Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 16:05   #61
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Eto i to je prošlo.
Nije bila gđa Mađarac, čini mi se da ona i ne ide na primopredaje, bio je jedan dečko s gradilišta.
Sve u svemu, ništa strašno - ima nekih ogrebotina po ulaznim vratima i klupčici od prozora, jedna klizna vrata malo vise... Keramika je poseban slučaj - kupaonica je ok (sad, nakon par popravaka), ali u kuhinji su pločice na podu gore-dole, lajsne su neke oštre željezne pregrozne (ok, ovo je i moja greška što nisam rekla da ih skinu čim sam ih vidjela)...
Sretno, majalun! I javi u ponedjeljak kako je bilo.
nismo preuzeli- tražili smo da nam prebiju troškove naknadnih radova radi ipak loše postavljenog parketa ( sad kad je sve gotovo smo skužili da nam na par mjesta doslovno prst može ući između daščica i to je neprihvatljivo). imaju 2 dana vremena da nam odgovore na zahtjev a ako ne priznaju primjedbu pisat ćemo dopis i na kraju krajeva tražiti penale za dane koji će proći izvan 1 mj (rok po ugovoru)
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 17:49   #62
Prestrašno. Inače su poznati po tome da parkete vrhunski odrade, svi koji dođu kod mene cvile kako su super postavljeni. Moj parket je tako stisnut da ne znam kako su ga uopće tako ugurali.

Zato su meni sjebali pločice u kuhinji, stavili su na zid dvije različite nijanse. Dugo sam petljao s keramičarima da to riješe (naime, tražio sam da o moj trošak povuku dodatne pločice na neke dijelove zida, pa onda usput da zamijene ono što su sfušali), pa ništa. Kad mi je dopizdilo, nakon moje intervencije kod direktorice prodaje, odmah drugi dan su sve pločice zamijenjene o njihovom trošku. I to sam iz salona mogao birati koje god želim.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:48   #63
z3

Evo ljudi moji malo kometara na z3:
1) kad preuzimate dobro pogledajte završnu obradu zidova, a pogotovo stropova, oko rasvjetnih tijela i spojeve između zidova i stropa
2) keramika je katastrofalna, fuge su loše, negdje deblje, negdje tanje, a i prevarili su nas ne stavljajući zadnji red pločica u sanitarnim prostorijama (štedi li se to na kupcima koji koji kvadrat plaćaju 2500eura???)
3) ne znam jeste li vidjeli kako Bandić vješa kobase na balkonu?? Mi to možemo na plinskim cijevima u hodniku jer je tako odredio vrhunski projektant!!!!
4) parket i lajsne uopće ne zaslužuju komentar... no ne mogu a ne reći kako parket izgleda kao da nema dovoljno slojeva laka, fuge su različite kao da parket nije od istog proizvođača. Ne zamjeram ja gotovi parket generalno, ali zamjeram loš gotovi parket, aljkavu postavu itd. Uglavnom pogledajte svaku fugu jer ako vam slučajno uđe voda, ode parket kvragu.
5) a što tek mislite o kašnjenju? Za Tehniku sam dobila same preporuke, ali netko je ovaj puta loše planirao. Stan je plaćen davno, a kasne s primopredajom već dva mjeseca.
6) gledajući stanove nekih mojih prijatelja i poznanika, ne mogu se oteti dojmu da im je kvaliteta gradnje i završnih radova u odnosu na druge objekte u istom kvartu DRASTIČNO pala!!!
Dragi susjedi, sretno nam bilo!
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:05   #64
Može jedna zamolba? Bi li vam se dalo poslikati te nedostatke pa staviti na ovu temu? Parkete, lajsne, cijevi, keramiku, gdje fale pločice, fuge... Da vidimo o čemu pričamo.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:00   #65
parket navodno nije klasični već gotov, u tvornici brušen i lakiran i onda samo postavljen- naravno da tvrde kako je taj i skuplji od klasičnog, ali nema šanse!

da, kaj će biti kad voda od pranja podova uđe??
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:50   #66
dobro da "renomirani" izvođači imaju ovakve komentare, ipak oni opravdavaju nešto višu cijenu od onih "nerenomiranih"
inzinjerac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:59   #67
Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
parket navodno nije klasični već gotov, u tvornici brušen i lakiran i onda samo postavljen- naravno da tvrde kako je taj i skuplji od klasičnog, ali nema šanse!

da, kaj će biti kad voda od pranja podova uđe??
Parket u Z2 se normalno postavljao, brusio i lakirao.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:09   #68
Tu se vjerovatno radi o panel parketu.
http://www.pan-parket.hr/pan-parket....=tehnicki-opis

Zanimljivo je vidjeti kako se u stanovima od 2500 Eura /m2 pocelo stedjeti na parketu.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:17   #69
Prestrašno. Ovo izgleda kao malo sofisticiraniji laminat.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:39   #70
Da, nama u Z2 su postavljali obične parkete... Koji su bili odlični prva dva mjeseca, a nakon toga se pojavilo ljepilo između letvica. Naravno da smo to reklamirali i priznali su nam reklamaciju ali sad treba sve stvari maknut van iz stana, tak da će brušenje i nanovo lakiranje ipak još malo pričekati. Jedna od ludosti Tehnike na koju smo naišli je bila slijedeća: tražili smo dodatni Wc za koji smo platili projekt i izvedbu ali smo ga dobili bez postavljene stropne plafonjere (iako u ugovoru stoji da u sve sanitarne čvorove T. postavlja rasvjetu) jer to nismo tražili a oni nikako nisu više imalo takvih pa nam je nisu mogli staviti. Kad sam odlučila platiti kvadrat 2500 stvarno sam očekivala i stropnu plafonjeru u sanitoranom čvoru od 100 kuna. To su neke sitnice koje su me stvarno iznervirale u trenutku preuzimanju stana...
vitač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:51   #71
Evo mi smo uspjeli za 60% spustiti cijenu naših prepravaka na račun lošeg parketa, danas smo potpisali i sutra je primopredaja- tek sutra ćemo sve druge sitnice navesti kao prigovore (zamuljana fasada na balkonu, na nekoliko mjesta loša farba na zidovima, izvitoperena plastika na klima uređaju itd..)
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:57   #72
Mi smo preuzeli prije 10-ak dana.
Uglavnom korektno odrađeno - iamli smo par zamjerki koje su uklonjene i za sad je ok.
jedino mi se loše čini parket - možda ćemo ga prelakirati prje useljenja
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:00   #73
njuskica i aragorn, kakve pipe i keramiku imate u kupaoni i wc-u, od kojih proizvodaca
newby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:25   #74
Quote:
newby kaže: Pogledaj post
njuskica i aragorn, kakve pipe i keramiku imate u kupaoni i wc-u, od kojih proizvodaca
Keramika bijelo-crvena (dvije vrste crvena - sa i bez teksture), pipe Grohe.
Parket je Galekovićev hrast natur (ako sam dobr ocijenio) - parket i s nnjim nismo zadovoljni. Fali mu bar jos jedan sloj laka

Zadnje uređivanje Aragorn : 10.02.2010. at 20:41.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:32   #75
Quote:
čakija007 kaže: Pogledaj post
zar niste sami sebi jadni kad ovo čitate. kupujete nove stanove koji su gori od stanova starih 100 godina. ne valja ovo, ne valja ono, a kredit je tu na 10-30 godina. fino bogme. volite vi raditi sebi probleme. neka. a te stanove ne gradi tehnika nego bijedni podizvođači koji rade kako rade - nikako. jadno. moja sućut svima vama. očito je da se kupate u novcima kad ih tako olako dajete. u stvari, vi dajete tuđe novce, a vaše će novce dobiti banka. krvavo ćete raditi da živite uz jebenu prugu gdje vlakovi tutnje svakih 5 minuta. i još to sve za preko 2000 eura po m2. Mogli ste za te pare na zrinjevcu živjeti ili na šalati, ali vama se gadi staro i vi volite novo ma kakvo bilo. i onda se čudite zašto cijena ne ide ispod 2000 eura. kako da ide kad svi kupujete. neka, to vam je maksimum vrijednosti. za 2-3 godine, tamo će stan biti 1500 eura, a vi ćete banci plaćati jamstvo do punog pokrića hipoteke.
Čije tuđe novce?
Btw, starogradnja uz svoje prednosti ima i mana - pogotovo u rasporedu prostorija koji je zbog nosivosti teško prilagoditi zamislima.
Srećom, za svakog se na tržištu nađe ponešto... ne znam samo zašto tako negativistički intoniran post
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 21:20   #76
Ma pusti ga...taj čakija je čoban, to jučer je ovce držao na broju...
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:36   #77
Quote:
Aragorn kaže: Pogledaj post
Keramika bijelo-crvena (dvije vrste crvena - sa i bez teksture), pipe Grohe.
Grohe ili Hansgrohe? Nije to baš isto...
njuskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 09:51   #78
Quote:
njuskica kaže: Pogledaj post
Grohe ili Hansgrohe? Nije to baš isto...
hans grohe
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 16:04   #79
aragorn, hvala puno, samo mi please jos reci kakav lavabo imas, pretpostavljam laufen, kako je i trebalo biti, a sada lagano podkraj ugraduju armalove pipe i neke lijeve lavaboe.........sto se tice cakije, neka si samo stavi u usporedbu da je porez na starogradnju 5 posto cijene stana, a na novogradnju manje od 1 posto cijene stana, a da ne pricamo onda o generalki koju moras raditi na stanu (nove cijevi, kupaona, itd), zatim vrlo vjerovatno moras ugraditi kompletno plinsko etazno jer se vecina starogradnje grije na fasadne peci, da ne kazem da te zgrade vecinom su u raspadu jer u njima zive penzioneri koji nazalost jednostavno nemaju para placati skupu pricuvu, i tako dalje i tako blize.
newby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:59   #80
Sanitarija je Hatria.
Newby ovo kaj eliš za starogradnju je i jedan od razloga zašto smo se odlučili za ovu kombinaciju
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.