Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 16:01   #101
Kaj je najbolje uopce nisam primjetio krpelja. Imao sam ih jako puno proteklih godina i znam kak to zgleda kad pocne svrbit i crvenilo oko njega.
Makar sam stalno u prirodi ove godine nisam pobro nijednog. Jako me cudilo kad su mi rekli da je tip virusa koji krpelji prenose. Inace jako pazim na krpelje jer mi je i tata imao meningitis zbog gamadi s tim da je on imo trajne posljedice jer su mu lijecili tri tjedna nekaj drugo pa mu se upalio srcani misic itd.
Prvi simptom kad pogledas u stranu naglo iza ociju zaboli ko da te neko reze sa ziletom, svijetlo i zvukovi isto jako smetaju. Na to pripazi.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 18:52   #102
Krpelji su stvarno najnekorisnije životinje.
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:06   #103
eto nažalost ja dobila boreliozu...sad sam u strahu da ne dobije i KME...doktorica u nedjelju u dežurnoj ambulanti dala mi je hiramicin, a moja doktorica je rekla da ova nije baš normalna jer mi je dala najjeftiniji lijek i dala mi je sumamed....ono što me muči je osječaj malaksalosti, glavobolja...nije jaka glavobolja,ali je prosutna,također bol u vratu...ima li tko iskustva sa boreliozom?
capri4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 01:57   #104
imao... u prvoj fazi, prvi tjedan, sumamed nikakvi posebni simptomi, osim crvenila (erythema migrans)
ne znam koliko dugo tebi to već traje? može biti malaksalosti, ali možda se i brineš previše. samo opušteno, sumamed bi trebao učiniti svoje, ipak je to lijek izbora, između ostalog, i za boreliju.
ako dobiješ i KME, onda trk po listić za lutriju dok te još ide.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 10:18   #105
Svjedočim kako ih ove godine ima izuzetno puno. Svakih par dana skidam jednog kapitalca sa svog ljubimca
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 12:48   #106
Imam psa starog 3,5 mjeseca i pun je krpelja, jel se može njega tretirati kapima/sprejevima protiv buh i krpelja ili na njega staviti ogrlica protiv nametnika ili je još premlad za to ?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 23:35   #107
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
imao... u prvoj fazi, prvi tjedan, sumamed nikakvi posebni simptomi, osim crvenila (erythema migrans)
ne znam koliko dugo tebi to već traje? može biti malaksalosti, ali možda se i brineš previše. samo opušteno, sumamed bi trebao učiniti svoje, ipak je to lijek izbora, između ostalog, i za boreliju.
ako dobiješ i KME, onda trk po listić za lutriju dok te još ide.
Kad si prebolio boreliozu, nakon toga nisi imao nikakve probleme...mislim svasta se pise po netu o ozbiljnosti te bolesti i kako se ne moze izljeciti sumamedom, pa da cujem tvoje iskustvo!




Dobar humor! Ista situacija, upravo popila zadnji sumamed, crvenilo se povuklo, prvih par dana osjecala sma se malaksalo. Zanimljivo je da se meni nisu pojavili oni bijeli krugovi nego samo veliki crveni flek od cca 7cm i to u obliku srca , nakon par dana je lagano poljubicastio i onda porozio, sada je jedva primjetan. Meni je to zapocelo odmah 14 dana od ugriza...sad iste cekam dalje, hoce li se nedaj boze razviti kme
U svakom slucaju poslusat cu tvoj savijet o uplacvanju lota, jer to je stvarno lutrija (nije smijesno, ali ovo sve me totalno smlavilo , a ti si me tako nasmijao sa ovom lutrijom)
Desertrose22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 01:35   #108
Quote:
Desertrose22 kaže: Pogledaj post
Kad si prebolio boreliozu, nakon toga nisi imao nikakve probleme...mislim svasta se pise po netu o ozbiljnosti te bolesti i kako se ne moze izljeciti sumamedom, pa da cujem tvoje iskustvo!

...sad iste cekam dalje, hoce li se nedaj boze razviti kme
koliko znam, ako se bolest liječi u 1. fazi, izliječenje je gotovo sigurno. ja sam imao crvenilo promjera nekih 8cm, otprilike. druge prateće simptome nisam imao, ništa. dobio sam 2 kutije sumameda i to je bio kraj.
bolest jest ozbiljna ako se ne liječi (kronični artritis, srčane bolesti...), ali takva razina ozbiljnosti javlja se tek nakon 10-ak godina.

ako već nisi dobila KME, onda ni nećeš. valjda
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.