Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 21:59   #1
Žgaravica

Kako da ublazim zgaravicu ili izlijecim bez gastala i slicnih stvari...imam inace zgaravicu kad pijem alhohol ili poslije odredenih jela...
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 22:43   #2
donat-mg,ili par badema...a najbolje je ne pit alkohol i jako začinjenu hranu.pa ti sad vidi....ali donat je stvarno zakon!
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 06:32   #3
Pomaze izbjegavanje masne, zacinjene hrane. Isto tako izbjegavati (obilne) obroke dva sata ili manje pred spavanje. Smanjiti alkohol, cigarete i stres.
Pomaze i podignuti dio kreveta pod glavom, da krevet bude ukosen i smanji "refluks" kiseline iz zeluca u ezofagus, ako se radi o zgaravici zbog hernije ili smanjenog tonusa sfinketera na ulasku u zeludac.

Pomazu i inhibitori protonske pumpe (na recept). A u slucaju da nista od toga ne pomaze, trebalo bi se testirati na Helycobacter pylori, koji se moze lijeciti.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 08:25   #4
..žličicu sode-bikarbone umutiti u čaši vode i popiti...trenutačno uklanja žgaravicu..
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 04:35   #5
Exclamation Žgaravica i problemi s disanjem

Već dugo imam problema sa žgaravicom i primijetila sam da u zadnje vrijeme kad legnem navečer kao da ostanem bez daha na moment, kao da mi se grlo suzilo i ne pušta zrak.A nekad me nakon obilnog obroka uhvati kihavica.
Malo sam guglala i vidim da žgaravica odnosno GERD može izazvati dišne probleme.
Ima netko sa sličnim problemom?
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 09:32   #6
imam ja iskustva s žgaravicom. prvo izbaci obilne obroke... pazi što jedeš i piješ. i lkaše ćeš i disati...
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 01:48   #7
Žgaravica

evo, doslovce sam na odvikavanju od koka kole. i sad nisam neka 3 tjedna pila i sad sam počela varati. prije sam isto znala užasno puno popiti i nikada mi se ovo nije događalo, al sad se sva napušem i peče me u želucu. jel mi može netko reći zašto me točno peče u želucu, kako kola utječe na to i što može značiti? unaprijed hvala
__________________
A good beat never hurt no one

Da si tu, kraj mene, da me nježno miLuješ. I da osjetim dodir tvojih usana. Znam za to, za to vrijedi umrijeti.
ŽutiKaputich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 09:31   #8
Quote:
ŽutiKaputich kaže: Pogledaj post
evo, doslovce sam na odvikavanju od koka kole. i sad nisam neka 3 tjedna pila i sad sam počela varati. prije sam isto znala užasno puno popiti i nikada mi se ovo nije događalo, al sad se sva napušem i peče me u želucu. jel mi može netko reći zašto me točno peče u želucu, kako kola utječe na to i što može značiti? unaprijed hvala
https://www.forum.hr/showthread.php?t=263630
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:46   #9
Žgaravica

Unazad tjedan dana osjećam jaku žgaravicu, imam osjećaj da mi sve kipi u grlu! Nisam imala takvih problema prije. Neznam jel bi to vezala za neku hranu il možda za stres il mi se želudac buni. Ima li netko iskustva s tim problemom?
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:49   #10
Quote:
senjorita mamita kaže: Pogledaj post
Unazad tjedan dana osjećam jaku žgaravicu, imam osjećaj da mi sve kipi u grlu! Nisam imala takvih problema prije. Neznam jel bi to vezala za neku hranu il možda za stres il mi se želudac buni. Ima li netko iskustva s tim problemom?
Nešto od hrane ti NE odgovara..tako da probaj odgonetnut šta ti to smeta.. i ja nekad imam problema sa žgaravicom...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 09:40   #11
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Već dugo imam problema sa žgaravicom i primijetila sam da u zadnje vrijeme kad legnem navečer kao da ostanem bez daha na moment, kao da mi se grlo suzilo i ne pušta zrak.A nekad me nakon obilnog obroka uhvati kihavica.
Malo sam guglala i vidim da žgaravica odnosno GERD može izazvati dišne probleme.
Ima netko sa sličnim problemom?
Vidim da je post jakoooo star, ali nema veze. I ja imam isti problem.Kad legnem (bilo da idem spavati ili odmaram na kauču) isto mi se zna dogoditi kao da prestanem disati na sekundu. I onda se sva preplašim, počne mi srce lupati...ma katastrofa. Sva sreća da se to ne javlja često (7-8 puta mjesečno), ali ipak....Isto imam problema sa žgaravicom, barem mislim tako.Ne javlja se često tak da nisam sigurna. Sad me to muči već tri dana. Prvo sam pojela tople sendviče sa sirom i šunkericom i pojavio se osjećaj kamenja u želudcu, podrigivanje, nadutost....A onda sam jučer pojela masni burek sa sirom(koji inače jedem skoro svaki dan i inače nemam problema sa tim). Nakon nekog vremena počeli su bolovi u jednjaku, grlu, želudcu. Podrigivanje sa užasnim bolovima od grla do želudca i obratno i dizanje kiseline i osjećaj da ću povratiti. Stanje se popravilo kad sam došla kući i legla, ali čim bi se pomakla ili ustala bol se opet javlja. Pila sam kolu i poslije pocuclala gastal. Danas je sve ok. Napipala sam si i neku kvržicu ispod prsne kosti. Ne znam da li to ima ikakve veze sa mojim tegobama? Ako netko ima savjet, bit ću jako zahvalna!
__________________
Potpis
pupipu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:54   #12
pozdrav !
nadam se da mozete pomoci savjetom jer cu ja poluditi
naime trenutno sam u brazilu pa se nadam da to moze moozda objasniti moje tegobe

vec 3 tjedna imam bolove u donjem dijelu trbuha prema krizima i u krizima
bol je nekad jaka nekad se smanji nekad je nema, al je stalno pristuna
i takodjer imam uzasnu zgaravicu STOGOD stavim u usta bila to suha riza ! suho tijeto ! kruh kao da mi je kamenje u zelucu
apsolutno nista nemopgu pojesti a da ne osjetim uzasno kamenje, pecenje i bol u zelucu cijelo vrijeme pijem kamilicu cak ju nosim na posao ali nista i dalje ta zgaravica i sve je gora, sada sam jos i napuhana nakon svakog jela plus ova uzasna zgaravica
ima li netko savjet i da me umiri jer nemogu jos mjesec i pol otici doktoru dok se ne vratim doma a jako sam preplasena , k tome sam i hipohondar i svakave dijagnoze mi padaju na pamet, najgore mi je kad odem surfat pa nadjem doslovno svasta

nekad imam zatvor, pa je sve normalno, pa opet zatvor, neznam ni sama sto mi je ali me ubija ova zgaravica

danas sam ujutro pojela mrvicu pire krupmira i sad isto mrvicu i uzasna zgaravica mi je dosla

zanima dal i vas tako jako boli zgaravica nakon svakog jela, je meni je nakon svakog jela, nekad vise nekad manje ali doslovno nakon svakog

prva 2 mjeseca sam tu jela svasta a sad sam doslovno na nicemu
da jos napomenem da me ubija riza kad ju pojedem
gladna sma a nemogu nista jesti
sada cu otici po jogurt od soje da vidim kako cu reagirat jer od ove rkute hrane me buija zeludac

moze neki savjet i podrska
hvala !
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:56   #13
jos da napomenem da mi soda bikarbona ne pomaze bas nesto
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:05   #14
Zna li itko zašto mi se žgaravica gotovo svakodnevno javlja u noćnim satima (oko 23h-ponoć pa nadalje)?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 00:45   #15
Promjeni način prehrane u kasnijim satima (večera).
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 02:09   #16
Što bih, po vama, trebao jesti navečer? Inače imam naviku jako kasno jesti.
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:13   #17
Najprije probati pomaknuti vremenske navike.
Posljednji obrok imati najkasnije oko 7.

Meni se pokazao krumpir kao najlakša večera. Zanimljivo čak i prženi krumpirići prolaze.
Potom tu su žganci, tjestenine (bez teško začinjenih umaka)...

Slatko, jače začinjenu hranu i teže probavljivu smjestiti u podnevne obroke.

Znam teško je, i ja se ponekad ne pridržavam toga. Ponekad prođe, a zato drugi put žalim što sam uopće išao jesti.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 13:30   #18
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Najprije probati pomaknuti vremenske navike.
Posljednji obrok imati najkasnije oko 7.

Meni se pokazao krumpir kao najlakša večera. Zanimljivo čak i prženi krumpirići prolaze.
Potom tu su žganci, tjestenine (bez teško začinjenih umaka)...

Slatko, jače začinjenu hranu i teže probavljivu smjestiti u podnevne obroke.

Znam teško je, i ja se ponekad ne pridržavam toga. Ponekad prođe, a zato drugi put žalim što sam uopće išao jesti.
Da, slažem se u potpunosti, no problem je što mene najveća glad uhvati u sitnim noćnim satima, a ja ću se radije prežderati kao svinja nego leći gladan
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:04   #19
Sve mi je jasno. Ali ponekad treba napraviti neke kompromise.
Žgaravica "prijavljuje" da sa probavom nesto nije u redu i ako se zanemaruju ti znaci stanje se zapravo samo sa vremenom pogoršava. Tijelo ti govori da promjeniš navike.

Najedi se navečer, a u sitne sate pojedi npr dvopek tek da ne osjećaš onu ružnu glad kad legneš.
Nema ti druge.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.