Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 22:07   #4021
Thumbs up

Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Što mislite o proteinima iz DM-a?

Cijena je ok a ima li efekta??
Najbolji do sad
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 00:43   #4022
evo na stranici prije ti sve piše. the best
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 07:47   #4023
sorry nisam pročitala prethodne stranice...pa i nisu recenzije zadovoljavajuće

Pišeteda je jeftinije un SLO, gdje i koji protein?

Koristila sam PRO WHEY 3G i odličan mi je...
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 08:27   #4024
Koristi li itko Multi-Phase Whey?
Piše da je porcija 48g - 35g P, 6g UH...
Sad ne kužim zašt je porcija skoro pa 50g a znam da se inače uzima mjerica od 30-ak g? (do sad sam koristila Pro Whey 3G od MVP-a)
Na akciji je pa mi izgleda privlačno
http://www.building-body.com/shop/mu...ag=Multi-Phase
Hayde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 14:09   #4025
veća mjerica - više proteina smanji mjericu
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 14:10   #4026
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
sorry nisam pročitala prethodne stranice...pa i nisu recenzije zadovoljavajuće

Pišeteda je jeftinije un SLO, gdje i koji protein?

Koristila sam PRO WHEY 3G i odličan mi je...
prosport, flexshop -- googlaj ta dva
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:18   #4027
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Što mislite o proteinima iz DM-a?

Cijena je ok a ima li efekta??
daj pročitaj bar nekoliko strana prije nego ovako nerezonski upadas s pitanjima....

Quote:
Hayde kaže: Pogledaj post
Koristi li itko Multi-Phase Whey?
Piše da je porcija 48g - 35g P, 6g UH...
Sad ne kužim zašt je porcija skoro pa 50g a znam da se inače uzima mjerica od 30-ak g? (do sad sam koristila Pro Whey 3G od MVP-a)
Na akciji je pa mi izgleda privlačno
http://www.building-body.com/shop/mu...ag=Multi-Phase
po literaturi ne bas najnovijeg datuma, nasao sam dva podatka o max količini proteina po obroku, u jednom se tvrdi da je to 50g/obrok, a u drugom 30g/obrok, 50 g navodno vrijedi za profesionalce, koji zive pod rezimom duze vrijeme i strogo paze na prehranu, za ostale (rekreativce, amatere, poluprofesionlace) vazi ovo potonje.....najnovija informacija koju sam nasao tvrdi da su nedavna istrazivanja pokazala da se u biti ne zna koliko se maximalno proteina moze apsorbirati iz jednog obroka, odnosno da to ovisi o svakome posebno.....

ja kad pijem, pazim da ne prijeđem 30g/obroku, a pijem s mlijekom 3 dl (znaci vec u mlijeku imam 10 gr proteina), tako da proteina iz praška uzmem max. 20 gr
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:15   #4028
Evo ovako , imam 17 godina 189cm i 74 kg i aktivno sam se bavio sportom do svoje 15.Ozljeda koljena , ramena , teniska karijera otišla, s njom i moja mišićna masa . Nisam građen onako kako bih zelio biti , pa krecem u teretanu , 1 put u zivotu , zelim do ovog ljeta bit u pristojnom estetskom stanju . Pa ovako , namjeravam ici 4-5 puta u teretanu (koliko mi škola dopusti) . otprilike ovako , utorak , cetvrtak , petak , nedjelja . Isto tako namjeravam kupiti proteine (whey vjerojatno) , i neki dodatak ( glukozu su mi preporucili al slobodno dajte svoja mišljenja) . E sada prave stvari zbog kojih sam upravo i poceo pisat ovaj post .
1. Kako da rasporedim treninge po danima a da odradim sve djelove tijela - prioritet ipak ruke i ramena ?
2. Smijem li se drzati 'domace' prehrane (zelim najbolje i najbrze rezultate) - znaci otprilike, dorucak mlijeko i crni intergralni , rucak juha , meso i nešto zeleno ( brokula , špinat , blitva ) , trebam li izbaciti sav moguci junk food(iako ga nevolim, jedino cevape, opsesija su mi ), i za veceru nešto lagano .
3. Smijem li subotom piti alkohol zajedno sa wheyom(pri cemu nemislim na mješanje nego ujutro popijem whey a navece alkohol) ili moram izbaciti whey taj dan , ili uopce nesmijem pit alkohol ?
4. Za koliko mogu ocekivat vidno povecanje mišićne mase - da nadodam ne zelim biti definicija , nek me ima ono , al da me ima kvalitetno ako me razumjete .
5. Nekakve dodatne preporuke i upozorenja koja mislite da su vazna a nisam ih naveo

Jako , jako bih bio zahvalan nekome tko bi mogao odgovoriti na ovaj moj post opširnije . Svima hvala unaprijed
makroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:29   #4029
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
daj pročitaj bar nekoliko strana prije nego ovako nerezonski upadas s pitanjima....



po literaturi ne bas najnovijeg datuma, nasao sam dva podatka o max količini proteina po obroku, u jednom se tvrdi da je to 50g/obrok, a u drugom 30g/obrok, 50 g navodno vrijedi za profesionalce, koji zive pod rezimom duze vrijeme i strogo paze na prehranu, za ostale (rekreativce, amatere, poluprofesionlace) vazi ovo potonje.....najnovija informacija koju sam nasao tvrdi da su nedavna istrazivanja pokazala da se u biti ne zna koliko se maximalno proteina moze apsorbirati iz jednog obroka, odnosno da to ovisi o svakome posebno.....

ja kad pijem, pazim da ne prijeđem 30g/obroku, a pijem s mlijekom 3 dl (znaci vec u mlijeku imam 10 gr proteina), tako da proteina iz praška uzmem max. 20 gr
E ovo ja zovem korisnom informacijom! Hvala puno
Hayde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:14   #4030
Jel tko kupovao s njuškala proteine whey od ovog korisnika http://www.njuskalo.hr/korisnik/nidjozg

Cijena je jeftinija za ovaj gold 2.2 kg 100 kn nego u najeftinijoj trgovini.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:24   #4031
Quote:
makroz kaže: Pogledaj post
Evo ovako , imam 17 godina 189cm i 74 kg i aktivno sam se bavio sportom do svoje 15.Ozljeda koljena , ramena , teniska karijera otišla, s njom i moja mišićna masa . Nisam građen onako kako bih zelio biti , pa krecem u teretanu , 1 put u zivotu , zelim do ovog ljeta bit u pristojnom estetskom stanju . Pa ovako , namjeravam ici 4-5 puta u teretanu (koliko mi škola dopusti) . otprilike ovako , utorak , cetvrtak , petak , nedjelja . Isto tako namjeravam kupiti proteine (whey vjerojatno) , i neki dodatak ( glukozu su mi preporucili al slobodno dajte svoja mišljenja) . E sada prave stvari zbog kojih sam upravo i poceo pisat ovaj post .
1. Kako da rasporedim treninge po danima a da odradim sve djelove tijela - prioritet ipak ruke i ramena ?
2. Smijem li se drzati 'domace' prehrane (zelim najbolje i najbrze rezultate) - znaci otprilike, dorucak mlijeko i crni intergralni , rucak juha , meso i nešto zeleno ( brokula , špinat , blitva ) , trebam li izbaciti sav moguci junk food(iako ga nevolim, jedino cevape, opsesija su mi ), i za veceru nešto lagano .
3. Smijem li subotom piti alkohol zajedno sa wheyom(pri cemu nemislim na mješanje nego ujutro popijem whey a navece alkohol) ili moram izbaciti whey taj dan , ili uopce nesmijem pit alkohol ?
4. Za koliko mogu ocekivat vidno povecanje mišićne mase - da nadodam ne zelim biti definicija , nek me ima ono , al da me ima kvalitetno ako me razumjete .
5. Nekakve dodatne preporuke i upozorenja koja mislite da su vazna a nisam ih naveo

Jako , jako bih bio zahvalan nekome tko bi mogao odgovoriti na ovaj moj post opširnije . Svima hvala unaprijed
trebalo bi ti minimalno 15 kg misica da izgledas impozantno, to do ljeta neces stici......ali ne očajavaj, mozes nabaciti solidnih 6-7kg (ne krtog mesa, ali si ionako mrsav pa ti malo masti ti nece skoditi)
što se tiče teretane, obavezno idi trenirati negdje gdje ces biti pod strucnim nadzorom makar to bilo i malo skuplje, jer ti je to ulog u buducnost (da bi se pravilno razvijao, moras pravilno nauciti trenirati, greske se kasnije jako tesko ispravljaju), nemoj se ustrucavati mijenjati teretanu (pogotovo ako ces imati prilike raditi s renomiranim profesionalcima, čisto da više naučiš), ovo se posebno odnosi na zg (ne znam gdje zivis).....sto se same teretane tice, ja bi ti preporučio da prije radis s girjama (kettlebell) ili neki program tipa insanity, 300 i sl. nego bildanje, zbog tvojih godina i cinjenice da se još razvijas i rastes (s utezima se mozes dosta upropastiti ako radis nepravilno)

što se tiče treniranja (ako bas hoces utege i nista drugo) 5 treninga je za tebe apsolutno previse - početnik si i 3, max. 4 treninga tjedno je i vise nego dovoljno, ono na sto trebas obratiti paznju je da odradis cijelo tijelo u tjedan dana i da svaku misicnu grupu radis tek kad se dobro misici oporave od zadnjeg treninga (zato je tu odmor jako bitan, uzmi si dan odmora minimalno između treninga, a ako osjetis da se nisi oporavio uzmi si i dva dana ako treba), kad kombiniras misicne grupe vodi racuna da u jednom treningu odradis/kombiniras jednu veliku misicnu grupu (prsa, leđa - odnosno latissimus i kvadriceps, nikako nemoj u istom danu/treningu raditi zajedno ove navedene grupe) s jednom do dvije manje misicne grupe, prednost daj osnovnim vjezbama (bench press, čučanj sa šipkom, mrtvo dizanje i sl.) i slobodnim utezima, umjesto spravama (slobodni utezi koriste i okolne misice za odrzavanje ravnoteze i pravilnog polozaja, za razliku od sprava koje izoliraju misic), velike misicne grupe treniraj sa 2-3 vjezbe, a manje s jednom do dvije po treningu, radi manji broj serija (3-4) s vecim intezitetom, nemoj provoditi sate u teretani, neka ti trening traje sat, sat i pol maximalno (u što je ukljuceno zagrijavanje i istezanje), obavezno se kvalitetno zagrij prije treninga i istezi poslije treninga....imaj na umu da je manje više, početnici imaju sklonost pretjerivati s treningom i onda se ne mogu izvuci iz konstantnog stanja pretreniranosti, pa i rezultat onda izostane

nikako se nemoj takmičiti s ostalima u teretani (a bit ce likova koji ce te pilati o tome - takve u startu odjebi!) ko moze dici vise i sl. fore jer to ne vodi nikud....nemoj pretjerivati sa zagrijavanjem, dovoljno je par minuta bicikla ili laganijeg trcanja na traci (cilj neka ti bude podici puls na nekih 75-80%), vidit ces u teretani da dosta ljudi vozi bicikl ili trci na traci po pol sata i duze, ukoliko nije rijec o kardio treningu i skidanju kila to je pogresno i nemoj tako...
i to je manje vise to (necu te sad gnjaviti raznim programima treniranja, jer je za početnika svaki program dobar, a i onako ces program morati mijenjati da izbjegnes stagnaciju), najbolji program ce ti dati instruktor u teretani kad te bude vidio i procijenio šta bi ti trebalo poboljšati

što se tiče prehrane, stručnjaci nutricionisti u svijetu, tu spada i naš ignac kulier (a ja se s njima slažem) smatraju da mladicima tvojih godina dodaci prehrani nisu potrebni iz razloga sto si još u pubertetu i hormoni ti divljaju (pa je samim time vrlo laku narušiti njihovu ravnotežu nečim izvana), no ukoliko bas hoces piti proteine, preporučio bih ti onda whey, jer se njega najteze dobija iz hrane, čisto primjera radi trenirao sam s jednim likom (decko bio početnik tada) koji je poslije svakoga treninga pio litru obicnog mlijeka sa - pazi sad - secerom i to onim obicnim bijelim rafiniranim i što je najbolje od toga je rastao, da mi je neko to pricao ne bi mu vjerovao
tako da ti to po meni nije bas nuzno, ako ces jesti kuhano svaki dan.....sto se glukoze i ugljikohidrata općenito tiče, ja sam misljenja da se to ne mora kupovati jer su oni jako jeftini i dostupni u obicnoj prehrani (banane, riža, tjestenina, ječam - sve integralno naravno, med, grožđice), ja inace med koristim umjesto šećera, nastoj imati barem 4-5 obroka dnevno (mozes si smixati neki šejk, od namirnica koje imas kuci, pa ponijeti sa sobom u školu), uglavnom ne zamaraj se s nekim dijetama, u tvojim godinama je metabolizam jako brz, sto tice cuge ona nije zdrava i jako je kalorična (ako vec pijes daj prednost pivu i vinu), alkohol ne utječe na apsorpciju proteina, ali pojačava apetit, no obzirom na tvoju kilazu mislim da nije problem (tako da ti se i ćevapi nece pretvoriti u salo), veci problem je ako poslije izlaska ides razbijen na trening, jer je odmor u dobijanju misicne mase presudan (ako mozes bolje idi prvo na trening pa tek onda van, nego izlazak pa sutradan trening)

i za kraj, ako vidis da ti neka vjezba ne odgovra, ne pogađa misic nemoj ju raditi, radi neku alternativu i obavezno citaj sto vise mozes o vjezbanju, prati stručne forume (building-body, teretanavijesti - tako nekako se zovu, guglaj) preispituj svaki savjet (uključujući i moj) prati i osluškuj signale vlastitog tijela i vodi se za nekom svojom intuicijom (koja ce doci s vremenom), jer niko tvoje tijelo ne pozna bolje od tebe.....ako imas još neka pitanja pitaj slobodno

Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Jel tko kupovao s njuškala proteine whey od ovog korisnika http://www.njuskalo.hr/korisnik/nidjozg

Cijena je jeftinija za ovaj gold 2.2 kg 100 kn nego u najeftinijoj trgovini.
nisam uspoređivao cijene, ali mi ovo djeluje skupo...jesi pogledao u sloveniji u web shopu, oni su u pravilu do 40% jeftiniji nego mi?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:53   #4032
Mene zanima ima li smisla piti whey (i uopće bilo koji suplement, kreatin primjerice) ako je prehrana nesređena.
Kupila bih za nekoga, ali žao mi je dati lovu kad će ta osoba za doručak pojesti sendvič s margarinom i kobasicom npr. i čokoladu dnevno. No ajd ti dokaži pubertetliji... (Ona zapravo ni ne može baš imati adekvatnu prehranu, nije ju za osuditi, ali ne znam ima li koristi whey onda)
btw treninzi su joj uglavnom cardio
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:57   #4033
nema no možda shvati
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 13:29   #4034
to je bacanje novca onda...bolje mu kupi neku knjigu o vjezbanju i prehrani, manje košta, a bit ce korisnije...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 14:32   #4035
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li smisla piti whey (i uopće bilo koji suplement, kreatin primjerice) ako je prehrana nesređena.
Ima li smisla ugrađivati PVC stolariju, ako imaš rupe u krovu i nedostaje četvrtina crijepa..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 14:58   #4036
troši li tko konopljine proteine?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 09:47   #4037
švarcneger je znao trenirati napušen, kaze da mu je bilo super.....probaj pa javi kako je prošlo
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 11:40   #4038
nastupaš li stand up inaće?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:18   #4039
ne mogu sad naci sliku di lik duva, slika je prejaka!
proteini konoplje nisu bolji od vec dostupnih proteina na trzistu
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:57   #4040
inače* (
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.