Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 09:20   #41
Quote:
2 KIND kaže:
NEKI TVRDE DA COVJEK SMIJE UBIJATI ZIVOTINJE ZATO JER ZIVOTINJE ISTO TAKO UBIJAJU JEDNI DRUGE ZBOG GLADI,A NEKI DA SU LJUDI I ZIVOTINJE RAVNOPRAVNA BICA I DA LJUDI NEMAJU PRAVO UBIJATI ZIVOTINJE.TKO JE U PRAVU?
MOZDA COVJEKU NAGON NALAZE DA UBIJA,ALI MI IPAK IMAMO RAZUM A ZIVOTINJE NE...
Neke životinje moramo ubijati zbog prehrane, ali to onda trebaju biti samo one koje se uzgajaju na farmama itd. Ostale životinje ne bismo smjeli ubijati
AlejandroChaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 10:05   #42
mislim bas obrnuto.
ako vec triba ubiti zivotinju radi prehrane, onda nek to bude uzimanje iz prirode. uzgoj životinja je ravno tomu da su te životinje ustvari oduvjek mrtve. to je tretiranje kao da su one limenke hrane koje triba jos malo doraditi i to je to. jos jedno izivljavanje nad zivotinjama.

a u ostalom divlja zivotinja je uvik slađa
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:03   #43
Nažalost priroda nas je napravila da jedemo jedni druge. Tako da nemožemo zamjeriti čovjeku što jede meso, jer, isto kao i ostale životinje, priroda ga je takvim napravila kroz stotine milijona godina evolucije. Ja se nadam da će čovjek jednog dana doseći dovoljnu razinu svijeti, humanosti i čovječnosti da se odvoji od prirode i njenih zakona. I postane više biće koje neće tražiti ničije žrtve. Tome bi zapravo civilizacija trebala težiti jer to je duhovni napredak. (a on je važniji od onog tehnološkog)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:18   #44
Quote:
(:P) kaže:
mislim bas obrnuto.
ako vec triba ubiti zivotinju radi prehrane, onda nek to bude uzimanje iz prirode. uzgoj životinja je ravno tomu da su te životinje ustvari oduvjek mrtve. to je tretiranje kao da su one limenke hrane koje triba jos malo doraditi i to je to. jos jedno izivljavanje nad zivotinjama.

a u ostalom divlja zivotinja je uvik slađa
Ma treba uzgajat životinje koje su naučene da im je životni cilj da budu pojedene. Tako da kad si u restoranu, krava ti priđe i preporučuje ti koji dio njenog mesa je najbolji. (iz vodiča kroz galaksiju, za one koji ne znaju...)

Inače, ne volim ubijanje ali volim jesti meso.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 09:10   #45
zivotinje imaju neotudjivo i prirodno pravo na zivot, pravo na slobodu i pravo na potragu za srecom. ako je tako, a jest, onda im tim slijedom treba omoguciti i pravo na zdravstvenu zastitu, obvezno obrazovanje (ili dresuru), mirovinu i staracke domove. politicka prava of kors...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 16:04   #46
Quote:
Limeni Nos kaže:
Ma treba uzgajat životinje koje su naučene da im je životni cilj da budu pojedene.
a na koji način su to one naučene? sugeriraš da imaju kolektivnu svijest ili?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 17:20   #47
Zavelime i lexicone, drž'te se teme, ili selite na LJES, Gastronomiju, Perverziju ili gdjeveć
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 17:35   #48
Ja mislim da je bolje ubit jednu kravu nego na tisuće jadnih bubica, mušica i kukaca koje se potruje raznim bojnim otrovima kako bi se uzgojilo povrće.

I meso je zakon.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:32   #49
Luđakinjo, pročitaj "Vodič Kroz Galaksiju Za Autostopere", dio koji se zove "Restoran Na Kraju Svemira", ne da mi se objašnjavati fore...

I da, meso je zakon. Da ljudi nisu počeli jesti meso, mozak im se ne bi razvio i ne bi sad mogli tipkati postove na ovom forumu. End of story.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 10:01   #50
ja nemam srca ubiti niti pauka nego im, samo, usisivačem porušim "kuće" koje su bespravno sagradili u mom domu.... isto tako svojoj (uskoro) dvogodišnjoj curki objasnim da ne gazi mrava jer se on upravo uputio svojoj mami, iz vrtića...
ipak, jedem meso baš kao i povrće za koje je dokazano da cvili i jauče (snimili znanstvenici) kad ga se trga. žao mi a'l to je tzv. prehrambeni lanac.
svima koji ubijaju iz "gušta" bi preporučila da si vizualiziraju slijedeće;
mrav nas ne vidi, za njega smo samo ogromna, destruktivna sila - tako ni mi ne vidimo "sile" iznad nas (unatoč precijenjenoj inteligenciji) koje nas mogu sravniti - čisto zabave radi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 22:20   #51
Quote:
Limeni Nos kaže:
Ma treba uzgajat životinje koje su naučene da im je životni cilj da budu pojedene. Tako da kad si u restoranu, krava ti priđe i preporučuje ti koji dio njenog mesa je najbolji. (iz vodiča kroz galaksiju, za one koji ne znaju...)

Najbolji je but uz dobru kapljicu grgeča rasturača...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 19:19   #52
kune spasi

pomozi kunama.

spasi kune.

www.kunespasi.org
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:25   #53
kune samo bježe iz mog novčanika...
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 01:12   #54
Quote:
antihero_x kaže:
Životinje postoje da služe ljudima, da nije tako životinje bi imale svijest i moć razmišljanja, a ne samo nagone. Ako ljudi imaju neku nuždu za iskorištavanjem ili ubijanjem životinja, to im mora biti dozvoljeno jer su životinje niža bića, a jači tlači (zakon prirode). Čak je i u Bibliji Bog rekao da je stvorio životinje da služe ljudima. Uopće ne shvaćam ćemu tolka strka oko tih životinja, bi li tebi bilo žao da ubiješ biljku? Meni ne bi. To kaj su životinje slatke i kaj induciraju u ljudima samilost je obično sranje i znak ljudske slabosti.
Ne shvaćaj Bibliju doslovno jer nas dijele stoljeća!

A ova glupost o ljudskoj slabosti - ma daj molim te! I treba biti još veća strka! I katkad mi je baš žao što nam se razvila 'pamet' jer bi nam bilo bolje bez nje.

'Ako ljudi imaju neku nuždu za iskorištavanjem ili ubijanjem životinja, to im mora biti dozvoljeno jer su životinje niža bića' - a ovo mi pak nije jasno! Dozvoljeno?! Juhu?! Daj mi opravdanje za uzimanje drugog života.
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 01:14   #55
Quote:
Nymph kaže:
I dalje živim u nadi da ćemo jednog dana imati šarene tabletice sa svim neophodnim sastojcima za naš organizam tako da više niko ne mora da umire da bismo mi živeli.
O tome i ja maštam!
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 22:36   #56
a do onda....jani&co
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 00:47   #57
Quote:
2 KIND kaže:
NEKI TVRDE DA COVJEK SMIJE UBIJATI ZIVOTINJE ZATO JER ZIVOTINJE ISTO TAKO UBIJAJU JEDNI DRUGE ZBOG GLADI,A NEKI DA SU LJUDI I ZIVOTINJE RAVNOPRAVNA BICA I DA LJUDI NEMAJU PRAVO UBIJATI ZIVOTINJE.TKO JE U PRAVU?
MOZDA COVJEKU NAGON NALAZE DA UBIJA,ALI MI IPAK IMAMO RAZUM A ZIVOTINJE NE...
Mislim da je u redu jesti životinje. To je prirodni hranidbeni lanac. Ali jako mi smetaju uvijeti u kojima se te životinje uzgajaju Npr. za ribu svi kažu da je jako zdrava, zdravija od crvenog mesa. Ali, nekad se pitam da li je to zato jer riba, za razliku od životinja koje daju crveno meso, živi slobodno? Mislim, riba iz uzgajališta je odvratno masno smeće, a hrane je nekim glupostima (čak su izumili formulu koja na 1kg hrane daje dobitak od 1kg mase ribe ).

Ja sam za to da se zakonom zabrane uzgajališta, kao mjesta najodvratnije torture životinja. Kad ih već moramo jesti, ne moramo ih mučiti!!! Lov bi isto zabranila, koji kretenčine, njima je ubijanje životinje zabava za nedjeljno poslijepodne!

I usput, mislim da čovjek nema nikakav "nagon za ubijanjem". Većina ljudi nije nikad u životu ubila išta više od muhe ili pauka, a sumnjam da se osjećamo kao da nam neki nagon nije zadovoljen. Mislim, ipak bi taj nagon, nakon nekog vremena, morao isplivati na površinu.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:46   #58
Quote:
Etienne kaže:
Ja sam za to da se zakonom zabrane uzgajališta, kao mjesta najodvratnije torture životinja.
Ako govorimo o uzgajalištima za ribe, nedavno sam čitao da će ribe nestati do 2048. ako nastavimo ovako. Što znaći, ribolov ne može biti riješenje, morat ćemo barem smanjiti količinu ulovljene ribe. A kako to nadomjestiti? Zatvorenim sistemima za uzgajanje ribe, kod kojih ništa ne ide u prirodu, kao npr. www.ecomares.de. Izbjegava se onećiščenje mora antibioticima.
Quote:
Etienne kaže:
Kad ih već moramo jesti, ne moramo ih mučiti!!! Lov bi isto zabranila, koji kretenčine, njima je ubijanje životinje zabava za nedjeljno poslijepodne!
Radi nekoliko kretenčina zabraniti lov ne bi bilo dobro riješenje. Obzirom da naša priroda odavno nije prirodna (nema više predatora), čovjek lovom mora kontrolirati broj životinja.
Quote:
Etienne kaže:
I usput, mislim da čovjek nema nikakav "nagon za ubijanjem". Većina ljudi nije nikad u životu ubila išta više od muhe ili pauka, a sumnjam da se osjećamo kao da nam neki nagon nije zadovoljen. Mislim, ipak bi taj nagon, nakon nekog vremena, morao isplivati na površinu.
Nagon ili spremnost, kako hoćeš. U ratu je lako skoro svakog čovjeka privoliti na ubijanje.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 15:58   #59
da ali samo za osnovne potrebe,a ne za ljudsku bahatost i komociju(lov,bunde,kozmetika,delicije i sl.)...
i mesni dio obroka bi mogli kompenzirati raznim bubama(sto se u nekim zemljama i radi te je vrsna delikatesa)samo sto nismo tako orijentirani od djetinjstva,pa...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:14   #60
Quote:
Secundo kaže:
Radi nekoliko kretenčina zabraniti lov ne bi bilo dobro riješenje. Obzirom da naša priroda odavno nije prirodna (nema više predatora), čovjek lovom mora kontrolirati broj životinja.
ali ja bi zabranila da se nad ubijenom zivotinjom vrsi prostacka gozba. neka ju ekoloski "uniste". bas me zanima koliko bi ih i dalje lovilo.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.