3,81kw ?

netko je izgubljen u ovoj priči. Ili ja, ili taj tvoj prodavač ili ti.
ali nešto mi tu ne štima.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 25.10.2016., 22:00   #3709
Next, bio sam skoro pa spreman napisati da si u pravu glede mjerača i baterija.

Naime, kak je Tetrapak jučer napisao da njegov novi Suzumi prije gašenja vrti ventilator sa 17w, išao sam provjeriti šta se točno dešava s mojim

I odlučim ja tako nakon 2 godine skinuti mjerač sa RAS16. Skoro me šlag strefio. Odštekam klimu, izvadim mjerač, a display mrtav. Rekoh kvragu.
2 godine mjerenja odu k vr......
i odnesem ja mjerač gore na kat, uštekam ras 10, i kak display nema osvjetljenja, ništa nevidim, još kak je dolje lijevo u čošku.....i uzem bateriju i vidim samo 8ice..........o hebote, em zeznem 2 godine mjerenja, em sve nizašta jer se izgleda resetirao i sad ga ponovo programiraj....
ai rekoh idem probati sa produžnim da sve izvučem na svjetlo dana da nešto vidim......i kad ono...dobro je....sve je popamtio sve štima.

možda i tebe zavarao crni ekran kad si ga izvadio? Pa si mislio da je baterija?

Evo držim sad mjerač na suzumiju 10 i pratim kaj se dešava.
Nikad na RAs16 nisam detaljnije pratio kaj se dešava, znam da prikaz nije fiksan, da se ti watti vrte gore dolje za nešto sitno....ali ono što mi je čudno, nisam to primjetio na 16ici, ali evo sad vidim an ras 10 potrošnje ide ovako 201-245-285-304-263-221-192 i tako u krug kako sekunde prolaze. Koliko na kraju troši nekom trenutku neznam šta bi rekao. Ne sjećam se takvog trćkaranja u krug od preko 100 watta na 16ici. Inače šta se tiće osjeta, sluh - brzina puhanja i osjeta- toplina ispuha u tim sekundama kak trči ta potrošnja ne osjetim nikakvu razliku.

Danas ga palio na 20,8; zadanu spustim na 22. Vani 18. krene s 1000 watta nešto sitno spusti i ugasi se na 23,6. Pali se na 22,4 ali sad nakon paljenja potrošnja se vrti 190-240. Trenutno 24,1 i brijem da će ugasiti opet na 24,6. Ili nije registriao promjienu zadane ili brije svoj neki film.

Zahe...to potkrovlje. U suštini tak je radio i haier. Mislio sam da je u banani, ali čini se da nije bio

pardon, evo upravo se ugasio, 24,2
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 26.10.2016., 06:58   #3710
Edgar kod tebe je problem što je klima na takvoj nezgodnoj poziciji pa nemože pravilno održavati temperaturu do samog uređaja sigurno nije problem.

Ja sam ove godine mjesto od klime premjestio na drugu poziciju, prije je bila desna strana od klime do samog zida i sada imam daleko bolje grijanje jer klima ima otvoren prostor puhanja prema cijeloj površini.

Juče sam zvao dva prodavača jedan u Sisku i jednog u Osijek za klimu radi se o Mitsu FH35 i Toshiba super daisekai 8 13-tka i jednog za Fujitsu 12 LUCA kupujem jednu od ovih navedenih za kuću 47 m2 super izoliranu ali sa ovim trgovcima nisam zadovoljan a ovaj za Fujitsu uopće nije odgovorio na mail za upit.

Dobio sam podatke o trgovcu od Yovitssa zovem i njih danas da vidim za ponudu od ove tri klime koja je cijena i kakav im je pristup prema kupcu pa ću objaviti ovdje dali je bila uspješna trgovina.

Kupnja klime mi nije hitna u kući se ne živi a pripremio sam novce tako da potrošim na klimu da ne ode na nešto drugo.
BatmanBg is offline  
Old 26.10.2016., 07:31   #3711
Ma uvek je do prostora i same podesenosti uredjaja od strane proizvodjaca , ja licno sam ubedjen da svaka japanska klima ima dobar senzor i da on licno ne pravi problem . Pa vidi Edgar , nije se ni meni ugasio merac , videli su se brojevi na njemu , doduse bledje nego sto treba , ali necu da rizikujem i ostanem bez podataka a cena baterije je mizerna ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 26.10.2016., 10:32   #3712
Ma ja isto ne vjerujem da je do senzora, mislim, mijenjao ga na haieru pa se ništa nije promijenilo.
Preko vikenda ugradit ću grijač pa možemo usput izmjeriti otpor na senzoru i vidjet da li odgovara po spec....
Inače, u međuvremenu sam na tavan još postavio 10cm vune....sad imam na stropu 10cm vune u knaufu, pa na podu tavana 2*5cm stiropora i 2*5cm vune......
problem je jedino što pod tavana čini radi kosina svega 40% plafona, a na tim kosinama ne mogu više vune nagurati

inače, malo sam gledao poziciju kak si ti predlagao....kak se radi o potkrovlju, plafon nije standardne visine već negdje oko 2,20....da je montiram kak si ti prikazao, a da se zadovolje zahtjevi proizvođača (17cm bočno), bila bi nekih 35-40cm ispod plafona i od poda na nekih 1,8......ono da ne kažem na pola zida, to bi brijm izgledalo podosta ružno....

iako vidio sam na jednom gradilištu, tipovi u onim kontenjerima, griju se na klimu a ona na 30 cm od poda i kažu da super grije
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 26.10.2016. at 10:43.
Edgar is offline  
Old 26.10.2016., 15:16   #3713
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Super daisekai 8 ras 13 za 9000 kuna, pa još minus popust?



jel to znači 9000-15%=7650??? Pa toje debelo ispod cijene (http://www.mbfrigo.hr/uploads/TOSHIBA_4_2016.pdf)



top model ti sigurno ne treba ali ovo je vrhunska cijena i teško je odoljeti.

ili nije 8ica u pitanju (već starije serije 6 ili 6,5 sa lagera) ili je neka grbava priča skroz. Cijena pak za suzumija je normalna.



Ono što ne kužim je da ti tražiš klimu od 3,5 kw a on tebi nudi SF50 sa 5,8KW u grijanju???? i još pored toga ti nudi vivaxa od 3,81kw ?



netko je izgubljen u ovoj priči. Ili ja, ili taj tvoj prodavač ili ti.

ali nešto mi tu ne štima.


Ma ja trebam klimu za prostor od cca 50m2. Ali za dogrijavanje (prvenstveno da smanjim račune plinskog centralnog grijanja). I kad sam se raspitivao tu u temi, odgovor većine bio je da mi je dostatan npr. top japanac od 3.5kw premda po specifikacijama takva klima grije 35, a ne 50m2.
Lik u toj trgovini stalno gura Vivax, valjda na njega ima najveći bonus. A kad sam mu objasnio stvari detaljnije, predložio mi je navedeni Mitsubishi jer se ipak radi o 50m2...
Toshiba je sigurno Super Daisekai 8, popust od 15% je za cash, a izjavio je još da krajem godine cijena bude i povoljnija. Eto, sad sam i Batmanu dao podatke od trgovine, zanima me baš kakva bude njemu ponuda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Old 26.10.2016., 20:18   #3714
Quote:
Yovitssa kaže: Pogledaj post
Toshiba je sigurno Super Daisekai 8, popust od 15% je za cash, a izjavio je još da krajem godine cijena bude i povoljnija. Eto, sad sam i Batmanu dao podatke od trgovine, zanima me baš kakva bude njemu ponuda...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Danas sam razgovarao telefonom sa trgovcem a jednu ponudu sam dobio preko telefona , treba stići na mail i službeno ( do ovog pisanja još nije stigla) a ponuda je sljedeća:

Krajnja cijena za gotovinu..

1 Mitsubishi MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE Kirigamine = 8.100 kn.
2 TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 RAS-10G2AVP-E RAS-10G2KVP-E 2,5kW 8.425 kn.
3 TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 RAS-13G2AVP-E RAS-13G2KVP-E 3,5kW 9.200 kn.

U razgovoru sa prodavačem što se tiče TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 kaže i sam da nema potrebe za tako skupom klimom da su te klime namijenjene za rad 24 sata i većinom za serverske sobe što znači da te klime zaista moraju biti vrhunske.

Za SUPER DAISEIKAI 8 na drugom mjestu dobijem još povoljnije ali mi taj trgovac nekako djeluje neozbiljno, naime ako razgovaramo telefonom i kaže da će se javiti u toku dana sa detaljnom ponudom a više niti ne nazove po meni je to neozbiljnost pa neznam šta reći o takvima pozitivno ili negativno.

Očekujem i druge ponude ako nakraju i stignu..
BatmanBg is offline  
Old 26.10.2016., 20:22   #3715
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
U razgovoru sa prodavačem što se tiče TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 kaže .....da su te klime namijenjene za rad 24 sata .
znači ima nešto u onoj mojoj filozofiji da su klime tj njeni vitalni dijelovi testirani na neki broj radnih sati.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 26.10.2016., 20:33   #3716
Svi koji znaju šta su serverske sobe onda se zna da tu za hlađenje trebaju vrhunski uređaji koji rade non-stop što navodi ovaj prodavač za Daisekai.
Vjerovatno se jako malo prodaju u maloprodaji tj. za kućnu upotrebu pa mu je i bilo malo čudno kad sam naveo da je za kuću.
BatmanBg is offline  
Old 26.10.2016., 20:38   #3717
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Danas sam razgovarao telefonom sa trgovcem a jednu ponudu sam dobio preko telefona , treba stići na mail i službeno ( do ovog pisanja još nije stigla) a ponuda je sljedeća:

Krajnja cijena za gotovinu..

1 Mitsubishi MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE Kirigamine = 8.100 kn.
2 TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 RAS-10G2AVP-E RAS-10G2KVP-E 2,5kW 8.425 kn.
3 TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 RAS-13G2AVP-E RAS-13G2KVP-E 3,5kW 9.200 kn.

U razgovoru sa prodavačem što se tiče TOSHIBA SUPER DAISEIKAI 8 kaže i sam da nema potrebe za tako skupom klimom da su te klime namijenjene za rad 24 sata i većinom za serverske sobe što znači da te klime zaista moraju biti vrhunske.

Za SUPER DAISEIKAI 8 na drugom mjestu dobijem još povoljnije ali mi taj trgovac nekako djeluje neozbiljno, naime ako razgovaramo telefonom i kaže da će se javiti u toku dana sa detaljnom ponudom a više niti ne nazove po meni je to neozbiljnost pa neznam šta reći o takvima pozitivno ili negativno.

Očekujem i druge ponude ako nakraju i stignu..


I meni je rekao ovo za server sobe za Toshibu!
Znači tebi nije popust spomenuo..? Čudno!
Ja sam bio u trgovini baš, mada ne znam koliko to mijenja na stvari...
Ja inače još uvijek čekam ponudu one druge trgovine, a trebala je jučer stići...
Je li ti nudio Vivax?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Old 26.10.2016., 20:44   #3718
Ne nije nudio Vivax napomenuo sam da imam Hitachi 35 rpb i da me druge klime ne zanimaju pa vjerovatno zbog toga nije druge klime ni nudio.
BatmanBg is offline  
Old 27.10.2016., 12:32   #3719
Quote:
Yovitssa kaže: Pogledaj post
Ma ja trebam klimu za prostor od cca 50m2. Ali za dogrijavanje (prvenstveno da smanjim račune plinskog centralnog grijanja). I kad sam se raspitivao tu u temi, odgovor većine bio je da mi je dostatan npr. top japanac od 3.5kw premda po specifikacijama takva klima grije 35, a ne 50m2.
Za dogrijavanje i ne treba top model.........za dogrijavanje su sasvim dovoljni najjeftiniji modeli..........ali eto ako bas love ne fali onda moze nesto iz srednja klase jer je malo bolji kvalitet unutra.........tako da ima smisla sto su ti govorili da ti ne treba neki skupi uredjaj jer ces samo dogrijavat .

U pravim specifikacijama "koliko se ja sjecam" nema podatka o tome za koliko m2 je neka klima..........to samo trgovine vole da pisu te podatke o m2........bez neke posebne logike

Prema trgovini ferlez i toshiba suzumi 13 i fujitsu ltca12 su klime za grijanje do 30m2.

Iako po specifiakciji suzumi 13 je na -15*C vani sposobna izbaciti max 2,4 kw toplote mislim.............dok je ltca 12 sposoban izbaciti 4,4 kw toplote na -15.........kako je moguce da obje klime budu za istu kvadraturu ako jedna ima skoro duplo vecu snagu od druge na -15.

Ako imas grijanje i hoces ponekad da ne palis grijanje npr u ovo sad vijeme koa da malo grijes klimom..........onda su fujitsu llcc,toshiba mirai,daikin ftx j3 i slicne klime sasvim dovoljne....one kostaju oko 500€........a ako hoces malo kvalitetnije onda toshiba suzumi plus,fujitsu lmca,mitsubishi sf i slicno.....to kosta 600-700 € valjda

Cak i vivax iam dovoljnu snagu za takav posao.......samo je pitanje kako cese kineske klime ponasati kroz godine rada.......japanci su pouzdaniji.
rovaccccc is offline  
Old 27.10.2016., 13:12   #3720
Ma ja bih da mi u tome dogrijavanju klima troši što manje struje i da je dugoročna.
Ostajem pri tome da uzmem japanca, samo ne znam da li "pedesetku" ili "35icu"!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Yovitssa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.