Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 13:33   #10001
OK
Što prije ču slikat i poslat slike.
goginjo1 is offline  
Old 05.10.2016., 08:04   #10002
ja imam isti problem samo što meni 100% ne curi nigdje.
meni se čini da vuče odozdo vlagu direkt iz zemlje ili još gore: podzemne vode kojih ima ovdje beskonačno (podsljeme).
počeo sam otkopavati dio kuće, ali ako vuče odozdo ne znam kako ću to riješiti.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 05.10.2016., 08:24   #10003
upss,ako si jugozapadno od Šestina prema Črnomercu šaljem pp
kanjar is offline  
Old 05.10.2016., 08:34   #10004
Imam ja jedno pitanje, već valjda 1000 puta prožvakano, ali mislim da je danas situacija takva da se iz mjeseca u mjesec mjenjaju cijene gradnje kuće. Pa stoga, zanima me ako je itko zadnjih godinu dana krenuo raditi kuću, zanimaju me troškovi, od priključaka do kraja, (ili do kuda se došlo). Gledam cijene po netu, variraju neke i čak do 200€ po m2.
Znači ne zanima me, računaj 300e/m2, nego. građevinska je tolko, projektant, arhitekt je tolko itd...itd..
Mjesto gradnje, GZ, kvadratura 120-140 m2 max.
Hvala
stef1455 is offline  
Old 05.10.2016., 17:58   #10005
Prvo
Za dozvolu trebaš nazvati par arhitekata da vidiš koliko traže po kvadratu, a to varira jer ovisi kakvu kuću želiš i dali želiš sa uređrnjem interijera ili bez.
Drugo
Iz projekta češ saznati koliko kilovati ti treba pa ćeš saznati i koliko bi te mogao doći priključak.
Također češ saznati i koliko ti je kubikaobjekt za plačanje komunalnog doprinosa, a visina istog varira od općine do općine.
Vodni doprinods također varira na kojem području se nalaziš.
Komunalni i vodni doprinos možeš izračunati odokativno jer ove informacije o visini komunalnog i vodnog doprinosa imaš na internetu kod 90% općina/gradova.
Treće
Sama gradnja ti ovisi dali imaš podrum ili ne jer ti hidroizolacija istog poskupljuje gradnju.
Gradnja obićne kuće u visokom roh bau bi ti mogla ispasti od 600 - 700 eura po kvadratu (bez namještaja), ali to može biti i više ovisno o parketu, pločicama, klimama ili toplinskim pumpama, kao i ostalim detaljima zbog kojih cijena puno varira po kvadratu.

Zamalo sam zaboravio da ovisi i nagib terena, tj. da li ti treba dosta zidova po terenu ili ne, pa ti i uređenje okučnice može odnijeti dosta novaca
goginjo1 is offline  
Old 05.10.2016., 23:33   #10006
Arhitekt - racunaj od 12 do 20eura po m2 sve sto trebas.

Geodeta od 7500 do 12500kn sve sto trebas za kucu, i iskolcenje i zavrsna izmjera i upis.

Komunalni - vidi zonu na interaktivnoj gup karti gdje gradis.

Ja sam npr. 4. zona i placam 56kn po m2 i jos na to cu dobit 20-25% popusta jer placam odjednom.

Vodni 12kn po m2 za Zagreb.

Prikljuci:

Struja racunaj prek 20t kn vrlo vjerojatno pa do 30.

Voda i odvodnja - trebalo bi bit besplatno, valjda.

Plin - cca 10000kn

Gradnja - cca 500-600eura m2 osnovno, ak krenes sa zahtjevima brzo raste cijena

Sve sto sam pisao pisao sam cijene po Brutto povrsini.
The unforgiven is offline  
Old 06.10.2016., 06:44   #10007
Ovo za komunalni i vodni si mislija po m3 ili
goginjo1 is offline  
Old 06.10.2016., 09:00   #10008
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Arhitekt - racunaj od 12 do 20eura po m2 sve sto trebas.

Geodeta od 7500 do 12500kn sve sto trebas za kucu, i iskolcenje i zavrsna izmjera i upis.

Komunalni - vidi zonu na interaktivnoj gup karti gdje gradis.

Ja sam npr. 4. zona i placam 56kn po m2 i jos na to cu dobit 20-25% popusta jer placam odjednom.

Vodni 12kn po m2 za Zagreb.

Prikljuci:

Struja racunaj prek 20t kn vrlo vjerojatno pa do 30.

Voda i odvodnja - trebalo bi bit besplatno, valjda.

Plin - cca 10000kn

Gradnja - cca 500-600eura m2 osnovno, ak krenes sa zahtjevima brzo raste cijena

Sve sto sam pisao pisao sam cijene po Brutto povrsini.
To su već konkretnije informacije, hvala.
Znači kreću se cijene papira, dozvola, ugrubo oko 100 tis kuna.
stef1455 is offline  
Old 06.10.2016., 09:32   #10009
Quote:
goginjo1 kaže: Pogledaj post
Ovo za komunalni i vodni si mislija po m3 ili
Tocno, ispravak netocnog navoda, m3.

Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
To su već konkretnije informacije, hvala.
Znači kreću se cijene papira, dozvola, ugrubo oko 100 tis kuna.
Za manju kucu, da.
Znaci tak meni ispada za kucu 180m2 brutto.
I to ako necu vodu morat platiti.
To je inace bilo oko 15000kn ekstra, za vodu i odvodnju prikljucak, ali zavisilo je o duzini prikljucka i jos nekim faktorima.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.11.2016. at 19:41. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
The unforgiven is offline  
Old 06.10.2016., 12:00   #10010
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Za manju kucu, da.
Znaci tak meni ispada za kucu 180m2 brutto.
I to ako necu vodu morat platiti.
To je inace bilo oko 15000kn ekstra, za vodu i odvodnju prikljucak, ali zavisilo je o duzini prikljucka i jos nekim faktorima.
Ovo kaj ja gledam nema ni 180m2 brutto!
stef1455 is offline  
Old 06.10.2016., 13:21   #10011
steff1455

Po mojoj procjeni za kuću od 180 m2 brutto trebaš od 140000 do 150000 eura

Zadnje uređivanje goginjo1 : 06.10.2016. at 13:34.
goginjo1 is offline  
Old 06.10.2016., 17:06   #10012
A cuj to je dosta invidualno, zavisi o cijeni zemljista, uredenju okolisa, vjerojatno si i neku garazu tu ubrojio sa strane i tak se nabere za cas.

Sve zavisi sto trebas i koliko imas na raspolaganju.
The unforgiven is offline  
Old 10.10.2016., 15:13   #10013
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Arhitekt - racunaj od 12 do 20eura po m2 sve sto trebas.

Geodeta od 7500 do 12500kn sve sto trebas za kucu, i iskolcenje i zavrsna izmjera i upis.

Komunalni - vidi zonu na interaktivnoj gup karti gdje gradis.

Ja sam npr. 4. zona i placam 56kn po m2 i jos na to cu dobit 20-25% popusta jer placam odjednom.

Vodni 12kn po m2 za Zagreb.

Prikljuci:

Struja racunaj prek 20t kn vrlo vjerojatno pa do 30.

Voda i odvodnja - trebalo bi bit besplatno, valjda.

Plin - cca 10000kn

Gradnja - cca 500-600eura m2 osnovno, ak krenes sa zahtjevima brzo raste cijena

Sve sto sam pisao pisao sam cijene po Brutto povrsini.
Ispravak iliti savijet: ako arhitekt nudi cijenu po m2 izbjegavaja ga u sirokom luku jer to su najcesce inzinjeri koji su dobili dozvolu da rade manje objekte, a ne arhitekti...iliti pojednostavljeno stancaju objekte i nece izvuci maximum od projekta (niti funkcionalno niti ekonomicno).
Projektant bazira cijenu glede investicije... u postocima a za to postoji poseban program...minimaln / maximalna cijena.

S druge strane prije ljeta sam napisao 350 Eura do 700 Eura troskove gradnje kuce (proracunske a ta se procjena uzima i pri izracunu projekta)...pa ste drvlje i kamenje po meni.
Licemjeri malecki.

Objekt se UVIJEK racuna kao BRUTTO povrsine (ne netto) znaci u proracunsku kvadraturu ide SVE (zidovi, dimnjaci itd)

Dakle ide se s zeljennom kvadraturom pa se pomnozi s 700 Ojra za investiciju.
Sljedeca procjena koja je puno tocnija slijedi ako se uz IDEJNI naruci i troskovnik (najcesce zbog banaka, kredita itd inace ga investitori izbjegavaju zboh USTEDE)

Te najtocniji troskovnik u okviru izvedbenoga (kojega pak 75% investitora smatra nepotrebnim) no to sto "ustede" pri neizradi izvedbenoga troskovnika majstori naplate s kamatama poslije.
Angelbyu is offline  
Old 10.10.2016., 19:10   #10014
Kvadratura i dizajn kuće

Pozdrav,

imala bih nekoliko pitanja vezanih uz dimenzije kuće i sami vanjski izgled .
Zanima me na koji način definirati kvadraturu kuće odnosno svake pojedine prostorije? Ako je kuhinja, primjerice, 12 kvadratnih metara (3x4m), da li se u to računa i debljina zidova ili zidovi dodatno povećavaju kvadraturu kuće? Htjeli bi dobro iskoristiti prostor a da kuća ne bude preogromna.

Također, planiramo u prizemlju kuhinju, špajz, blagovaonu, dnevni boravak s radnim kutkom, kupaonu, zaseban wc, hodnik i jednu spavaću sobu a na katu 3 spavaće sobe i wc vjerojatno ili manju kupaonu. S tim da u prizemlje ide i garaža, spremište i terasa. Da li je i terasa dio ukupne kvadrature kuće?

Dakle, zanima me da li znate za nekakve stranice ili izvore gdje mogu vidjeti ideje za kuće, sa tlocrtima ako je moguće, no ne obične prizemnice ili katnice kakve za sad svugdje pronalazim na webu već za kuće čija je arhitektura nešto neobičnija. Htjeli bi nešto drugačije, sviđa mi se kad ima različitih "razina" u kući (npr. na jednoj razini su kuhinja i blagovaona a dnevni boravak je nekoliko stepenica niže; stepenice bi vodile do kata s tri spavaće sobe a na nekakvoj međurazini bi bila još jedna spavaća soba, nadam se da sam uspjela bar donekle objasniti što tražimo). Stoga, ako znate gdje mogu naći ideje za ovakvo nešto, bit ću zahvalna!

Hvala unaprijed na pomoći i savjetima!
Aria95 is offline  
Old 10.10.2016., 20:46   #10015
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ispravak iliti savijet: ako arhitekt nudi cijenu po m2 izbjegavaja ga u sirokom luku jer to su najcesce inzinjeri koji su dobili dozvolu da rade manje objekte, a ne arhitekti...iliti pojednostavljeno stancaju objekte i nece izvuci maximum od projekta (niti funkcionalno niti ekonomicno).
Projektant bazira cijenu glede investicije... u postocima a za to postoji poseban program...minimaln / maximalna cijena.

Ispravak ili savjet:

U širokom luku izbjegavati arhitekte i urede koji temelje svoju cijenu na postotku od investicije, kojima je drugo pitanje : " Koliko vi imate novaca?" i kojima je na početku razgovora o projektiranju vidljivo da se suzdržavaju i paze što će reći jer im mozak u pozadini očajnički pokušava procijeniti tko ste i što ste.
To je tipični primjerak neprofesionalizma, loše poslovne prakse i mentaliteta: " Ako ih možeš oderat, oder ih." Ne dajte da vas zavaraju lijepa obuća i fino uređen ured.
To je dosta karakteristično za urede koji se nalaze na području gdje je veliki utjecaj turizma. U nekoliko ureda su nam doslovno rekli: " Za strance je cijena 100% veća, jer oni imaju više novaca."

Na kraju smo se odlučili za ured koji ima zaposleno četvero arhitekata-arhitektica, neki mlađi, neki stariji, od kojih je jedna sa višegodišnjim iskustvom u inozemstvu, i jednim inženjerom građevine koji rade izvedbene projekte. Cijena je naravno bila po m2. Iako projekt još nije gotov do kraja,u niti jednom momentu nismo osjetili da se iz projekta ne izvlači maksimum, dapače.
george12 is offline  
Old 11.10.2016., 13:47   #10016
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
Ispravak ili savjet:

U širokom luku izbjegavati arhitekte i urede koji temelje svoju cijenu na postotku od investicije, kojima je drugo pitanje : " Koliko vi imate novaca?" i kojima je na početku razgovora o projektiranju vidljivo da se suzdržavaju i paze što će reći jer im mozak u pozadini očajnički pokušava procijeniti tko ste i što ste.
To je tipični primjerak neprofesionalizma, loše poslovne prakse i mentaliteta: " Ako ih možeš oderat, oder ih." Ne dajte da vas zavaraju lijepa obuća i fino uređen ured.
To je dosta karakteristično za urede koji se nalaze na području gdje je veliki utjecaj turizma. U nekoliko ureda su nam doslovno rekli: " Za strance je cijena 100% veća, jer oni imaju više novaca."

Na kraju smo se odlučili za ured koji ima zaposleno četvero arhitekata-arhitektica, neki mlađi, neki stariji, od kojih je jedna sa višegodišnjim iskustvom u inozemstvu, i jednim inženjerom građevine koji rade izvedbene projekte. Cijena je naravno bila po m2. Iako projekt još nije gotov do kraja,u niti jednom momentu nismo osjetili da se iz projekta ne izvlači maksimum, dapače.
Ma vas novac, no udruzenje ciji su clanovi i ti vasi arhitekti PROPISUJE da se cijene izraduju po cjeniku. A sad ako padate na to da vam se podijeli cifra s kvadratima...
kao direktor projektnoga ateljea, sa visegodisnjim iskustvom...za strance je cijena veca?! Prijavis komori i stavis u javna glasila (jos zaradis)
Ne pricajte gluposti. Zna se tko zna raditi, zna se gdje se stedi u hrvatskoj.
Inace kodeksom arhitekti se ne smiju reklamirati... pa sad si ti misli.
Cijena je glede investicije najpravednija, no niti mi se da objasnjavati (nisam placen za to) niti cu uspijeti objasniti u par redaka. Prestiz se placa, a jeftino je za one koji imaju viska novaca. ( ako se kuca radi ilegalno ili bez potpune dokumentacije... sve se lomi preko leda investitora, prije ili poslije)
Pricati o neprofesionalizmu, ovako pausalno, samo je dokaz preseratorstva i balkanskoga gena (vasega). Procitajte ili priupitajte te vase arhitekte KAKO su dosli (neprofesionalno po vasem) do te cijene?!
Iskustvom u inozemstvu si moze rit obrisati juer smo u Republici Hrvatskoj te su tu na snazi specificni zakoni i propisi... i logika.
Blago tim arhitektima s vama... kada ste tako pametni od rodenja, sve znate... ma sigurno za kakav HDZ HSP glasate, steta sto sami ne mozete isprojektirati tu svoju kucicu, dvorac, vilu tako iskusni i pametni?!
bas zavidim projektantima na druzenju i radu na tom vasem objekticu.

Sretno
Angelbyu is offline  
Old 11.10.2016., 14:04   #10017
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ma vas novac, no udruzenje ciji su clanovi i ti vasi arhitekti PROPISUJE da se cijene izraduju po cjeniku. A sad ako padate na to da vam se podijeli cifra s kvadratima...
kao direktor projektnoga ateljea, sa visegodisnjim iskustvom...za strance je cijena veca?! Prijavis komori i stavis u javna glasila (jos zaradis)
Ne pricajte gluposti. Zna se tko zna raditi, zna se gdje se stedi u hrvatskoj.
Inace kodeksom arhitekti se ne smiju reklamirati... pa sad si ti misli.
Cijena je glede investicije najpravednija, no niti mi se da objasnjavati (nisam placen za to) niti cu uspijeti objasniti u par redaka. Prestiz se placa, a jeftino je za one koji imaju viska novaca. ( ako se kuca radi ilegalno ili bez potpune dokumentacije... sve se lomi preko leda investitora, prije ili poslije)
Pricati o neprofesionalizmu, ovako pausalno, samo je dokaz preseratorstva i balkanskoga gena (vasega). Procitajte ili priupitajte te vase arhitekte KAKO su dosli (neprofesionalno po vasem) do te cijene?!
Iskustvom u inozemstvu si moze rit obrisati juer smo u Republici Hrvatskoj te su tu na snazi specificni zakoni i propisi... i logika.
Blago tim arhitektima s vama... kada ste tako pametni od rodenja, sve znate... ma sigurno za kakav HDZ HSP glasate, steta sto sami ne mozete isprojektirati tu svoju kucicu, dvorac, vilu tako iskusni i pametni?!
bas zavidim projektantima na druzenju i radu na tom vasem objekticu.

Sretno
Svaka tebi čast na tvom uredu....ateljeju, ali kaj politika mora i tu biti? Imaš gore temu pa tam odi o politici i ko za koga glasa!
Drugo, nemoj, nisi najpametniji i bogom dan da moš komentirati ko se koga treba čuvati!
stef1455 is offline  
Old 11.10.2016., 15:33   #10018
Haj'mo dalje u uljudnijem tonu i u skladu s naslovom teme. Znam da možete.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 12.10.2016., 13:40   #10019
Najbolje da smo svi ilegalni graditelji i svako svoju kucicu projektira, sigurno nece nikoga uvrijediti.
Angelbyu is offline  
Old 12.10.2016., 16:25   #10020
Cijene građevinskih radova

Pozdrav...zanimaju me, neke cijene radova kao što su:
zidanje (m2)- nosivih i pregradnih zidova,
šalovanje obično(po kg), šalovanje serklaža, ab greda trostrano, fert stropa, pune deke,
knauf zidova (m2),
betoniranje (m3)

Zanima me Osijek, tj. Slavonija.....

Hvala unaprijed.
ccjacaaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.