Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 13:57   #41
Fjodor, imao si sedam godina psa i jos nisi diplomirao. Hvalis se matematikom i tvrdis da znas koliko pas kosta. Olaksaj nama kojima ne ide matematika, koliko si imao godina kada si uzeo dobermana (ako je to bilo prije sedam godina, a ti si jos uvijek na faxu)? Ujedno gdje si bi zaposlen tada i koliki postotak mjesecnih primanja si odvajao na njega? A mozes se slobodno i na odgoj osvrnut, rado cu te saslusat. Usputno; ocito ne znas da je maloljetnicima zakonom zabranjen rad u Hrvatskoj, kao i drzanje pasa. I zivjeti u kuci u kojoj zivi pas nije isto sto i imati psa/biti vlasnik psu. Kad uvedu obavezno dokazivanje vlasnistva (prvog) psa prije uzimanja "opasne" pasmine, shvatiti ces da nista ne znaci: Ali moja mama, baba, brat ili sestra su imali psa...

Osvijesti se o svom licemjerju:
Quote:
Fjodor kaže: Pogledaj post
Nisam toliko bolestan da bacim drkicu psu jer mi je to nekak neprirodno, neznam za tvog psa ali moj više voli u toplo (osim ako ti znaš bolje od njega kaj hoće), a u to sumnjam.
Kako mozes nekome reci da ne moze znati bolje od psa sta pas zeli, ujedno tvrdeci da ti znas bolje od svog psa da tvoj pas zeli u toplo?

FYI: Moj pas je nabio racun od 9350kn u dva tjedna, a dva tjedna nakon toga mu je puka straznja desna tetiva, pa via Ljubljana. Za to ti neznam reci cijenu koliko bi te kostala, meni je bilo 350 eura; sa sigurno vise od 50% popusta.
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:54   #42
Ciao svima..

Vidim kako se ova rasprava dugo vodi no ja samo zelim reci nesto o bordoskim dogama..

Pisano je o svemu i sa nekim se stvarima u potpunosti slazem..no ja bi sa vama podijelila osobno iskustvo s bordoskim dogama...

Povijest pasmine kao i standard je uvijek poznat no ono sto je vecini ljudi nepoznato o bordoskim dogama je zapravo narav..
Procitala sam razne gluposti o naravi koje nemaju veze sa tom pasminom..

Ne treba puno vremena proci da se bordoska doga shvati i upozna..

Sto se cijene tice...ako se namjerava uzimati ovakav pas mora se znati da svakako dolazi sa njim i pedigre koji jamci puno stvari,pocevsi od gena,bolesti(skloni problemima sa kostima,pogotovo kukicima),naravi(da ne pocnem pricu o mnogim svercerima u hr koji rade na agresivnoj crti ove pasmine) i sl. ..no svi znamo sto znaci +pedigre+..

Vise cete novaca potositi kada uzmete psa bez rodovnika nego sa...to vam jamcim..jer takvi psi obicno nemaju dobar imunitet pa poslje bude svasta..

Kada se po prvi puta uzima ova pasmina,najbolje je uzeti zenku,no ako je obitelj puna ljubavi,paznje i vremena stvarno nije vazno..

Sto se tice hrane...hm...mogu postati jaaako razmazene sto se tice hrane...
..dehidrati ne dolaze u obzir!!(ako zelite psa hraniti zdravo,no i to je za drugu raspravu) Ova pasmina od 5,6mj pa nadalje mora jesti kilu mesa na dan..da ne pricam o raznim prirodnim dodacima za kosti..jer najvaznije je da se stene razvije u zdravog velikog psa... Mi za nasu Tashu potrostimo preko 1000kna mj na hranu,a da ne govorim o ostalim potrepstinama bez kojih nije moguce ako zelite normalnog obiteljskog psa...npr.igracke,kosti za zvakanje,nagradice,posjeti veterinaru i sl.

Najlakse je kupiti dehidrat...a jos i k tome neki trecerazredni... Najlakse je u posudicu staviti dehidrat i to je to...No s ovom pasminom je bolje ici na sirovu prehranu(barf)ili kuhanu koja vam moze zaista oduzeti puno vremena..
Ako niste spremni izdvojiti puno vremena i novaca bolje uzmite neku manju pasminu...

Do 3.god zivota su jos bebice...
Do 12-14 mj narastu u visinu a do 3.god u sirinu.. potrebno je zvakati kosti zbog razvijanja misica na glavi..

Obozava svoju obitelj...no nebi se slozila da su nepouzdani prema strancima... Kako odgojis psa,takav ce ti i biti... Vole sve koji im pruzaju paznju...od ljudi do zivotinja... obozava se maziti u pretjeranim kolicinama,imaju jako dobru narav...pogotovo ako se uzima kao prvi pas...zaljubiti cete se u pasminu...samo naravno ljubav je najvazniji dio u cijeloj ovoj prici..
Jako su mirni i privrzeni svojoj obitelji... Vole hrkati..

Kasnije sa godinama postaju mirniji no narav je uvijek ista... Cijeli dan mozete provesti nasmijani od uha do uha sa njima...

Dok su mali jako je lako nauciti ih svemu.. Jedan put im kazete i oni to znaju..mozda kao i kod vecine pasa..no oni jednostavno zele ugoditi vlasniku... Imaju ogroman prag tolerancije..
Ako niste osoba koja ce biti s njima vecinu vremena,nemojte ni pomisljati uzeti tu pasminu.. Zbog ogromne kolicine dobrote i ljubavi prema gospodaru sve ce napraviti za njega a kad njega nema duze vrijeme(govorim sada o ucestalijim primjerima)pretvore se u tuzne i same pse te nece to tako lako zaboraviti...

Duge setnje itekako vole ako ih se od malih nogu na njih uci... Obozavaju more!! Obozavaju setnje u prirodu! Bitno je s njima raditi od malena,polako i mirno... Mora se s njima postupati kao prema prijatelju jer su jako osjetljivi.. Bez deranja,tuce i sl. Nista od toga necete postici..samo strah ali ne i postovanje i ljubav.

Njavaznije je da dodju u obitelj koja je spremana dati puno ljubavi ali i novca...jer dati 200e nekom sverceru kojeg nije briga nije dobro..No to je i za vecinu pasmina tako...
Ispod 1000e kvalitetni psi nebi smjeli kostati..
A to je samo pocetak..no kasnije vise ni ne razmisljas o novcu vec samo o zravlju svoga psa...

Uglavnom,da skratim pricu...Bordoske doge su jako drage,plahe i pune ljubavi...

Ljubav prema psu moze doseci granice koje ni sami nismo znali da postoje..pas koji zivi u domu punom ljubavi najsretniji je pas!!

pusa svima od Tashe&Aye
DogueDeBordeaux is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 09:13   #43
u H rvatskoj svi uzgajivači su muljatori. Pa čak na jednom Zagreb dog showu ne kontrolira se tetovaža u uhu. Urazredu mladih su psi od 3 godine. I svi su nam psi ch HR ch BIH ...itd ,nigdje ch Francuske ili Njemačke fuj fuj fuj HKS

Pa u službenom katalogu izložbe imate psa okoćenog 2005 i to baš bor.dog.pa piše da je rodovnica u izradi ha ha ha ha pa ti kupi od tog štene za 1500 eura.

Inače,što se tiče karaktera,moj je ko beba miran i obožava djecu.To što on tolerira,valjda ni ja ne bi,ali kad dođe neko nepoznat blizu dvorišta pogotovo ako su klinci vani, on bi ga najradije pojeo.Puno novca treba za ovu vrstu,ali kad ga imate nije vam žao ni jedne kune.Prepametni su i ne trba im dresura jer im je sve urođeno

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 15.03.2009. at 13:34. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
impala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 16:55   #44
Od nedavno i moja sestra je postala vlasnica te bestije... Dok je bio manji bio je dobar, a sada skace na ljude, doduse dobrocudno... Evo njegovih slika dok je bio oko 4 i pol mjeseci star... Vrlo dobrocudna zivotinja i voli igru, cesto spava i baca se na pod kao klada... Eh da nedavno nam je pojeo i knjigu...

Max...

http://img207.imageshack.us/img207/9476/max1.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/7308/max2.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/2381/max3.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/9365/max4.jpg

http://img53.imageshack.us/img53/3871/max5a.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/548/max6.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/2739/max8r.jpg
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 17:56   #45
Prekrasan je!!!!!!
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:09   #46
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Prekrasan je!!!!!!
Hrce gore nego moj stari kad zaspe i puse kao zmaj, a kad prdne moramo obavezno otvoriti prozor od kuce na bar 10-15 min... Lijen pas, dosta spor ali jako voli djecu i igru, vrlo je tolerantan i ne jede puno mada kada ga se na prvi pogled vidi ljudi misle da jede 2 kg mesa dnevno ... Ovaj nas cak niti ne laje, zasada...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:20   #47
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Hrce gore nego moj stari kad zaspe i puse kao zmaj, a kad prdne moramo obavezno otvoriti prozor od kuce na bar 10-15 min... Lijen pas, dosta spor ali jako voli djecu i igru, vrlo je tolerantan i ne jede puno mada kada ga se na prvi pogled vidi ljudi misle da jede 2 kg mesa dnevno ... Ovaj nas cak niti ne laje, zasada...
Jooj to sa hrkanjem mi je poznato
Koliko puta me moj pas probudio ponoći a spavao je u prizemlju tada
stvarno vam nije dosadno!!-moj je to uredno obavljao kad bi se legnuo nekome pod noge.
Da,to i ja mislim kad ih znam vidjeti-uvijek kažem da vjerojatno puno papaju.Izgled vara
Ali stvarno je predivan i baš umiljato izgleda,imam dojam da bi se mazio i mazio.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:29   #48
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Jooj to sa hrkanjem mi je poznato
Koliko puta me moj pas probudio ponoći a spavao je u prizemlju tada
stvarno vam nije dosadno!!-moj je to uredno obavljao kad bi se legnuo nekome pod noge.
Da,to i ja mislim kad ih znam vidjeti-uvijek kažem da vjerojatno puno papaju.Izgled vara
Ali stvarno je predivan i baš umiljato izgleda,imam dojam da bi se mazio i mazio.
Nije nam dosadno, dapace... Kad se razigra nema da se neces igrati sa njime ide za tobom i u wc ako treba, grebe po vratima, skakuce... Voli djecu strasno, kad prolazimo kraj parkica sav se uznemiri, mase repom hoce medju djecu, a djeca kad ga vide ulove crtu... Kostao je 1500 kn i bili smo kod veterinara, zdrav je kao dren, nikakvih problema nema.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:48   #49
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Nije nam dosadno, dapace... Kad se razigra nema da se neces igrati sa njime ide za tobom i u wc ako treba, grebe po vratima, skakuce... Voli djecu strasno, kad prolazimo kraj parkica sav se uznemiri, mase repom hoce medju djecu, a djeca kad ga vide ulove crtu... Kostao je 1500 kn i bili smo kod veterinara, zdrav je kao dren, nikakvih problema nema.
A joooooj-mogu zamisliti kako onda izgleda!!!!Pravi emotivacVoli društvoIskreno i ja kad sam ga prvi put vidjela nije mi bilo svejedno,ali kad smo bili na izložbi pasa nisam se odvajala od bordoške doge!!imam slikicu u mob.i dan danas od majušne doge.
Super,glavno da nema problema a to što tu i tamo pojede knjigu i prdne ma to je zanemarivo-ma kad pogledaju sa svojim okama, ja se rastopim ko sada na tvoje slike
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:30   #50
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
A joooooj-mogu zamisliti kako onda izgleda!!!!Pravi emotivacVoli društvoIskreno i ja kad sam ga prvi put vidjela nije mi bilo svejedno,ali kad smo bili na izložbi pasa nisam se odvajala od bordoške doge!!imam slikicu u mob.i dan danas od majušne doge.
Super,glavno da nema problema a to što tu i tamo pojede knjigu i prdne ma to je zanemarivo-ma kad pogledaju sa svojim okama, ja se rastopim ko sada na tvoje slike
Ako zelis psa za obitelj i imas prostor i vremena, taj pas ti je zakon, sad cemo vidjeti po ljeti koliko slini, nadam se da su pretjerivali u onome filmu Turner&Hooch sa Tomom Hanksom... Inace kad legne i kad onako gleda kao u zadnjoj slici podsjeca me na grdobinu, dolja celjust mu je dulja od gornje...



Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:37   #51
Taj film kad sam pogledala-odmah sam htjela jednog!!!Imala sam labradora,sad nemamo ništa.Nemamo baš prostora,u stanu smo,pa razmišljam o bišonu..nema dlake ni mirisa...
ma ipak je ljepši nego grdobina!!!
Prekrasni su mi i kad ti se da koji put,stavi još malo slikica da slinim nad njim koliko je precladak
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 19:51   #52
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Taj film kad sam pogledala-odmah sam htjela jednog!!!Imala sam labradora,sad nemamo ništa.Nemamo baš prostora,u stanu smo,pa razmišljam o bišonu..nema dlake ni mirisa...
ma ipak je ljepši nego grdobina!!!
Prekrasni su mi i kad ti se da koji put,stavi još malo slikica da slinim nad njim koliko je precladak
Bison mali psic, to ti je super za stan, neki dan sam vidio nekog nabildanog tipa u uskoj majici gdje sece takvog psica pa mi je bilo smijesno, mozda je gej...

Evo ti jedna slicica gdje spava...

http://img13.imageshack.us/img13/3695/max9.jpg
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:03   #53
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Bison mali psic, to ti je super za stan, neki dan sam vidio nekog nabildanog tipa u uskoj majici gdje sece takvog psica pa mi je bilo smijesno, mozda je gej...

Evo ti jedna slicica gdje spava...

http://img13.imageshack.us/img13/3695/max9.jpg
A jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj-rastopila sam se
precladak je!!!!!stvarno je divan!!!!!!!!!!!!!!!!

da,baš sam se zagrijala za njega,mali taman za stan....a moj muž se dvoumi jer bi on "pravog"psa-bišon mu je mali.
možda mu je od cure-mi žene volimo tako majušne pahuljaste pse.iako ja volim stvarno sve pse.rastopim se na njih,osim na dobermane.zaboravila sam napisati da ga niste puno ni platili.ne znam doduše kako se kreću cijene za njih,ali ovo je prihvatljiva cijena.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:29   #54
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
A jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj-rastopila sam se
precladak je!!!!!stvarno je divan!!!!!!!!!!!!!!!!

da,baš sam se zagrijala za njega,mali taman za stan....a moj muž se dvoumi jer bi on "pravog"psa-bišon mu je mali.
možda mu je od cure-mi žene volimo tako majušne pahuljaste pse.iako ja volim stvarno sve pse.rastopim se na njih,osim na dobermane.zaboravila sam napisati da ga niste puno ni platili.ne znam doduše kako se kreću cijene za njih,ali ovo je prihvatljiva cijena.
Ne znam da li je to bio pas od cure tog tipa ali prizor je bio slican kao da Neven Ciganovic seta tog psica i razumljiv mi je tvoj muz jer zamisli da ga frendovi i okolina vide sa tim psicem, dobro bi ga "lozili" neko vrijeme... Sto se tice cijene kako citam starije postove ovdje vidim da se na svasta moze naletjeti ali mogu ti reci da covjek od kojeg sam kupio psa ima i leglo sa pedigreom ali su psi bijesno skupi, dok se na prvi pogled uopce ne razlikuju od onih bez papira, oba legla(sa pedigreom i bez) su mu 100% zdrava... Ali eto ocito nekome taj papir puno znaci valjda zeli ici na izlozbe ili ga unovciti parenjem... Npr. od sogora frendica je prije koju godinu kupila dvije argentinske doge(Dogo argentino) sa pedigreom i svako stene je kostalo 10.000 kn, hrani ih cistim odrescima(kakve ja jedem samo jednom godisnje ako i toliko ) i kremsnitama, a psi su opaki kao sam vrag, prvo te puste da udjes u dvoriste pa ti stanu na izlaz i onda si nadrapao...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:38   #55
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je to bio pas od cure tog tipa ali prizor je bio slican kao da Neven Ciganovic seta tog psica i razumljiv mi je tvoj muz jer zamisli da ga frendovi i okolina vide sa tim psicem, dobro bi ga "lozili" neko vrijeme... Sto se tice cijene kako citam starije postove ovdje vidim da se na svasta moze naletjeti ali mogu ti reci da covjek od kojeg sam kupio psa ima i leglo sa pedigreom ali su psi bijesno skupi, dok se na prvi pogled uopce ne razlikuju od onih bez papira, oba legla(sa pedigreom i bez) su mu 100% zdrava... Ali eto ocito nekome taj papir puno znaci valjda zeli ici na izlozbe ili ga unovciti parenjem... Npr. od sogora frendica je prije koju godinu kupila dvije argentinske doge(Dogo argentino) sa pedigreom i svako stene je kostalo 10.000 kn, hrani ih cistim odrescima(kakve ja jedem samo jednom godisnje ako i toliko ) i kremsnitama, a psi su opaki kao sam vrag, prvo te puste da udjes u dvoriste pa ti stanu na izlaz i onda si nadrapao...
ma ne bi..kad bi vidjeli kako je sladak...al ga razumijem iako bi voljela ga nagovoriti..budemo vidjeli što će na kraju ispasti...
nekome papir znači baš kao što si i napisao,zbog izložbi,a netko opet želi papire samo da ih ima..ma različiti smo.
uh,dobra cijenasvaka čast!!!moj je jeo kremšnite jednom i nikada više,dobio je alergiju od njih i 5 dana je išao na injekcije
Ne bi im se baš približila ako ne bi moralaAli su mi lijepe argetinske doge..bez obzira.

Idem,muž hoće komp.uživaj sa svojom dogom i stavi slikice da slinim kad ga vidim!!pozz
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 13:09.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:59   #56
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
ma ne bi..kad bi vidjeli kako je sladak...al ga razumijem iako bi voljela ga nagovoriti..budemo vidjeli što će na kraju ispasti...
nekome papir znači baš kao što si i napisao,zbog izložbi,a netko opet želi papire samo da ih ima..ma različiti smo.
uh,dobra cijenasvaka čast!!!moj je jeo kremšnite jednom i nikada više,dobio je alergiju od njih i 5 dana je išao na injekcije
Ne bi im se baš približila ako ne bi moralaAli su mi lijepe argetinske doge..bez obzira.
Mi muski ti to drugacije gledamo, nama takvi psici nisu slatki mi smo macho pa trazimo i takvoga psa, salim se... Sto se tice tih alergija i nas Max je jucer prvi puta jeo neku noname pasju konzervu i primjetili smo da se cesto gricka i da je nervozan, onda sam vidio da je dobio nekakav sitni osip na trbuhu, uglavnom te konzerve lete u smece, tko zna sto stavljaju u to meso, kakve sve aditive tako da je sada na normalnom mesu i dehidriranoj Royal Canin hrani... Sto se tice arg. doga to su temperamentniji psi, koriste ih i kao borbene pse ali kod njih se znam postaviti, ne prilazim im i gotovo... Do sada najopasnija pasmina mi je bio sarplaninac, sa tim psom nikad ne znas na cemu si, zna se dogoditi da izgrizu i samoga vlasnika "iz cista mira" jer pamte doslovce cijeli zivot pa te izgrize na nesto sto si mu davno napravila ili nisi + tu su i njegovi vucji geni tako da zna biti vrlo nepredvidiv... Moj frend je imao sarplaninca i sa njim je bio super dok mu zenu, djecu, prijatelje nije organski podnosio...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:25   #57
Smile

Quote:
Bordeaux dog kaže: Pogledaj post
U nekim knjigama ćete naći da se dobro ponašaju sa ostalim životinnjama u dvorištu, psima, mačkama i ostalima, što je sasvim suprotno! Ne vole nikoga kraj sebe, pogotovo ne druge pse...prvom prilikom će ga ugušiti jer je ljubomoran i želi Vašu pažnju samo za sebe
S ovim se ne slažem ni malo,iz svog iskustva tvrdim da se bordoi ako su normalno socijalizirani slažu sa ostalim psima u dvorištu,kakvo gušenje????




Na ovoj slici je odrasli mužjak bordoa,mladi mužjak bulldoga i štene bulldoga...i svi su još živi.
Soul Reclaimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:07   #58
Dajte mi molim vas recite gdje mogu nabavit onu knjigu o Bordoškim dogama na hr naravno, znam da je prevedeno negdje 2007., ne mogu nigdje nać..

Inače odlučio sam se da ću kupit jednu, već se godinu dana skoro svaki dan igram s jednom od 80-ak kila, od frenda i stvarno je prekrasan pas i predobar

jedina alternativa je Cane Corso, al to ne znam niti gdje bi nabavio niti ne znam ništa o njima iz prve ruke tak da je 99% sigurno da ću uzet Dogue de Bordeaux
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:16   #59
Quote:
Soul Reclaimer kaže: Pogledaj post




.
AJooj,moj san u jednoj slici...bordoška doga i buldog..prekrasno.Kupila sam štene doge prije dva dana,no dugo je bilo dvoumljenja izmedju ove dvije pasmine..nemam mogućnosti držati obje
valjda bude i to se moglo za koju godinicu...ali ovo kad sam vidjela...nemam riječi nego
joj joj mali zgužvani debeli,prekrasno
leon.patrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 02:53   #60
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
puno. to je velik pas snazne konstitucije i naravno, puno jede i puno izbaci iz sebe i imas kaj za pokupit.
razmisljanje

ja za mjesec dana uzimam stene koje se sad treba ostenit...
Covjek se bavi uzgojem Bd i rjesit ce mi zenku bez papira jaaaaaaaaakoooo povoljno... Ja sam dosta citao o njima ali bih htio malo i od blasnika da cujem dojmove o karakteru..Do sada mi se sve svidja sto sam procitao..
R3nchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.