Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 17:11   #421
Thumbs up

Quote:
Kefal kaže: Pogledaj post
Prosvjed koji je završio s par uhićenja. Više sranja su napravili BBB-i u jednom posjetu Austriji nego svi europski muslimani u zadnjih 50 godina.
Nisu problem prosvjedi, vec poruke koje se redovito pojavljuju na muslimanskim prosvjedima. Oprostit ces, ali ja u "Europe, you will pay", "death to all who insult islam" i sve varijacije na tu temu vidim otvorenu prijetnju drzavama EU. Moglo bi se to po nekom zakonu procesirat, da su Europljani pametniji, u stilu americkih zakona, prijetnja nacionalnoj sigurnosti.... Sto se tice teme, da ponovim, Rijeci treba dzamija, moramo pokazati da nismo zaostali kao veciuna muslimanskih drzava u kojima se prisustvo druge vjere sankcionria smrcu Ali, vlastitim novcem. Sprijeciti strane donacije jer iza svih stoji interes. A muslimanski interes trenutno nije jednak nasem.
Ken is offline  
Old 23.09.2009., 17:42   #422
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Nije to toliko naivnost, nego-ne valjaju.
Zašto se grčevito držati iluzija i ne priznati da su neki dijelovi zemlje
zbog više povijesnih činitelja- anacionalni, nepouzdani, lak plijen za
razne protuhrvatske manipulatore, ...jednostavno ne vrijede previše.

Naravno da ima niz pojedinaca vrjednijih 100 puta od onih iz tobože ultranacionale krajeva.

Naravno da stvari nisu crno-bijele.

No, ako je u tom gradu stalno na vlasti neka nehrvatska ili
ljigava koalicija, ako je glavni gradski list gnusoba koja bi se mogla
tiskati i u Banjoj Luci, ako je tom cijelom području nedostaje
jasno iskazani hrvatski identitet- što reći ?

To je područje koje je zanemarilo i minoriziralo svoju hrvatsku
baštinu (npr. glagoljaštvo), Supilov list pretvorilo u nekakav bilten Stranke Jugoslovena, daje (OK, radi se o Puli) kina po nekim fašističkim cajkama-jebajkama koje su ih i prezirale kao Šćavone...što uopće
na to reći nego ponoviti riječi Frenkija: podanički mentalitet & slugani.

Kao sto sam vec rekla, taj problem ne postoji samo u jednoj regiji, nego je opcenit u Hrvatskoj, jer ljudi nisu imali dodira s muslimanima, dozivljavaju ih kao neke bedake koji se drze nekih izlizanih fora!
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 17:44   #423
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Mara ti nemaš pojam o čemu pričaš!

Ovo ti je zadnja šansa:
Gdje su imena onih kako ih ti nazivaš da i da s tobom završim?
Meni se cini da ti nisi sastavio oko liske ili ti nije jasno sto pises, al da je normalno nije!
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 17:44   #424
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Kao sto sam vec rekla, taj problem ne postoji samo u jednoj regiji, nego je opcenit u Hrvatskoj, jer ljudi nisu imali dodira s muslimanima, dozivljavaju ih kao neke bedake koji se drze nekih izlizanih fora!

Mare mudro zboriš...nema mi te svijet!
felga is offline  
Old 23.09.2009., 18:20   #425
Muslimani nase zupanije su nas najmanji problem, zapravo uopce nisu problem. Teoretizirat sto bi bilo za 236 godina kada muslimanu budu cinili 17% stanovnistva je nepotrebno. Osobno imam nekoliko prijatelja muslimana jos iz osnovne skole koji su tu dosli pocetkom 90-ih iz BIH, pobjegli od rata i manju razliku mozes vidjeti izmedu njih i nas Hrvata katolika ili nas i npr. Slavonaca ili Dalmatinaca,ukljucujuci mentalitet, govor, ponasanje....Glupo je govoriti da je Rijeka NY Hrvatske jer je cijela Hrvatska u banani, ali je zivot ipak malo opusteniji i vlada zakon ne diraj ti mene ne diram ja tebe.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Old 23.09.2009., 18:39   #426
Apsolutno protiv.

Nema šta đamija radit u Rijeci. Kladim se da nakon ovoga na red dolazi i Istra tj. Labin-Raša. Jednostavno treba podvuć crtu i otvoreno reći da Islam nije nikada bio faktor na ovim prostorima, a po meni bi tako trebalo i ostati...
veruda is offline  
Old 23.09.2009., 19:58   #427
Nisam baš sve pročitao jer je puno stranica, ali mislim da su za ovu situaciju i gradnju krivi urbanisti. Zašto graditi džamiju ako vjernika nema dovoljno? Zašto graditi na mjestu gdje to ne treba raditi? Jednostavno je trebalo gradnju spriječiti svim pravnim sredstvima i ne bi bilo ovoliko izljeva mržnje. U Sarajevu je isto tako napravljeno puno džamija koje tu ni počemu ne pripadaju niti su potrebne. Radi se o "zapišavanju" teritorije u inat mrskim inovjernicima (mislim na Sarajevo). Umjesto da su gradili prijeko potrebne fabrike ili infrastrukturne objekte islamistička i korumpirana vlast je forsirala gradnju džamija. Kada se neko upita a zašto baš džamija, a ne fabrika, odgovor je bio da je arapski investitor tako htio. A zašto onda džamija ako nije potrebna i ima ih iz ranijih vremena sasvima dovoljno? E da je vlast kakva treba ne bi to dozvolili i sve bi bilo OK. Isto je to i u Rijeci. Bitno je poštovati urbanistički plan, koji ne dozvoljava gradnju vjerskih objekata na tom mjestu.
Lesli Eldridž is offline  
Old 23.09.2009., 22:11   #428
Question

Sve biser do bisera ....
Molim da se ova tema zatvori...
Ljudi u kojem dobu živite...
Ima puno tema o kojim se da raaspravljati..
U Lijepoj našoj ima puno veći problema od Džamija ..
Džamija nije problem ,problem je u vašim glavama ,rasčistite jednom zauvijek sa avetima prošlosti i pogledajte u budućnost kud nas vodi Jadranka ....
Nije ni u najružnijim snovima za predpostaviti da još ima takvih nacionalista u mojoj domovini koja se diči visokim moralnim i etičkim načelima demokracijom i čim sve ne ovakve rasprave su u najmanju ruku bezobrazne svi vi koji ovako blatite ISLAM i MUSLIMANE u HR sutra možete sresti vašeg prijatelja ili poznanika muslimana I MOLIM vas kako da mu pogledate u Oči ... Stidite se Boga ako vjerujete u njega a ako nevjerujete ima nešto što se zove obraz zar ga tako jeftino izgubiti ,,A Džamija ili islamski centar će se izgraditi bilo to vama milo ili ne jer kad bi se ravnali po takvima kao što su neki islamofobi gje bi svijet bio danas ...Doba krstaških ratova i inkvizicije je daleko iza nas ili se možda varam .......................
emyly is offline  
Old 23.09.2009., 22:52   #429
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Kao sto sam vec rekla, taj problem ne postoji samo u jednoj regiji, nego je opcenit u Hrvatskoj, jer ljudi nisu imali dodira s muslimanima, dozivljavaju ih kao neke bedake koji se drze nekih izlizanih fora!
Muslimani su u ovoj situaciji samo lakmus-papir nehrvatstva, jugoslovenstva i EUnuštva.
To je taj ljigavi dio RH koji je navikao na sluganstvo, poltronašenje i puzanje.
I- nisu sami, bez brige. UDBAška gnjida Kuljiš, na vrijednosno inverzni način, nješto je i pohvatao u svojoj bundevi: Hrvatske bez Dalmacije, Like i Slavonije nema. To je kičma koja drži ovu zemlju.

Dok bi se ovaj sjeverozapad- čast izuzetcima-prodao dok trepneš.

To Tuđmanu zamjeram. Što nije dopustio da JNA sruši pola Zagreba, Rijeke, Pule i ostalih EUguzljubskih prčvarnica. Možda bi to bilo terapeutski za stanovnike tih kasaba.

Možda.
Hroboatos is offline  
Received Infraction
Old 23.09.2009., 23:09   #430
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Vidim da si nemaran u citanju. Vec nekoliko puta.

Naime, ja svakako inzistiram na diskusiji s obzirom na povijesne okolnosti medjutim pitanje mi je postavljeno u formi sto-bi-bilo-kad-bi-bilo.

ti si rekao: s obzirom na ovo što je bilo u DR i tko financira izgradnju, ne izgradnji džamija u RH (zapravo mislim da je "ne džamijama u RH" još bliže tvojem stavu). dakle, imamo dva uvjeta (uzroka) tvom stavu.

ja sam samo pitao što bi bilo da maknemo jedan od uvjeta (uzroka), konkretno financiranje - bi li to i kako utjecalo na tvoj stav.

i ti me onda uputiš na "vidi gore", ja pročitam što piše gore i izvučem zaključak i onda me ti optužiš za "bukvalno donošenje zaključaka naprečac" (parafraza; mislim da si rekao "lomljenje koplja oko zaključaka").

ako se ja već trudim da shvatim, onda te molim da barem imaš toliko poštovanja prema sugovorniku da se potrudiš objasniti ono što istaknem kao nejasno.




a ostalim debilima koji su se počeli prepucavati koji je hrvatski grad "bolji" i "hrvatskiji"....
pa, nema druge nego da upotrijebim stari citat: "zloupotreba slobode govora nije drugo do nekorištenje slobode mišljenja." jednostavnije riječi za jednostavnije ljude: ispeci pa reci, odnosno dajte promućkajte prije upotrebe prije nego napisane gluposti (i to vrlo krupnog kalibra) pokvare dojam o inteligenciji onoga tko ih piše.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 23.09.2009., 23:46   #431
Evo jedno pitanje za građane Zagreba: sviđa li vam se kako je gospon Pavelić uredio centar Zagreba '44?

Ni Teheran se ovoga nebi postidio!


http://www.islamska-zajednica.hr/pov...b/slika_02.jpg
felga is offline  
Old 23.09.2009., 23:56   #432
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
ako se ja već trudim da shvatim, onda te molim da barem imaš toliko poštovanja prema sugovorniku da se potrudiš objasniti ono što istaknem kao nejasno.
U pravu si, oprosti.
Mislio sam da sam bio dovoljno jasan, ali sada kada sam prosao jos jednom, vidim da i nisam eksplicitno odgovorio iako sam u glavi, naravno, imao sasvim jasan odgovor.
Moja greska.


Dakle, poceli smo tvojim pitanjem:

Quote:
i dobro te upitao flatoos: s obzirom na tvoj stav, bi li smatrao da je u redu ako bi Hrvatska (su)financirala izgradnju džamije, te da se ne prihvaćaju novci iz SA?
U svezi toga ja rekoh:

Quote:
Kada jednog dana od muslimanske zajednice vidim odbijanje ikakve suradnje s navedenim drzavama i eksplicitnu ogradu, onda eventualno mozemo dalje razgovarati. Do tada, pristajanjem na ovakve akvizicije, oni su sve samo ne potpuno cisti.
E sad, razlog zasto rekoh da se zakljucci o mom odgovoru na pitanje kolege flooatos ne mogu lomiti preko koljena leze u tome da mi ne mozemo promatrati izolirano pitanje financiranja dzamije u Rijeci od pitanja ponasanja muslimana prema Hrvatima u proslom ratu. Da budem do kraja korektan, barem ja ne mogu i ne zelim. Sto se mene osobno tice, njihovo ponasanje u ratu je toliko kompromitiralo tu zajednicu da je prihvacanje ove donacije i sutnja o njoj samo kap u moru u usporedbi sa onim sto su radili. A to svakako nije jedini detalj, uzmi samo nedavni za vrijeme Europskog prvenstva u nogometu kad smo igrali protiv Turske. Pametnome dosta!

Dakle, ako me pitas izricito da li u ovom trenutku i u ovmo izoliranom slucaju kad bismo makli samo cinjenicu da dzamiju financiraju te drzave, da li bih onda bio za njezinu izgradnju - u tom slucaju moj decidirani odgovor je jos uvijek: niposto.

Razlog takvom odgovoru lezi u tome sto problem nije samo financiranje vec, kako rekoh, kompletan stav muslimanske zajednice sa ovih prostora.

Morat ce proci strasno puno vremena da taj stav promijenim (ako ikad). Razumije se, vrijeme po sebi nije dovoljno. Morat ce se vidjeti krajnje jasan napor iste te zajednice da se potpuno odvoji od cijelog tog civilizacijskog kruga i njegovih utjecaja (dakle onog koji je doveo do mudzahedina, protjerivanja Hrvata i slicnog) nadalje da se, posljedicno, njihovo religijsko pitanje svede upravo na to - religijsko pitanje - i da se makne politika i politicki utjecaji iz ove teme. Tada, nakon dugo dugo dugo vremena, mozda bismo o izgradnji dzamije mogli razgovarati u smislu da je financira hrvatska drzava.


E sad, ovome valja dodati i cinjenicu da, u hipotetskoj situaciji, kada bi muslimanima vjersko pitanje bilo samo vjersko, a kada iza ovakvih stvari ne bi stajale Saudijske Arabije i ostali, tada bi i meni ova tema bila sasvim nezanimljiva i, kako vec rekoh, moj nacelan stav u takvim stvarima jest da hrvatska drzava mora financirati izgradnju kako katolickih i pravoslavnih crkava, tako i zidovskih sinagoga, muslimanskih dzamija, itd itd. Svako od toga u mjeri u kojoj za tim postoje realne potrebe.

Ali, u svjetlu recentne povijesti ovih prostora, zajednica o kojoj pricamo se do te mjere kompromitirala da bih pitanje ikakve izgradnje ikakvih dzamija na ovim prostorima zamrznuo na slijedecih barem tisucu godina. Radi krajnje konkretnih dogadja.

Eto, nadam se da sam sad bio jasniji. Ukoliko je jos nesto ostalo nejasno, slobodno pitaj, razumije se.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 23:59   #433
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje za građane Zagreba: sviđa li vam se kako je gospon Pavelić uredio centar Zagreba '44?

Ni Teheran se ovoga nebi postidio!


http://www.islamska-zajednica.hr/pov...b/slika_02.jpg
Ne svidja mi se.
Sadasnje mjesto za dzamiju je sasvim ok.

Za mene, ovo je samo jos jedna u nizu Pavelicevih budalastina.
dee is offline  
Old 24.09.2009., 01:25   #434
Quote:
dee kaže: Pogledaj post

E sad, razlog zasto rekoh da se zakljucci o mom odgovoru na pitanje kolege flooatos ne mogu lomiti preko koljena leze u tome da mi ne mozemo promatrati izolirano pitanje financiranja dzamije u Rijeci od pitanja ponasanja muslimana prema Hrvatima u proslom ratu. Da budem do kraja korektan, barem ja ne mogu i ne zelim. Sto se mene osobno tice, njihovo ponasanje u ratu je toliko kompromitiralo tu zajednicu da je prihvacanje ove donacije i sutnja o njoj samo kap u moru u usporedbi sa onim sto su radili. A to svakako nije jedini detalj, uzmi samo nedavni za vrijeme Europskog prvenstva u nogometu kad smo igrali protiv Turske. Pametnome dosta!
ja sam blaži u razmišljanjima, ali shvaćam i poštujem tvoj stav. ovdje čak ne mogu reći ni da griješiš

Quote:
Dakle, ako me pitas izricito da li u ovom trenutku i u ovmo izoliranom slucaju kad bismo makli samo cinjenicu da dzamiju financiraju te drzave, da li bih onda bio za njezinu izgradnju - u tom slucaju moj decidirani odgovor je jos uvijek: niposto.
jasno, glasno i pošteno.

Quote:
Razlog takvom odgovoru lezi u tome sto problem nije samo financiranje vec, kako rekoh, kompletan stav muslimanske zajednice sa ovih prostora.

Morat ce proci strasno puno vremena da taj stav promijenim (ako ikad). Razumije se, vrijeme po sebi nije dovoljno. Morat ce se vidjeti krajnje jasan napor iste te zajednice da se potpuno odvoji od cijelog tog civilizacijskog kruga i njegovih utjecaja (dakle onog koji je doveo do mudzahedina, protjerivanja Hrvata i slicnog) nadalje da se, posljedicno, njihovo religijsko pitanje svede upravo na to - religijsko pitanje - i da se makne politika i politicki utjecaji iz ove teme. Tada, nakon dugo dugo dugo vremena, mozda bismo o izgradnji dzamije mogli razgovarati u smislu da je financira hrvatska drzava.
ja od početka govorim o Hrvatima muslimanske vjeroispovijesti (hrvatski građani, jasno), a ne o Bošnjacima, a pogotovo ne o Bošnjačkim mudžahedinima. takve bi i ja sve procesuirao i svakog hodžu (i svećenika i popa, jasno) koji poziva na mržnju, diskriminaciju i rat krivično gonio i zahtijevao izopćenje iz crkve. glede takvih stvari (i) ja podržavam politiku nulte tolerancije.

Quote:
E sad, ovome valja dodati i cinjenicu da, u hipotetskoj situaciji, kada bi muslimanima vjersko pitanje bilo samo vjersko, a kada iza ovakvih stvari ne bi stajale Saudijske Arabije i ostali, tada bi i meni ova tema bila sasvim nezanimljiva i, kako vec rekoh, moj nacelan stav u takvim stvarima jest da hrvatska drzava mora financirati izgradnju kako katolickih i pravoslavnih crkava, tako i zidovskih sinagoga, muslimanskih dzamija, itd itd. Svako od toga u mjeri u kojoj za tim postoje realne potrebe.
eto, ovo je najdirektniji odgovor na moje prijašnje pitanje i zahvaljujem se na njemu.
to je i moj stav, dakako.

Quote:
Ali, u svjetlu recentne povijesti ovih prostora, zajednica o kojoj pricamo se do te mjere kompromitirala da bih pitanje ikakve izgradnje ikakvih dzamija na ovim prostorima zamrznuo na slijedecih barem tisucu godina. Radi krajnje konkretnih dogadja.

Eto, nadam se da sam sad bio jasniji. Ukoliko je jos nesto ostalo nejasno, slobodno pitaj, razumije se.
smijem li još jedno pitanje postaviti?
kakav je tvoj pogled na izgradnju pravolsavnih crkvi (tamo gdje za to postoji realna potreba, jasno)?
za hrvatske građane pravoslavne vjeroispovijesti. pazi, namjerno ne preciziram odvajajući Srbe, Srbe povratnike i pravoslavce koji već generacijama žive u RH, koji su je podržali i u DR te koji su već de facto postali Hrvatsi pravoslavne vjeroispovijsti jer prema popisu stanovništva takve podatke ne možemo znati.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 24.09.2009., 01:34   #435
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
smijem li još jedno pitanje postaviti?
kakav je tvoj pogled na izgradnju pravolsavnih crkvi (tamo gdje za to postoji realna potreba, jasno)?
za hrvatske građane pravoslavne vjeroispovijesti. pazi, namjerno ne preciziram odvajajući Srbe, Srbe povratnike i pravoslavce koji već generacijama žive u RH, koji su je podržali i u DR te koji su već de facto postali Hrvatsi pravoslavne vjeroispovijsti jer prema popisu stanovništva takve podatke ne možemo znati.
Apsolutno da. Tu nitko normalan ne smije imati apsolutno nikakve dileme.

Covjek koji ima vjersku potrebu mora tu vjersku potrebu moci u ljudskom dostojanstvu zadovoljavati. Crkva je dio toga i apsolutno mora postojati volja i naklonost drzave da svojim gradjanima to omoguci.

Reci cu ti primjer, bit ce vjerojatno dovoljno ilustrativan:
U pravoslavnoj crkvi svetog Preobrazenja Gospodnjeg na zagrebackom Cvjetnom trgu skoro 2 godine je ruski majstor radio restauraciju. Cim su makli skele i konacno otvorili, bio sam medju prvima koji je isao pogledati. To je jednostavno dio mojeg grada, ljudi koji tu mole Boga su moji sugradjani, a kako vec rekoh, onaj tko svoju svetinju zna cijeniti - siguran sam da ce znati i moju. I uvijek sam za to da covjek cijeni i postiva svoju svetinju i da mu se to omoguci. Aktivno, od strane drzave.

Razumije se, sve ovo govorim o normalnim okolnostima i uz normalne poglede. Dakle, kada je rijec o vjerskom, a nikako i ni u kojoj nijansi politickom pitanju.

Naravno, ovo su nacelni stavovi kako bi stvari trebale izgledati.
Mozemo uci i u konkretnu diskusiju o sadasnjem stanju koje je vrlo slozeno, naravno u svjetlu nedavnog rata prije svega, no jednako tako i u svjetlu opcenito Pravoslavnog svijeta i njegove organizacije i shvacanja tzv. pomjesnih crkava. No, to je zaista jedna velika tema.

Ali cisto nacelno, to su moji stavovi.
dee is offline  
Old 24.09.2009., 08:28   #436
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje za građane Zagreba: sviđa li vam se kako je gospon Pavelić uredio centar Zagreba '44?

Ni Teheran se ovoga nebi postidio!


http://www.islamska-zajednica.hr/pov...b/slika_02.jpg
Ne sviđa mi se. Niti džamije spadaju u uži centar srednjeeuropskih gradova ali građevina je bez minareta prekrasna.... HDLU stvarno ima jedan od najljepših prostora u gradu
http://www.hdlu.hr/?page_id=36

Vidiš da je zagrebačka džamija na dobrom mjestu a vjerujem da će i Riječani izabrati prikladno mjesto ako do izgradnje dođe,meni recimo pogled na minaret kada se vozim autom ni najmanje ne smeta, ustvari izdaleka samo zagrebačko zdanje djeluje dosta nenametljivo i moderno, sa ili bez minareta....



Tekst sa stranica TZe grada Zagreba....

Izgradnju džamije u Zagrebu potaknula je još 1912. Družba Braće Hrvatskoga Zmaja, ali se inicijativa brzo ugasila. Dolaskom većeg broja islamskih vjerenika u Zagreb, nakon osnivanja Kraljevine SHS, uspostavljen je 1922.godine muftiluk, visoko pokrajinsko vjersko sjedište. Muftija je pokrenuo pitanje gradnje džamije, ali tek je 1944.godine to pitanje riješeno tako da je Dom likovnih umjetnika (projekt I.Meštrovića iz 1938.) preuređen u džamiju, uz koju su Stjepan Planić i Zvonimir Požgaj i podigli tri minareta. Odlukom gradskih vlasti 1948.godine, džamija je iz tih prostora iseljena, a minareti su srušeni. Gradnja sadašnje džamije i Islamskoga centra, na predjelu Trstik (Folnegovićevo naselje), završena je 1987.godine. Sarajevski graditelji Džemal Čelić i Mirza Gološ izgradili su arhitektonski kompleks koji zauzima površinu od oko 10.000 m². Sastavljen je od više funkcionalnih cjelina: bogomolje s minaretom (visokim oko 51 m), islamske vjerske srednje škole (medrese), knjižnice, zajedničkih društvenih prostorija, upravne zgrade, dijela za stanovanje, gospodarskog dijela i dr. Premda svojom unutrašnjosti i vanjštinom zadržava tradicionalni raspored i sadržaj, arhitektura ovog kompleksa u suglasju je sa suvremenim graditeljskim kretanjima.
Libertango is offline  
Old 24.09.2009., 09:50   #437
Ne shavaćam čemu takva ogromna džamija i centar za tak malo ljudi? To mi sve izgleda kao da se žele privući muslimani. Bar će nam biti zanimljivo za 20 godina kad se počnu grupirat ...
OzzyTheMan is offline  
Old 25.09.2009., 17:10   #438
Bio je prilog u emisiji "Hrvatska Uživo", o kamenu temeljcu za Džamiju!

Žalosno, Islamski centar za stanovnike 1.3% grada Rijeke!

Maju Sever nikad nisam cijenio, a sada mi se od nje i njenih gostiju u ovom prilogu
felga is offline  
Old 25.09.2009., 21:49   #439
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,18,,176762.jl

Nije li ovo sramota? U jednoj zemlji dominantno kršćanske kulture gradi se islamska bogomolja financirana od Saudijske Arabije koja zabranjuje gradnju kršćanskih crkvi na svojem teritoriju, zabranjuje simbole svih drugih religija osim Islama, nema religijskih sloboda, a za prakticiranje kršćanstva (i u tajnosti!) određene su teške kazne.
Mislim da se to ne bi smjelo dopustiti. Razloga je puno protiv, dok osim floskula nema nijedan razlog za.
Misteriozo is offline  
Old 25.09.2009., 21:58   #440
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
A što minareti drugo znače nego prava Džamija ...i to trocjevku sagradio u ono vrijeme...

Tko se ovdje blamira...dao im je sve i to u srcu Zagreba...
Još jedan razlog da se tog fašističkog slugu proglasi izdajicom.
Misteriozo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.