Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 12:11   #501
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja zapravo imam suprotan dojam, da su muškarci ti koji se čvršće vežu.
složila bi se s ovim, svjesna da je riječ samo o dojmu i vlastitom iskustvu, a ne istini nad istinama. muškarci - u mom životu - su bili oni na koje bi se prije kladila da će ostati "čvršće vezani", odaniji i zbog toga imam osjećaj da ih uvijek moram štititi (sina, muža, oca...pa čak i bivšeg muža ). ne znam, sigurno je i do toga što su me takvi muškarci dopali u životu. znaju to biti mimoze i treba njih paziti, maziti, hrabriti...ali bome, oni su uvijek tu kad meni treba..
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:45   #502
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zašto misliš da to ima veze s evolucijom?
Zene poprilicno dugo iznose trudnocu i tada njima vladaju hormoni. Rodjenje djeteta takodjer utjece na ponasanje i emocije majke. Majka se emotivno vezuje za dijete, njome vladaju hormoni koji omogucuju davanje ljubavi, briznost, zastitu. Takodjer, zeni je tada posebno vazno da je uz nju i muskarac, koji ce cuvati nju i mladunce (tako je bilo prije dok su muskarci lovili, a tako je i danas dok muskarac radi za vrijeme zeninog porodiljnog). Poznata je stvar da su hormoni koji upravljaju zenama drgaciji od muskih. Muskarci su agresivniji, pustolovniji, skloniji izazovima, impulzivniji, a sve pod utjecajem hormona (testosterona).
Zene su "njeznije", privrzenije, a takodjer i vise "osjecaju" potrebe mladunceta... Vjerujem da smo na tim obrascima ponasanja i osjecanja opstali kao vrsta.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:51   #503
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
na cemu je baziran taj "imam osjecaj"?
Na onome sto vidim oko sebe kod ljudi koje poznajem, a djelomicno i na mom iskustvu. Znam da se ne moze na nekolici slucajeva graditi teorija, ali zato sam i napisala da je to moj dojam. Iskreno, puno cesce sam se susrela sa slucajem da je muz prevario zenu nego obrnuto.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:53   #504
Iako, ne treba brkati ljubav i vjernost (jedno ne iskljucuje drugo,kao sto ni jedno ne podrazumijeva drugo.)
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:02   #505
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
Žena koja je ''prikovana'' za kuhinju, veš mašinu, partviš, si je sama kriva za to!
a muž koji u takvome ''blagostanju'' živi je pacov!
nikada nisam kužio muževe koji vole da im žena pati....
Oni ne misle da zena pati, vec da je prirodno da se ona nakon posla bavi i kucom i decom, a za nejga je dovoljno da se bavi automobilo.
Iam i onih kojima odgovara da zena pati jer su sadisti.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:05   #506
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja zapravo imam suprotan dojam, da su muškarci ti koji se čvršće vežu. Iako ne znam kakve bi to veze imalo s evolucijom.

Žene možda više pričaju, više i otvorenije iskazuju emocije, ali su manje sentimentalne kad odluče izaći iz veze.

Naravno, tu na mislim na one neke psihijatrijske slučajeve koji divljaju, sipaju pakost i zloću, s bilo koje strane, muške ili ženske.
To iz vastitog iskustva govoris o muskarcima koji se vise vezu?

Meni se ipak cini suprotno. I bas u zadnjih godinu i pol, cak dvije frencice su raskinule sa svojim partnerima i to na zahtjev partnera.

Ja mislim da se zene, opcenito, snaznije emocionalno vezu za partnera. I mislim da je to zbog utjecaja hormona, a samim tim i sklopa mozga koji stvara i komtrolira emocije. Zene su, to je cak i dokazano, empaticnije od muskaraca. I to je sve priroda. Nista specijalno. Muskarci su kroz povijest vodili ratove, a zene su brinule o djeci i "kucanstvu". U tom smislu mislim da su zene manje sklone previranju,promjeni. No naravno da nije pravilo i da ne vrijedi za sve.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:08   #507
Mislim kako je hormonalna teorija ipak pretjerana, na duže staze.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:11   #508
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
U tom smislu mislim da su zene manje sklone previranju,promjeni. No naravno da nije pravilo i da ne vrijedi za sve.
Ovo nikako ne drži vodu.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:14   #509
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo nikako ne drži vodu.
Pa napisi zasto ti tako mislis. Ja sam pisala svoje misljenje. Mozda potrazim na netu ima li kakvih istrazivanja na tu temu. Btw, radje bih da nisam u pravu
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:26   #510
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Pa napisi zasto ti tako mislis. Ja sam pisala svoje misljenje. Mozda potrazim na netu ima li kakvih istrazivanja na tu temu. Btw, radje bih da nisam u pravu
Iz iskustva...što vlastitog , što viđenog....ta teorija ti je totalno kriva.
Pročešljaj malo forum i teme
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:48   #511
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
To iz vastitog iskustva govoris o muskarcima koji se vise vezu?
Ne toliko iz osobnog koliko iz nekog iskustva većine ljudi s kojima komuniciram općenito.

Žene govore i drže se emotivnije, muškarci "glume" hladniju glavu , ali kad dođe do ozbiljne situacije, rastave i sl., nekako sam stekla dojam da žene to lakše emocionalno prihvate.

Naravno, opet, mislim na one normalne, prosječne ljude, ne na psiho slučajeve koji rastavu shvaćaju kao "open season" za artiljerijski napad na bivšu/bivšeg.

Ali evo, kad baš spominješ osobno, da, mislim da bih ja daleko lakše prihvatila razlaz s dragim. Što ne znači da to namjeravam napraviti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:12   #512
Iz mojeg okruženja, rekla bih da se muškarci više vežu i duže vole i teže prebolijevaju prekide / razvode. Ženama isto zna biti teško, ali krenu dalje. Ne znam zašto, možda se znaju bolje nositi s osjećajima, puno pričaju o tome pa se nekako izbore s time i ti osjećaji se smanje.

Primjerice, znam za većinu prijatelja (muških) da imaju neku posebnu fatalnu curu iz "stoljeća sedmog" koju nikad nisu zaboravili ni preboljeli, iako su poslije bili u vezama i braku, ni jedna im poslije nije bila kao ta neprežaljena. Kao da su se oženili iz nekog kompromisa, ne mogu imat onu koju stvarno želim, pa ću pristat na ono što mi je dostupno.

Dok za ženske osobe nisam to primijetila, nekako su više u sadašnjosti. (ili možda manje pričaju o tome i skrivaju da nisu najsretnije na svijetu i da to nije bila svemirska ljubav, haha - ne znam.). OK, sjetila sam se samo jedne frendice koja mi je rekla da ima nekog od koga joj se noge odsjeku već 15 godina, ali da nije ostala s njim jer je bila previše izvan sebe u toj vezi i da je sa sadašnjim mužem krenula kao iz neke utjehe, ali ga je s vremenom zavoljela.

Što me vodi do pitanja - jel mislite da je istina da se "velike ljubavi vole, a male ožene"?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 20:11   #513
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Pa napisi zasto ti tako mislis. Ja sam pisala svoje misljenje. Mozda potrazim na netu ima li kakvih istrazivanja na tu temu. Btw, radje bih da nisam u pravu
imas srece - nisi u pravu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 21:44   #514
Jedina i prava istina - partnera/icu volimo dok su nam dobri. Ako se to promijeni, naravno da nema više ljubavi.
Sve ostalo su samo šarene laže.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:37   #515
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Jedina i prava istina - partnera/icu volimo dok su nam dobri. Ako se to promijeni, naravno da nema više ljubavi.
Sve ostalo su samo šarene laže.
Sto znaci "dok su nam dobri"?
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:40   #516
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
imas srece - nisi u pravu
Mislis da su muskarci i zene jednako empaticni i da se na iste nacine vezuju ili da su muskarci vise emotivni/osjecajni/ranjivi i da rjedje prekidaju?

Sto mislis?

Dakle, pretpostavljam da sd svatko nabacuje svoja misljenja (kao i ja), ali to ne znaci nista. Tu je netko napisao da je okruzen frendivima koji pate za bivsima, ja sam okruzena zenama koje su razocarane u svoje bivse, a nuski dio poznanika/frendova je poprilicno kul oko prekida, rastava itd..
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:44   #517
zene su emotivnije i osjetljivije, ali bogme nisu empaticne bas nesto
nekoliko puta vise razvoda braka je pokrenuto od strane zena, tako da to je bar jedan egzaktni pokazatelj
sto se varanja tice, tu su zene u pravilu samo pametnije i mudro sute, dok blesavi muski se krenu hvaliti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:48   #518
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zene su emotivnije i osjetljivije, ali bogme nisu empaticne bas nesto
nekoliko puta vise razvoda braka je pokrenuto od strane zena, tako da to je bar jedan egzaktni pokazatelj
sto se varanja tice, tu su zene u pravilu samo pametnije i mudro sute, dok blesavi muski se krenu hvaliti
haha, istina.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:55   #519
autoricu su već na početku etiketirali kao nekog tko možda razmišlja o drugoj opciji čim postavlja takva pitanja, ali pitanje joj je sasvim na mjestu. ja se tu čak ne bih bavio tim drugim i trećim opcijama (za to srećom imamo Oraška), već prvom odabranom opcijom koja je tokom godina jednostavno izgubila na vrijednosti u očima druge polovice. činjenica je da određeni broj muškaraca i žena ne pokreće razvode zbog druge osobe, nego ga pokrenu iz općeg nezadovoljstva i potom žive sami.

meni se čini da je ta tzv. "ljubav" kod nekih (ili mnogih) uparenih uvjetovana određenim okolnostima koje, kada nestanu, za sobom povuku i one osjećaje koje su partneri gajili jedan prema drugom u vremenima kada je sve bilo idealno ili se bar činilo idealnim. kako ono kažu, lako je biti anđeo kad živiš u raju. mnogi očito nemaju ni želudac ni karakter za popravljanje situacije kad krenu nevolje, a odatle i ta crna (za neke) statistika o razvodima.

kako ja to vidim, mislim da mnogi ljudi više vole to naizgled idilično okruženje, početnu kompatibilnost i situaciju u kojoj dobivaju ono što im je potrebno, a manje samu osobu koja im to pruža. tako se na prvi pogled čini da vole tu osobu, ali ispada da su za nju istinski vezani sve dok im je sposobna pružati navedeno. kasnije to nešto jednostavno traže kod nekog drugog. znači, izrazito uvjetovana ljubav koja ne pristaje na žrtvu i koja se protivi svim zavjetima koje si upareni daju prilikom vjenčanja.

primjera radi, cijeli forum vrvi upisima forumaša i forumašica koji prilično nedvosmisleno poručuju da im je nezamislivo da im partner radi ovo i ono, bubam, kad forumašica napiše da je nezadovoljna seksualnim životom, što bi tek ta žena napravila da preko noći ostane s mužom invalidom od kojeg ni to malo ne bi dobivala? kad netko napiše da ne bi mogao biti sa partnerom koji zarađuje malo, sugerira li to da bi jedan otkaz/stečaj promijenio sve? gomila je sličnih isključujućih izjava koje sad nemam volje tražiti, ali poanta je da sve upućuje na to da mnogi ljudi zaista vole isključivo dok je po njihovom.

rečeno je i da mnogi ulaze u brak s pogrešnom osobom, s time se slažem i to zaista je tako, ali mnogo je onih koji jednostavno vole projekcije, a ne stvarnu osobu. kad se projekcija počne mijenjati i polako pretvarati u onu koja nam nije po volji, razlaz. treće osobe čak ne mora ni biti u toj situaciji.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:07   #520
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Mislis da su muskarci i zene jednako empaticni i da se na iste nacine vezuju ili da su muskarci vise emotivni/osjecajni/ranjivi i da rjedje prekidaju?

Sto mislis?

Dakle, pretpostavljam da sd svatko nabacuje svoja misljenja (kao i ja), ali to ne znaci nista. Tu je netko napisao da je okruzen frendivima koji pate za bivsima, ja sam okruzena zenama koje su razocarane u svoje bivse, a nuski dio poznanika/frendova je poprilicno kul oko prekida, rastava itd..
Moje iskustvo je pokazalo da muškarci tuguju u sebi dok su žene sklonije pokazivati emocije. Većina muškaraca (koje poznajem) pravilo se da su super nakon prekida, da su se napokon oslobodili, da žive punim plućima (što i jesu: izlasci, šank, nove cure) i da su sretni, a zapravo nisu (misli su usmjerene na ex i žaljenjem za prekidom). A da ne pišem o svim pogrdim riječima upućenim na račun bivše, samo da joj se "osvete".
Žene se ne libe govoriti da su tužne, da im je teško, žao. Nije ih sram plakati, otugovati. Vjerojatno zato nakon nekog vremena nastave dalje u pozitivnijem pravcu.
Da su muški toliko emotivni, nisam mogla vjerovati dok nisam postala njihovo rame za plakanje.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.