Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 01:15   #81
[QUOTE=NMT;48790996]moje iskustvo dosad je bolje sa plavim oglasnikom, redak teksta sa par osnovnih informacija i bok. zovi ako hoćeš, ako nećeš ko te jebe....

Kreni sa predpostavkom da potencijalni kupac želi znati što više o onome što kupuje, u tom slučaju plavi oglasnik i slično možeš zaboraviti ili koristiti eventualno kao dodatak za one koji ne koristi internet.
"Miljardu" pregleda ionako ne plaćaš i nitko te time ne uznemirava, dapače u startu si uštedio svoje vrijeme koje ćeš potrošiti objašnjavajući niz stvari vez oko tvog automobila ako se netko javi na oglas iz nekog lokalnog oglasnika.
I da, posebna su priča oni koji stave jednu sliku automobila, u današnje vrijeme kad svaki mobitel ima kameru, je li problem postaviti barem 5, 6 slika?
A što se tiče analiziranja oglasa- puno njih pod očuvanost stavi "odlično" a to je njihova subjektivna procjena, kao i moja što ja smatram pod "odlično"- slike i opis puno pomažu u procjeni mislimo li na isto bez suvišnog objašnjavanja.
Ukratko dobro složen oglas gdje slike nisu napravljene sa "šivaćom mašinom" u maglovitoj noći pomažu i potencijalnom kupcu i prodavatelju, ako je tu još i video (još uvijek relativno rijetko)-odlično, niz pitanja i nedoumica je u startu riješen.
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:53   #82
slike su varljive, puno auti izgleda duplo bolje na slikama nego što je u stvarnosti, bio vidio, uvjerio se.

isto vrijedi i obrnuto, puno je auti na slikama zasrano i zamazano i izgleda ko kanta a u stvarnosti nebrušen dragulj i odlična prilika.

video je još gori jer je zvuk motora drugačiji kao što je i tvoj glas drugačiji kad samog sebe slušaš na snimkama. digneš haubu i ono neki visoki kuckavi zvuk u prvom planu, a u stvarnosti je sasvim normalan zvuk motora (jer video enkoderi pojačavaju određene frekvencije tj tonove, a druge prigušuju i dobiješ iskrivljen zvuk). pogotovo na tim jeftinim kamerama "svakog mobitela s ulice".

kojekakvi prelasci preko klimavih poklopaca šahtova i slično se zamijeni za problem sa ovjesom i škriput pragova na pružnim prelazima također, uvjerio se i reko nikad više video.


jedini ispravan kriterij za prosudbu pri kupnji auta je osobni pregled tj dolazak do prodavatelja.

stoga, ponavljam, svi vi koji se prepoznajete kao analizatori svake dlačice na oglasnicima, odjebite (generalno rečeno).

problem je što su se ljudi danas totalnu uljenili i misle da im sve mora biti servirano na pladnju pa tako prestaju i osobno kontaktirati prodavače, nego sve ide preko emaila ili ni tako, nego analizom oglasa prihvate ili odbace mogućnost kupnje. glupost. dok ne vidiš osobno ne vrijedi ti procjena. ovo pogotovo vrijedi za zg uvaženu gospodu, a po mojim iskustvima najbolje je poslovat s ljudima iz selendri, najprizemniji, najtrezveniji, najsrdačniji i najlakše je postić dogovor na obostrano zadovoljstvo.

a ovaj zagrebački đubretar će te prvo izmrcvarit pitanjima koja su uglavnom nevažna, izdavit da mu skineš cijenu za x sumu bez da je uopće auta vidio uživo i onda odustat od kupnje (možda te navuče i da mu dostaviš auto).

Zadnje uređivanje NMT : 15.02.2014. at 20:00.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:14   #83
frende u kojem ti stoljecu zivis?

ne nije se nitko ulijenio vec je jednostavno puno previse svakojakih automobila svuda okolo i naokolo mene da bi se ja jebo sa tobom, ispitivo te 20 pitanja prek telefona nalazio se 200km do tebe i sl samo da vidim neki krs
(i to pitanja koja je boja jel lupan jel ima sredisnji naslon i sl nebuloze na koje ti valjda imas neki fetis odgovarat)
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:49   #84
za započet pregovore oko nekog auta trebaš znati par ključnih informacija:
-model, marka i tip pogona tj goriva
- godište, kilometraža, regitracija,stanje (karambol, vozno, očuvano) i eventualno paket opreme
-cijena

sve ostalo se određuje po osobnom pregledu (ili druge manje ključne stvari telefonski, npr stanje laka i lakiranje, ovjes i servisi i slično)

dakle, o čemu vas dvojica trkeljate.
U oglasu je dovoljno da stoji jedna ili dvije slike manje rezolucije (da analizatori ne mogu analizirat svaku sjenku)
te redak teksta po gornjim kriterijima

Prodaje se Marka, model, tip s paketom opreme tim, stanje to, registracija do, godina ta, kilometraža ta, cijena ta.

Gotovo. Nema više ništa. (ok nema problema ako je netko upravo uložio u veliki servis, nove gume ili akumulator i slično pa to navede kao dodatni plus).

Ono što još može ići je ono što njuškalo ima automatski, a to je popunjavanje opreme prema modelu auotmatski, bez da ti išta upisuješ.

ja sam isto razmišljao tako da je najbolje poslikat auto iz svih kuteva, da je najbolje opisat ga s tisuću riječi i svom mogućom povijesti iskreno i bez sranja, snimit video, što sam i napravio i onda da kupac ima kompletnu sliku i kad se sretnemo, nema praktički što pitati ni previše provjeravat, ili hoće (ako je sve kako sam opisao) ili neće.

no onda sam se razočarao.

ljudi su vadili moj nick na njuškalu, tražili postove po googleu po tom nicku i gledali koja sam pitanja postavljao po forumima u vezi auta, da bi neki kurac iskopao u vezi farbanja zadnjih vrata od gepeka, a radilo se o nekakvoj sitnici od hrđe (kia pride klasika), da bi ovaj u glavi stvorio cijelu teoriju kako sam se preokrenuo naopako u jarku i na kraju je odustao (a pazi auto sam mu dostavio jer on "nije mogao doći".
iz siska do zaprešića, dobro išao sam u zagreb taj dan ali nije mi usput do zaprešića svejedno a i zašto bih gospodinu dostavljao auto? nikad više)

pa onda već gore spomenuti nepostojeći škripovi ovjesa itd.

svaka sjenka je promjena nijanse boje tj ušrpicavanje i pizde materine što uopće nije točno.

nazove te lik i pita što si to farbao desna vrata?
nisam.
kako nisi pa vidi se da je druga nijansa?

pa nije nego je sjena na slici.
dobro, hvala i doviđenja i nema više.


debil.

ajmo dalje?

Zadnje uređivanje NMT : 15.02.2014. at 22:01.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:56   #85
Daj odi onda surfaj na taj plavi oglasnik i kani se pametovanja po forumu.
Eto on uvjerava da njuškalo ne valja zato što se vidi auto koji se prodaje, moj bože koje ti droge jedeš da možeš tako trolat.
Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:42   #86
Čovjek je u pravu što se tiče ovog fantaziranja o lupanim auti a i slično iz slika s njuškala. Naravno, nekad se to vidi iz aviona, ali nekad se stvarno bez veze sere.

A da je vrijeme plavog prošlo - apsolutno.


Sent from my iPad using Tapatalk
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:45   #87
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
za započet pregovore oko nekog auta trebaš znati par ključnih informacija:
-model, marka i tip pogona tj goriva
- godište, kilometraža, regitracija,stanje (karambol, vozno, očuvano) i eventualno paket opreme
-cijena

sve ostalo se određuje po osobnom pregledu (ili druge manje ključne stvari telefonski, npr stanje laka i lakiranje, ovjes i servisi i slično)

dakle, o čemu vas dvojica trkeljate.
U oglasu je dovoljno da stoji jedna ili dvije slike manje rezolucije (da analizatori ne mogu analizirat svaku sjenku)
te redak teksta po gornjim kriterijima
pričaš gluposti, pogledaj ovu feliciju (mislim da si negdje pisao da voziš takav auto), pogledaj tekst o autu - blago je opisana ko da vrijedi suhog zlata i pogledaj pripadajuće slike... da ja pročitam ovaj tekst bez poštene slike i odem tebi pogledati ovakav optički krš od auta 10, 50, 100, 200 km daleko bez a ni b bi te gonio oko auta, grada i sela dok mi nebi nadoknadio troškove puta, mog vremena i još uz to platio ćevape, pivu i striptizetu u krilu

kod ove felicije bi kulturno došao pregledao auto, provozao ga i onda bi krenuli razgovarati o cijeni, vidim da je na lijevom faru otišlo sjenilo i da je boja malo apšisala ali to me ne jebe za tu cijenu auta.

zato ovaj tvoj način oglašavanja ne dolazi u obzir, ja te za takav oglas ne bi ni nazvao.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:37   #88
čekaj malo, hoćeš reći da neki ljudi seru bombone na usta o svom autu i onda kad se ti kao kupac dovezeš i otkriješ suprotno, ljut si?
no shit sherlock.

a o čemu sam ja pričao molim te lijepo?

o tome da se REALNO napiše najbitnije o autu u oglasu, a to ne znači da ću napisat da je stanje izvrsno ako je hauba naherena. je li to realan opis?
ma da, ne vidim što točno je tebi takav odbojni faktor u tom prvom oglasu osim te haube? i što je lik to toliko napisao da ti znaš da nije istina, napisao je da je veliki servis, kvačilo i još neke stvari promijenio a ti valjda telepatski znaš da nije?!

a smiješno mi je to da si ovaj drugi oglas stavio BAŠ ONAKAV KAKVOG SAM JA OPISAO KAO IDELAN, jer je čovjek stavio rečenicu opisa sa najosnovnijim informacijama i dvije slike srednje rezolucije koje ti kao analizator dlake u jajetu ne možeš svojim rendgendskim vidom raščetvorit.

tako da zaključim, da nisam nigdje rekao da treba nasrat kako je auto zlatan a nije, nego napisat osnovne stvari i stavit par općenitih slika, izvana jednu dvije, iznutra isto tako i bok, nikakve detalje ako nisu posebni od drugih autiju.

bože moj ako 20 godina star auto ima pokoju ogrebotinu i udubljenje koje nisu navedeni u opisu, pa to se valjda uzima pod normalno?

ako bih prodavao najnovijeg bmw-a i ako bi on imao par ogrebotina i udubljenja, onda bi to bila druga priča, ne? osim toga, zato postoji i poziv na telefon, pitaš ga je li lupan i kakvo je stanje laka i limarije, kao što sam naveo u prethodnom postu.

problem je u tome što ako napišeš na njuškalu da je auto udaren u stranu, ubijaš si mogućnost dogovora s čovjekom s druge strane jer će on odmah odustati a možda ne bi odustao da mu kažeš da imaš meštra kod kojeg to može jeftino sredit i da ćeš mu za taj popravak smanjit cijenu auta...npr.

takve se stvari ne pišu u opisu auta ali su itekako bitan faktor kod odluke, ja sam tako kupio svoju feliciju (nemam je više prodao radi rege kao teretni pickup) i smanjio čovjeku cifru za pola iznosa prešpricavanja...i nisam se zajebo, daleko od toga, odlično sam prošao i taj mi je auto zaradio para koliko vrijedi.

dakle puno toga se krije iza oglasa, a nećeš to nikad otkrit ako se ne upustiš u pregovore i osobni kontakt s prodavačem/kupcem, jer ljudi su različiti i različito spremni na kompromise, neki više neki manje, uvidio sam dosad da su uglavnom ovi iz zg županije najveća gamad, pogotovo metropolitani, ali naravno da iznimke postoje i postoje ljudi s kojima ti je zadovoljstvo trgovat jer teče sve ko mlijeko, drže se riječi, točno je kako je opisano, ljudski se kaže što je minus i kako se može riješit, podružiš se, popije se zajednički i rastane prijateljski...

prodajem hrpu stvari i imam preko 100 oglasa trenutno na njuški (uglavnom sitnice ali ima i krupnijih stvari) i mislim da znam bolje od tebe i bilo kog tko se dosad javio na ovu raspravu (otkad sam se ja u nju uključio) što je dobro napisat a što nije.

nikad ne muljam i ne pišem nešto što nije istina u oglasu, ali da ću napisat sve nedostatke i svaku sitnicu detaljno opisat, e neću, potrudi se, pokaži interes, ako si "pravi čovjek", dogovorit ćemo se, nadoknadit ću ti svaki gubitak vremena, tako sam jednom pri prodaji dasaka krivo procijenio što je čovjek trebao i iskupio sam se tako da sam mu jebački spustio cijenu (nadoknadio cijeli iznos goriva plus ovo što ti kažeš ples u krilu) bez ikakve prisile, jer je greška bila moja i rastali smo se bez problema.

ali ono što ne podnosim je kad te vozaju, kad te cimaju (kaže da će doć ili da će se javit pa da očekuješ u to i to vrijeme taj i taj dan, a onda ni glasa i kad ti njega nazoveš ili šalješ mail nema odgovora, propao u zemlju) i slične gluposti od ljudi danas.

zato sam naučio da je najbolje ostavit osnovni opis i procijenit s kim imaš posla s druge strane pa prema tome modificirat pregovore, ako mi zvučiš ko seronja i navlakuša, odjebem te ko ništa, ako mi zvučiš ozbiljno voljan sam napravit sve što tražiš ako i ti s druge strane pristaneš na neki kompromis i to je poanta.

procijenit s kim imaš posla a to ne možeš ako si u startu onemogućiš da te uopće nazovu s loše napravljenim oglasom.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:41   #89
Quote:
Wood kaže: Pogledaj post
Daj odi onda surfaj na taj plavi oglasnik i kani se pametovanja po forumu.
Eto on uvjerava da njuškalo ne valja zato što se vidi auto koji se prodaje, moj bože koje ti droge jedeš da možeš tako trolat.
nauči se čitat.
gdje sam to napisao?

napisao sam da treba na njuškalu pisat oglase kratko i informativno bez prevelikih opisa i objašnjavanja, najbitnije informacije uz par nepredetaljnih slika.

baš kao ova crvena felicia s oglasa, to je definicija oglasa kakav treba biti.
Prodajem Škodu Feliciju 1,3 mpi u dobrom stanju,ima 4 nove zimske gume,garažirana,prvi vlasnik,cijena 8400 kn

osnovne informacije plus što si ti napravio da se tvoj auto razlikuje od drugih takvih i par slika. gotovo. ostalo je njuškalo automatski ispunilo (ovu opremu).
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:55   #90
nije mi jasno što vas jebu ti analizatori,ljudi gledaju slike i svako ima svoje mišljenje....

po meni bijela škoda je lupana,a lako moguće i crvena....crvena ispada kao bolja kupnja,al ako moraš mijenjati kvačilo...onda baš i nije toliko povoljna.....koliko ima nesreća pravo je čudo nači 10g star auto nelupan....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:59   #91
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
o tome da se REALNO napiše najbitnije o autu u oglasu, a to ne znači da ću napisat da je stanje izvrsno ako je hauba naherena. je li to realan opis?
ma da, ne vidim što točno je tebi takav odbojni faktor u tom prvom oglasu osim te haube? i što je lik to toliko napisao da ti znaš da nije istina, napisao je da je veliki servis, kvačilo i još neke stvari promijenio a ti valjda telepatski znaš da nije?!
ne da je naherena hauba nego su nahereni i žmigavci i branik, tj. cijeli auto je naheren i izgleda ko govno, u oglasu piše očuvanost vozila izvrsno i stoji odmah na početku U JAKO DOBROM I SAČUVANOM STANJU što je notorna laž jer je auto izrazbijan x puta ili ga je dijete slagalo, servis je ili nije napravljen me ne zanima ali takav auto ne bi platio ni 130 kn pa da je mehanički u stanju ko da je primio boga za jaja..

i sad oglas crvene felicije navodiš kao izvanredan a gdje je rečenica citiram:
"U oglasu je dovoljno da stoji jedna ili dvije slike manje rezolucije (da analizatori ne mogu analizirat svaku sjenku)" - evo mene uopće ne zanimaju crtice, ogrebotine ili neko sitno udubljenje na tom autu jer je globalno ok a i ovi što te dođu jebati za isto to rade to samo zato da što više spustiš cijenu, i nije isto kupovati auto za 1000 eura ili 10000 eura. Vlasnik te felicije je lijepo napisao dobro stanje i sad si zamisli da oglasiš bijelu i crvenu feliciju na plavom oglasniku koga će prije zvati i raspitivati se za auto (i tjerati oko njega)?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:09   #92
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
nije mi jasno što vas jebu ti analizatori,ljudi gledaju slike i svako ima svoje mišljenje....

po meni bijela škoda je lupana,

eto to je taj problem o kojem pričam.

pa po kojem si ti to majstore telepatskom vidu zaključio?
to što hauba stoji nahero?

pa to može biti iz 300 drugih razloga, ali ne, postoji samo jedan razlog. lupana je...

a što i da jest lupana?

što da i jesi u pravu?

što ako je popravak izveden fantastično (osim pozicioniranja haube) i nema nikakvih drugih znakova oštećenja, sve je ravno i ap-cap?

kako ćeš ti to znati ako ne pogledaš?

ali ne, ti ćeš zaključit da auto ne vrijedi pogleda jer je eto lupan....
ne bi čak ni nazvao čovjeka i pitao ga je li auto lupan da vidiš izmotava li se i mulja, pa bi onda bilo opravdano da ga odjebeš, nego ćeš produžit dalje.

to je ono o čemu cijelo vrijeme tupim.

što ako je lupan i popravak nije obavljen sjajno nego dobro (što je razumno s obzirom na haubu) ali je čovjek voljan pregovarati i ostatak auta je u boljem stanju za 50% nego crvena felicija i spustiš mu cijenu za 500 eura i on pristane?

što onda, je li i dalje crvena felicija bolji ulov?

ali ti to naravno nećeš znati jer nisi čovjeka nikad ni nazvao ni auto obišao, jer te jebe stajanje haube.



eto takve ja ljude s takvim unaprijednim zaključcima ne razumijem i od toga zazirem. prosuđivanje na temelju sitnica, uglavnom nebitnih, ali vidljivih, a ne ulazak u srž problema i procjene karaktera čovjeka.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:19   #93
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
ne da je naherena hauba nego su nahereni i žmigavci i branik, tj. cijeli auto je naheren i izgleda ko govno, u oglasu piše očuvanost vozila izvrsno i stoji odmah na početku U JAKO DOBROM I SAČUVANOM STANJU što je notorna laž jer je auto izrazbijan x puta ili ga je dijete slagalo, servis je ili nije napravljen me ne zanima ali takav auto ne bi platio ni 130 kn pa da je mehanički u stanju ko da je primio boga za jaja..

i sad oglas crvene felicije navodiš kao izvanredan a gdje je rečenica citiram:
"U oglasu je dovoljno da stoji jedna ili dvije slike manje rezolucije (da analizatori ne mogu analizirat svaku sjenku)" - evo mene uopće ne zanimaju crtice, ogrebotine ili neko sitno udubljenje na tom autu jer je globalno ok a i ovi što te dođu jebati za isto to rade to samo zato da što više spustiš cijenu, i nije isto kupovati auto za 1000 eura ili 10000 eura. Vlasnik te felicije je lijepo napisao dobro stanje i sad si zamisli da oglasiš bijelu i crvenu feliciju na plavom oglasniku koga će prije zvati i raspitivati se za auto (i tjerati oko njega)?
da i to što je naherena hauba, žmigavci i branik se pretpostavljam ne da popravit, a ti znaš da je izrazbijana 10 puta i da ne vrijedi 130kn iako je u 50% boljem stanju motora i ovjesa od crvene felicije koja eto nije pretrpjla strašnu frontalku pri 30kmh na ledu i nije je popravljao lokalni Gigo iz šupe?

ti to sve znaš jer eto sviđa ti se crvena jer se lak još sjaji i sve stoji ravno iako te čeka možda kvačilo, lanac i curi ulje na sve strane, izlizana brtva na getribi i 500 drugih stvari?

pa lakše i jeftinije je onda radit to nego poravnat haubu, žmigavac i branik i vozit se u inače održavanom autu s tip top motorom?

lolčina samo takva.

i što hoćeš oko moje definciije izvanrednog oglasa kad je crvena felicija čisti primjer toga?

jel ima jednu rečenicu s kratkim opisom?
ima.
jel ima 2 slike srednje rezolucije na kojima se auto vidi ali se ne vide detalji kao u slučaju bijele felicije?
ima

i šta onda hoćeš?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:33   #94
crvena felicija i je izvanredan oglas ali se ne poklapa sa tvojom definicijom jedna ili dvije slike niske rezolucije gdje kako si napisao analizatori neće moći tražiti crtice, sjene itd.

ali nije to problem, problem je plavi oglasnik, staviti ćeš za bijelu feliciju rečenicu da je auto u jako dobrom sačuvanom i izvrsnom stanju sa napravljenim velikim servisom.. ja ću doći vidjeti grob od auta i stjerati te u ku*ac jer čekaj šta frajer je promijenio ulje i filtere trošak par sto kuna, promijenio je kvačilo - super ali znam jako dobro prepoznati loše kvačilo tako da mi to neće promaknuti ni na crvenoj feliciji i kaže radio je kočnice - što je radio promijenio pakne možda samo..

zato taj i takav oglas NE VALJA ma što god ti tvrdio, vlasnik crvene felicije je mogao komotno okinuti još dvije, tri slike jer ja bi ga svejedno prvi nazvao i pogledao kako se vozi, jel gdje curi ulje i kupio... pošten oglas sa poštenim opisom vozila dobro a ne izvrsno jer bijela felicija nije izvrsna po ničemu.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:41   #95
neću.

da sam ja pisao oglas za bijelu feliciu, bilo za plavi ili njušku, napisao bih:

Škoda felicia GLX 1.3i, 50kW, '99god, reg 10/14, 236tkm, veliki servis, kvačilo komplet novo, kočnice i redovni servis, 1350€, broj tel.
Stavio bi dvije slike kao ovaj crvene felicije i čekao poziv.

Kad me čovjek upita za stanje limarije rekao bih da je dobro, da je imala manji sudar na prednjem kraju i da je sve popravljeno, da ne očekuje savršen auto ni izgledom ni performansama ali da je auto jako dobro održavan za tu kilometražu i da ne troši ulje (ako bi to bila istina) i da se vozi bez problema, sjedi pali i vozi, cijena nije fiksna i možete ga pogledat kad hoćete.

I to je sve.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:46   #96
tako se možemo razgovarati osim što bi svejedno dodao slika kao onaj na oglasu da ne bude zabune oko "manji sudar na prednjem kraju i da ne očekuje izgledom savršen auto"

potpuno sam siguran da bi to smanjilo broj bespotrebnih poziva, pregledavanja auta uživo i potencijalno neugodnih situacija.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 01:55   #97
nikom nije u interesu ulazit u neugodne situacije ali da bi imao prosaca moraš bacit udicu a to ne možeš ako ne znaš napisat oglas.
to nipošto ne znači pretjerivanje nego znači istaknut pozitivne strane a negativne ili natuknut ukratko bez mudrovanja ili izostavit i objasnit tek zainteresiranima kad te nazovu ali tako da imaš spreman odgovor na rješenje nedostataka ili u vidu tvog popravka, smanjivanja cijene ili neke druge kompenzacije. ništa od toga ne možeš napravit kroz opis na njuškalu.

opisom bacaš udicu.
pozivom objašnjavaš realnu situaciju uz iskazivanje mogućnosti za kompromis i dogovor (pod uvjetom da je druga strana ozbiljna)
a dolaskom kupca pokazuješ da si čovjek od riječi tj zaključuješ trgovinu ispunjavenjem svega dogovorenog i rečenog ranije.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 07:01   #98
glupo je pisat da je auto u savršenom stanju a na slici se vidi ,a vidjelo bi se i da je manje rezolucije tj samo sljepac ne bi vidio ,al on i ne bi kupovao auto....da je bijela fabija razbijena....ima je jedan moj poznanik i kad ju malo smlati upravo tako izgleda...tako da nisu to nikakve moje nebuloze ....auto je lupan i točka.

a što se tiče oglasa,svakakvih gluposti sam se naslušao....i ne volim izigravati nekog nazi ispitivača,al mi je čisto normalno pitati za km,i smeta me kad to nije navedeno u oglasu i koji je vlasnik ,također....

jednog pitao km,ovaj samo što se nije uvrijedio,da šta ja njega pitam gluposti...da auto je polovno,reko ja pa znam da je polovno i koliko ima km...tip odgovara da nije bitno...e sad meni tupilo u glavi????? kako nije bitno...???? a on pa rađena je generalka,zato nije bitno (a mogla je biti prva i treča njemu isto )...blabla truć.....ja reko ,hvala lijepa i čaos....da je napisao auto ima 550 000km ne bi ga ni zvao

i šta meni treba s takvima si kvariti dan i trošiti telefon?????
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 08:40   #99
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
.a o čemu sam ja pričao molim te lijepo?

o tome da se REALNO napiše najbitnije o autu u oglasu.
Pa zasto nisi reko da je auto poceo hrđavit....mozda je i pood poceo trulit a dam se kladit da to nisi naveo pod REALNO

I znam ja da si u pravu i da hrpa majmuna zove pogotovo sad kad su cijene telefoniranja pale, ali pricat da je plavi bolji a njuskalo nije i onda spomenut slike i detaljan opis je glupost bez obzira na covjekovu zelju da bude u pravu pa makar i bio u krivu i da pokusa na sve nacine to opravdat....nisi u pravu ali ni mrvicu
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:40   #100
da nisam ovdje pročito ne bi povjerovao: plavi oglasnik??? ne da sam bio siguran nego sam bio spreman kladit se da to ne postoji barem 5 godina, ako ne i 10.
žilavo štivo ne da se samo tako
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.