Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 22:09   #41
Vidit ćemo sutra, idu u kino, možda ipak vrate tih 5 kn, tj. umanje kartu za kino.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:24   #42
Ne, ova tema se neće svesti na "kak to da imaš za internet, a nemaš za Mac? Kak? Kak?" pa vas lijepo molim da se suzdržite od takvih komentara.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:03   #43
ja ne kuzim, vidim da ima uciteljica na ovoj temi pa nam mozda one mogu reci - koje su to fore da skole sve cesce vode djecu nekamo, a to se, naravno, placa?!
eto, autorica kaze da su u jednom tjednu isli i u muzej i u kino
koje su to fore?
zar to zaista stoji u planu i programu?

i kaj da roditelj radi? ak ne skesira lovu (iako nije obavezno) dijete ce mu biti zakinuto za iskustvo s vrsnjacima, plus sto se riskira i zadirkivnje od strane vrsnjaka na konto siromastva (da, djeca su okrutna)
ak skesira lovu, onda zapravo potice sve te nepotrebne "izlete" koje akole sve vise forsiraju.

ja ne kuzim, zakaj svi ti izleti moraju biti placeni?
eto, netko je gore napisao kao kak se roditelji zale i nije dobro ak se djecu nikam ne vodi - a kaj fali posjetu knjiznici? ili tako nekoj lokalnoj zanimljivosti, za koju se ne treba kesirati?!
mislim da su im dosta dva izleta godisnje, kao sto je bilo i u nase vrijeme, sve ostalo se obavljalo na lokalnoj razini.
bar danas ima gro kazalista koja dolaze u vrtice/skole i odrzavaju predstave - sto je svakako jeftinija solucija nego voditi djecu u kazaliste, placati im bus i sl.

al to se nece promijeniti ako cemo cemo mi roditelji sutke placati svaki izlet za koji se skola sjeti, i potreban i nepotreban.
(pisem iz iskustva, imam 3 necaka koji su donedavno svi bili osnovnoskolci pa znam kak to funkcionira, i da su stalno, ali stalno za nesto trebali furat novce u skolu! a da ne ricam o prodavanju fore kak djeca moraju kupovati casopis (tipa radost il tak nekaj) jer ce im se iz toga davati zadaca!!! onak, wtf, kao da nemaju i previse kniiga, sad to nije dosta nit za zadace, pa treba dodatno placati?!)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:16   #44
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim, vidim da ima uciteljica na ovoj temi pa nam mozda one mogu reci - koje su to fore da skole sve cesce vode djecu nekamo, a to se, naravno, placa?!
eto, autorica kaze da su u jednom tjednu isli i u muzej i u kino
koje su to fore?
zar to zaista stoji u planu i programu?

i kaj da roditelj radi? ak ne skesira lovu (iako nije obavezno) dijete ce mu biti zakinuto za iskustvo s vrsnjacima, plus sto se riskira i zadirkivnje od strane vrsnjaka na konto siromastva (da, djeca su okrutna)
ak skesira lovu, onda zapravo potice sve te nepotrebne "izlete" koje akole sve vise forsiraju.

ja ne kuzim, zakaj svi ti izleti moraju biti placeni?
eto, netko je gore napisao kao kak se roditelji zale i nije dobro ak se djecu nikam ne vodi - a kaj fali posjetu knjiznici? ili tako nekoj lokalnoj zanimljivosti, za koju se ne treba kesirati?!
mislim da su im dosta dva izleta godisnje, kao sto je bilo i u nase vrijeme, sve ostalo se obavljalo na lokalnoj razini.
bar danas ima gro kazalista koja dolaze u vrtice/skole i odrzavaju predstave - sto je svakako jeftinija solucija nego voditi djecu u kazaliste, placati im bus i sl.

al to se nece promijeniti ako cemo cemo mi roditelji sutke placati svaki izlet za koji se skola sjeti, i potreban i nepotreban.
(pisem iz iskustva, imam 3 necaka koji su donedavno svi bili osnovnoskolci pa znam kak to funkcionira, i da su stalno, ali stalno za nesto trebali furat novce u skolu! a da ne ricam o prodavanju fore kak djeca moraju kupovati casopis (tipa radost il tak nekaj) jer ce im se iz toga davati zadaca!!! onak, wtf, kao da nemaju i previse kniiga, sad to nije dosta nit za zadace, pa treba dodatno placati?!)
potpis

ja bi otišla na roditeljski i pred svim roditeljima potegla to pitanje o brojnim i skupim vanškolskim izletima.ne vjerujem da će autorica biti usamljena braneći svoj stav.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:50   #45
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
potpis

ja bi otišla na roditeljski i pred svim roditeljima potegla to pitanje o brojnim i skupim vanškolskim izletima.ne vjerujem da će autorica biti usamljena braneći svoj stav.
apsolutno!
tako cu ja postupati kad mi dijete krene u skolu ako se susretnem sa slicnim scenarijima.
ako se oglusi skola, a boze mili, postoje gradski uredi za odgoj i obrazovanje, postoji ministarstvo - pa nek mi daju uvid u skolski program koji propisuje odlazak u kino na Harry Pottera o roditeljevom trosku (a to su moji necaci isli gledati - dakle, nije da je posjet kinu bio neophodan i da se doticao skolskog gradiva)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 07:50   #46
svi izleti tijekom školske godine moraju biti upisani u godišnjem planu i programu, koji se donosi na početku školske godine, moraju imati svoju svrhu i razlog, pogotovo oni koji se organiziraju izvan mjesta stanovanja. ukolio bi se išta dogodilo na tom izletu, škola mora imati pokriće zašto se išlo i gdje se išlo. ukoliko izlet nije u godišnjem programu, a djeca učitelji ipak odvedu dijete, škola može snositi itekakve sankcije.
da se ne bi sve svelo na to, krenula su sniženja po zagrebu, pa da si učiteljice iz provincije o trošku roditelja obnove garderobu ili kupe poklone za pod bor.
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 08:28   #47
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
da se ne bi sve svelo na to, krenula su sniženja po zagrebu, pa da si učiteljice iz provincije o trošku roditelja obnove garderobu ili kupe poklone za pod bor.
Ovo je stvarno bezobrazno. Da, ja bas jedva cekam da imam odgovornost nad 20+ djece da bi otisla u shoping. Stvarno nevjerojatno kako neki ljudi razmisljaju.
Ti ako neces, ne moras slati svoje dijete na izlet kad ionako nece tamo nista vidjeti jer ih uciteljica iz provincije vodi samo kao pokrice za vlastiti shoping.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 08:37   #48
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno bezobrazno. Da, ja bas jedva cekam da imam odgovornost nad 20+ djece da bi otisla u shoping. Stvarno nevjerojatno kako neki ljudi razmisljaju.
Ti ako neces, ne moras slati svoje dijete na izlet kad ionako nece tamo nista vidjeti jer ih uciteljica iz provincije vodi samo kao pokrice za vlastiti shoping.
Slažem se da je bezobrazno.
Neki roditelji na svakom koraku vide svoje teorije urote i jedva čekaju da nekoga optuže kako "živi njima na grbači".

Sunasche...zbilja ti je ružan post.
Razmišljaš li uopće o čemu pišeš?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:13   #49
prvo sam mislila "napast" učiteljicu al sad si mislim da je ona to tako rekla čisto da se dijete ne osjeća loše što uzima njezin novac, nego ono posudila je -vratit ću joj, a vjerojatno joj nije bitno do toga(nadam se da je tako)
Kažeš joj u razgovoru,sad nemam, kad ću imat vratit ću pa ćeš vidjet ovisno o odgovoru šta dalje..
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:23   #50
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
svi izleti tijekom školske godine moraju biti upisani u godišnjem planu i programu, koji se donosi na početku školske godine, moraju imati svoju svrhu i razlog, pogotovo oni koji se organiziraju izvan mjesta stanovanja. ukolio bi se išta dogodilo na tom izletu, škola mora imati pokriće zašto se išlo i gdje se išlo. ukoliko izlet nije u godišnjem programu, a djeca učitelji ipak odvedu dijete, škola može snositi itekakve sankcije.
da se ne bi sve svelo na to, krenula su sniženja po zagrebu, pa da si učiteljice iz provincije o trošku roditelja obnove garderobu ili kupe poklone za pod bor.
Ovaj zadnji dio posta je malo ruzan i ne stojim iza toga,odnosno ne bih ucitelje optuzila da sebi ista uzmu,ali sve ostalo potpisujem.
Jer to nam je rekla uciteljica na roditeljskom,znaci sve po planu-bude evidentirano
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:29   #51
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim, vidim da ima uciteljica na ovoj temi pa nam mozda one mogu reci - koje su to fore da skole sve cesce vode djecu nekamo, a to se, naravno, placa?!
eto, autorica kaze da su u jednom tjednu isli i u muzej i u kino
koje su to fore?
zar to zaista stoji u planu i programu?

i kaj da roditelj radi? ak ne skesira lovu (iako nije obavezno) dijete ce mu biti zakinuto za iskustvo s vrsnjacima, plus sto se riskira i zadirkivnje od strane vrsnjaka na konto siromastva (da, djeca su okrutna)
ak skesira lovu, onda zapravo potice sve te nepotrebne "izlete" koje akole sve vise forsiraju.

ja ne kuzim, zakaj svi ti izleti moraju biti placeni?
eto, netko je gore napisao kao kak se roditelji zale i nije dobro ak se djecu nikam ne vodi - a kaj fali posjetu knjiznici? ili tako nekoj lokalnoj zanimljivosti, za koju se ne treba kesirati?!
mislim da su im dosta dva izleta godisnje, kao sto je bilo i u nase vrijeme, sve ostalo se obavljalo na lokalnoj razini.
bar danas ima gro kazalista koja dolaze u vrtice/skole i odrzavaju predstave - sto je svakako jeftinija solucija nego voditi djecu u kazaliste, placati im bus i sl.

al to se nece promijeniti ako cemo cemo mi roditelji sutke placati svaki izlet za koji se skola sjeti, i potreban i nepotreban.
(pisem iz iskustva, imam 3 necaka koji su donedavno svi bili osnovnoskolci pa znam kak to funkcionira, i da su stalno, ali stalno za nesto trebali furat novce u skolu! a da ne ricam o prodavanju fore kak djeca moraju kupovati casopis (tipa radost il tak nekaj) jer ce im se iz toga davati zadaca!!! onak, wtf, kao da nemaju i previse kniiga, sad to nije dosta nit za zadace, pa treba dodatno placati?!)
Baš to.

Znam da nisu sve učiteljice iste, bez daljnjega. Ali isto tako mi često zazvoni u ušima moja sveki koja se na sva usta još dan-danas hvali kako se ona kao učiteljica sa djecom na račun škole lijepo naputovala i vidjela svega i svačega, gdje bi ona bila da je sve to morala plaćati... Naravno, to što su roditelji to sve morali plaćati, to ide u roditeljski staž.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:39   #52
Kod nas na roditeljskom uvijek raspravljamo i komentriamo dali se slazemo ili ne,osim onoga sto je "obavezno" i u nastavnom je planu...tu "mora" djete ici...koliko puta masa roditelja sute i gundjaju sebi u brk.Nezelim da ispadne da si odajem nekakva priznanja,ali ja ne sutim.Moj zivot,moje djete,moje odluke,moja stvar...kada pita ima li pitanja..uvijek dizem ruku ako mi nesto ije jasno ili zelim komentirati....dakle,i na nama roditeljima je puno toga.
Ali kao sto rece La Luna ne mjenjamo nista sutnjom.
Zasto je sutnja jos uvijek prisutna u nasem drustvu,zasto mislimo da ce netko drugi promjeniti stvar...ne,dragi moji..promjena ide od nas samim.
Dakle sve sto trebamo to smo duzni i kazati
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:11   #53
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
svi izleti tijekom školske godine moraju biti upisani u godišnjem planu i programu, koji se donosi na početku školske godine, moraju imati svoju svrhu i razlog, pogotovo oni koji se organiziraju izvan mjesta stanovanja. ukolio bi se išta dogodilo na tom izletu, škola mora imati pokriće zašto se išlo i gdje se išlo. ukoliko izlet nije u godišnjem programu, a djeca učitelji ipak odvedu dijete, škola može snositi itekakve sankcije.
da se ne bi sve svelo na to, krenula su sniženja po zagrebu, pa da si učiteljice iz provincije o trošku roditelja obnove garderobu ili kupe poklone za pod bor.
Stvarno, kulturan i nadasve pametan post
koji pileći mozgovi mogu ovo smislit
Mislim na zadnja dva retka.....
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:29   #54
Još nešto....većina nas je tu smo roditelji, znači, prošli smo 20te, neki odavno, neki 30 te...neki 40 te.....Eto, ja sam blizu 4 banke ....i koliko god se pokušavam sjetiti gdje sve putovali u nižim razredima, sve mi je to nekako u sjeni. Večinu izleta se niti ne sjećam. Više se sjećam nekih poklona, iznenađenja i jedinica!

Želim reći, lijepo je da nam klinci sve i svašta vide, ali otić u muzej, većini će to isparit iz mozga vrlo brzo. Pitajmo ih za 10, 15, 20 god. šta su vidjeli u muzeju 7.12.2011.god. kladim se da će se prvo posvaditi da uopće nije bila ta godina, a kamoli da se sjete muzeja. Ali bogme će se sjećat McD.

Jer ih on najviše privlači!

U tih 3 i pol mj. više se ni ja ne sjećam gdje sve išli. Znam da bili u Kumrovcu (na danima kruha) i da me netko ubi ne sjećam se gdje još.

A kako će se klinci sjetit, a sve to platili.

I sad još u 5.mj. idu na more. Čemu? Ok, ima djece koja nisu nikada vidjela more, ali ima XY odraslih osoba koje isto nisu vidjeli more, pa jesu li preživjeli? Jesu. Ima i onih koji su more vidjeli dok postali samostalni, svojim novcima.

Pa zašto sad maziti mladež da moraju baš sve vidit i dobit? To ne kužim.

Mnogi roditelji za tu školu u prirodi dižu kredite! Žalosno! A sve da mu djete ne bude odbačeno od ostatka razreda i ismijano. A krivac je školstvo koje to dopušta!

I još nešto, sad se sjetila, 6. im je u razred došao krampus i sveti Nikola, ok, nemam ništa protiv, nisu nikamo išli a dobili neke slatkiše. Ali, poludila sam doma dok mi rekao da je krampus cijelom razredu pobacao sve pernice po podu. Kao da pokažu kako su zločesti. Isusati da ga ulovim! Kup bojica unutra, tehnička, špice, pinkale i ravnalo. Za sada ne vidim neka oštečenja, ali mnogima se sve razletilo po cijelom razredu. Ma kuda ide to školstvo??
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:35   #55
Možemo mi sad razglabati o izletima ali po meni je ključno da je mama večer prije znala da se ide u McD i mogla je pretpostaviti ishod.
Ili je trebao ostati doma ili mu je tebala dati lovu, po meni drugoga nema, trebalo ga je zaštititi.

Vjerujem da se mama sad osjeća loše pa pokušava krivicu prebaciti na učiteljicu, o tome se trebalo misliti večer prije.

Mislim da je iz te situacije učiteljica izvukla najbolje što je mogla i glupo je da se maloga sad opterećuje s tim, sve se na njemu prelomilo, neka mama i učiteljica to riješe.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:35   #56
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ne, ova tema se neće svesti na "kak to da imaš za internet, a nemaš za Mac? Kak? Kak?" pa vas lijepo molim da se suzdržite od takvih komentara.
Hvala.
Da pojasnim, po pitanju za Mac, napisala sve. Tko je čitao, neće pitati.

Za net, nemamo uopće telefon, niti adsl, niti max tv, imamo samo USB. Od vip.(5 GB) 100 kn mj. tj. 110kn i to ne plaćam ja već dečko. Bez neta danas je teško, često imaju neke zadaće koje treba skinut, lektire ( ), a imam i prodaju na netu (tu i tamo kapne koja kn) pa pokrijemo taj mj. trošak neta. A i za muziku reklamiramo. I posao si tražim preko neta, zamolbe šaljem preko meila. (šparam na novinama, oglasnicima i pismima), novine čitam online (ne kupujemo ama baš ništa za čitat).

Nadam se da sad više neće biti pitanja:zakaj i kak?!!
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:40   #57
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Možemo mi sad razglabati o izletima ali po meni je ključno da je mama večer prije znala da se ide u McD i mogla je pretpostaviti ishod..
Napisala sam već, doznala dok mu već kupila gablec. I bila ljuta zašto i to nisu tražili odobrenje roditelja, već onak, na crnjaka, ispod klupe. Nije u redu!

I napisala sam već, djete mi je oslobođeno kuhinje i mislim si, ako mu dam lovu, učiteljica se može pitat i reći u tajništvu kako imam za Mcd. a nemam za kuhinju!

Kuhinja je mislim 80 ili 90 kn, ne znam sad točno, a ovaj izlet je ukupno cca 60tak kn. Što je skoro mj. iznos kuhinje, a bome i jede većinu toga. Makar je ko čačkalica, još ispod 30 kila.

Dvosjekli mač (hebeni).
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:52   #58
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Možemo mi sad razglabati o izletima ali po meni je ključno da je mama večer prije znala da se ide u McD i mogla je pretpostaviti ishod.
Ili je trebao ostati doma ili mu je tebala dati lovu, po meni drugoga nema, trebalo ga je zaštititi.

Vjerujem da se mama sad osjeća loše pa pokušava krivicu prebaciti na učiteljicu, o tome se trebalo misliti večer prije.

Mislim da je iz te situacije učiteljica izvukla najbolje što je mogla i glupo je da se maloga sad opterećuje s tim, sve se na njemu prelomilo, neka mama i učiteljica to riješe.
Zaštiti od čega, koga? Da nečije okice ne bi slučajno vidjele da neka obitelj nema novaca za McShit? Od dječje poruge?

Ja mislim da je njen sin itekako svjestan situacije i neimanja novaca za takve gluposti poput Mc...

Zašto bi ona djetetu morala uskratiti odlazak na izlet jer ne može platiti cca. 20-30 kn za nešto što uopće nije potrebno (ne vidim kakvo iskustvo uopće nudi odlazak u mc? ) ?


Kakvu poruku šaljemo djetetu? Evo, svaki put kad nećeš imati novaca za nešto, mi ćemo te lijepo izolirati kako bismo spriječili da te netko povrijedi.


Slažem se u potpunosti s La_Lunom!

Ovdje se uopće ne radi o novci, već o principu!

I Laura74, slažem se i s tvojim zadnjim postom i također ne razumijem potrebu da dijete sve mora vidjeti i imati.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:53   #59
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Hvala.
Da pojasnim, po pitanju za Mac, napisala sve. Tko je čitao, neće pitati.

Za net, nemamo uopće telefon, niti adsl, niti max tv, imamo samo USB. Od vip.(5 GB) 100 kn mj. tj. 110kn i to ne plaćam ja već dečko. Bez neta danas je teško, često imaju neke zadaće koje treba skinut, lektire ( ), a imam i prodaju na netu (tu i tamo kapne koja kn) pa pokrijemo taj mj. trošak neta. A i za muziku reklamiramo. I posao si tražim preko neta, zamolbe šaljem preko meila. (šparam na novinama, oglasnicima i pismima), novine čitam online (ne kupujemo ama baš ništa za čitat).

Nadam se da sad više neće biti pitanja:zakaj i kak?!!
Meni je veci trosak kupovati casopise ,pisati silne sms poruke nego uplatiti za ineternet koji-istini i ruku na srce-treba...neki dan mala imala iz prirode neke morse i nadmorske visine..da nema neta ne bi ni ja ni mm znali odgovor..dakle,net treba...i trebas vise nego mobitel,molim lijepo
Shvacam te i ko to ne kuzi...

Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Napisala sam već, doznala dok mu već kupila gablec. I bila ljuta zašto i to nisu tražili odobrenje roditelja, već onak, na crnjaka, ispod klupe. Nije u redu!

I napisala sam već, djete mi je oslobođeno kuhinje i mislim si, ako mu dam lovu, učiteljica se može pitat i reći u tajništvu kako imam za Mcd. a nemam za kuhinju!

Kuhinja je mislim 80 ili 90 kn, ne znam sad točno, a ovaj izlet je ukupno cca 60tak kn. Što je skoro mj. iznos kuhinje, a bome i jede većinu toga. Makar je ko čačkalica, još ispod 30 kila.

Dvosjekli mač (hebeni).
I nama placaju topli obrok djetetu u skoli i nitko se ne pita odakle mi 50 kn za izlet...zelim to svom djetetu priustiti i ako imam-dam-ne brinem se ko ce sta reci-misliti
__________________
Belive and receive

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 08.12.2011. at 11:58.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:57   #60
o boze dragi, kakvih sve tu komentara ima, zasto se cudim da vise nitko ne zeli studirati nijedan fax koji bi ukljucivao poslije rad u skoli bilo kao ucitelj bilo kao profesor

koliko ja znam, djeca obicno vole kad se idu u kazaliste,kino,izlete, u mc donalds... bar sam ja voljela dok sam bila te dobi... ucitelji obicno ne vole vodit djecu na izlete jel se nikom neda snosit odgovornost za hrpu tudje djece,logicno, zar ne?

cijene tih izleta nisu prevelike i vecina si ih moze priustit, ko ne moze, a zeli ici postoji mogucnost financiranja istih od strane ili agencije ili da svatko da neki doprinos...

ako itko samtra da je izleta previse,da nisu potrebni, da nisu dovoljno edukativni i sta ti ja znam sta apsolutno nije duzan slati svoje dijete na njih, niti ce ga itko na to prisilit. kak ce se osjecati to dijete je upitno, vjerojatno ce biti nesretno jel bas njega mama ne zeli pustit u kino gledat harrya pottera a svi ostali idu, al eto na toj mami je da objasni onda djetetu da smatra da je to nepotrebno i needukativno.

stvarno ne vidim cemu rasprava o tome da je izleta previse, neposaljes svoje dijete ako tako smatras i bok, nitko te nemoze prislit na suprotno, a one komentare kako se profesori koriste i stavljaju pare u dzep nebi opce komentirala jel odisu prevelikom dozom primitivizma da bi bili vrijedni komentara...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.