Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 22:49   #861
Krivo si to spojio, plus nikako ne smije ići direktno preko bravice nego preko releja. Bravica nije uopće dimenzionirana za tolike struje, mogu ti se zaljepiti/zavariti kontakti i začas imaš požar.

https://www.google.hr/search?q=mtd+s...A6cDdlM%3A

__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 03.10.2016. at 23:01.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:02   #862
Hvala na odgovoru, dio je montiran i radi sve kako treba.
bukvik11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 06:11   #863
Quote:
tamburash kaže: Pogledaj post
Kontaktirao jednu firmu u Velikoj Gorici koja se bavi federima, al mi traze tocne dimenzije. mr.ivek, jel znas mozda koje su ili sacekam zadnju kosnju, pa kad skinem kosiste..
jesi dobio dimenzije federa ?

Mjerio sam šublerom, nadam se da će pomoći.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:31   #864
Jesam!
Veliko HVALA
Nisam ih jos kontaktirao, iduci tjedan narucim!
tamburash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 08:11   #865
Da nešto pitam.
Gornji dio kosišta mi je bio zaštićen plastikama (kao na slici) i ne planiram stavljati više te zaštite (bez zaštite). Ima li neki objektivni razlog da stavim te zaštite?
Definitivno smetaju kad treba ispuhati kompresorom traktor nakon košnje.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 09:46   #866
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da nešto pitam.
Gornji dio kosišta mi je bio zaštićen plastikama (kao na slici) i ne planiram stavljati više te zaštite (bez zaštite). Ima li neki objektivni razlog da stavim te zaštite?
Definitivno smetaju kad treba ispuhati kompresorom traktor nakon košnje.
mislim da nema, sto kazu zvon, champ, sas, ja se bojim da prst ne ostavim na tome, jer previse cackam.

Kad bi kosio i grana bi mi se zaglavila isao bih to maknuti, očistiti i mogao bih bez prsta ostati, tako da, ja ne bi ??
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 09:49   #867
Razlog ti je, da ak kosiš visoku travu, vlaženje i sklizanje pogonskog remena.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 10:08   #868
99% sam siguran da ne budem natrag to stavljal.
Pital sam jer možda ima neki posebno važan razlog da to bude gore, a ja ne znam.
Stvar je u tome da nije moguće s kompresorom to počistiti i tu se skuplje trava, a kad je ovak bez te zaštite uopće nije problem ispuhati a ni malo špricnuti WD-om ili nečim sličnim.
Za prste se i previše ne bojim jer moj ima uključivanje pogona na sajlu koji nikako ne može raditi ako ne sjedim na traktoru.
Da, nakon 2 sezone prvi put sam skinul kosište, dobro očistil (imal sam od čega) opral s miniwashem dobro posušil s donje strane premazao 2x s temeljnom i podmazao lagere.
Sad čeka zimu da s njim vučem sanjke
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:06   #869
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
99% sam siguran da ne budem natrag to stavljal.
Pital sam jer možda ima neki posebno važan razlog da to bude gore, a ja ne znam.
Stvar je u tome da nije moguće s kompresorom to počistiti i tu se skuplje trava, a kad je ovak bez te zaštite uopće nije problem ispuhati a ni malo špricnuti WD-om ili nečim sličnim.
Za prste se i previše ne bojim jer moj ima uključivanje pogona na sajlu koji nikako ne može raditi ako ne sjedim na traktoru.
Da, nakon 2 sezone prvi put sam skinul kosište, dobro očistil (imal sam od čega) opral s miniwashem dobro posušil s donje strane premazao 2x s temeljnom i podmazao lagere.
Sad čeka zimu da s njim vučem sanjke

podmazao lagere ??
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 07:44   #870
Krivo sam se izrazil - našprical s WD40.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 07:51   #871
Sad si ih samo opral, pa više ni ne budu masni. No, sreća je kaj jedan 6204 2RS košta 5 kuna...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:03   #872
Bez brige, nisam baš s MW po lagerima pretjerano, a WD je samo da pomogne izbaciti vodu s lagera, a ako kojim slučajem uđe kroz semering - onda je semering gotov i bliži se kraj lageru. Da nakon sušenja i špricanja WD-om sam uključio noževe da rade kojih 10-ak min da izbace eventualno zaostalu vodu.
Imam susjeda koji ima MTD traktor nekoh 4-5 godina i 2x je morao mijenjati lagere - nakon svake košnje miniwashem detaljno opere kompletni traktor. I danas izgleda ko da je iz dućana.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:23   #873
Pozdrav!
Danas konacno skinuto kosiste i mr.ivek, bio si u pravu. Feder je pukao. Iduci tjedan narucim po dimanzijama koje si mi poslao.

Bas sam neki dan gledao kod susjeda koji je radio novu ogradu, te ju je dao "plastificirati". Kako mi je objasnio, prespricana je s necim sto se zapece. Jel bi se dalo i kosiste s time presvuci?
tamburash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:05   #874
Quote:
tamburash kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Danas konacno skinuto kosiste i mr.ivek, bio si u pravu. Feder je pukao. Iduci tjedan narucim po dimanzijama koje si mi poslao.

Bas sam neki dan gledao kod susjeda koji je radio novu ogradu, te ju je dao "plastificirati". Kako mi je objasnio, prespricana je s necim sto se zapece. Jel bi se dalo i kosiste s time presvuci?

moj ti je savjet pranje nakon svake košnje, imaš dobrih rješenja za dizanje traktora, imaš rješenje za nagib traktora na stranu, možeš to i sam napraviti.

Moje kosište je sad 2 godine (2 sezone) i ko novo je, stalno ga peruckam, a i za manje od 10 minuta ga rastavim, već mi je ušlo u rutinu.

Izvučem ga ispod traktora i tada ga detaljno očistim, nije teško kad naučiš, ja kosim cca 3500-4000m2 svakih 3-4 tjedna i nije mi problem igrati se sa njim poslije košnje, to me smiruje i okupira.

Ako ti je kosište već dosta loše daj ga pocinčati, skini ga i imaš cinčaonu u Požegi koja pocinčava kovane ograde, mislim da ti je to najbliže raspitaj se malo, sad preko zime mislim da i nije nešto skupo.

Plastificiranje nisam čuo, ali ako je nova tehnologija prihvačam da bi moglo biti OK, javi nam.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 16:18   #875
Kosište je tvornički bilo presvučeno nekom masom poput poput plastificiranja. Prilično debeli i čvrsti sloj, koji nakon nekog vremena dobije prvu pukotinu, i tako sve dalje... Na kraju to otpada dolje u velikim krpama. Najbolje je vruće pocinčati u više slojeva, ili pak farbati na kraju sezone. Temeljna boja na debelo, par slojeva laka. Ne košta puno, drži godinu dana
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 17:28   #876
Quote:
tamburash kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Danas konacno skinuto kosiste i mr.ivek, bio si u pravu. Feder je pukao. Iduci tjedan narucim po dimanzijama koje si mi poslao.

Bas sam neki dan gledao kod susjeda koji je radio novu ogradu, te ju je dao "plastificirati". Kako mi je objasnio, prespricana je s necim sto se zapece. Jel bi se dalo i kosiste s time presvuci?

evo jeftino i dobro rješenje

http://s20.postimg.org/900chkwpp/rampa_za_dizanje.jpg


http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/di...oglas-12404922
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 22:49   #877
Ja sam to rijesio sa vitlom i koloturom. Dignem mu prednji kraj i detaljno sve operem sa mini wash-em poslije svake kosnje. Prva mi je sezona da ga imam (MTD LG200H) i kosim s njim oko 8000 m2, s tim da si to rasporedim u dva dana. Kosim redovito, ove godine svakih desetak dana.
Zastita koja je bila mi se bas tako oljustila.. kad je krenilo, skidalo se u velikim komadima. Znaci, dovoljno bi bilo malo osmirglati i premazati par puta temeljnom bojom za zeljezo, ako ne uspijem pocinčati?
tamburash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 07:41   #878
Quote:
tamburash kaže: Pogledaj post
Ja sam to rijesio sa vitlom i koloturom. Dignem mu prednji kraj i detaljno sve operem sa mini wash-em poslije svake kosnje. Prva mi je sezona da ga imam (MTD LG200H) i kosim s njim oko 8000 m2, s tim da si to rasporedim u dva dana. Kosim redovito, ove godine svakih desetak dana.
Zastita koja je bila mi se bas tako oljustila.. kad je krenilo, skidalo se u velikim komadima. Znaci, dovoljno bi bilo malo osmirglati i premazati par puta temeljnom bojom za zeljezo, ako ne uspijem pocinčati?
pa majku im , ne smije se u prvoj sezoni oljuštiti kućište kako ti pišeš, to je neki propust u proizvodnji, probaj to reklamirati.

To se događa ako ga ostaviš tjedan-dva, a da ga nisi očistio.

2 godine je garancija.

Moj je u 2 sezoni i ništa se ne ljušti, na 2-3 djela gdje je udario kamen otpala je boja i to je to, ali se ne ljušti u krpama...
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:24   #879
To kaj ti se ljušti je bilo "plastificirano", tj. bojano prahom i zapečeno. Kad se krene ljuštiti, treba ga skinuti do kraja. Za mene je to drek, ali je brzo u industriji.
To se da napraviti samo na čisti metal, a nemre se preko psotojećega. Nema temeljne i boje i vlo je tanko.
Ak mene pitaš, skini ga dolje, dobro ostruži drot kefom i pofarbaj temeljnom bojom u dva-tri sloja. Ionak buš to delal jedanput godišnje.

Kak sam ja kupil 15 g. stari stroj, rastavil sam kosište i dal ga vruće cinčati, te na njega nanesel emeljnu i još dva sloja boje.
No, prije cinčanja treba ga dobro pripremiti, najbolje opjeskariti (to sam dal napravti prije cinčanja).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:35   #880
Quote:
tamburash kaže: Pogledaj post
Ja sam to rijesio sa vitlom i koloturom. Dignem mu prednji kraj i detaljno sve operem sa mini wash-em poslije svake kosnje. Prva mi je sezona da ga imam (MTD LG200H) i kosim s njim oko 8000 m2, s tim da si to rasporedim u dva dana. Kosim redovito, ove godine svakih desetak dana.
Zastita koja je bila mi se bas tako oljustila.. kad je krenilo, skidalo se u velikim komadima. Znaci, dovoljno bi bilo malo osmirglati i premazati par puta temeljnom bojom za zeljezo, ako ne uspijem pocinčati?
Ne miniwash,s njime si sigurno načeo boju a i ležaje budeš ispral,dovoljan je mlaz iz šlaufa.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.