Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 23:05   #2641
bok susedi

ajd prije neg sto zovem Antu, jel zna netko jel ima mozda jos koja slobodna garaza?
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:20   #2642
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
totalno mi je to čudno ako je tako. pa svi imamo Buderusov sustav (pretpostavljam da je investitor dogovorio s jednim) pa po nekoj zdravoj logici bi svaki njihov termostat trebao moći biti ugrađen (koja konstrukcija )
gledala sam te njihove, imaju dosta toga u ponudi.
Lefti,jel imate mira od nas...?
Ja sam čak zvala Buderus (ili kako već), i čak niti jedan drugi njihov termostat ne ide, nego samo taj mali. Tu sam izgubila svaku nadu u shvaćanje zašto i zbog čega... baš ne razumijem.

i Ivala, mi vas nismo niti jednom čuli uopće, nisam ni znala da ste doselili do prije koji tjedan...
Nadam se da je isto i s vama
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:40   #2643
Quote:
ago89 kaže: Pogledaj post
bok susedi

ajd prije neg sto zovem Antu, jel zna netko jel ima mozda jos koja slobodna garaza?
S Antom mislim da više nećete riješili ništa...pukla ljubav
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:57   #2644
Quote:
ago89 kaže: Pogledaj post
bok susedi

ajd prije neg sto zovem Antu, jel zna netko jel ima mozda jos koja slobodna garaza?
ima na njuškalu jedna, ali mislim da preko g. Jose više nema ništa slobodno.. ali najbolje nazovi, Josu, ne Antu
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:45   #2645
što su se zavadili?
mi nikog ništa ne čujemo ali moguće je da je to zato jer od svojih ne čujem ni vlastite misli
kakvi su računi za grijanje otprilike, ekipa koja je prezimila? navedite i kvadraturu, živo me zanima. I ima li tko u ovom našem nizu gradski plin za kuhanje? prečudno i je da neke zgrade imaju a neke nemaju a ja sam ga na Odri u obiteljskoj kući dobila 2003.g., puno prije gradnje naselja. Teško i se na boce naviknut, furt sam razmažena
ivala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 08:16   #2646
I niz ima plin, sad kako je to riješeno, ne znam.
Morala bih se prisjetiti koliko smo grijanje platili prošle godine. Ne znam točno. Mislim da je bilo oko 450 kn za 90 m2. Možda nekom zvuči puno, ali mi smo grijanje za stan od 60 m2 svojevremeno plaćali preko 800 kn, pa nam je ovo ok. Ne kuhamo na plin.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 13:18   #2647
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Ja sam čak zvala Buderus (ili kako već), i čak niti jedan drugi njihov termostat ne ide, nego samo taj mali. Tu sam izgubila svaku nadu u shvaćanje zašto i zbog čega... baš ne razumijem.

i Ivala, mi vas nismo niti jednom čuli uopće, nisam ni znala da ste doselili do prije koji tjedan...
Nadam se da je isto i s vama
Ej susjedi, mi ugradili neki dan termostat od Plave ptice...900 kuna...Uglavnom u kotlovnici oni podese paljenja i gasenja po danima i vremenima, kak kome pase,a svatko si regulira temperaturu u svom stanu kak mu pase.To nam se pokazalo ok ovih par dana koliko grijemo. Kaj se tice galame, mislim da nas nitko nemre nadmasit....😂
zagmah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 23:37   #2648
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
ima na njuškalu jedna, ali mislim da preko g. Jose više nema ništa slobodno.. ali najbolje nazovi, Josu, ne Antu
I tak...postavim pitanje i zaboravim na njega...

Hvala na odgovorima!

Jel ima mozda tko broj od g. Jose da mi ga posalje na PP?
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 23:47   #2649
Samo malo, ako sam dobro skuzio, za svaki stan zasebno se u kotlovnici rikta paljenje? Za sta je onda termostat?

Nest termostat stare zice od termostata koristi da se spoje na njega i dalje je sve automatika
Ciclajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:35   #2650
Quote:
Ciclajbek kaže: Pogledaj post
Samo malo, ako sam dobro skuzio, za svaki stan zasebno se u kotlovnici rikta paljenje? Za sta je onda termostat?

Nest termostat stare zice od termostata koristi da se spoje na njega i dalje je sve automatika
Na termostatu imamo opciju "automatic" koja ima veze sa kotlovnicom jer u kotlovnici namještavaju kada se pali i gasi "dnevno grijanje"... ja imam namješteno da mi se u 6 pali i u 23h gasi dnevno (što znači da od 23 do 07 grije par stupnjeva manje nego što je namješteno na termostatu, ne znam koliko točno), ali to je to. Ne mogu namjestiti da mi grije od 6 do 8, pa od 15h nadalje npr...

Zapravo termostat služi da odabereš temperaturu i da biraš oćeš automatsku temp (gore opisano) ili non-stop grijanje.

Guglala malo Nest, ali nisam ziher da ga se može spojit, ne znam kako bi "radio" s kotlovnicom... jedino da mi maknu tu satnicu paljenja/gašenja na kotlovnici za stan, a i onda ne znam da li bi htjelo raditi.. i eto, nemam koga ni pitati a da dajem lovu za Nest napamet, i ne bih baš. :/
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:06   #2651
Glup je onda taj sistem jer termostat nicemu ne sluzi, osim da upalis ili automatiku koja je namjestena u kotlovnici ili da grije non stop (ako sam tako shvatio)..

Dalje, kazes od 23-07 grije manje nego je na termostatu? logicno bi mi bilo da u to vrijeme se skroz ugasi grijanje, ne moze se do jutra toliko rashladiti, a i zdravije je spavati na malo svjezoj temp..

...

Iskreno se nadam se da premostiti kotlovnica jer je to ono sto nam u biti i treba....predefinirano grijanje mi ne sluzi svrsi odnosno ravno je sustavu grijanja 20 stoljeca....ipak bi to sve sada trebalo biti modernizirano...
Ciclajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:17   #2652
Quote:
Ciclajbek kaže: Pogledaj post
Glup je onda taj sistem jer termostat nicemu ne sluzi, osim da upalis ili automatiku koja je namjestena u kotlovnici ili da grije non stop (ako sam tako shvatio)..

Dalje, kazes od 23-07 grije manje nego je na termostatu? logicno bi mi bilo da u to vrijeme se skroz ugasi grijanje, ne moze se do jutra toliko rashladiti, a i zdravije je spavati na malo svjezoj temp..

...

Iskreno se nadam se da premostiti kotlovnica jer je to ono sto nam u biti i treba....predefinirano grijanje mi ne sluzi svrsi odnosno ravno je sustavu grijanja 20 stoljeca....ipak bi to sve sada trebalo biti modernizirano...

Dobro si shvatio...
i da, od 23 do 07 je kao "noćno" grijanje (koje radi kada je na termostatu opcija automatic uključena), i tad grije mislim 6 stupnjeva manje nego što je na termostatu označeno. Što bi reć da ili ne grije ili samo održava malo, a time se dobije da npr namjestiš termostat na 24, grije 07-23 na 24 a 23-07 na 18.
i sad ja moram grijat većinu dana da npr ne dođem u hladan stan umjesto da namjestim da se u 16h upali grijanje i da dođem u zagrijani stan, bez da sam grijala cijelo jutro i popodne...

a mislim da bi to možda moglo da se resetiraju postavke u kotlovnici i neka grijanje šiba cijelo vrijeme (po kotlovnici), a onda ja doma preko nesta namještavam kad i što. To je moj vrhunski zaključak, dodajem da sam plavuša i ne razumijem se, ali kao, logično je
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:19   #2653
A nis, morat cemo vidjet sta se da sa kotlovnicom napravit.... iako, ako kazu u buderusu da ide samo taj wannabe termostat koji to nije, mislim da je ogranicen sustav dosta....hebemu
Ciclajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:21   #2654
Quote:
Ciclajbek kaže: Pogledaj post
A nis, morat cemo vidjet sta se da sa kotlovnicom napravit.... iako, ako kazu u buderusu da ide samo taj wannabe termostat koji to nije, mislim da je ogranicen sustav dosta....hebemu
pa to meni nije jasno, zvali smo buderus i rekla sam da bi htjela puno kompliciraniji NJIHOV termostat koji košta puno više od ovog, i rekli su da ne može ništa osim tog.. tu sam stvarno odustala
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:24   #2655
jel znas mzoda koji je tip kotlovnice, odnosno naziv sustava na koji se taj termostat u stanu spaja, da znam traziti?

Ja sam tek kupio stan i prebacio rezije na sebe, tak da me tamo skoro ni nema dok ne dignem kredu za komplet adaptacije i preinake po svojoj volji
Ciclajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:29   #2656
Quote:
Ciclajbek kaže: Pogledaj post
jel znas mzoda koji je tip kotlovnice, odnosno naziv sustava na koji se taj termostat u stanu spaja, da znam traziti?

Ja sam tek kupio stan i prebacio rezije na sebe, tak da me tamo skoro ni nema dok ne dignem kredu za komplet adaptacije i preinake po svojoj volji
nažalost ne znam, kad god sam pričala s nekim to je bilo s nekim tko se bavio tim kotlovnicama u naselju pa je znao o čemu pričam...
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 16:57   #2657
Sad kad malo bolje citam....tebi se dakle grijanje dnevno pali u 7 i gasi u 23....temperatura tog dnevnog grijanja se rikta u kotlovnici pa onda u stanu na termostatu biras kolko te topline da udje u stan? Ako je tako, znaci da ti grijanje u biti radi cijeli dan? Kolko te ispadne grijanje onda?
Ciclajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:17   #2658
Quote:
Ciclajbek kaže: Pogledaj post
Sad kad malo bolje citam....tebi se dakle grijanje dnevno pali u 7 i gasi u 23....temperatura tog dnevnog grijanja se rikta u kotlovnici pa onda u stanu na termostatu biras kolko te topline da udje u stan? Ako je tako, znaci da ti grijanje u biti radi cijeli dan? Kolko te ispadne grijanje onda?
je, radi mi cijeli dan...
do prije dvije godine je to bilo ok jer sam i bila doma većinu dana,
sada je više-manje ok, ali pas je doma pa se mora grijat

što se tiče cijene grijanja, tu je ovisilo puno toga, prije sam bila u stanu (68m2) na 2.katu, na rubu, grijana samo odozdola jer dva stana pored nisu bila useljena, ne sjećam se više računa, tu sam negdje i napisala već o tome, probat ću nać da ne lažem sad.
Sada sam na istoj takvoj poziciji, ali u stanu od 100m2 i nitko me ne grije odozdola još. Sad ćemo vidjet koliko će doć račun jer smo se uselili pred kraj zime i grijali se na struju (jer još kotlovnica nije radila)
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 16:16   #2659
Jedno mozda malo blesavo pitanje, ali nemam bas neku ideju, pa...

dakle, kako cistite unutarnju stranu rolete na prozoru koji se ne moze otvoriti?
Ne znam kako je u ostalim stanovima situacija, ali rekao bih da je to prvi prozor koji je do balkonskih vrata - vi koji imate lođu i/ili balkon cete znati na sto mislim
ago89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 23:42   #2660
Pozdrav svima..
Idem pogledat jedan stan u visokom prizemlju od 65 kvadrata za kupnju,ne znam koja zgrada ni nista.
Kakva vi iskustva imate sa stanovima?kvaliteta?cijena je skroz ok,pa rekao da pitam tu na forumu ljude koji zapravo i žive tamo.
Hvala puno svima
Flo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.