Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 11:26   #121
Quote:
captainvuki kaže:
Životinje su biča nižeg ranga od ljudi i postoje da bi služili čoviku za prehranu,izradu odječe i obuče,vjerske rituale klanja u nekin religijama,spašavanje ljudi,za zabavu(lov divljih životinja,cirkuske točke),itd.Životinjski život se ne može izjednačavat sa ljudskin,jer ako naprimjer ubijen neku životinju slučajno ili namjerno neče me peč savjest zbog toga,ali kad bi ubija čovika pekla bi me savjest i ne bi bija miran sigurno.
eto, moram citirati samu sebe od šoka ....
Quote:
baja kaže:
ja nemam srca ubiti niti pauka nego im, samo, usisivačem porušim "kuće" koje su bespravno sagradili u mom domu.... isto tako svojoj (uskoro) dvogodišnjoj curki objasnim da ne gazi mrava jer se on upravo uputio svojoj mami, iz vrtića...
ipak, jedem meso baš kao i povrće za koje je dokazano da cvili i jauče (snimili znanstvenici) kad ga se trga. žao mi a'l to je tzv. prehrambeni lanac.
svima koji ubijaju iz "gušta" bi preporučila da si vizualiziraju slijedeće;
mrav nas ne vidi, za njega smo samo ogromna, destruktivna sila - tako ni mi ne vidimo "sile" iznad nas (unatoč precijenjenoj inteligenciji) koje nas mogu sravniti - čisto zabave radi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 11:59   #122
ok ako vi zelite zivjeti na biljkama to je vas problem.ali ako bi rađe tanjur kelja od dva krvava ramsteka, pa treba vas hospitalizirati!
nedafeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 11:59   #123
ljudi su mesojedi i u prirodi im je da jedu meso, a jedini način da to dobe je da ubiju neku drugu životinju. i iz tog razloga je opravdano ubijati životinje. (makar opet meni niti to nije baš potpuno opravdano, no shvatljivo mi je i ne osuđujem). no s druge strane ubijati životinje iz zabave i za svoje sebične potrebe nikako nije opravdano. problem je u tome što ljudi ne shvaćaju u potpunosti vrijednost samog života. njima možda život nekog zeca, psa, mačke.. ništa ne znači, ali ta životinja iako nema neku 'višu' svijest itekako je svijesna svog postojanja i cijeni svoj život (makar to bilo uzrokovano nagonski) i nije fer iz nekog banalnog razloga oduzeti joj valjda najdragocijeniju stvar koju ima. dok malo pogledaš, koliko je ustvari važna kozmetika? dal je doista potrebno ubijati i mučiti druga živa bića tako da bi se žene, a i muškarci mogli svakodnevno lickati skupim kremicama, imati maskare u svim nijansama ljubičaste, narančastu boju kose...? zar je to doista vrijedno nečijeg života? ista stvar je i s krznom. ajd, da nema drugih materijala i da bi se svi smrzli da ne nosimo pravo krzno, razumjela bih i tu potrebu, ali ovako, poubijati 100-tinjak životinja, samo kako bi se neka praznoglava snobistička glupačica mogla okolo preseravati kako ona ima bundu od pravog krzna?! a mogla je imati istu takvu i od umjetnog.. također i lov iz zabave. čovjek uvijek kao glavne karakteristike koje ga razlikuju od životinja navodi osjećaje - u koje itekako spadaju samilost i suosjećanje. ironično je da ih u većini slučajeva pokazuje u manjoj mjeri od tih 'nižih' bića koja ih nemaju.
opet nije mi jasna još jedna stvar. ono što odvaja ljude od životinja su također i inteligencija i svijest o vlastitom životu. i na temelju toga čovijek si dozvoljava da ubija životinje kako se sijeti. a što je onda s onim ljudima koji su mentalno zaostali? također nemaju inteligenciju, a niti svijest o životu. pa moja mačka pokazuje veći iq time što je sposobna brinuti se sama za sebe i 'inteligentno' razmišljati. prema tome onda bi i te retardirane ljude isto tako analogno s tim trebali ubijati kako se tko sjeti? i oni su niža bića? apsurdno je to i pomisliti. isto kao što i oni zaslužuju život i jednako kao što je njihov život dragocjen, makar su i oni na razini životinja po tim nekim mjerilima, tako bi valjda i sa životinjama trebalo biti.
čovjek si je sam uzeo pravo da se igra boga i odlučuje čiji je život vrijedniji i tko zaslužuje živjeti a tko ne.. a ne bi tako tebalo biti. sve nas je stvorila priroda, da budemo ravnopravni, i ona je jedina iznad nas i zaslužuje odlučivati takve stvari. a činjenica je da je ona odlučila da smo svi jednaki. jer bez ijednog od tih elemenata mi ne bismo imali život kakav imamo danas. da nema životinja ne bi bilo niti nas. da nema biljaka ne bi bilo niti nas. sve komponente su važne da bi svijet funkcionirao. ali ljudi to ne znaju cijeniti. nemaju osnovnog poštovanja prema bićima koja im daju život već uništavaju sve što im dođe pod ruku. valjda će jednog dana shvatiti, dok unište sve, da su pogriješili. ali onda će već biti kasno...
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:02   #124
Quote:
azzie_elbub kaže:
zli čovječe capitainvuki, klikni na ovo molim te https://www.forum.hr/showthread.php?t=166824&page=33 i ''odvezi'' se dok ne dođeš do slike. ako ti ovo bude sasvim u redu i ne probudi duboko skrivenu samilost, moja topla preporuka je da odeš psihijatru.
Samilost iman jedino prema ovin ljudskin bičima sa slika(ovakvi zahvati su dozvoljeni u Španjolskoj,ženske iz dosta zemalja Evrope di je ovako nešto zabranjeno dolaze u Španjolsku to činit u specijalnu kliniku koja je tome nanjenjena),a zaštitnici životinja neka se prestanu brinit o životinjama,neka se brinu o tome kako se od male nerođene dice izrađivaju kozmetički preparati i kako žene prodaju svoju nerođenu dicu u zapadne zemlje za šaku novaca.Zaštitnici životinja su najgora vrsta ljudi,ka opčenito i svi aktivisti za nečija prava.Triba se pomirit s onin šta piše u zakonu i ne izmišljat neka nova prava.Ako ljudi vole lovit životinje iz zabave,šta to ima kome smetat.

http://i88.photobucket.com/albums/k1...tainvuki/1.jpg
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]

Zadnje uređivanje captainvuki : 06.12.2006. at 15:40.
captainvuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:07   #125
Quote:
captainvuki kaže:
...
To je to!
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:00   #126
Quote:
captainvuki kaže:
Samilost iman jedino prema ovin ljudskin bičima sa slika,a zaštitnici životinja neka se prestanu brinit o životinjama,neka se brinu o tome kako se od male nerođene dice izrađivaju kozmetički preparati i kako žene prodaju svoju nerođenu dicu u zapadne zemlje za šaku novaca.Zaštitnici životinja su najgora vrsta ljudi,ka opčenito i svi aktivisti za nečija prava.Triba se pomirit s onin šta piše u zakonu i ne izmišljat neka nova prava.Ako ljudi vole lovit životinje iz zabave,šta to ima kome smetat.

[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
A daj molim te..prestani s ovim slikama mučit ljude..
pa ja još nisam čula da se dijeca vade van sa 8 mijeseci trudnoće, koliko imaju na tvojim slikama...
imat ću cijeli dan tu traumu pred očima...ajde u tri p...m...i ti i slike!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:06   #127
Quote:
captainvuki kaže:
Samilost iman jedino prema ovin ljudskin bičima sa slika(ovakvi zahvati su dozvoljeni u Španjolskoj,ženske iz dosta zemalja Evrope di je ovako nešto zabranjeno dolaze u Španjolsku to činit u specijalnu kliniku koja je tome nanjenjena),a zaštitnici životinja neka se prestanu brinit o životinjama,neka se brinu o tome kako se od male nerođene dice izrađivaju kozmetički preparati i kako žene prodaju svoju nerođenu dicu u zapadne zemlje za šaku novaca.Zaštitnici životinja su najgora vrsta ljudi,ka opčenito i svi aktivisti za nečija prava.Triba se pomirit s onin šta piše u zakonu i ne izmišljat neka nova prava.Ako ljudi vole lovit životinje iz zabave,šta to ima kome smetat.

[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]
[LINK NA SLIKU OBRISAN]

Meni su najgori ljudi koji kao osjećaju samilost prema čovjeku, a nisu u stanju prema drugom živom biću. Ja takvim ljudima ne vjerujem. Čovjek koji namjerno gazi mačke po cesti iz zabave, sutra može ubit drugog čovjeka koji mu se uparkirao na njegovo parkirno mjesto.
I razmislite malo da ljudi koji vole životinje cijene sve oblike života, pa tako i ljude. Pa lijepo izvolite prestati pričati da su ljubitelji životinja mrzitelji ljudi jer jer su to takve gluposti da ne mogu vjerovat da jedan pismen čovjek to može napisati.
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 23:52   #128
Quote:
captainvuki kaže:
Životinje su biča nižeg ranga od ljudi i postoje da bi služili čoviku za prehranu,izradu odječe i obuče,vjerske rituale klanja u nekin religijama,spašavanje ljudi,za zabavu(lov divljih životinja,cirkuske točke),itd.Životinjski život se ne može izjednačavat sa ljudskin,jer ako naprimjer ubijen neku životinju slučajno ili namjerno neče me peč savjest zbog toga,ali kad bi ubija čovika pekla bi me savjest i ne bi bija miran sigurno.


Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama... Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti. (Mahatma Gandhi)

To sto su zivotinje bica nizeg ranga ne da nam za pravo da se prema istim ponasamo bezosjecajno i okrutno. Suosjecajnost i samilost su odlika ljudi koji su se uzdigli ili jesu na visoj razini svijesti (vrlina). Kao sto smo civilizirali covjekov odnos prema covjeku [I](problemi rasizam i prava žena ( crnci i ne bijele rase smatrani su ne ljudima, nisu imali dusu, slobodno ih se eksplatiralo i ubijalo bez griznje savjesti. Zene su padale niz stepenice... tuklo ih se o maltretiralo, nisu imale pravo glasa i sl.) [/I] Dolazi vrijeme da covjek civilizira odnos prema prirodi i zivotinjama.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 00:24   #129
Quote:
To sto su zivotinje bica nizeg ranga
kako to misliš? sva su živa bića istog ranga

Quote:
Suosjecajnost i samilost su odlika ljudi koji su se uzdigli ili jesu na visoj razini svijesti (vrlina)
...obično kažu za sebe oni koji sebe vide kao jako suosjećajne i pune samilost

Quote:
Kao sto smo civilizirali covjekov odnos prema covjeku
kad se to dogodilo
sam ja nešto propustio

Quote:
crnci i ne bijele rase smatrani su ne ljudima, nisu imali dusu, slobodno ih se eksplatiralo i ubijalo bez griznje savjesti.
svi uzdignuti i samosvijesni ljudi kao ti uvijek zaborave spomenut bijele robove.

Quote:
Zene su padale niz stepenice... tuklo ih se o maltretiralo, nisu imale pravo glasa i sl.)
a to više nije tako

preporučam:http://www.youtube.com/watch?v=2kOCv-yfhTc
tamo ima i drugi dio
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 00:56   #130
Ljudsko drustvo je civiliziranije sto ne znaci da oblici nasilja i krsenja prava
ljudi ne postoje i dalje. Danas se nasilje nad ljudima sankcionira. U zakone
se uvode i zakoni o dobrobiti zivotinja sto je znak da napredujemo..
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:54   #131
uf hvala bogu na tome
jer kad recimo bi sutra nestalo nafte taj znak ljudskog napredovanja bi nam itekako koristio
hvala bogu pa većina ljudi shvaća da prava životinja u svijetu nisu pokazatelj napretka istog

vidim da nisi pogledala filmić.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:32   #132
Quote:
j.a. kaže:
uf hvala bogu na tome
jer kad recimo bi sutra nestalo nafte taj znak ljudskog napredovanja bi nam itekako koristio
hvala bogu pa većina ljudi shvaća da prava životinja u svijetu nisu pokazatelj napretka istog

vidim da nisi pogledala filmić.

Ne govori se ovdje o tehnoloskom napretku vec u napretku na polju visih razina svijesti.
Kud si ga ti zabrijao
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 01:43   #133
kak da pojedem kokoš ako je neko ne zatuče prije toga??
isto je i sa ribetinama
bobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 04:35   #134
i svinjama i janjcima itd.
kakve razine svijesti
samo polazatelj ljudske arogancije nikakve svijesti
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 12:52   #135
NEKI TVRDE DA COVJEK SMIJE UBIJATI ZIVOTINJE ZATO JER ZIVOTINJE ISTO TAKO UBIJAJU JEDNI DRUGE ZBOG GLADI,A NEKI DA SU LJUDI I ZIVOTINJE RAVNOPRAVNA BICA I DA LJUDI NEMAJU PRAVO UBIJATI ZIVOTINJE.TKO JE U PRAVU?
MOZDA COVJEKU NAGON NALAZE DA UBIJA,ALI MI IPAK IMAMO RAZUM A ZIVOTINJE NE...

ovo me podsjeća na gradivo bioetikue koju sam obožavao. dakle radi se, ne znam koliko ste čuli, o biocentrizmu i antropocentrizmu!

prvi tvrde da je čovjek jedna od vrsta i ima ista prava, odnosno nikakva posebna prava u odnos na odtala bića te da smo jednako vrijedni i da je planet zajednički.
antropocentristi tvrde da čovjek zatvara piramidu, da je savršpenstvo evolucije i da je cijela priroda podvrgnuta njemu!.

mislim da se ishrana mesom kod ljudi ne može izbrisati, jer smo prirodno svejedi, ne (to je jedan od razloga zašto nisam vegeterijanac) jedini je bed po mom mišljenju način ubijanja i uzgajanja životinja.
sve se vrti oko jebenog novca, i to je jedina stvar koju mrzim u životui......NOVAC....
da li je per tisuća kuna vrijedno da se one kokoši na farmi onoliko pate, da nemaju ni svijetla ni zraka te da gaze jedna po drugoj???? definitivno ne!
da sad ne nabrajam dalje dosta sam čitao o tome a pšredivnih stvari ima na www.prijatelji-zivotinja.hr
o vivisekciji necu (testiranje na zivotinjama...)
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 13:29   #136
Životinje netreba ubijat, ali samo za hranu ( i to one životinje koje su predviđene za jest : svinje, krave, piliće i purice, sve ostalo je bolesno... )
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 13:35   #137
Quote:
osbourne kaže:
MOZDA COVJEKU NAGON NALAZE DA UBIJA,ALI MI IPAK IMAMO RAZUM A ZIVOTINJE NE...
ma mi smo super, najbolji, imamo razum,itd.....NAŠA je zadaća zaštitit životinje.
ajd malo smanji ego trip i vrati se na zemlju
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 16:25   #138
ova tema po meni nema smisla, naravno da je bolesno ubijat životinje bez veze, dakle pse ili mačke, ili pak neke divlje životinje kao što rade krivolovci ili što ja znam ko već..

ali za hranu, tu nemam ništa protiv, iako sam nikad nebi ubio kokoš ili prasca, no ribu sam ubio, (ne u smislu da sam je zaklao), al kad je ulovim, mora krepat nekako...

sad vidim da sam napisao post kao najprimitivnija seljačina , al kompliciranje ovdje ne pomaže puno
bobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:17   #139
moramo ubijati zbog prehrane
__________________
SnapAndSolve.com - Slikaš ispit, kviz, bilo koja pitanja i dobijes odgovore odmah.
blaz1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:29   #140
zvakati zivu zivotinju bi bilo jako okrutno
i glasno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.