Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 31.08.2017., 07:05   #17
Evo da se malo javim kako napredujemo. Uveli smo svakodnevna druzenja pa smo bili sa prijateljima u parku i jucer u igraonici. U parku je opet bila ispocetka sa mamom a nakon opustanja se isto tako razletila na sve strane, ali nekako osamljeno. Nakon nekog vremena i jednog pokazivanja spustala se niz tobogan sama prvi put i primjetili smo da je jako oprezna da se ne ozljedi ili padne pa sve radi dosta polako dok ne bude sigurna da nece pasti.... kad je naucila onda je sve bilo ok. U igraonici doduse je bila odma opustena, ali smo napravili test pa je mama otisla na 10 minuta u ducan gdje je ona stalno ponavljala mami mami i trazila mamu iako sam joj ja stalno nesto pokazivao. Pa bi joj na trenutke ipak nesto odvuko paznju gdje bi se nas dvoje nesto igrali....
I onda sinoc prije spavanja nas je odusevila.... igrali smo se sigurno pola sata gdje je ona vristala od smijeha, skrivanja iza plahte pa naglog otkrivanja, glupiranja radjenja faca, pa ona ponavlja neke radnje i smije se.... bas smo se odusevili.

Nekako smo primjetili da odlicno reagira ako joj se mirno nesto govori, kad je neka mirnija situacija se primjeti da joj to vise pase jer onda fino reagira i odazove se cesce i gleda u oci cesce i sl. Nekako imamo dojam kao da se nesto ljuti na nas ? Ne da nas ne primjecuje nego vise namjerno ignorira. Mozda zbog promjene okoline jer su njih dvije na moru bile 2 mjeseca a ja sam vikendima bio dole, pa smo sad u stanu zadnjih tjedan i pol i zajedno smo svi, pa je mozda ljuta sto je jos netko uz mamu.... ne znam. Strah nas je i dalje, u pon dolazi neki defektolog za igru i rad pa cemo s njom probati poatici malo vecu socijalizaciju s drugima.

U svakom slucaju ako nije nista vjezbe nece odmoci, a ako je svakako je dobro sto ranije krenuti.

Pozdrav
JELA101 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.